Sběratelství

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Sběratelství

Příspěvekod bromden » 10 lis. 2004, 15:59

Na tomto místě bych rád nastínil otázku rozdělování dýmek na sbírané a kouřené.
Jednak to, jestli se považuje za cennější sbírat dýmky kouřené (resp. kouřit z nich), nebo mít sbírku dýmek nezakouřených. Četl jsem obojí a nevím (nejsem sběratel).

Dále pak otázka pro sběratele (asi Jana, tuším z náznaků a fotek, jinak nevím kdo ještě), jestli kouří ze všech svých dýmek či to mají v plánu, nebo mají tolik dýmek, že si z nich k použití ke kouření vyberou podle nějakého klíče (pokud ano, jakého) pouze některé, nebo dokonce mají dýmky, ze kterých nikdy kouřit nemíní...

V neposlední řadě mi pak připadne, že jakkoli nejsem zastáncem extrémně rozevlátých tvarů, někdy se při pohledu na obzvlášť krásný a zvláštní freehand (něco ve foru priatel, krškovy "sochy" apod.) přistihnu při pocitu, že tuhle bych chtěl mít, ale kouřit bych z ní asi nedokázal. Tedy jestli to máte také tak.

Ten-jenž-má-dýmek-jen-pár
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Sběratelství (a nejen to)

Příspěvekod Simon » 10 lis. 2004, 16:11

bromden píše:Na tomto místě bych rád nastínil otázku rozdělování dýmek na sbírané a kouřené.
Jednak to, jestli se považuje za cennější sbírat dýmky kouřené (resp. kouřit z nich), nebo mít sbírku dýmek nezakouřených. Četl jsem obojí a nevím (nejsem sběratel).

Dále pak otázka pro sběratele (asi Jana, tuším z náznaků a fotek, jinak nevím kdo ještě), jestli kouří ze všech svých dýmek či to mají v plánu, nebo mají tolik dýmek, že si z nich k použití ke kouření vyberou podle nějakého klíče (pokud ano, jakého) pouze některé, nebo dokonce mají dýmky, ze kterých nikdy kouřit nemíní...

V neposlední řadě mi pak připadne, že jakkoli nejsem zastáncem extrémně rozevlátých tvarů, někdy se při pohledu na obzvlášť krásný a zvláštní freehand (něco ve foru priatel, krškovy "sochy" apod.) přistihnu při pocitu, že tuhle bych chtěl mít, ale kouřit bych z ní asi nedokázal. Tedy jestli to máte také tak.

Ten-jenž-má-dýmek-jen-pár


ja mam jen dymky ze kterych kourim a minim v tom pokracovat i dal, dymka, ktera mne nestoji ani za to, abych si z ni zakouril do me sbirky nepatri
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 10 lis. 2004, 16:42

Já bafám ze všech, vyjma mého nejcennějšího kousku - Cavicchi, kterou jsem losem vyhrál při jedné soutěži e-trafiky. Není to tím, že by mi nestála za to, ale neodolatelně se mi líbí ji zatím nechat "pannou".
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Re: Sběratelství (a nejen to)

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2004, 16:57

bromden píše:někdy se při pohledu na obzvlášť krásný a zvláštní freehand (něco ve foru priatel, krškovy "sochy" apod.) přistihnu při pocitu, že tuhle bych chtěl mít, ale kouřit bych z ní asi nedokázal. Tedy jestli to máte také tak.

Ten-jenž-má-dýmek-jen-pár


Mám to stejně tak. Zatím jsem ale každou svou dýmku zakouřil.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Hoka » 10 lis. 2004, 20:00

Já co mám, tak z toho kouřím, neboť mám jen jednu dýmku :? Druhá čeká na zakouření nějakou latakií, prostě si mě tato chuť podmanila 8) Nemáte náhodou někdo přehled o tabácích obsahujících latakie a jejich ukončení dovozu? No abych si (při mé smůle) nějaký ten tabáček neoblíbil a šmitec :cry: , jak se mi to už kdysi jednou stalo s tabákem od Orlik clubu.
P.S. Ještě byste mi mohli zdělit vaše oblíbené latakiové tábáčky pro snadnější výběr. :wink:
Uživatelský avatar
Hoka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Registrován: 16 srp. 2004, 19:35
Bydliště: Bílovec

Příspěvekod dix » 10 lis. 2004, 21:52

Aj tu musim suhlasit simone...nezakourena dymka je jak zenska cely zivot bez deflorace...i ked su rozne veci...a ja dokonca aj okusujem troubel 8)
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jana » 11 lis. 2004, 10:05

Já to mám celkem jednoznačný. Mám 3 pipe cabinety skoro plné dýmek a něco málo ještě po stojáncích a tak různě a ty jsou nezakouřené. A mimo toho mám zakouřeno ještě asi 10 - 15 dýmek, které používám. Většinou si k novému zakouření vybírám něco ze sbírky. Ale důsledně odlišuju dýmky speciální, které si kupuju pro svoji odlišnost, ale kouřit bych z nich nemohla, protože se ke mě nehodí a dýmky, které si rovnou kupuju s tím, že je můžu použít např. Vauen Gimli z LOTR edition.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod dix » 11 lis. 2004, 16:51

Je jasne ze ked ja sa zmozem na milionosemstodvadsattritisicstiristodvadsatdva dymek tak tez nebudu vsetky zafajcene...inac gratulujem janka k tomu mnozstvu. 8) V tomto pripade plati vynimka :wink:

homeles dix
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

sbírka

Příspěvekod Standa » 11 lis. 2004, 20:05

Já mám asi 60 dýmek, všechny mám zakouřené a všechny kouřím, je pravdou, že některé i obden a některé jen jednou za měsíc, já si kupuji jen dýmky, o kterých vím že je budu kouřit
Uživatelský avatar
Standa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Věk: 69
Registrován: 21 črc. 2004, 07:46
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod Jaroslav » 12 lis. 2004, 05:29

Tak to já mám vcelku jednoduché. Celkem vlastním 5 briarových dýmek, které používám všechny (tu s větší, tu s menší četností).
Něco jiného jsou staré porcelánky, z těch kouřím velmi zřídka - a to zřídka kupříkladu za poslední 2 roky nenastalo. :D
Potom vlastně ještě mám jednu "nádhernou" dýmku - koupil mi jí cca před rokem otec, že mi udělá radost. Fakt se mu ale nepovedla, je to jakýsi tržnicový šmejd. Takže ta je prozatím v krabici a čeká ......... a dlouho ještě bude.
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod Todík » 17 pro. 2004, 22:10

Nekouřím jedině sbírkové porcelánky a pár hliněnek. Jinak mám vše až na jednu zakouřeno. Tou jedinou nezakouřenou je extravagantní velké Ser Jacopo s drahokámkem za cca 13.000,-Kč. Nádherný neobyčejný tvar z krásného kusu brieru, nádherně řezaný a skvěle zpracovaný. K tomu mám zatím jakousi posvátnou úctu....
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod archduke » 17 pro. 2004, 23:21

Ja osobne mam vsechny dymky(35) v cirkulaci. Chapu ale, ze existuji "sberatele nekuraci", co sbiraji predmety(pipes) jen pro jejich krasu. Nekourene dymky(AAA) pribyvaji casem na cene. Na kvalitni pouzite dymky je stale existujici market. Jsou i taci, kteri preferuji koupit kvalitni "pouzitou" dymku, kterou nemusi zakurovat (prizpusobi se predchazejicimu kuraku - L. A. VA).
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Todík » 18 pro. 2004, 06:26

No zakouřit takovou pěnovku bývá docela hokna či výdrž. Rozuměj zakouřit do kýžené nažliutlé barvičky! :roll:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Sběratelství (a nejen to)

Příspěvekod Soptík » 23 pro. 2004, 15:41

Chtěl bych se tady vyjádřit k otázce sběratelství dýmek, a jejich kouření. Nechci nikoho zatracovat, nebo snad kritizovat za to když sbírá dýmky a přitom je zapřísáhlý nekuřák. Já si jenom nedovedu představit, že bych se na dýmky jenom díval. Vždyť dýmka je přeci úplně o něčem jiném. Ten klid, když pěkně rovnoměrně hoří a ten pocit když pěkně a příjemně hřeje do dlaně. Vždyť je to daleko víc, než se jenom dívat na nějaké, třeba drahé a luxusní kousky do zasklené vitríny. Dýmky bez honě a tepla je jenom polovina.
Uživatelský avatar
Soptík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp. 2004, 17:50
Bydliště: Opičí Hory

Re: Sběratelství (a nejen to)

Příspěvekod Todík » 19 úno. 2005, 12:58

Soptík píše:Chtěl bych se tady vyjádřit k otázce sběratelství dýmek, a jejich kouření. Nechci nikoho zatracovat, nebo snad kritizovat za to když sbírá dýmky a přitom je zapřísáhlý nekuřák. Já si jenom nedovedu představit, že bych se na dýmky jenom díval. Vždyť dýmka je přeci úplně o něčem jiném. Ten klid, když pěkně rovnoměrně hoří a ten pocit když pěkně a příjemně hřeje do dlaně. Vždyť je to daleko víc, než se jenom dívat na nějaké, třeba drahé a luxusní kousky do zasklené vitríny. Dýmky bez honě a tepla je jenom polovina.


Já si zase nedovedu představit, že bych kouřil ze starých sbírkových vzácných porcelánek, nebo z obrovské hliněnky s hlavičkou ve tvaru hlavy indiánského náčelníka. Také mám obrovskou vyřezávanou "krakonošovku" z Proseče, která je sice plně funkční, ale já ji používám k dekoračním účelům na chalupě. Takže na tyhlety dýmky se opravdu jenom dívám - tedy těším jimi svoje očička a vůbec mi nepřijde divné, že je nekouřím. :P
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků