Venkovni tabak

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Venkovni tabak

Příspěvekod Simon » 09 led. 2005, 22:51

premyslim ktery tabak(nearomatik) je nejvhodnejsi pro venkovni koureni, sem v 99.9% ciste domaci kurak, takze bych potreboval poradit, zkousel sem SG FVF a Marlin flake a u obou mam mnohem radsi kdyz ten kour citim, venku je z nich uz pri slabem vetru zazitek ani ne ctvrtinovej(specialne u marlina), lehka latakie(savinelli english mixture, kong nebo caledonian) se zase asi ve vetru budou diky podilu "danske" virginie vic rozpalovat a min chutnat ...... co Va+P tabaky, nebo ze by prece jen plnotucna latakie?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 09 led. 2005, 22:57

Jako 97% outdoor smoker můžu říct UF :twisted: , NC, Dunhill black aromatic, RY; zbytek musíš valit proti větru a rychle čuchat 8) nebo při mírném větru jít stejným směrem jako ten vítr, aby ti to neutíkalo.
Svou otázkou ji mě bezděky navedl na to, proč mám rád to, co mám rád.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 09 led. 2005, 23:07

imagoo píše:Jako 97% outdoor smoker můžu říct UF :twisted: , NC, Dunhill black aromatic, RY; zbytek musíš valit proti větru a rychle čuchat 8) nebo při mírném větru jít stejným směrem jako ten vítr, aby ti to neutíkalo.
Svou otázkou ji mě bezděky navedl na to, proč mám rád to, co mám rád.


UF nemuzu, black aromatic sem venku zkousel, ale vevnitr byl vyrazne lepsi(taky je dost narocnej na styl koureni), RY mne nejak, ani nevim proc, zacina vadit :( a NC je na denni koureni pri praci venku takovej jako neprilis vhodnej mne prijde, uz se vidim jak s plnym velkym kotlem NC striham sad nebo vinohrad nebo secu travu nebo tak neco :), ze stejnych duvodu sem zavrhnul i black xx, kterej by se venku urcite neztratil

...mne tak napada ze by pro tyhle ucely nebyl spatnej mix black xx s cistou virginii(SG FVF) a mozna spetkou latakie, melo by to dost vyraznyho tela, horelo by to pomalu a nebyl by to zabijak
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alferi » 09 led. 2005, 23:14

Co třeba Irish Oak. Latakie tam sice není, ale Perique to plně nahradí. Nakonec určitě máš nějakou pure L na vlastní směsi 8)
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod imagoo » 09 led. 2005, 23:14

Mě podle vzorku docela zaujal MB Plumcake, asi ho koupim, pro mě by byl k práci venku OK - ale četl jsem Tvou recenzi, tak nic pro tebe. Co se týče bafání u práce - zatím to praktikuji ke stavební činnosti v otevřenějším interiéru a tam můžu všechno kromě perfectionu, kterej mi dost blbě hoří.
Jinak je fakt špička plnokrevná latakie v mlze.
Naposledy upravil imagoo dne 09 led. 2005, 23:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 09 led. 2005, 23:17

vonkajsie fajcenie sa neda porovnat ked fajcis v dobre vetranej miestnosti...je to rozdiel.Ziadny tabak si nevim tak vychutnat vonku ako v mistnosti.Naposledy som fajcil vonku to co mi nechutilo doma..premier cru a mixture od mb.Outdoor su lepsie...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 09 led. 2005, 23:22

Alferi píše:Co třeba Irish Oak. Latakie tam sice není, ale Perique to plně nahradí. Nakonec určitě máš nějakou pure L na vlastní směsi 8)


irish oak mne ve dreve nechutna, jen z penovky ... ale jinak mas pravdu, ten by venku asi sel
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 09 led. 2005, 23:23

dix píše:vonkajsie fajcenie sa neda porovnat ked fajcis v dobre vetranej miestnosti...je to rozdiel.Ziadny tabak si nevim tak vychutnat vonku ako v mistnosti.Naposledy som fajcil vonku to co mi nechutilo doma..premier cru a mixture od mb.Outdoor su lepsie...

ja vetram az dokourim :)
... mne nejde ani tak o to si to gurmansky dokonale vychutnat, chtel bych jen aby to melo chut a nejaky slusny vlasnosti horeni a abych si to uzil kdyz si dam chvili pracovni pauzu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 09 led. 2005, 23:28

imagoo píše:Mě podle vzorku docela zaujal MB Plumcake, asi ho koupim, pro mě by byl k práci venku OK - ale četl jsem Tvou recenzi, tak nic. Co se týče bafání u práce - zatím to praktikuji ke stavební činnosti v otevřenějším interiéru a tam můžu všechno kromě perfectionu, kterej mi dost blbě hoří.
Jinak je fakt špička plnokrevná latakie v mlze.


nenapada mne nic ci bych si predstavil pod stavebni cinnosti v otevrenejsim interieru :)
do plumcakeu nejdu .... to s tou latakii verim, ono kdyz sedne tabak, teplota a vlhkost vzduchu a nalada dohromady, tak je to vzdycky nezapomenutelnej zazitek
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 09 led. 2005, 23:33

Simon píše:nenapada mne nic ci bych si predstavil pod stavebni cinnosti v otevrenejsim interieru :)
to s tou latakii verim, ono kdyz sedne tabak, teplota a vlhkost vzduchu a nalada dohromady, tak je to vzdycky nezapomenutelnej zazitek


ad1 to je práce na podkroví, kde místo francouzských oken jsou zatím díry jak pr...
ad2 U té latakie stačí ta vysoká vlhkost, na teplotě a náladě to bylo nezávislé a fungovalo mi to u MM965 i u NC - vysvětluju si tak i oblibu latakií v Anglii.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 09 led. 2005, 23:44

imagoo píše:
Simon píše:nenapada mne nic ci bych si predstavil pod stavebni cinnosti v otevrenejsim interieru :)
to s tou latakii verim, ono kdyz sedne tabak, teplota a vlhkost vzduchu a nalada dohromady, tak je to vzdycky nezapomenutelnej zazitek


ad1 to je práce na podkroví, kde místo francouzských oken jsou zatím díry jak pr...
ad2 U té latakie stačí ta vysoká vlhkost, na teplotě a náladě to bylo nezávislé a fungovalo mi to u MM965 i u NC - vysvětluju si tak i oblibu latakií v Anglii.


ad 1 - jo takhle .... tak at se prace dari :!:

zrejme si budu muset poridit domu vodni fontanu abych si tu latakii uzil :) .... jinak mne v podobnym vzduchu, vlhkej a studenej, strasne chutnal grouse moor, kterej mne za normalnich domacich podminek chutnal pomerne neutralne
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 09 led. 2005, 23:50

Simon píše:ad 1 - jo takhle .... tak at se prace dari :!:

zrejme si budu muset poridit domu vodni fontanu abych si tu latakii uzil :) .... jinak mne v podobnym vzduchu, vlhkej a studenej, strasne chutnal grouse moor, kterej mne za normalnich domacich podminek chutnal pomerne neutralne


Bohužel to neni moje podkroví :(
O té fontáně jsem přemýšlel - o takové, co dělá tu tekoucí mlhu, dát to na štokrdle s vyschlým tabákem, tak je za 2 min. optimálně vlhkej.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 09 led. 2005, 23:55

imagoo píše:
Simon píše:ad 1 - jo takhle .... tak at se prace dari :!:

zrejme si budu muset poridit domu vodni fontanu abych si tu latakii uzil :) .... jinak mne v podobnym vzduchu, vlhkej a studenej, strasne chutnal grouse moor, kterej mne za normalnich domacich podminek chutnal pomerne neutralne


Bohužel to neni moje podkroví :(
O té fontáně jsem přemýšlel - o takové, co dělá tu tekoucí mlhu, dát to na štokrdle s vyschlým tabákem, tak je za 2 min. optimálně vlhkej.


:(
:)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 10 led. 2005, 00:08

Těžko radit někomu s tak odlišnýma chutěma. Já bych doporučil aromatik (vím že píšeš NE aromatik :) ) protože u něj si nejlíp vychutnáš chuť i vůni i když ti kouř jde hned pryč od těla. Nějakou lahodnou V (Marlin) - tam všechny jemný nuance odvane vítr.
Já jsem měl venku asi nejlepší zážitky s MB vanilla flake. Jako flake se ven skvěle hodí a navíc má výrazné aroma co neztratíš. A taky nevyděsíš kolemjdoucí jako s Nightcapem a spol :lol:
Podotýkám, že jsem taky 99% indoor kuřák.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 10 led. 2005, 00:12

Fénix píše:Těžko radit někomu s tak odlišnýma chutěma. Já bych doporučil aromatik (vím že píšeš NE aromatik :) ) protože u něj si nejlíp vychutnáš chuť i vůni i když ti kouř jde hned pryč od těla. Nějakou lahodnou V (Marlin) - tam všechny jemný nuance odvane vítr.
Já jsem měl venku asi nejlepší zážitky s MB vanilla flake. Jako flake se ven skvěle hodí a navíc má výrazné aroma co neztratíš. A taky nevyděsíš kolemjdoucí jako s Nightcapem a spol :lol:
Podotýkám, že jsem taky 99% indoor kuřák.


kolemjdouci me netrapi, pac zadni kolemjdouci nejsou :)
aromatiku imho vadi vitr, jak se ten tabak prepali tak ztrati aroma a nastoupi hnus fialovej...je fakt ze ten flake by to resit mohl, ale necham si ho az jako posledni moznost pokud vse ostatni selze :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků