Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady .. - ARCHIV

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod franta » 12 bře. 2007, 21:45

Na www.etrafika.cz je briar tusim za 390, naustku 60-90. Jeste nevim, kde sehnat cepy do naustku, to se chci jeste poptat na etrafice. Treba by to slo sehnat i tam.
Nebo na http://www.hap-pipes.eu/prodej.htm jde koupit uz navrtany hobyblok i s naustkem za 650 (vcetne postovneho).
Nevim jak uspejes u HOOKa. Ja se ho snazil sehnat asi na trech adresach co jsem nasel ruzne na foru, ale ze vsech se mi email vratil. Takze bych rekl, ze spis neuspejes.
Jinak co se vyroby tyce, tak spoutu informaci najdes na foru. Staci si trochu pocist.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod franta » 12 bře. 2007, 21:47

:arrow: Krhút
no tak koukam, ze jsi byl rychlejsi :wink:
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod Krhút » 12 bře. 2007, 21:49

franta píše::arrow: Krhút
no tak koukam, ze jsi byl rychlejsi :wink:

To nevadí , aspoň vidí , že nekecáme :D
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: ceny??

Příspěvekod tilberien » 12 bře. 2007, 21:49

Dýmek píše:... leštění dýmky, ještě nikdy jsem to nezkoušel, tak aspoň malou radu. díky moc

já leštím tak, že dýmku dokončuji stále jemnějšími smirkovými papíry, vždy je nutné vybrousit stopy po předchozím papíru, až do 2000 (budou Ti říkat otroku, toho si nevšímej :lol: ), dýmku namořím na potřebný odstín obyčejnými lihovými mořidly a pokud je dýmka hotova, vezmu hadrový kotouč z baumaxu za cc 80 kč, mám ho navlečený na hřídeli dvoukotoučové brusky, nanesu trochu brusné pasty, pozor, běžné pasty na kov se mi neosvědčily, lepší je Tripoli od http://www.pimopipecraft.com/tools.html , a dýmku přitlačím, pozor na velký tlak, aby se dřevo nespálilo, musíš vyleštit i náústek. Potom si vezmeš filcový kotouč a naneseš na něj trochu vosku, a zase přiložíš dýmku a přeneseš vosk na ni. Nakonec vezmu flanelový hadr a v ruce dýmku přejedu, podívej se na mé stránky, něco tam mám nafocený. Snad je to srozumitelné.
Naposledy upravil tilberien dne 12 bře. 2007, 21:53, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod Krhút » 12 bře. 2007, 21:51

:arrow: Dýmek , kdybys napsal odkud jsi , třeba by Tě někdo navedl i na nějaký kamenný obchod :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod tilberien » 12 bře. 2007, 21:55

franta píše:Jeste nevim, kde sehnat cepy do naustku, to se chci jeste poptat na

Náústky by se daly koupit na http://www.janzen-pfeifen.de/english/frameset.html třeba by se našlo víc lidí, co udělat podobnou akci jako nákup briaru.
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod franta » 12 bře. 2007, 21:57

jinak myslite, ze je nutny brousit az do 2000? Ja jsem koncil na 1200 a rekl bych, ze to bohate stacilo. Pak jsem to uz jen dolestil kotoucem.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod tilberien » 12 bře. 2007, 22:00

franta píše:jinak myslite, ze je nutny brousit az do 2000? Ja jsem koncil na 1200 a rekl bych, ze to bohate stacilo. Pak jsem to uz jen dolestil kotoucem.


asi není, ale mě to baví :D
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod franta » 12 bře. 2007, 22:05

tilberien píše:
franta píše:jinak myslite, ze je nutny brousit az do 2000? Ja jsem koncil na 1200 a rekl bych, ze to bohate stacilo. Pak jsem to uz jen dolestil kotoucem.


asi není, ale mě to baví :D

tak to jo :D . Jinak co se tyce http://www.janzen-pfeifen.de/english/frameset.html , tak to by mozna stalo za uvahu.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Re: ceny??

Příspěvekod basa333 » 12 bře. 2007, 23:49

Dýmek píše:moc moc prosím, chtěl bych se zeptat, kolik asi tak stojí brier a nějaký náústek, koukal jsem u HOOKa, ale ten tam nemá ceny, nejspíš bych si to pak objednal od něj, jsem v tom skoro úplně začátečník, už jsem něco udělal, ale to jen z domácích materiálů, už z toho nejde ani kouřit, tak chci něco lepšího, jinak bych se taky zeptal na leštění dýmky, ještě nikdy jsem to nezkoušel, tak aspoň malou radu. díky moc


království dýmek v praze, štěpánská ulice, 450,- Kč - blok i s náustkem. na leštění si přečti celý tenhle thread, až něco nenajdeš, vznes dotazy, myslím, že vše podstatné už bylo několikrát řečeno. zas by se to jen opakovalo - nic ve zlém :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: ceny??

Příspěvekod Krhút » 13 bře. 2007, 08:15

basa333 píše:
Dýmek píše:moc moc prosím, chtěl bych se zeptat, kolik asi tak stojí brier a nějaký náústek, koukal jsem u HOOKa, ale ten tam nemá ceny, nejspíš bych si to pak objednal od něj, jsem v tom skoro úplně začátečník, už jsem něco udělal, ale to jen z domácích materiálů, už z toho nejde ani kouřit, tak chci něco lepšího, jinak bych se taky zeptal na leštění dýmky, ještě nikdy jsem to nezkoušel, tak aspoň malou radu. díky moc


království dýmek v praze, štěpánská ulice, 450,- Kč - blok i s náustkem. na leštění si přečti celý tenhle thread, až něco nenajdeš, vznes dotazy, myslím, že vše podstatné už bylo několikrát řečeno. zas by se to jen opakovalo - nic ve zlém :wink:

Za tu samou cenu stejné zboží i v ústeckém Sherlocku Holmesovi a myslím , že i na jiných místech ČR :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod kamo » 13 bře. 2007, 13:59

http://www.janzen-pfeifen.de/english/frameset.html
maju zaujimavy vyber naustkov, ja by som si tiez objednal, ale teraz nie, mozno tak za mesiac, dva...
kamo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 220
Věk: 33
Registrován: 25 říj. 2006, 19:27

Příspěvekod Dýmek » 13 bře. 2007, 14:32

dík za odpovědi, jinak HOOKa už jsem taky zkoušel, jenže e-mail se mi taky vrátil, takže nevim... ňák to zkusim a uvidim jak se to povede :D
Dýmek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře. 2007, 21:20
Bydliště: Modřišice .....

Příspěvekod Krhút » 13 bře. 2007, 14:57

...ale to jsi nemusel , odpovídat každému zvlášť. :twisted:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod mirek » 13 bře. 2007, 15:30

Krhút píše:...ale to jsi nemusel , odpovídat každému zvlášť. :twisted:

Aspoň je vidět, že má slušné vychování :twisted:
:arrow: Dýmek - asi se ti stalo to, co už mnoha lidem tady. Prostě forum si s námi občas zalaškuje, a i když ohlásí chybu, příspěvek se odešle. Vysvětlení je tady
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


cron