Flavouring, casing, toping...

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod imagoo » 24 lis. 2004, 13:58

Mám trochu chaos v pojmech flavoring, casing, toping. Budu rád, když mi to někdo přiblíží.
Používám hubu a nos a proto rozlišuji pouze chuť a vůni.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 14:10

imagoo píše:Mám trochu chaos v pojmech flavoring, casing, toping. Budu rád, když mi to někdo přiblíží.
Používám hubu a nos a proto rozlišuji pouze chuť a vůni.


Pokud tomu rozumím tak casing je dochucení, tj. dodaná chuť.
Flavouring, navzdory jménu, je dovonění (takže okolí si lebedí i když člověk kouří ovoněný seno...sunset)
A co je toping nevím :oops: , jen tak lingvisticko-emotivním výkladem si to představuju jako něco příjemného, decentního, jako třešnička na dortu nebo slanina v špikovaný huse, něco co kromě hlavní chuti sem tam příjemným způsobem překvapí a vyleze na povrch... třeba hořká čokoláda v UF nebo oříšky v Premier Cru... ale to je jen moje představa... :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Prorok » 24 lis. 2004, 14:22

topping je IMHO kdyz sirupem pocakaji jenom vrsek bloku (kdyz je tabak slisovany)
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 24 lis. 2004, 14:49

bromden píše:
imagoo píše:Mám trochu chaos v pojmech flavoring, casing, toping. Budu rád, když mi to někdo přiblíží.
Používám hubu a nos a proto rozlišuji pouze chuť a vůni.


Pokud tomu rozumím tak casing je dochucení, tj. dodaná chuť.
Flavouring, navzdory jménu, je dovonění (takže okolí si lebedí i když člověk kouří ovoněný seno...sunset)
A co je toping nevím :oops: , jen tak lingvisticko-emotivním výkladem si to představuju jako něco příjemného, decentního, jako třešnička na dortu nebo slanina v špikovaný huse, něco co kromě hlavní chuti sem tam příjemným způsobem překvapí a vyleze na povrch... třeba hořká čokoláda v UF nebo oříšky v Premier Cru... ale to je jen moje představa... :lol:


osobne bych rekl, ze flavouring je souhrnej pojem, proste dochuceni ..... a casing a topping jsou 2 mozne techniky flavouringu .... a spis nez techniky sou to neco jako kvantifikatory, cili universalni vypovidaci schopnost obou pojmu je nulova, jsou to ciste psychologicke hratky :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 24 lis. 2004, 15:04

imagoo píše:Mám trochu chaos v pojmech flavoring, casing, toping. Budu rád, když mi to někdo přiblíží.
Používám hubu a nos a proto rozlišuji pouze chuť a vůni.


Já ti to přepíšu z Tobacco Encyklopedia :

Flavouring is the process by which is tobacco blend acquires a distinctive taste through the use of aromatic substances, which may be applied before or after cutting.

Casing is sauce composed of a variaty of ingredients such as sugars, humectans and aromatic substances applied to tobacco before cutting.

Toping je dle mého top flavour - concentrated scents and aromatic essences in solution with alcohol or other substances, or solutions of extracts, which are sprayed on the tobacco at the end of the manufacturing process, i. e. after the roasted and cut tobacco has cooled.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 24 lis. 2004, 15:25

Díky za odborné definice - už si můžu hrát na odborníka.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 24 lis. 2004, 15:28

imagoo píše:Díky za odborné definice - už si můžu hrát na odborníka.


Jak hrát :?: Teď už odborník jsi :lol: !
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 15:31

Aha, takže podtrženo a sečteno to bude asi takhle:

casing (namáčecí tresť) - před nařezáním
+
top flavour (sprejová tresť) - po nařezání
=
flavouring (souhrnné označení pro dochucování a dovonění aromatizovaného tabáku...)

Jo jo, nemáme to lehký, aby jsme věděli cožetovlastně kouříme :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 24 lis. 2004, 15:33

bromden píše:Aha, takže podtrženo a sečteno to bude asi takhle:

casing (namáčecí tresť) - před nařezáním
+
top flavour (sprejová tresť) - po nařezání
=
flavouring (souhrnné označení pro dochucování a dovonění aromatizovaného tabáku...)

Jo jo, nemáme to lehký, aby jsme věděli cožetovlastně kouříme :lol:


tak to funguje v dansku, jinde znaji treba jen top flavour nebo jen casing :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 24 lis. 2004, 15:36

Ono to tak hezky zní, zvlášť v té angličtině. Praxe je stejně taková, že po výrobním pásu jede jeden tabák - basic, a těsně před dávkováním do krabiček se do toho z nějaké trubky chrchle chvilku růžovej gel, pak to přepnou na zelenej, pak na žlutej, modrej a černej s dehtem a jenom se na tu chvilku vždy mění víčka s etiketama.
Tak to je. Výrobní tajemství 200leté tradice :twisted:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 15:36

Jak to pozoruju, tak Tebe tvoje kuřáctví vede až k radikálním protidánským postojům... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 24 lis. 2004, 15:40

bromden píše:Aha, takže podtrženo a sečteno to bude asi takhle:

casing (namáčecí tresť) - před nařezáním
+
top flavour (sprejová tresť) - po nařezání
=
flavouring (souhrnné označení pro dochucování a dovonění aromatizovaného tabáku...)

Jo jo, nemáme to lehký, aby jsme věděli cožetovlastně kouříme :lol:


To ne, nejdřív jede casing, pak flavouring a nakonec může a nemusí být top flavour. Ale casing není podmnožinou flavouringu. Je to něco totálně jinýho. Moc bych to neřešila, čím víc člověk ví, tím víc z toho blbne. Nebo budem řešit i zádrhele procesu fermentace .. jo sorry, to už jsme řešili :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 15:40

imagoo píše:Ono to tak hezky zní, zvlášť v té angličtině. Praxe je stejně taková, že po výrobním pásu jede jeden tabák - basic, a těsně před dávkováním do krabiček se do toho z nějaké trubky chrchle chvilku růžovej gel, pak to přepnou na zelenej, pak na žlutej, modrej a černej s dehtem a jenom se na tu chvilku vždy mění víčka s etiketama.
Tak to je. Výrobní tajemství 200leté tradice :twisted:


Hele, neber mi iluze, jó?
Mezi požitky z kouření patří i zalovení do pěkné krabičky a nacpávání s představou, že se jedná o "absolutelly unique ancient secret recipe..."

A taky by jsi mohl přijít k úrazu za odhalování tajných výrobních postupů Planta-tabak-u :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 15:43

Tak jak to tu jede, tak mám čím dál tím větší chuť na něco BEZ JAKÝHOKOLI DOCHUCOVADLA...
Ach jo, asi si budu muset nechat zajít chuť... :cry:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 24 lis. 2004, 15:49

bromden píše:Tak jak to tu jede, tak mám čím dál tím větší chuť na něco BEZ JAKÝHOKOLI DOCHUCOVADLA...
Ach jo, asi si budu muset nechat zajít chuť... :cry:


To je asi v podstatě nemožný. Těmahle látkama se mimo aromat dodávají směsím i lepší vlastnosti, jemnost a poddajnost pro lepší nacpání, udržení vlhkosti a takový ty drobnosti. Jinak bysme měli v podstatě Tarase.

Ale zas na druhou stranu, Taras či jiná sláma + voňavkový aroma = typizovanej německo-dánskej výrobní program. Na vůni přehnaný, na chuť neutrálně slámový. Bez toho navonění by to bylo nepoužitelný totálně a všichni by museli jet latakii :cry:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


cron