Sbíráte obaly?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Schováváte si obaly od tabáku?

Pokud možno jeden od každého druhu
27
44%
Jen plechovky - přesypávám do nich tabák
10
16%
Jen ty opravdu pěkné nebo ty, ke kterým mám vztah
13
21%
Někdy, z jiných důvodů (jen od tabáků co mi chutnaly apod)
6
10%
Jako sběratel sháním i obaly od tabáku, co jsem nekouřil
2
3%
Ne, většinou je vyhazuji jak tabák dokouřím
4
6%
 
Celkem hlasů : 62

Sbíráte obaly?

Příspěvekod Fénix » 03 pro. 2004, 17:15

Já mám doma ve skříni jeden šuplík vyhrazený na obaly od tabáků, které jsem si koupil ( vyměnil, ukradl... :D ) V každém mám zbytek obsahu a kdykoli si potřebuju vybavit jaký byl ten který tabák (a nevěřím svým poznatkům z Recenzí :) ), ohromně mi to pomůže. Taky mi to pomáhá udržovat si přehled o množství vykouřeného tabáku (a jeho ceně :roll: ).

Co vy? Necháváte si obaly od tabáku? A proč? Já to dělám především proto, že jsem ještě nenašel takový tabák, který bych kupoval pravidelně a tak se v těch testovaných tak trochu ztrácím. Vyhazuji jen "duplikáty" - obaly těch pár tabáků, co jsem koupil vícekrát.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod archduke » 03 pro. 2004, 18:14

Ja si nechavam tins z praktickych duvodu. Casto si objednavam bulk a male krabicky se hodi pro tydenni spotrebu. Hlavne tedy ty stare krabicky (jsou hezke), bez prisernych napisu.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod piter » 03 pro. 2004, 21:50

No ja sbiram obaly od tabaku z principu, pricemz pakliky staci jeden, ale plechovky vsechny (takze od Londonu jich budu mit pozehnane vzhledem ke svoji zasobe :) ) Tozez se tyka krabicek od doutniku (plechovych/drevenych), snupacich apod. Je mi to lito vyhodit a aspon mam prehled co, kdy a kolik :) Jedine obaly, ktere sem kdy vyhodil byly: Kentucky Bird (roztrhan a vyhozen - ovsem nechtene, nebot jsem si to, ze bych si jej mohl nechat, uvedomil pozde :D ), dale MB Original Choice (vubec se mi nelibil, do kose putoval spolu s asi pulku v nem obsazeneho tabaku :lol: ) a vsechny Krakonose co jsem uz mel (nestoji za nechani si).
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod POGO » 04 pro. 2004, 05:58

Rozhodl jsem si nechávat obaly a krabičky ze stejného důvodu jako Piter.Ale vždy si nechávám pouze jeden kus od tabáku,ono toho místa zase tak moc není.Takže spíše sběratelská vášeň.Dost se mi líbí Fénixi tvůj poznatek o nechávání zbytků tabáků.Ta paměť opravdu už tak neslouží. :oops:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Fénix » 04 pro. 2004, 10:42

POGO píše:Rozhodl jsem si nechávat obaly a krabičky ze stejného důvodu jako Piter.Ale vždy si nechávám pouze jeden kus od tabáku,ono toho místa zase tak moc není.Takže spíše sběratelská vášeň.Dost se mi líbí Fénixi tvůj poznatek o nechávání zbytků tabáků.Ta paměť opravdu už tak neslouží. :oops:


Má to ovšem drobnou nevýhodu, že zvlášť u malého množství se cca po roce dost mění vůně, ale pro obecnou představu mi to stačí.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 05 pro. 2004, 20:56

Krabičky od tabáku nevyhazuju, ale taky nesbírám. Moje vnoučata si myslí, že se vyrábějí jen kvůli nim. Občas mám problém uchránit i právě rozkouřenou krabičku.
Některé ale nedám - třeba pixlu od Black Vanilly z Planty. Prolis na jejím víčku se moc hodí když vyrazím do světa. Mám alespoň kam dýmku odložit. - - - Jen jednou jsem totiž zažil, že mi číšník přinesl skutečně dýmkový popelník, tedy s vaničkou na odložení a se špuntem. Bylo to v Praze - Libuši v hotelu Cham.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Twineryy » 05 pro. 2004, 21:29

Milos Cerman píše:Krabičky od tabáku nevyhazuju, ale taky nesbírám. Moje vnoučata si myslí, že se vyrábějí jen kvůli nim. Občas mám problém uchránit i právě rozkouřenou krabičku.
Některé ale nedám - třeba pixlu od Black Vanilly z Planty. Prolis na jejím víčku se moc hodí když vyrazím do světa. Mám alespoň kam dýmku odložit. - - - Jen jednou jsem totiž zažil, že mi číšník přinesl skutečně dýmkový popelník, tedy s vaničkou na odložení a se špuntem. Bylo to v Praze - Libuši v hotelu Cham.


Kvůli tomu prolisu jsem tu plechovku Black Vanilly koupil. Pak jsem zjistil, že stojí zaprd jak obsah, tak ta plechovka. Žádná dýmka mi v tom prolisu nedrží. Biliárdky se kácejí na stranu, bentky zase dozadu. Proto sebou nosím mobilní dřevěný skládací stojánek z etrafiky 8) .

K těm obalům: nechávám si jenom plechovky a od každého tabáku vždycky jenom jednu. Zase tolik místa doma nemám. Už teď mám v tabákovym šuplíku neuvěřitelnej bordel (ale krásně to tam voní :D ).
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod meduard » 05 pro. 2004, 21:41

presne tak som dopadol aj ja, len s tým rozdielom že som si nekúpil tabak ale vyžobral plechovku od kamaráta v naivnej domienke, že vnútri budem skladovať propriety a počas fajčenia použijem plechovku ako stojan, jedna jediná fajka mi v ňom ako tak držala
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 05 pro. 2004, 23:29

Twineryy píše:nosím mobilní dřevěný skládací stojánek z etrafiky 8)


jako já 8)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 06 pro. 2004, 11:08

schovávám si jen plechovky. které se mi líbí a ke kterým mám vztah, povšechně všechny dunhilly, SGčka, klasicky vypadající plechovky a flake-plechovky, od každé jednu. Ostatní plechovky používám jako transportní obaly (nebo na šroubky a podobně :lol: ), tobolky vyhazuju.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Qido » 06 pro. 2004, 13:38

Plechovky rozhodně nechávat z důvodů estetických i pragmatických. Obaly od paklíků vyhazuju.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod dix » 06 pro. 2004, 15:01

4fenix...predsedo, pocuj, sak vykoumej daku burzu samo ze virtualnu na obali/ala kulovy blesk/...
:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 06 pro. 2004, 22:03

to by sme mali realizovať na zrazoch, každý prinesie plechovice ktoré má dvojmo trojmo a budeme meniť ako angličáky na burze alebo v škole, alebo pamätáte céčka?.....tí mladší asi nie
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Grandpapa » 06 pro. 2004, 22:37

Mám ještě po tátovi schovaný plechovky od čínského tabáku, ten jsem mu chodíval kupovat jako kluk někdy v 59 - 60 roce, hezké žluté s víčkem a nožíkem na otevření zaletované plechovky - nádherně se v nich hromadí šroubečky a ledacosi.
Uživatelský avatar
Grandpapa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 70
Registrován: 22 lis. 2004, 22:23
Bydliště: Žihle

Příspěvekod Qido » 21 pro. 2004, 13:15

U Sherlocka Hlomese maj plechovky MB Plumcake v podstatě BEZ úmrtního oznámení. Zaspali výjimečně úředníci, nebo se taková věc vidí častějc?
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků