Čím zakuřujete?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Čím zakuřujete?

Příspěvekod Qido » 30 lis. 2004, 17:08

Čím zakuřujete nové dýmky? Máte jeden "zakuřovací" tabák pro všechny, nebo zakuřujete každou od začátku tím, kterému ji chcete vyhradit? Díky za radu.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Re: Čím zakuřujete?

Příspěvekod Fénix » 30 lis. 2004, 17:14

Qido píše:Čím zakuřujete nové dýmky? Máte jeden "zakuřovací" tabák pro všechny, nebo zakuřujete každou od začátku tím, kterému ji chcete vyhradit? Díky za radu.


Ani jedno z toho, protože jsem barbar :D Zakuřuji vždy tím nejvhodnějším zakuřovadlem, které zrovna mám poruce bez ohledu na to, jestli pak budu tentýž tabák dál kouřit. Dýmky na neutrály ale zakuřuji neutrály (latakii nekouřím, tak mám o starost míň)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 30 lis. 2004, 17:18

Ja na zakurovani pouzivam jen Krakonosovu smes, ta se mi zda pro "zajeti" dymky jako nejvhodnejsi tabak. Moc se nerozehriva a hlavne hori rovnomerne. Zkousel jsem zakurovat dymku tabakem, ktery jsem z ni pote chtel kourit, ale vysledek se mi zdal lepsi pri pouziti Krakonose.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Čím zakuřujete?

Příspěvekod Simon » 30 lis. 2004, 17:53

Qido píše:Čím zakuřujete nové dýmky? Máte jeden "zakuřovací" tabák pro všechny, nebo zakuřujete každou od začátku tím, kterému ji chcete vyhradit? Díky za radu.


ja zasadne zakuruju tim co chcu kourit
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 30 lis. 2004, 18:32

Zakuřuji tím, co chci z dýmky kouřit, pokud již od počátku vím, co z ní chci kouřit. Což většinou nevím, popravdě věděl jsem to jednou když jsem si koupil dýmku na Londona. Každá dýmka se podle mne hodí k jinému zabáku, jinak mu sedí a jinak ho rozvíjí. Ale to je spíš můj dojem, jaký z té dýmky mám, jak ovlivňuje chuť, jak moc suší, chladí atd...

Takže já zakuřuju většinou DarkTwistem. Dýmka po něm nesmrdí a vzhledem k chuti přesně vím, kdy začínám, byť jen trošičku, "brát dřevo". Navíc ho mám hodně.

Dřív jsem zakuřoval Premierem, ale těch pár balení co ještě mám si šetřím na normální kouření.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 01 pro. 2004, 13:32

Zakuřuju tím, co budu v dýmce kouřit. Systém jedna dýmka jeden tabák (který provozuju) má jednu velkou nevýhodu. Buď si musim do hospody vybrat dýmku a pak mám jasno jaký tabák budu kouřit, nebo mám na nějaký chuť a pak si zase nemůžu vzít dýmku kterou bych chtěl, protože je na jinej tabák. To je trápení :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 01 pro. 2004, 14:15

Twineryy píše:Systém jedna dýmka jeden tabák (který provozuju) má jednu velkou nevýhodu.


Popravdě tenhle systém nejedu, má totiž pro mne víc nevýhod než výhod. Mám to rozdělené na skupiny (dlužno podotknout že v některých skupinách je zatím jen jedna dýmka :lol: ):
1) Latakie
2) Virginie
3) V+P
4) MB-Aroma
5) Aromatiky
6) Speciální skupina Peterson UF
+ testovačka
Tohle rozdělení je ale dost přibližný... třeba aromatiky RY a Comoy řadím mezi Virginie, ViNo1 mezi MB skupinu (k aromatiku Mixture) a podobně...
Prostě tabák který mám zrovna rozkouřený kouřím z víc dýmek, když ho dojedu a otevřu jiný podobný tak z nich zas kouřím ten.

Nějak si totiž nedovedu představit, že bych na tabák co mám rád, měl třeba dvě dýmky, a kdybych ho zrovna neměl otevřený, tak z nich nekouřil nic...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 01 pro. 2004, 14:26

bromden píše:Nějak si totiž nedovedu představit, že bych na tabák co mám rád, měl třeba dvě dýmky, a kdybych ho zrovna neměl otevřený, tak z nich nekouřil nic...


Tabák vždycky kouřim jenom z jedný dýmky. Když dojde a už ho nechci znova kupovat, tak dýmku vyčištím, lehce ošmirgluju karbonovou vrstvu a zakouřím jiným a ten pak zase kouřim jenom v ní. Pokud jde o různé vzorky, mám samozřejmě asi pět dýmek univerzáních, ze kterých kouřim všechno. Ale když si chci pochutnat, tak jedině 1 tabák = 1 dýmka :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 01 pro. 2004, 16:11

Twineryy píše:
bromden píše:Nějak si totiž nedovedu představit, že bych na tabák co mám rád, měl třeba dvě dýmky, a kdybych ho zrovna neměl otevřený, tak z nich nekouřil nic...


Tabák vždycky kouřim jenom z jedný dýmky. Když dojde a už ho nechci znova kupovat, tak dýmku vyčištím, lehce ošmirgluju karbonovou vrstvu a zakouřím jiným a ten pak zase kouřim jenom v ní. Pokud jde o různé vzorky, mám samozřejmě asi pět dýmek univerzáních, ze kterých kouřim všechno. Ale když si chci pochutnat, tak jedině 1 tabák = 1 dýmka :wink: .


A já ne :wink:
Třeba když ze svých V+P dýmek kouřím Premiera, pak dojde a nacpu Modrej, a pak zase naopak, tak se podle mne nijak neruší, prostě tabáky který jsou si buď tolik blízko (jako tyhle) nebo po nich v dýmce nic nezbývá (jako u některých V), se to podle mne dá klidně takhle dělat.
Bromden Nelabužník
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 01 pro. 2004, 17:50

bromden píše:
Twineryy píše:
bromden píše:Nějak si totiž nedovedu představit, že bych na tabák co mám rád, měl třeba dvě dýmky, a kdybych ho zrovna neměl otevřený, tak z nich nekouřil nic...


Tabák vždycky kouřim jenom z jedný dýmky. Když dojde a už ho nechci znova kupovat, tak dýmku vyčištím, lehce ošmirgluju karbonovou vrstvu a zakouřím jiným a ten pak zase kouřim jenom v ní. Pokud jde o různé vzorky, mám samozřejmě asi pět dýmek univerzáních, ze kterých kouřim všechno. Ale když si chci pochutnat, tak jedině 1 tabák = 1 dýmka :wink: .


A já ne :wink:
Třeba když ze svých V+P dýmek kouřím Premiera, pak dojde a nacpu Modrej, a pak zase naopak, tak se podle mne nijak neruší, prostě tabáky který jsou si buď tolik blízko (jako tyhle) nebo po nich v dýmce nic nezbývá (jako u některých V), se to podle mne dá klidně takhle dělat.
Bromden Nelabužník


sorry, ale tentokrate ani nevim proc musim vyjimecne souhlasit s Twineryym :lol: , pokud to stridas, tak si mozna myslis, ze to neni rozdil, pac ty chute od sebe rozeznas, ale jak se ti tabak poradne zazere do dymky tak je to uplne jiny kafe, az pak objevis treti rozmer toho tabaku, ... nekdy to zkus dat si z jedne dymky treba 2-3 baleni jednoho tabaku bez prostridani s jinym
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: Čím zakuřujete?

Příspěvekod meduard » 01 pro. 2004, 19:27

Simon píše:
Qido píše:Čím zakuřujete nové dýmky? Máte jeden "zakuřovací" tabák pro všechny, nebo zakuřujete každou od začátku tím, kterému ji chcete vyhradit? Díky za radu.


ja zasadne zakuruju tim co chcu kourit

presne tak
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 01 pro. 2004, 19:30

Twineryy píše:Zakuřuju tím, co budu v dýmce kouřit. Systém jedna dýmka jeden tabák (který provozuju) má jednu velkou nevýhodu. Buď si musim do hospody vybrat dýmku a pak mám jasno jaký tabák budu kouřit, nebo mám na nějaký chuť a pak si zase nemůžu vzít dýmku kterou bych chtěl, protože je na jinej tabák. To je trápení :lol: :lol: .

ja som si musel kvôli tomu stanoviť poradie dôležitosti, najprv tabak, potom fajka, ale ako to už chodí pár krát som to otočil, pretože som síce mal chuť na jeden tabak, ale zvíťazila fajka....ale myslím že sú to nanajvýš príjemné starost
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 02 pro. 2004, 09:50

meduard píše:
Twineryy píše:Zakuřuju tím, co budu v dýmce kouřit. Systém jedna dýmka jeden tabák (který provozuju) má jednu velkou nevýhodu. Buď si musim do hospody vybrat dýmku a pak mám jasno jaký tabák budu kouřit, nebo mám na nějaký chuť a pak si zase nemůžu vzít dýmku kterou bych chtěl, protože je na jinej tabák. To je trápení :lol: :lol: .

ja som si musel kvôli tomu stanoviť poradie dôležitosti, najprv tabak, potom fajka, ale ako to už chodí pár krát som to otočil, pretože som síce mal chuť na jeden tabak, ale zvíťazila fajka....ale myslím že sú to nanajvýš príjemné starost


Jo jo, VELMI příjemné starosti :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Twineryy » 02 pro. 2004, 09:55

Simon píše:sorry, ale tentokrate ani nevim proc musim vyjimecne souhlasit s Twineryym :lol: , pokud to stridas, tak si mozna myslis, ze to neni rozdil, pac ty chute od sebe rozeznas, ale jak se ti tabak poradne zazere do dymky tak je to uplne jiny kafe, az pak objevis treti rozmer toho tabaku, ... nekdy to zkus dat si z jedne dymky treba 2-3 baleni jednoho tabaku bez prostridani s jinym


Přesně tak, nemám co bych dodal :lol: .

Ten třetí rozměr tabáku mi připomíná dialog z Návratu do budoucnosti: "Marty, tobě to vůbec nemyslí čtyřrozměrně!" :lol:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 02 pro. 2004, 10:04

Simon píše:sorry, ale tentokrate ani nevim proc musim vyjimecne souhlasit s Twineryym :lol: , pokud to stridas, tak si mozna myslis, ze to neni rozdil, pac ty chute od sebe rozeznas, ale jak se ti tabak poradne zazere do dymky tak je to uplne jiny kafe, az pak objevis treti rozmer toho tabaku, ... nekdy to zkus dat si z jedne dymky treba 2-3 baleni jednoho tabaku bez prostridani s jinym


Dělal jsem to takhle ve svých začítcích když jsem měl tři dýmky apůl roku kouřil jen a pouze MB Mixture... třetí rozměr na mě nedolehl...

Ale s posunem chutí jinam to dost možná stojí za zkoušku...zkusím to s Royal Yachtem (bohužel ostatních tabáků, kterým bych byl ochoten vyhradit dýmku, tolik nemám... a ven se dostanu nejdřív v lednu-únoru... :cry: )

No, pokud mi sedne, tak možná s tím novým Holgerem, až bude...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků