Pivo !

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: Pivo !

Příspěvekod Tabasco » 23 bře. 2011, 23:19

U nás v Ústí nad Labem máme taky movej mini a mají tam jedno z nejlepších piv co jsem ochutnal a málo jich rozhodně nebylo. Hlavně polotmavej Vojtěch... :clamp:

http://www.pivovarnarychte.cz/cz/hlavni-stranka.html
Uživatelský avatar
Tabasco
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 342
Věk: 36
Registrován: 21 črc. 2009, 11:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pivo !

Příspěvekod kukab » 24 bře. 2011, 07:16

Já pivu zrovna dvakrát moc nerozumím, ale co mě poslední dobou nějak nejde do hlavy, proč je mi po něm vždycky tak zle. Zkrátka jak si dám v hospodě víc jak 5 kousků - a je jedno jestli Plzeň, Gambáče, Krakonoše, Svijany, Budvar, Votrok atd. (až na výjimky jediný piva dostupný v hospodách v okolí HK) - tak mě ráno vždycky navštíví šílená kocovina. Přitom třeba 2 litry vína nebo i litr tvrdýho nějak snesu, ráno se oklepu a je fajn. Ale po pivu to je katarze :palm: Docela začínám přemýšlet, jestli se to pivo v poslední době neojebává ještě víc, než je v mých končinách zvykem :think:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pivo !

Příspěvekod Jerry1 » 24 bře. 2011, 09:14

:arrow: kukab
A to máte v Hradci pěknou pivní speciálku na Tomkově ulici, tam si nevybereš něco s sebou domů :?:
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Pivo !

Příspěvekod Copatej » 24 bře. 2011, 14:30

kukab píše:...Zkrátka jak si dám v hospodě víc jak 5 kousků - a je jedno jestli Plzeň, Gambáče, Krakonoše, Svijany, Budvar, Votrok atd. (až na výjimky jediný piva dostupný v hospodách v okolí HK) - tak mě ráno vždycky navštíví šílená kocovina...


Chceš - li něco dělat vrcholově, chce to každodenní trénink :D
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Pivo !

Příspěvekod rajtyš » 24 bře. 2011, 17:06

Dnes hospoda u Proutníka. Točí Poutník nefiltrovaný - tzv. "špína", Poutník extra hořký 2x chmelený - tzv. "double" a každý týden nějaké pivo z menších pivovárků, tentokrát to bude světlá 14ka Harrach z Velkého Meziříčí.
Jediný mínus je nekuřácké prostředí :palm: Na cigáro se ještě dá skočit ven, ale abych si na hodinku odskočil bafnout dýmku... :smoke3:
Uživatelský avatar
rajtyš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 414
Věk: 38
Registrován: 02 úno. 2010, 21:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Pivo !

Příspěvekod Baca » 24 bře. 2011, 18:04

kukab píše:Já pivu zrovna dvakrát moc nerozumím, ale co mě poslední dobou nějak nejde do hlavy, proč je mi po něm vždycky tak zle. Zkrátka jak si dám v hospodě víc jak 5 kousků - a je jedno jestli Plzeň, Gambáče, Krakonoše, Svijany, Budvar, Votrok atd. (až na výjimky jediný piva dostupný v hospodách v okolí HK) - tak mě ráno vždycky navštíví šílená kocovina. Přitom třeba 2 litry vína nebo i litr tvrdýho nějak snesu, ráno se oklepu a je fajn. Ale po pivu to je katarze :palm: Docela začínám přemýšlet, jestli se to pivo v poslední době neojebává ještě víc, než je v mých končinách zvykem :think:



Hmmm ja som podobne problemy mal ked mi nasli 6 ako palec velkych kamenov v zlcniku.
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Pivo !

Příspěvekod Namornik » 24 bře. 2011, 19:11

Kukab: já to mám stejný ale po víně. 2l vína a je se mnou konec druhej den. Pívek složím 15 a druhej den stačí jedno vyprošťovací a jsem ok a je mi jedno jaký. Spíš mám problém že se mi kocovina přesunuje. Druhej den jsem docela OK ale pozítří návaly atd.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Pivo !

Příspěvekod Ondra » 24 bře. 2011, 19:22

kukab píše: a je jedno jestli Plzeň, Gambáče, Krakonoše, Svijany, Budvar, Votrok atd. (až na výjimky jediný piva dostupný v hospodách v okolí HK) - tak mě ráno vždycky navštíví šílená kocovina. Přitom třeba 2 litry vína nebo i litr tvrdýho nějak snesu, ráno se oklepu a je fajn. Ale po pivu to je katarze :palm: Docela začínám přemýšlet, jestli se to pivo v poslední době neojebává ještě víc, než je v mých končinách zvykem :think:

Po Svijanech se nedivím.Je nepasterované a umí docela slušně prohnat nebo zkomplikovat celý druhý den :D
Já mívám občas potíže s ledvinama.Jak to přepísknu, bolej mě docela dost ledviny.Navíc to nikdy nekombinuju.Žádnej tvrdej a už vůbec ne sladkou "kořalku"...

Nebo vřele doporučuji nechodit na sudové pivo, ale na tankové. :ok:
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 39
Registrován: 26 úno. 2011, 16:08
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Pivo !

Příspěvekod kukab » 24 bře. 2011, 19:43

Nj pivař ze mě holt asi nebude. Pro mě je prostě těch 5 piv hranice, kdy začínám být už opravdu navátej a očekávám bolavý ráno. Ideální by bylo pít jen kořalku, po té mi buď není nic, nebo to vyřeší vyprošťovák. Ale když já na to pivko prostě tu chuť stejně vždycky dostanu :palm:

:arrow: Namornik
Tak patnáctka by mě asi dostala rovnou do špitálu. Jen jednou sem pokořil magickou hranici 10 piv za večer (Plzeň), kupodivu následky naprosto žádný. Zvláštní, asi to sedlo.
Po víně se u mě sice kocovina nijak zvlášť nekoná, ale zas si spolehlivě tak na tři dny totálně překyselím žaludek.

:arrow: Ondra
Dík za tip, zkusím na tankový někdy zajít.
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pivo !

Příspěvekod Breer » 24 bře. 2011, 19:45

:arrow: Ondro
a vieš koľko pív ma Belgicko? stale testujem, síce aj francúzske , ale väcšinou sú kvasinkové, vyrobené v pivovaroch s dlhostoročnou tradíciou, ale chutia :ok: ...mne už nechutia tie čo sa varia na spôsob ležiaku :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Pivo !

Příspěvekod Ondra » 24 bře. 2011, 19:59

Breer píše::arrow: Ondro
a vieš koľko pív ma Belgicko? stale testujem, síce aj francúzske , ale väcšinou sú kvasinkové, vyrobené v pivovaroch s dlhostoročnou tradíciou, ale chutia :ok: ...mne už nechutia tie čo sa varia na spôsob ležiaku :smoke1:

Kvasnicáka jsem ochutnal jen jednou a hodně ve spěchu.Myslím, že to byl Měšťan :D
Jinak zahraniční jsem moc neokusil (pokud nepočítám nealko Stelu :D ) ale určitě si doplním vzdělání.

Jo a ještě v Polsku byla celkem sranda.Tam maj běžně šestnáctky, který se pijou brčkem :!:, točej do třetinek a velmi často se doslazujou tzv. sok-em.Pokud to píšu dobře.Příchutě jsou neomezené.Od jahody přes borůvky až snad po meloun.Dobrou chutˇ :lol:
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 39
Registrován: 26 úno. 2011, 16:08
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Pivo !

Příspěvekod sir » 24 bře. 2011, 21:49

Naposledy som vypil styri 26° - 0,5 l behom pol hodiny, karamel vo flaske... Rekordmana som pil asi 35 i 36°, ale to uz treba brzdit.

edit: Ak by mal niekto zaujem, mam v plane objednavat 60% piva, len je minimalny odber myslim 12 flias, ak by sa nas tolko naslo a su tu ludia ktori by t oradi kostli, mohla by sa spravit objednavka. Ja by som si ich 5 zobral, cena je tam, neviem presne, okolo 200 korun na flasu
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Pivo !

Příspěvekod Mack » 25 bře. 2011, 08:09

--->sir
to vymražené pivo 60% (podíl mladiny z původního extraktu) vyrovnává světový rekord ve stupňovitosti :shock:.... a že by stálo jenom 200 Kč?...jaká je to značka?
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Pivo !

Příspěvekod sir » 25 bře. 2011, 10:36

Mack píše:--->sir
to vymražené pivo 60% (podíl mladiny z původního extraktu) vyrovnává světový rekord ve stupňovitosti :shock:.... a že by stálo jenom 200 Kč?...jaká je to značka?


Ano, nastartovali novu eru, start to future hovori za vsetko :D . Vies co, tak pred pol rokom som ho videl na stranke kde mali piv aspon 1000 druhov a mez bolo 200 - 250 korun, teraz to sakra, nemozem najist... Musim po tom popatrat
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Pivo !

Příspěvekod Namornik » 09 dub. 2011, 18:26

Milé překvapení...žižkov,koňevova, hospoda U študáka, po autoškole žíža jako vepř, Kušovice no neva, a ejhle mušketýr a lahoda. Ptám se jak to? A on tankovej a ještě za libovejch 19,-

Pokračovanie v tomto vlákne viewtopic.php?p=257160#p257160
Pistacik
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků