Diskuse o politice IV.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Mack » 17 črc. 2009, 14:11

berte to z i pohledu normálních, soudných lidí...
já mám starou tetu blíže Toronta...
když za ní budu chtít zase jet, tak půjdu na kanadskou ambasádu, dám písemnou žádost a holt počkám nějaký den, kdy mi přijde vizum poštou domů...
problém je asi ten , že víza jen zavedli Mexiku a nám:
v počtu žádostí o azyl v Kanadě jsme na druhém místě na světě za Mexikem...oni zatím 5500, my 1700 žádostí....
paradox... Mexiko 105 mil obyvatel, my asi 10 mil...
a teď moje domněnka, kolem našich tmavších spoluobčanů se vytvořila dobře spolupracující silná organizace včetně právníků za prachy všeho schopných....
tak já rozumím světovému exodu zrovna našich Romů a Kanaďanům fandím..
a jak z toho u nás doma bohužel nevím... :think:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod jcp » 17 črc. 2009, 15:01

Tak tohle už vůbec nemá chybu :lol:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/am ... ?id=642751
Romové v Kanadě žalují ministra pro imigraci
Romové kritizují také příručku o českých Romech, kterou vydala kanadská imigrační komise. Její obsah má podle nich diskriminačních charakter vůči romské komunitě.
.. takže kikáni od nás emigrujou kvůli diskriminaci do země, kterou žalujou za to, že je diskriminuje :mrgreen: :alfajka: :puke:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Fanys » 17 črc. 2009, 16:07

Hlasoval jsem proti vstupu do EU a budu volit stranu, která navrhne vystoupit. EU na nás stejně kašle, tak co se doprošovat.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Mack » 17 črc. 2009, 16:39

taky dost dobrá zpráva, aby ti hoši z Kanady s vízama couvli ... :lol: :lol: :lol:
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... ojaty.html
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod pitrson » 17 črc. 2009, 17:22

Pistacik píše:Politiku kanady určujú kanadskí občania prostredníctvom svojich volených zástupcov. Ani kanadskí občania ani politici sa českému občanovi absolútne nezodpovedajú.

Zjevne's nepochopil,co pisu. Nezpochybnuju pravo kanadanu se treba postavit na hlavu, kdyz se jim to bude libit, ale ja tomu snad nemusim tleskat,ne? To co predvadej je proste pokrytectvi nejhrubsiho kalibru, na ktery doplati pouze cesti turiste. Bud sou fakt blbi, nebo se snazej rozvracet EU na dalku :think:
Pistacik píše:Zjavne to EU nepríde dôležité. Ako písal kolega, sere na to pes. (EU má asi s Kanadou dobré vzťahy, nepotrebuje si ich kôli jednému parchantovi pokaziť.) A pokiaľ viem, do EU ste vstúpili dobrovoľne (áno, politici vám tam dostali a teraz di dupkajú a histericky vrieskajú...)

V tom se v podstate shodujeme, jen ja bych nikoho nenazyval 'parchantem'. Davno rikam, ze dohody sou pouze zavazky slabsich k silnejsim. V EU podle nas nikdo skakat nebude i kdybychom o tom podepsali hned nekolik dohod. No, tohle je ten dukaz misto slibu...
Btw. nevim jak na Slovensku, ale v CR se o vstupu rozhodovalo v referendu, a to na prvni pokus. Nemyslim, ze by to mohl nekdo zpochybnovat...
(Jo, ocenuju, ze taky zrejme chapes EU jako pakt Nemecko, Francie, mozna trochu Italie)

Tomuhle taky nechnapu. Co tim chtel basnik rici? Co je platny, ze kanadska starna informovala, kdyz to zaroven zakazala sdelit normalnim lidem? :shock: Z pohledu bezneho turisty je to totez, jako kdyby to nerekla nikomu.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Hades » 17 črc. 2009, 17:38

Mack píše:berte to z i pohledu normálních, soudných lidí...
já mám starou tetu blíže Toronta...
když za ní budu chtít zase jet, tak půjdu na kanadskou ambasádu, dám písemnou žádost a holt počkám nějaký den, kdy mi přijde vizum poštou domů...
problém je asi ten , že víza jen zavedli Mexiku a nám:
....
a teď moje domněnka, kolem našich tmavších spoluobčanů se vytvořila dobře spolupracující silná organizace včetně právníků za prachy všeho schopných....
tak já rozumím světovému exodu zrovna našich Romů a Kanaďanům fandím..
a jak z toho u nás doma bohužel nevím... :think:

Macku, taky mám strýčka i s celou jeho rodinou v Kanadě. Psal se tehdy rok 1968...
A PLS nazývej věci pravým jménem. Proč "tmavší spoluobčané"?
RÓM nikdy makat nebude a nechá se vydržovat tam, kde mu dají větší krajíc.
Všimni si, že nepoužívám slovo "CIKÁN", cikán je totiž pro mne slušný a pracující spoluobčan, který se s těmi RÓMY nestýká a stydí se za ně!
((Pro tebe nemožné...) Přijď někdy ke mně do hospody, když se tu cca jednou za dva týdny zastaví rodina cikánů (tedy jen chlapi...).)
Velice slušná společnost. Mnozí ostatní návštěvníci by se občas mohli stydět.... Pro mne jsou VIP zákazníci!

A Kanadě se nedivím, spíš se divím těm našim "posrancům", že se tomu diví...
A pokud Kanada couvne s vízi, tak jsou pro mne stejní, jako celá EUR.
Hlavně se nedostat na listinu rasistických zemí...

Celou tu RÓMSKOU komunitu i s těmi jejich bossy bych JÁ osobně naložil do repliky Titaniku a poslal tam, kam Titanik patří, tedy k mořskému dnu...

ke zbytku, jako turisté atd. se nebudu vyjadřovat...

víc mne mrzí, že NÁS ČECHY strkají na úroveň RÓMŮ. Z toho se mi chce :puke:

Jsem pro diskriminaci rovnou na letišti a bez víz
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod littlebull » 17 črc. 2009, 17:53

Hades píše:Všimni si, že nepoužívám slovo "CIKÁN", cikán je totiž pro mne slušný a pracující spoluobčan, který se s těmi RÓMY nestýká a stydí se za ně!
Přijď někdy ke mně do hospody, když se tu cca jednou za dva týdny zastaví rodina cikánů (tedy jen chlapi...).)
Velice slušná společnost. Mnozí ostatní návštěvníci by se občas mohli stydět.... Pro mne jsou VIP zákazníci!

Já mám úplně stejnou zkušenost, jen z návštěv DJKT (divadla) v Plzni a nemůžu zapomenout na svého mazáka z vojny Jana Náleza z Bánovce nad Bebravou. Jedinej, kterej nešikanoval, nevykrádal balíky, četl poezii a na vycházku si košili žehlil vždy a sám.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bigdragon » 17 črc. 2009, 19:18

Hades píše:Všimni si, že nepoužívám slovo "CIKÁN", cikán je totiž pro mne slušný a pracující spoluobčan, který se s těmi RÓMY nestýká a stydí se za ně!

no já zase nerozlišuji, u mě jsou Cikáni všichni (ale ty Romy fakt rád nemám) někteří z nich pracují a těch si skutečně vážím a už jsem to tady jednou psal, před lety u nás v kanceláři uklízela cikánka, tak čisto už tam potom nikdy nebylo. Myslím, že typický Čech není rasita jen nemá rád nefachčenky které musí živit ze svých daní ať vypadají jakkoliv :naughty:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bromden » 17 črc. 2009, 19:40

bigdragon píše:no já zase nerozlišuji, u mě jsou Cikáni všichni (ale ty Romy fakt rád nemám) někteří z nich pracují a těch si skutečně vážím a už jsem to tady jednou psal, před lety u nás v kanceláři uklízela cikánka, tak čisto už tam potom nikdy nebylo. Myslím, že typický Čech není rasita jen nemá rád nefachčenky které musí živit ze svých daní ať vypadají jakkoliv :naughty:

No, to je otázka. Nebudu nikoho bít či v průvodech volat rasistická hesla, ale nepochybné projevy rasismu shledávám i ve svém jednání. Pokud potkám róma, kontroluju ukrytost peněženky a mobilu. Pokud to bude jeden z těch nečetných slušných, bude mu to extrémně nepříjemné. Ale osobně necítím potřebu se pokrytecky tvářit jako že nic. Stejně tak bych roma nezaměstnal prostě proto, že je rom. Koneckonců jakákoli skupina lidí má takovou pověst, jakou si vytvořila, a tuhle daň za to platí všichni, i ti slušní a pracující. Prostě ti slušní to budou mít o dost těžší, a tak to prostě je.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bigdragon » 17 črc. 2009, 21:44

bromden píše:Prostě ti slušní to budou mít o dost těžší, a tak to prostě je.

no, ale to je jednak hluboká moudrost a taky dějinami ověřený fakt :think:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Stano » 18 črc. 2009, 06:52

žeby nový pozývací list? (ale teraz odoslaný na západ)
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/am ... ?id=642606
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Pistacik » 18 črc. 2009, 10:41

pitrson píše: ...kdyz se jim to bude libit, ale ja tomu snad nemusim tleskat,ne? To co predvadej je proste pokrytectvi nejhrubsiho kalibru, na ktery doplati pouze cesti turiste.

Samozrejme, tieskať nemusíš. Či je to pokrytectvo je otázne. Mne príjde normálne pomáhať a zároveň pomoc odoprieť, pokiaľ je zneužívaná, alebo na ňu neexistuje reálny nárok.

pitrson píše: Co je platny, ze kanadska starna informovala, kdyz to zaroven zakazala sdelit normalnim lidem? :shock: Z pohledu bezneho turisty je to totez, jako kdyby to nerekla nikomu.

Aj keby to bola pravda (môže, ako písal bromden o tom ako to funguje v diplomacii), tak stále mi nejde do hlavy, komu sa tí vaši politici vlastne zodpovedajú - kanadským politikom, alebo občanom ČR? Zdá sa, že si robia, čo sa im práve najviac hodí.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod pitrson » 18 črc. 2009, 13:35

Pistacik píše:Samozrejme, tieskať nemusíš. Či je to pokrytectvo je otázne. Mne príjde normálne pomáhať a zároveň pomoc odoprieť, pokiaľ je zneužívaná, alebo na ňu neexistuje reálny nárok.
Aj keby to bola pravda (môže, ako písal bromden o tom ako to funguje v diplomacii), tak stále mi nejde do hlavy, komu sa tí vaši politici vlastne zodpovedajú - kanadským politikom, alebo občanom ČR? Zdá sa, že si robia, čo sa im práve najviac hodí.

Pokrytecky mi pride, kdyz nekoho k sobe lakam a pak delam herecku. Jnak samozrejme souhlas :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Hades » 18 črc. 2009, 21:42

Pistacik píše:... tak stále mi nejde do hlavy, komu sa tí vaši politici vlastne zodpovedajú - kanadským politikom, alebo občanom ČR? Zdá sa, že si robia, čo sa im práve najviac hodí.

Pišto neblbni, však tu žiješ, tak musíš vědět, co jsou ti naši politici zač... :rofl:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod AKA » 20 črc. 2009, 11:04

Zajimavy pohled na romskou komunitu
http://www.reflex.cz/Clanek15608.html
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků