Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady .. - ARCHIV

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod meduard » 27 lis. 2004, 13:26

Simon píše:ad moridla - nemoril sem sice dymku, ale neco jinyho, ale muzu srovnat nejaky cesky lihovy moridlo a vodove znacky Clou ... je to nesrovnatelne, to lihovy se do dreva skoro nechytalo a prislo mne, jako by to drevo silene vysusilo nejakou chemii, ....vodove clou moridlo se chovalo presne opacne, takze na dymku jdu kazdopadne do vodoveho clou

...mmch na oboji sem daval vceli vosk, finalni vzhled je nesrovnatelne lepsi u vodoveho Clou moridla, zbytek toho lihovyho sem zahodil

aj ja som skusil aj liehové aj clou, mal som lepší pocit z vodového, len vyžaduje viac trpezlivosti, neschne tak rýchlo ako liehové, a dosť dlho púšťa farbu, ale zas má krajšiu farebnosť, viac odtieňov....sa mi zdalo
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 27 lis. 2004, 15:28

meduard píše:
Simon píše:ad moridla - nemoril sem sice dymku, ale neco jinyho, ale muzu srovnat nejaky cesky lihovy moridlo a vodove znacky Clou ... je to nesrovnatelne, to lihovy se do dreva skoro nechytalo a prislo mne, jako by to drevo silene vysusilo nejakou chemii, ....vodove clou moridlo se chovalo presne opacne, takze na dymku jdu kazdopadne do vodoveho clou

...mmch na oboji sem daval vceli vosk, finalni vzhled je nesrovnatelne lepsi u vodoveho Clou moridla, zbytek toho lihovyho sem zahodil

aj ja som skusil aj liehové aj clou, mal som lepší pocit z vodového, len vyžaduje viac trpezlivosti, neschne tak rýchlo ako liehové, a dosť dlho púšťa farbu, ale zas má krajšiu farebnosť, viac odtieňov....sa mi zdalo


mam presne stejne zkusenosti
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

NAUSTKY Z AKRYLU

Příspěvekod LUBO » 06 pro. 2004, 10:16

ked som nedavno daval nejake linky na Talbertovu dielnu, bol tam aj zaber na akrylove tyce, ktore si robi sam. mne sa zda, ze cim dalej, tym viac si solo pipemakeri pripravuju vlastne akrylove materialy, aby sa farebne priblizili svojim predstavam. Parks robi to iste.
MA NIEKTO Z VAS SKUSENOSTI, AKO NA TO A AKY MATERIAL K TOMU TREBA? A AJ KDE SA TO DA ZOHNAT?
rad by som si urobil vlastne tyce s potrebnou farebnostou na robenie naustkov na moje fajky.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: NAUSTKY Z AKRYLU

Příspěvekod bromden » 06 pro. 2004, 15:45

LUBO píše:ked som nedavno daval nejake linky na Talbertovu dielnu, bol tam aj zaber na akrylove tyce, ktore si robi sam. mne sa zda, ze cim dalej, tym viac si solo pipemakeri pripravuju vlastne akrylove materialy, aby sa farebne priblizili svojim predstavam. Parks robi to iste.
MA NIEKTO Z VAS SKUSENOSTI, AKO NA TO A AKY MATERIAL K TOMU TREBA? A AJ KDE SA TO DA ZOHNAT?
rad by som si urobil vlastne tyce s potrebnou farebnostou na robenie naustkov na moje fajky.


To bohužel netuším, akryl je myslím dost teplotně odolný, takže jeho příprava bude dost obtížná...
Mne by spíš zajímalo, pokud je tu někdo zkušený, kde sehnat materiál (paragumu nebo (a) akryl - tyče, + teflon na čepy) na vlastní náústky, kupovat tohle přes net ze zahraničí asi bude zbytečně drahá sranda...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod archduke » 07 pro. 2004, 14:59

"LUBO"
znami vyrobci pouzivaji nemecky "EBONITE", ktery je lity v prutech. Vim, ze je obchod v Nemecku (adresu uz neznam). Jdi na dobry nemecky vyhledavac a search. Velky vyber v barvach. Doma delat ebonite rod je asi, jako si soukrome odlevat ocel.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod LUBO » 07 pro. 2004, 16:13

archduke píše:"LUBO"
znami vyrobci pouzivaji nemecky "EBONITE", ktery je lity v prutech. Vim, ze je obchod v Nemecku (adresu uz neznam). Jdi na dobry nemecky vyhledavac a search. Velky vyber v barvach. Doma delat ebonite rod je asi, jako si soukrome odlevat ocel.

ja z nemecka odoberam material, aj teraz cakam kazdym dnom od Marco Janzen-a z hamburgu balik s prirezmi a roznymi naustkami z cumberlandu, ebonitu, parakaucuku, atd, ale chcel by som si sam namiesat zmesi, ako pouzila napriklad Anne Julie na svojom PANEL u Bisgaard-a, alebo ako si robi Talbert, ci Parks na svoje fajky. ti su absolutne genialni a nedaju sa dostihnut bezne dostupnymi , aj ked farebnymi tycami. marco ma samozrejme aj vselijake farebne zmesi, ale je to stale len obmedzeny vyber a navyse bez moznosti ho ovplyvnovat.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod archduke » 07 pro. 2004, 18:01

Odlevat vlastni pruty pro naustky je urcite budoucnotst velikanu, jako Talbert. Vlastni recepty a originalita barev, jako soucast celkoveho dojmu. Procedura muze byt dost komplikovana, nemam predstavu a myslim si, ze to tezko nekdo z nich uverejni.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod LUBO » 07 pro. 2004, 18:18

no volakedy, ked som bol este chlapec, tak ma zaujimalo zalievanie hmyzu do transparentnej hmoty, ako sme mali v skole. nikdy som to nerobil, ale viem, ze bol dostat na tieto ucely material. ide tu vlastne len o ziskanie typu na material a farbiva, potom by to nemal byt asi problem, ale to by nam asi vedeli poradit kolegovia z laboratorii, kde robia nejake preparaty.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Crash » 07 pro. 2004, 20:37

Mám dotaz, který tu už jednou byl, ale zůstal bez uspokojivé odpovědi.

Konečně mi dorazil materiál od Hooka, ale bohužel nepřišly teflonové čepy. Jelikož nemám přístup k soustruhu, tak se mi nechce někde běhat a složitě zajištovat vysoustružení čepu přímo na náústku, když je to navíc ta horší a křehčí varianta.

Bohužel nějaký další materiál, který jsem objednával u Janzena je už na cestě a kvůli 2 čepům se mi nechce platit poštovné 20 Ojro.

Nevíte, kde se dají opatřit jednoduše u nás?

Díky
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

to:Crash

Příspěvekod POGO » 08 pro. 2004, 12:54

Crash píše:Mám dotaz, který tu už jednou byl, ale zůstal bez uspokojivé odpovědi.

Konečně mi dorazil materiál od Hooka, ale bohužel nepřišly teflonové čepy. Jelikož nemám přístup k soustruhu, tak se mi nechce někde běhat a složitě zajištovat vysoustružení čepu přímo na náústku, když je to navíc ta horší a křehčí varianta.

Bohužel nějaký další materiál, který jsem objednával u Janzena je už na cestě a kvůli 2 čepům se mi nechce platit poštovné 20 Ojro.

Nevíte, kde se dají opatřit jednoduše u nás?

Díky


Chci se tě zeptat jak dloho jsi čekal na dodání od objednávky?Mám objednány dva náustky už poměrně dlouho. :(
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod LUBO » 08 pro. 2004, 13:14

ze sa vam chce cakat, objednajte si u janzena a mate to raz-dva. alebo ten cenovy rozdiel stoji za to? marco dodaval spickovym pipemakerom, s jeho materialom zacinali, napriklad Cornelius Maenz. a dostanete aj solidny material. odvolajte sa na moje meno a vyberte si z jeho ponuky, on vam to posle bez vyckavania.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: to:Crash

Příspěvekod bromden » 08 pro. 2004, 13:15

POGO píše:Chci se tě zeptat jak dloho jsi čekal na dodání od objednávky?Mám objednány dva náustky už poměrně dlouho. :(


Mne by zajímalo i jak si objednat... SZ je už asi 14dni nevyzvednutá...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: to:Crash

Příspěvekod Crash » 08 pro. 2004, 14:25

POGO píše:
Crash píše:Mám dotaz, který tu už jednou byl, ale zůstal bez uspokojivé odpovědi.

Konečně mi dorazil materiál od Hooka, ale bohužel nepřišly teflonové čepy. Jelikož nemám přístup k soustruhu, tak se mi nechce někde běhat a složitě zajištovat vysoustružení čepu přímo na náústku, když je to navíc ta horší a křehčí varianta.

Bohužel nějaký další materiál, který jsem objednával u Janzena je už na cestě a kvůli 2 čepům se mi nechce platit poštovné 20 Ojro.

Nevíte, kde se dají opatřit jednoduše u nás?

Díky


Chci se tě zeptat jak dloho jsi čekal na dodání od objednávky?Mám objednány dva náustky už poměrně dlouho. :(



No já si objednával někdy o prázdninách. Pak byl Hook mimo republiku a pak čekal na materiál.

Před chvílí mi psal, že čepy posílá poštou, takže výše zmíněné je již bezpředmětné.
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod POGO » 08 pro. 2004, 21:11

LUBO píše:ze sa vam chce cakat, objednajte si u janzena a mate to raz-dva. alebo ten cenovy rozdiel stoji za to? marco dodaval spickovym pipemakerom, s jeho materialom zacinali, napriklad Cornelius Maenz. a dostanete aj solidny material. odvolajte sa na moje meno a vyberte si z jeho ponuky, on vam to posle bez vyckavania.


Máš pravdu Lubo.Čekat se mi nechce.Bohužel neovládám němčinu ani angličtinu. :oops: Takže objednávka směřovaná do ciziny je pro mne budoucnost. :shock:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Re: to:Crash

Příspěvekod POGO » 08 pro. 2004, 21:17



No já si objednával někdy o prázdninách. Pak byl Hook mimo republiku a pak čekal na materiál.

Před chvílí mi psal, že čepy posílá poštou, takže výše zmíněné je již bezpředmětné.


Já posílal objednávku 10.října,a to poprvé.Po Hookově návratu jsem ji zopakoval.Doufám že jsem v pořadí.Rád bych si tu svou dýmku už opravil.Trochu mne mrzí že se na ni jen koukám. :(
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků