Jaky tabak na zakoureni + skladovani tabaku...

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Jaky tabak na zakoureni + skladovani tabaku...

Příspěvekod millhi » 13 pro. 2004, 18:49

Zdravim Vas!
Pred nekolika dny jsem si poridil dymku. Touhu po ni jsem ziskal neustalym procitanim mistniho fora a webu dymka.net :D
Jsem absolutni dymkar-zacatecnik... toto je muj 1. kousek (pevne verim, ze ne posledni). Jsem nekurak - pouze jsem si drive obcas daval nejaky ten doutnicek. Dymku hodlam kourit stejne sporadicky - a z tohoto duvodu pokladam prvni otazku:

V jake nadobe bych mel nejlepe skladovat tabak? Vzhledem k tomu, ze nebudu kouri tak casto, asi by se po case vysusil... (za mesic 50g asi nevykourim) :oops:

Jsem zvykly spise na aromatictejsi doutniky. Proto pokladam druhou otazku:

Hodi se aromaticky tabak na zakoureni dymky, nebo mi spise doporucite neco neutralnejsiho?

Diky moc za odpovedi a tesim se, ze uz brzy Vam budu moci povypravet o mem prvnim dymkarskem zazitku :D
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 39
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Příspěvekod piter » 13 pro. 2004, 18:52

Gratuluji a vitam te mezi dymkari.

Co se tyce nadoby ti neporadim, ja mam tabaky pouze v original obalech :)

A zakoureni - no zakuruj bud tim co chces kourit - pokud aromatiky tak klidne nejakym aromatikem. Jinak pro zacatecnika bych doporucil na zakurovani Krakonosovu smes, je podle meho k tomu nejvhodnejsi - ja sam s ni stale zakuruju.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Jaky tabak na zakoureni + skladovani tabaku...

Příspěvekod Simon » 13 pro. 2004, 18:59

millhi píše:Zdravim Vas!
Pred nekolika dny jsem si poridil dymku. Touhu po ni jsem ziskal neustalym procitanim mistniho fora a webu dymka.net :D
Jsem absolutni dymkar-zacatecnik... toto je muj 1. kousek (pevne verim, ze ne posledni). Jsem nekurak - pouze jsem si drive obcas daval nejaky ten doutnicek. Dymku hodlam kourit stejne sporadicky - a z tohoto duvodu pokladam prvni otazku:

V jake nadobe bych mel nejlepe skladovat tabak? Vzhledem k tomu, ze nebudu kouri tak casto, asi by se po case vysusil... (za mesic 50g asi nevykourim) :oops:

Jsem zvykly spise na aromatictejsi doutniky. Proto pokladam druhou otazku:

Hodi se aromaticky tabak na zakoureni dymky, nebo mi spise doporucite neco neutralnejsiho?

Diky moc za odpovedi a tesim se, ze uz brzy Vam budu moci povypravet o mem prvnim dymkarskem zazitku :D


aromaticky tabak se hodi, ... tim spis ze ti chutna

ad nadoba - muze byt jakakoliv :) ... dobre uzaviratelna a zrejme se ti bude hodit i tohle -
(http://www.etrafika.cz/doplnky/zvlhcova ... .php?items[itemid]=1407
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: Jaky tabak na zakoureni + skladovani tabaku...

Příspěvekod piter » 13 pro. 2004, 19:02

Simon píše: ad nadoba - muze byt jakakoliv :) ... dobre uzaviratelna a zrejme se ti bude hodit i tohle -
(http://www.etrafika.cz/doplnky/zvlhcova ... .php?items[itemid]=1407


jj, tento zvlhcovac je skvela vec
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Twineryy » 13 pro. 2004, 19:27

Já bych toho Krakonoše taky jenom doporučil. Pokud jsi nekuřák, tak stejně první měsíc budeš jenom impregnovat jazyk a patro a chutě tabáku nebudeš vůbec rozeznávat.

Krakonoš není sice bůhvíjak kvalitní tabák, ale příjemně voní, je jemný, není moc silný a hlavně báječně hoří a vůbec nemočkuje. Mám v plánu si ho zase koupit na hory. Tam mi po lyžování, v atmosféře Krkonoš, se svařáčkem, vždycky náramně chutná. Pak sice doma ten zbytek už jenom někomu daruju, ale za ty prachy... :lol:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Milos Cerman » 14 pro. 2004, 00:12

Gratuluji k první dýmce.
Tabák pro zakouření je vhodný ten, který v dýmce budeš kouřit, a který
si vybereš, tedy o kterém si budeš myslet, že ti bude chutnat. Nech si poradit, ale nezapomeň na svůj jazyk!
Skladovat tabák můžeš pro začátek klidně v zavařovací sklenici, ale pozor na použité víčko, aby ti všechno nevonělo třeba po okurkách !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Jaky tabak na zakoureni + skladovani tabaku...

Příspěvekod Todík » 14 pro. 2004, 02:42

millhi píše:Zdravim Vas!
Pred nekolika dny jsem si poridil dymku. Touhu po ni jsem ziskal neustalym procitanim mistniho fora a webu dymka.net :D
Jsem absolutni dymkar-zacatecnik... toto je muj 1. kousek (pevne verim, ze ne posledni). Jsem nekurak - pouze jsem si drive obcas daval nejaky ten doutnicek. Dymku hodlam kourit stejne sporadicky - a z tohoto duvodu pokladam prvni otazku:

V jake nadobe bych mel nejlepe skladovat tabak? Vzhledem k tomu, ze nebudu kouri tak casto, asi by se po case vysusil... (za mesic 50g asi nevykourim) :oops:

Jsem zvykly spise na aromatictejsi doutniky. Proto pokladam druhou otazku:

Hodi se aromaticky tabak na zakoureni dymky, nebo mi spise doporucite neco neutralnejsiho?

Diky moc za odpovedi a tesim se, ze uz brzy Vam budu moci povypravet o mem prvnim dymkarskem zazitku :D


Stran toho skladování - pokud mám otevřených víc tabáků, o kterých vím, že je nestačím vykouřit a je tudíž pravděpodobné, že začnou vysychat, přesypu je vždy do skleněné dózy, která má dobré těsnění a ve víku lze umístnit kousek molitanu, který zvlhčím. Jinak J.V.Stalin si k tabáku proti vyschnutí dával kousek syrové brambory a K.Gottwald si pro změnu k tabáku dával kousek jablíčka. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod millhi » 14 pro. 2004, 15:32

Díky moc za rady, dnes vyrážím kupovat tabáček, tak mi držte palce, ať mám šťastnou ruku... ono "zakuřovat tím, co budu kouřit" je v mém případě trochu složité, jelikož silně pochybuji, že hned napoprvé trefím ten pravý.
Ještě jednou díky!
Uživatelský avatar
millhi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 39
Registrován: 08 pro. 2004, 19:05
Bydliště: Beroun

Příspěvekod bromden » 14 pro. 2004, 16:34

millhi píše:Díky moc za rady, dnes vyrážím kupovat tabáček, tak mi držte palce, ať mám šťastnou ruku... ono "zakuřovat tím, co budu kouřit" je v mém případě trochu složité, jelikož silně pochybuji, že hned napoprvé trefím ten pravý.
Ještě jednou díky!


Ale jo, pokud seženeš, kup si PremierCru, je slabší, jemnej, nepřeslazenej, v dýmce se nezažere a okolí nezdeptá...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 14 pro. 2004, 16:57

to milhi: ja bych ti asi doporucil do zacatku MB Scottish Blend, je to klasika a mam ho docela rad :-)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 14 pro. 2004, 17:14

No, od MB do začátku podle mne spíš DarkTwist nebo Virginii No.1, i když ten Scottish Blend je taky OK, pořád lepší než nastartovat aromatikem...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 14 pro. 2004, 17:25

No bez debat ze Dark Twist nebo Virginia No. 1 jsou lepsi, ale do zacatku bych je nedoporucil - Dark Twist kvuli zpravovani a pripadne sile nikotinu a Virginii take ne, nebot podle meho nehori zrovna nejlepe :?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 14 pro. 2004, 18:19

No, já zase jo, protože Dark Twist satčí roztrhat napůl kolečka a rozemnout, což jde samo a za deset vteřin, a hoří dokonale a suše, a Virginia No.1 zase, i když o něco hůř, nicméně oproti Scottish podstatně míň močkují, navíc jde o čistší chutě, MB Mix Scottish už nemusí každému sednout.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 14 pro. 2004, 18:34

bromden píše:No, já zase jo, protože Dark Twist satčí roztrhat napůl kolečka a rozemnout, což jde samo a za deset vteřin, a hoří dokonale a suše, a Virginia No.1 zase, i když o něco hůř, nicméně oproti Scottish podstatně míň močkují, navíc jde o čistší chutě, MB Mix Scottish už nemusí každému sednout.


No kazdemu naopak nemusi sednout ciste prirodni chut Dark Twistu, prijde mi spis jako tabak pro zkusenejsi dymkare, kteri dokazi tuto chut poradne vychutnat a ocenit.

No ale vsechno co tady jmenujeme je urcite lepsi nez takovy Kentucky Bird, na kterem jsem ja (a asi jeste velke mnozstvi dalsich dymkaru) zacinal. Fuj to bylo seno :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 15 pro. 2004, 00:04

poslouchej pitera, protože má pravdu (a pět hvězdiček :twisted: )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


cron