Diskuse o politice IV.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Scalex » 17 črc. 2009, 10:54

Ach jo...nové logo TOP 09 je k zblití stejně jako to původní. Největší chyby: barevný přechod v logu, nepoužitelnost v černobílém provedení, nudnost a neoriginalita a celé to podtrhuje nápis "s podporou Starostů".

Strana, která není schopna si ani zajistit kvalitní grafické služby, se chce podílet na vedení státu? Když nejsou schopni sehnat grafika, jak mám věřit například jimi sehnaným ekonomům? Co když to bude stejný diletant, jako ten grafik (jen to bude obtížnější poznat)?
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod midloch » 17 črc. 2009, 10:56

bigdragon píše:no nechtěl bych vidět tu paseku ve Tvé hlavě :pray:

To nechtěj mohl bys totiž narazit na opravdu zdravý rozum :twisted:
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bigdragon » 17 črc. 2009, 10:58

midloch píše: Zajímavé je, že ohledně víz volají po zastání u EU hlavně euroskeptici a lidi, kteří EU kritizují.

božíčku a proč ne? Vždyť je to nádherný důkaz k čemu nám ta nová RVHP je. Ještě abychom Evropu kritizovali za něco pozitivníko :lol:
midloch píše:To nechtěj mohl bys totiž narazit na opravdu zdravý rozum :twisted:

jak Ti říct, že tomu opravdu, ale opravdu nevěřím :twisted: :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Drnda » 17 črc. 2009, 11:09

Mládenci co se už jednou provždy oprostit od osobních antipatických narážek - občas je tu možná zbytečně cítit přehršel testosteronu. Přece tu debatujeme k naťuknutému problému a každý má právo demonstrovat svůj názor - není potřeba tu ze sebe dělat stejné kreatury jako ve Sněmovní ulici... Věřím, že jsme schopni mnohem kultivovanějšího projevu - a to na celém fóru a nejen v tomto vlákně... Dýmkaři jsou přece obecně gentlemani.Díky
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bigdragon » 17 črc. 2009, 11:15

Drnda píše:Mládenci co se už jednou provždy oprostit od osobních antipatických narážek

za sebe se přiznám, že to nejde. Může se Vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je tak jediné co se s tím dá dělat. Ve svém věku si myslím mohu dovolit svůj vlastní názor a sdělit ho nevulgárním způsobem aneb jak se do lesa volá atd. :smoke1:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Nevill » 17 črc. 2009, 11:49

midloch píše:Myslím, že na partnera jako je ČR bude kdykoliv srát každej, protože my neděláme nic jinýho. Zajímavé je, že ohledně víz volají po zastání u EU hlavně euroskeptici a lidi, kteří EU kritizují.


No byla to šance jak EU mohla ukázat že všichni táhneme za jeden provaz, když je ta Evropa prý jednotná a sjednocená. Mohli recipročně zareagovat, a pod takovou pohrůžkou by na kanadské straně couvli. EU mohla euroskeptikům do jisté míry zavřít hubu, ale to se zkrátka nestalo. Všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si stále rovnější. Ať klidně nechají společný celní prostor, svobodu pracovního trhu, ale tím bych končil, jak je vidět problémy jednotlivých zemí EU nemíní řešit a stejně je nevyřeší nikdo jiný než samotné členské země na místní úrovni... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod midloch » 17 črc. 2009, 11:56

Nevill: Když budeš pomlouvat obchodního partnera kde to jen jde a pak za ním přijdeš aby se tě zastal, myslíš, že to udělá? Ne, recipročně se vykašle on na tebe, tak jako kašleš ty na něj. To je můj pohled na věc.
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Drnda » 17 črc. 2009, 11:57

Nevill píše:problémy jednotlivých zemí EU nemíní řešit a stejně je nevyřeší nikdo jiný než samotné členské země na místní úrovni... :think:


Což je ostatně stejné jako řešení problémů na celorepublikové/regionální úrovni.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Nevill » 17 črc. 2009, 12:07

midloch píše:Nevill: Když budeš pomlouvat obchodního partnera kde to jen jde a pak za ním přijdeš aby se tě zastal, myslíš, že to udělá? Ne, recipročně se vykašle on na tebe, tak jako kašleš ty na něj. To je můj pohled na věc.


No pokud s ním mám smluvně podepsaný závazek, že se mě zastat musí a on se na mě vykašle, tak jej zažaluju a zvážím nakolik se ještě užší spolupráce s takovým obchodním partnerem vyplatí. To je zase můj pohled na věc...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Mack » 17 črc. 2009, 12:36

midloch píše:Nevill: Když budeš pomlouvat obchodního partnera kde to jen jde a pak za ním přijdeš aby se tě zastal, myslíš, že to udělá? Ne, recipročně se vykašle on na tebe, tak jako kašleš ty na něj. To je můj pohled na věc.


naprosto sedí... :ok: :ok:
každej je ohromnej euroskeptik a přitom prdel patří do kalhot...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod pitrson » 17 črc. 2009, 12:49

Mno nevim nevim.
- proc by meli obcane CR pykat za podivnou politiku Kanady, kdy nas na jednu stranu oznacuje za rasisitickou zemi a oficialne od nas prijima azylanty, na druhou stranu dokaze filtrovat turisty jen podle prijmeni, protoze je ve skutecnosti nechce...
- EU ted musi resit ceskou reakci proste proto, ze si to sama dala do pravidel. CR proste nemuze rozhodovat, koho na sve uzemi vpusti, nebo ne, jako Kanada...
- Zavedeni viz pro CR ze dne na den a pritom mit nejblizsi vizove oddeleni ve Vidni je sprostarna. Pritom s Rakouskem ma, samozrejme, bezvizovy styk. Chapu Australany, ti u nas nemaji ani ambasadu, ale Kanada ji v Praze ma.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod bromden » 17 črc. 2009, 13:09

pitrson píše:Mno nevim nevim.
- proc by meli obcane CR pykat za podivnou politiku Kanady, kdy nas na jednu stranu oznacuje za rasisitickou zemi a oficialne od nas prijima azylanty, na druhou stranu dokaze filtrovat turisty jen podle prijmeni, protoze je ve skutecnosti nechce...
- EU ted musi resit ceskou reakci proste proto, ze si to sama dala do pravidel. CR proste nemuze rozhodovat, koho na sve uzemi vpusti, nebo ne, jako Kanada...
- Zavedeni viz pro CR ze dne na den a pritom mit nejblizsi vizove oddeleni ve Vidni je sprostarna. Pritom s Rakouskem ma, samozrejme, bezvizovy styk. Chapu Australany, ti u nas nemaji ani ambasadu, ale Kanada ji v Praze ma.


Já zase nevím proč by měli kanaďané pouštět na své území kohokoli koho tam nechtějí. Tyto selektivní postoje (řeni co tu chceš, přesvěšč mně a já ti řednu jestli jo nebo ne) při selekci přicestujících (byť "xenofobní", "rasistické", blablabla...) osobně považuji za zdravou a sebevědomou politiku země chránící své zájmy, která si nehraje na "veleférovou všeotevřenou superdemokratickou" zemi, takové postoje jsou v mých očích jen známkou slabosti a neschopnosti být si vědom vlastních zájmů, tradic, hodnot atd. atp.

Jinak co "udělá EU", na to každý kašle. Podstatné je co udělá Německo, Francie a Británie. Na to ostatní "sere pes"-

A do třeticem to není sprosťárna, ale prosté vyjádření pozic ve stylu "my jsme tady a vy někde, počkejte, jo, asi někde pár set kilomatrů od Vídně, ne, o tý jsme už slyšeli...". A opět je to o schopnostech. Diplomacie mezinárodní je bezskurpulózní vyhrožování a zastrašování, a - s odpuštěním, přestřelka hovnama, vše zabaleno do lesklého hedvábného papíru protokolu. Ze vedení jednání, aniž bych ukázal "kam až můžu" (pokud můžu), bych byl asi jako diplomat protáhnut pod kýlem a vyválen v dehtu a peří (pokud zrovna někomu nepotřebuju mazat med kolem huby). Tady pokud někdo něco zanedbal a nezvládl (zejména, hlavně a především preventivně), byli to čeští politici a diplomaté, a to jak v jednání v rámci EU tak při jednání s Kanadou. Ono se jaksi zapomíná, že to není ve vzduchu týden.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod littlebull » 17 črc. 2009, 13:26

midloch píše: Když budeš pomlouvat obchodního partnera kde to jen jde a pak za ním přijdeš aby se tě zastal, myslíš, že to udělá? Ne, recipročně se vykašle on na tebe, tak jako kašleš ty na něj.

:D ... jo ták, tak to už jsi mě definitívně pobavil... máme sice dohody, zavázali jsme se, ale u vás nejsou všichni jednomyslně pro nás, tak mi ty dohody plnit nemusíme. No, jak to psal Nevill, mohli zavřít hubu euroskeptikům, namísto toho ukázali svoji pravou tvář.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Hades » 17 črc. 2009, 13:35

Nevill píše:No pokud s ním mám smluvně podepsaný závazek, že se mě zastat musí a on se na mě vykašle, tak jej zažaluju a zvážím nakolik se ještě užší spolupráce s takovým obchodním partnerem vyplatí. To je zase můj pohled na věc...

:clamp: :clamp: :clamp: :ok:

A jak píše littlebull přesně ukázali, za co celá ta EUR stojí
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice IV.

Příspěvekod Pistacik » 17 črc. 2009, 14:00

pitrson píše:- proc by meli obcane CR pykat za podivnou politiku Kanady, kdy nas na jednu stranu oznacuje za rasisitickou zemi a oficialne od nas prijima azylanty, na druhou stranu dokaze filtrovat turisty jen podle prijmeni, protoze je ve skutecnosti nechce...

Politiku kanady určujú kanadskí občania prostredníctvom svojich volených zástupcov. Ani kanadskí občania ani politici sa českému občanovi absolútne nezodpovedajú.

pitrson píše:- EU ted musi resit ceskou reakci proste proto, ze si to sama dala do pravidel. CR proste nemuze rozhodovat, koho na sve uzemi vpusti, nebo ne, jako Kanada...

Zjavne to EU nepríde dôležité. Ako písal kolega, sere na to pes. (EU má asi s Kanadou dobré vzťahy, nepotrebuje si ich kôli jednému parchantovi pokaziť.) A pokiaľ viem, do EU ste vstúpili dobrovoľne (áno, politici vám tam dostali a teraz di dupkajú a histericky vrieskajú...)

pitrson píše:- Zavedeni viz pro CR ze dne na den a pritom mit nejblizsi vizove oddeleni ve Vidni je sprostarna.

Áno, sprosťárna českých politikov....
http://zpravy.idnes.cz/o-vizech-jsme-ve ... domaci_pje
http://zpravy.idnes.cz/kanada-nam-o-zav ... -ptc-/doma
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


cron