Flavouring, casing, toping...

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod dix » 25 lis. 2004, 12:24

kedze V a V+P su moje naj zmesi tu je daco o perique/aj ked to tu uz bolo/ http://www.aspipes.org/faq/faq/perique.html
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod imagoo » 25 lis. 2004, 12:55

dix píše:kedze V a V+P su moje naj zmesi tu je daco o perique/aj ked to tu uz bolo/ http://www.aspipes.org/faq/faq/perique.html


Myslím, že tohle tady nebylo, a že mi nyní moje oblíbené V+P bude chutnat ještě víc.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 25 lis. 2004, 17:47

dix píše:kedze V a V+P su moje naj zmesi tu je daco o perique/aj ked to tu uz bolo/ http://www.aspipes.org/faq/faq/perique.html


Dobrej seznam...
...až pojedu někam ven tak to koupim všechno :lol: ... nebo na co budou chechtáky :?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 25 lis. 2004, 23:33

bromden píše:Aspoň, a to je na netu k sehnání, v tom článku o chemikáliích k úpravě cigárového tabáku pro "chutnost", "hladkost", "šlukovatelnost", "neškrabavost krku" etc., byly uvedený takový věci, který bych hledal v tajných arzenálech USArmy případně skladu deratizátora...


jak by doplnil marwin kdyby sem občas zašel - do cigaret se přidává i chemikálie zajišťující "stylové vinutí kouře" :puke:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 26 lis. 2004, 11:49

Fénix píše:
bromden píše:Aspoň, a to je na netu k sehnání, v tom článku o chemikáliích k úpravě cigárového tabáku pro "chutnost", "hladkost", "šlukovatelnost", "neškrabavost krku" etc., byly uvedený takový věci, který bych hledal v tajných arzenálech USArmy případně skladu deratizátora...


jak by doplnil marwin kdyby sem občas zašel - do cigaret se přidává i chemikálie zajišťující "stylové vinutí kouře" :puke:


A co podle tebe vytváří onen mystický "modrý dým"?
(...třeba CuSO4... :lol: )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod archduke » 26 lis. 2004, 22:54

"Casing" je tekuta smes, ktera se strika na tabak. Slozene z vody ve ktere se vari prirodni liquorices, honey, prunes and exotic koreni. Po te je tabak znovu promixovan, pak tabak odpociva a snizuje vlhkost. Po te na nektere typy of blends prichazi "top flavor" nebo aroma vetsinou alkohol rum nebo cognac. Pak se upravuje jen vyska vlhkosti.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


cron