TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod beda » 10 kvě. 2009, 10:39

:arrow: tifik Tobě, kuřákovi, vrtá hlavou rakovina? Ber to tak, že tě alespoň ten kumarin v tabáku chrání před mrtvicí a infarktem. Rakovina postihuje nejenom kuřáky, o tom se v souvislosti s tabákem taktně mlčí. Prostě jsou lidi, kteří k ní mají sklony a ty z nich, co kouří, pravděpodobně zasáhne na části těla, která je kouři vystavená. Jenže mraky lidí, co nekouřej, zasáhne jinde, nebo dokonce i tam, kde kuřáky. Ono je totiž snadnější svalit vinu za rakovinu na pouhé požitkářství, než třeba na smog vznikající spalováním fosilních paliv. Nehledě na fakt, že největší boom rakoviny nastal souběžně s prvními jadernými štěpy. A ty už nikdo zpět nevezme. Stačí si něco přečíst o plutoniu, jeho poločasu rozpadu a rakovinotvornosti. Pro představu uvedu údaj od ekologicko-holisticky zaměřeného autora Fritjofa Capry z knížky Bod Obratu. Půl kila plutonia rovnoměrně rozprostřeného v atmosféře Země stačí na to, aby všem dýchajícím organismům začalo bujení na dýchacích orgánech. Jeden průměrný reaktor dokáže vyprodukovat asi 130Kg plutonia ročně. Pokud si člověk představí kolik už bylo jaderných explozí provedeno v atmosféře, tak mu hned docvakne, odkud se ty nádory asi berou. Viděl jsem pořad o domorodcích ze severu Ruska, tam se pokusné odpaly dělali také a oni říkaly, že vymírají na rakovinu a jejich sobi také. Do padesátých let min. století tu nemoc vůbec neznali. Takže si klidně zapal a doufej, že kolem tebe neletí částice plutonia, nebo že soused neřeže azbestovej vlňák ze střechy, kterejch jsou v Čechách tisíce :wink: Já měl Grousemoor a byl bezva.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod mrcos » 10 kvě. 2009, 11:10

Včera byla B4 z basovky. Ten tabák začínám mít čím dál radši, byť to pro mě není all day smoke. Ale k pivu sednul krásně a ani se mi nezdálo, že by to byl nějak zabijácky silný tabák (možná je v něčem chyba). Silný je, to jistě, ale tak nějak příjemně :smoke1:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod basa333 » 10 kvě. 2009, 11:14

beda: jo, přesně takhle se na to dívám také
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2009, 13:42

:arrow: beda :clamp: :clamp: :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Breer » 10 kvě. 2009, 13:45

beda píše::arrow: tifik Tobě, kuřákovi, vrtá hlavou rakovina? Ber to tak, že tě alespoň ten kumarin v tabáku chrání před mrtvicí a infarktem. Rakovina postihuje nejenom kuřáky, o tom se v souvislosti s tabákem taktně mlčí. Prostě jsou lidi, kteří k ní mají sklony a ty z nich, co kouří, pravděpodobně zasáhne na části těla, která je kouři vystavená. Jenže mraky lidí, co nekouřej, zasáhne jinde, nebo dokonce i tam, kde kuřáky. Ono je totiž snadnější svalit vinu za rakovinu na pouhé požitkářství, než třeba na smog vznikající spalováním fosilních paliv. Nehledě na fakt, že největší boom rakoviny nastal souběžně s prvními jadernými štěpy. A ty už nikdo zpět nevezme. Stačí si něco přečíst o plutoniu, jeho poločasu rozpadu a rakovinotvornosti. Pro představu uvedu údaj od ekologicko-holisticky zaměřeného autora Fritjofa Capry z knížky Bod Obratu. Půl kila plutonia rovnoměrně rozprostřeného v atmosféře Země stačí na to, aby všem dýchajícím organismům začalo bujení na dýchacích orgánech. Jeden průměrný reaktor dokáže vyprodukovat asi 130Kg plutonia ročně. Pokud si člověk představí kolik už bylo jaderných explozí provedeno v atmosféře, tak mu hned docvakne, odkud se ty nádory asi berou. Viděl jsem pořad o domorodcích ze severu Ruska, tam se pokusné odpaly dělali také a oni říkaly, že vymírají na rakovinu a jejich sobi také. Do padesátých let min. století tu nemoc vůbec neznali. Takže si klidně zapal a doufej, že kolem tebe neletí částice plutonia, nebo že soused neřeže azbestovej vlňák ze střechy, kterejch jsou v Čechách tisíce :wink: Já měl Grousemoor a byl bezva.


preco sa Ty tam series s tymi kravami, ked Ti to tak krasne pise :clamp: :ok: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod tifik » 10 kvě. 2009, 14:01

Ale to ano, kdybych si myslel něco jiného tak místo do fajfek investuju do něčeho jiného, stejně se ale vkrádá myšlenka, jestli je to vhodné kouřit řeba léta kumarinový tabák ... Co máme rádi obhajujeme, to je jasný :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod tad » 10 kvě. 2009, 14:24

Telegraph Hill a je to velká dobrota z briárové to kloučkovky :D a dozajista naň ještě dneska dojde jednou ještě určitě :smoke5:
a s tou rakovinou ... řekl bych, že je to trochu drobně složitější ...
tad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 200
Věk: 53
Registrován: 24 říj. 2008, 21:36
Bydliště: praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod šnek » 11 kvě. 2009, 07:41

Já o víkendu zkoušel Bruna ze vzorku od Sobety a na rozdíl od Wallnuta je toto tabák, který by mi stál za bližší prozkoumání, jinak to byla klasická všehochuť Kendal Cream, IF, Bracken a Marlin, který byl sice zakuřovadlem v nové Basovce, ale tak se tam zabydlel a zasliboval skvělé zážitky, že tam asi zůstane..
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Swede » 11 kvě. 2009, 07:49

Skončilo moje cigaretové období (občas mě to chytá a jsem několik týdnů líný si nacpat dýmku). Tak jsem začal den se St. Jamesem a ještě před obědem jsem dokouřil zbytek hnědého lana č.4. Odpoledne jsem otevřel IF, který jsem dostal k vánocům. Měl jsem obavy, že se zamiluju, ale asi se tak nestane. IF na můj oblíbený B4 prostě nemá. Něco tam chybí a něco je tam navíc.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod hoochie coochie man » 11 kvě. 2009, 09:00

Po ránu Bob chocolate a večer se chystám na Balkan. :puffy: Zkrátka květinkový den.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod Drnda » 11 kvě. 2009, 11:56

O víkendu proběhl SH - jako obvykle dobrota a bobův čokoflák (taktéž paráda) z rumcajsovky - neuváženě jsem nacpal plnou a vyšlo mi to skoro ke třem hodinám :pray:
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod beda » 11 kvě. 2009, 12:03

:arrow: Swede On taky IF je naprosto něco jiného než B4. IF je směs tří různě školenejch tabáků a B4 je čistá dark fired V. Být tebou, tak bych IF hned nezavrhoval, počkej až se trochu zabydlí ve fajfce. Jinak já měl ráno opět pracovní Skandinavik Aromatik, dopoledne Regular a teď bafám Bracken. Venku krásně leje a já už se teď těším na večerní SG Black Cherry s třešňovicí.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod pepson » 11 kvě. 2009, 12:21

O jedenástej malý kotlík MB Vanilla.l.c. a jeden small cigars Willem II -celkom v pohode,len trochu drahé.Inak len šúľaný Drum Original.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod jorgos » 11 kvě. 2009, 19:35

Po dnešním letním dnu jsem si vychutnal MB VC a k tomu jsem cucal ledovou kávu.Chutˇkávy a vanilky se dokonale propojila. :ok: .Na dobrou noc si ještě dám MB Solent.
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XIV.

Příspěvekod hoochie coochie man » 12 kvě. 2009, 08:51

Kvůli špatnémupočasí jsem včera večer vypustil Balkan, a tak jsem si ho dal dneska ráno. Začíná být čím dál tím sladší a aromatičtější :think: u první tobolky jsem to vůbec necítil, ale tahle mi připadá jak enerdale 1:1 s latakií, tak moc se mi tam dneska vylouplo sladký mýdlo. Není to sice vůbec špatný, ale myslím že už mám jasno, když Balkan tak SG BF, když mýdlo tak enerdale :puffy: .
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků