Výroční W.O.LARSEN

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Výroční W.O.LARSEN

Příspěvekod Milos Cerman » 14 pro. 2004, 22:33

W.O.Larsen má 140 výročí založení firmy. Vykoumali novej tabák, sami o něm píšou :

W.O.LARSEN 1864
1864 je míchán z tabáků ze tří různých zemí. Toto poskytuje nádhernou směs. Jsou to - BURLEY, CAVENDISH a dva druhy VIRGINIE. MEXICKÝ BURLEY je suchý, a se špetkou čokolády. BURLEY, spolu se sladkým VIRGINSKÝM tabákem z MALAWI a klasickou AMERICKOU VIRGINIÍ dává směsi charakter a tělo. Nakonec jsme přidali měkký ČERNÝ CAVENDISH který splývá jako uspokojující moučník, svojí lehkou chuťí sestopou čokolády.

Stojí v plechovce 100 gr. 560,- korun. Do prodeje se dostalo také OMEZENÉ množství vzorků, a to 12,5gr za pouhých 45,- korun, tedy
8 vzorků = (100 gr) za pouhých 360,- korun.

Pro latakisty to není, ale já jsem s ním spokojený.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod gonzaless » 17 pro. 2004, 15:24

Souhlasím, i mně velmi chutnal, čokoládu v něm jde cítit poměrně výrazně, ale ne nepříjemně.
Je výborné, že je možné koupit vzorek výročního dražšího tabáku a celkem podivné, že opravdu paradoxně vychází ve vzorcích tak lacině oproti velkému 100g balení v plechovce...
Holt i za tu krásnou pikslu je třeba zaplatit....
gonzaless
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 pro. 2004, 15:08
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 17 pro. 2004, 15:30

Jestli jste ho zkoušeli, jak moc je tabákový a jak moc aroma? Dá se to přirovnat k něčemu známějšímu? Čoko-karamel typ Killarney? Nebo spíš čokoláda ve stylu UF?
(45ká není moc, ale koupi si vzorek a pak ho ani nekouřit by se mi nechtělo... :? )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 17 pro. 2004, 18:05

bromden píše:Jestli jste ho zkoušeli, jak moc je tabákový a jak moc aroma? Dá se to přirovnat k něčemu známějšímu? Čoko-karamel typ Killarney? Nebo spíš čokoláda ve stylu UF?
(45ká není moc, ale koupi si vzorek a pak ho ani nekouřit by se mi nechtělo... :? )


Měl jsem jen vzorek a pamatuji si jen tolik, že mi 1864 chutnal. Určitě se ale nepodobal UF :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Todík » 17 pro. 2004, 22:22

gonzaless píše:Souhlasím, i mně velmi chutnal, čokoládu v něm jde cítit poměrně výrazně, ale ne nepříjemně.
Je výborné, že je možné koupit vzorek výročního dražšího tabáku a celkem podivné, že opravdu paradoxně vychází ve vzorcích tak lacině oproti velkému 100g balení v plechovce...
Holt i za tu krásnou pikslu je třeba zaplatit....


Je fakt, že drahé tabáky prodražují právě ty pixly!!!
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal Hubacz » 17 pro. 2004, 22:44

Už samotný pojem "Vzorek" dává najevo, že by měl byt motivací k nákupu většího balení a proto bude nejspíše dotován. Drahý vzorek nedává moc velkou šanci k naplnění jeho cíle.:))) Ale tabáček je to velmi dobrý.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod gonzaless » 03 led. 2005, 10:44

Divné je, že výroční Larseny jsou k dostaní v US téměř za cenu "standardních" tabáků ve 100g balení...viz http://www.knoxcigar.com/pipetobacco-larsen.html.
WOL Oldfashioned mi přinesl Ježíšek a stojí u nás 590,-Kč, což je vzhledem k $10.65 docela husté...
gonzaless
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 pro. 2004, 15:08
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2005, 19:03

Před Vánocemi jsem pořídil 12,5g vzorek a teď z něj podruhé testuji (1864 tedy kouřím potřetí) a dojmy mám trochu rozpačité. Vůně je výborná (zvlášť za syrova, mňam!) ale v chuti absolutně chybí nějaké to tělo. Budu ho muset vyzkoušet i bez filtru, třeba je to tím :roll:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2005, 20:15

Fénix píše:Jinak jsem ještě během kouření vyndal filtr, podám další zprávy.


Tak bez filtru je 1864 mnohem kouřitelnější a ve výsledku mi celkem chutnal. Tělo sice stále málo patrné, ale existuje, odpovídá to na obalu avizovanému 2/5 . Musím se přiznat že na čokoládu jsem nenarazil ani ve vůni, ani v chuti (na obalu o ní ale ani nic nepíšou :?: )
Za syrova voní 1864 velmi slibně, především chlebově po virginii (styl Orlik GS) , ale taky je tam nějaké příjemné aroma. S chutí je to horší, protože v ústech je prakticky neznatelná (absence "těla") takže si ji vychutnám až v nose. Tam je ovšem dost příjemná a zůstává v ní ona chlebovost doplněná o lehké aroma. Když občas zaškvíří ten BC, je to malé syntetické peklo, ale většinu času OK.
Celkově to není špatný tabák, je takový "jiný". Pro mě nebude, protože s filtrem se fakt nedá a bez kouřím jen výjimečně .
Nakonec ještě Velká Pochvala za produkci vzorkového balení!!!
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 03 led. 2005, 20:28

Naprosto souhlasím, není to špatnej tabák (výroční Larsen), bez filtru to jde, ale asi se spokojím se vzorkem. Mám ho ještě na jedno nacpání. Do velkého balení nejdu.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků