Účinky nikotinu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Inu...

Příspěvekod bromden » 03 lis. 2004, 12:47

imagoo píše:Včera jsem si dal Royal Yacht, čím dál tím lepší. Kdyby nebyl tak silný, vyhradil bych mu Armellinku s velkým kotlem.


Já mám takovej pocit, že není síla jako síla... třeba UF kouřim z pidikotlíku, ptotože mě jinak sejme... a to ho kouřím přes filtr (pravda, balzovej 8) )
Ale takovej NightCup na mne nepůsobí, zato London fest, ale to je jediný tabák, který mě sejme tak nějak jinak, a narozdíl od UF je to velmi příjemné, nikotinová pecka od UF (pokud k ní dojde) je nepříjemná už od začátku, zatímco nikotinová pecka z Londýnu je příjemná po celou dobu co graduje. A čím to je nevím.

BTW, k pastelkám, v nouzi jsem jednou použil kovovej vršek od pera a taky to šlo :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 03 lis. 2004, 17:35

Tohle je pro mě jako nikotinovou citlivku hodně zajímavé téma. Mám úplně stejné zážitky - z UF mě svíralo u žaludku a bylo to dost nepříjemné, naopak třeba i takový k.k.t silný jako Condor mě jen "rozradostnil"a roztočil. Stejně tak příjemně na mě působí Elizabethan mixture, zatímco jiné siluně (Peterson Irish whiskey, Orlik golden sliced...) mě opět zahánějí na záchod. A nejde o momentální stav (najedení atd) registruji to při každém kouření. Máte podobné zkušenosti?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Hoka » 03 lis. 2004, 22:40

Já jsem zatím v pohodě :twisted: Pravda, když je něco silnějšího a kouřím to z větší dýmky a u toho sedím, tak když dokouřím a vstanu, tak se chvilinku motám, ale opravdu jenom chvilinku 8) Když jsem na procházce, tak nic na sobě nepozoruji :cry:
Uživatelský avatar
Hoka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Registrován: 16 srp. 2004, 19:35
Bydliště: Bílovec

Příspěvekod Graveir » 03 lis. 2004, 23:41

No, tak me bylo po UF jako bych si hral opilej na kolotoci a pak slezl...zaludek na vode, poruchy rovnovahy a nevolnost. Po londonu se mi jen tocila siska... jinak ze by me tabaky dohnaly k akutnimu zvraceni ci prujmu se mi zatim zaplatpanbuh nestalo...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod imagoo » 03 lis. 2004, 23:57

UF - to je chvíli nic a potom ryc. Mě strašně moc chutná, fascinuje mě za syrova a ten jeho hutný kouř je nepřekonatelný. Když ale nastoupí nikotin, je to nářez, párkrát jsem myslel, že už to nerozchodím. Pravidelně z toho mj. škytám. Ještě jsem na to nepřišel, ale někdy se mi stalo, že to se mnou nic neprovedlo, myslím, že Stanwell filtry tomu napomohly.
Silnější byl akorát SG black xx, ale tam jsem to čekal, i když sestřelení bylo tak rychlé a totální, že jsem byl stejně zaskočen (taky jsem machroval bez filtru a když jsem ho zavedl, bylo už pozdě). Té chuti se ale opravdu nic nevyrovná.
Dunhilly a Erinmore působí postupně, optimální míra je pro mě asi u MM965 nebo DLNR. MM965 mě ze začátku dělal jaksi nedobře, ale jinak než silou nikotinu. Erinmore flake byl jediný, kdo zrychlil můj krok směrem k WC, ale to bylo proto, že jsem k němu cucal úplně čerstvý jablečný mošt a vycucal jsem skoro celou PETKU, to by možná dopadlo stejně i bez toho tabáku.
U MB, kde moc zkušeností nemám, až ke konci poznám nějaký nikotin v umírněné míře - mluvím o Navy Flake a Navy mixture.
Premier Cru, Kong Frederik, PO 111 - to už je téměř bez nikotinu, ale někdy přijdou k chuti na odlehčení.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jaroslav » 04 lis. 2004, 05:37

U mě takové lehce "poopicové" stavy nastávaly pravidelně v dávných začátcích setkávání s dýmkou - a to mi bylo naprosto lhostejné, co je v hlavičce dýmky napěchováno. Byla to asi taková "dýmkopanická" daň.
V současné době tyto stavy napozoruju - je ovšem pravda, že jsem většinu z těch tabáků, co zmiňujete, ještě ani netestoval, natož abych je pravidelně konzumoval.
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod bromden » 04 lis. 2004, 08:41

Ono mne ještě napadá, jestli ty fyzicky nepříjemné stavy nejsou způsobeny třeba oxidem uhelnatým, který se podle mne taky vstřebává slizniceni. A ten tuším vzniká hlavně při nedokonalém spalování, což doutnání možná je, ne? A kdyby ho někde bylo víc .
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 04 lis. 2004, 09:22

bromden píše:Ono mne ještě napadá, jestli ty fyzicky nepříjemné stavy nejsou způsobeny třeba oxidem uhelnatým, který se podle mne taky vstřebává slizniceni. A ten tuším vzniká hlavně při nedokonalém spalování, což doutnání možná je, ne? A kdyby ho někde bylo víc .


di do hajzlu s tou chemii (C) vesnicko ma strediskova :lol:

posledni o cem bych chtel pri dymani premyslet je to, jestli se zrovna nedusim CO .... na me silnej tabak nijak nepusobi, UF je pro mne neprijemnej slozenim(dort pejska a kocicky), SG Black XX na skoro lacno(normalne ho tak nekourim, nejsem prase :), tohle byl ciste pokus) na me pusobil v naznaku podobne jako kdyz se clovek ozere z kvalitni whisk(e)y(mozek bezi normalne jen motorika je lehce paralyzovana :) )

nevolnost sem z tabaku nikdy nemel, zrychlenej krok tez ne(to mne nezpusobi ani burcak ani zminovanej jablecnej most...kterej si k dymani velmi rad dam)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Tak sorry vole...

Příspěvekod bromden » 04 lis. 2004, 10:00

Simon píše:nevolnost sem z tabaku nikdy nemel, zrychlenej krok tez ne(to mne nezpusobi ani burcak ani zminovanej jablecnej most...kterej si k dymani velmi rad dam)


Jenomže odolnost proti nikotinově silným tabákům má málokdo :mrgreen:
Nicméně uznávám, že míchat úvahy o otravách CO a podobných hnusech k činnosti tak příjemné, jako kouření je, nebylo vhodné :oops:

Ale ten nikotin je stejně občas nevyzpytatelnej :shock: :shock: :shock: , včera plnej kotel IrishOaku a nic, v rámci výzkumu :wink: si dnes dám UF :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Tak sorry vole...

Příspěvekod Simon » 04 lis. 2004, 10:05

bromden píše:
Simon píše:nevolnost sem z tabaku nikdy nemel, zrychlenej krok tez ne(to mne nezpusobi ani burcak ani zminovanej jablecnej most...kterej si k dymani velmi rad dam)


Jenomže odolnost proti nikotinově silným tabákům má málokdo :mrgreen:
Nicméně uznávám, že míchat úvahy o otravách CO a podobných hnusech k činnosti tak příjemné, jako kouření je, nebylo vhodné :oops:

Ale ten nikotin je stejně občas nevyzpytatelnej :shock: :shock: :shock: , včera plnej kotel IrishOaku a nic, v rámci výzkumu :wink: si dnes dám UF :lol: :lol: :lol:


odolnost vuci cemukoliv se da vypestovat a z vetsi casti je to stejne psychicka zalezitost
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 04 lis. 2004, 16:07

Ja som jogin...i napriek tomu pocitujem silu nikotinu...
pri uf to bolo chvilu rozostrene videnie citil som zvieranie v hrdle a tazobu v zaludku...
pri slabsich vecia citim to iste len menej hrdlo a zaludok.../RY/
ked som v poho a najedeny napr. pol kotla nightcapu necitim nic.
Pri plnom by to uz urcite citit bolo.
Kolotoce a sragori ...tak to nastastie nepoznam..

Sri Ashtanga Vinyasa Grand Guru Patthabi Jois Mandala Dix....
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 04 lis. 2004, 16:29

dix píše:Ja som jogin...i napriek tomu pocitujem silu nikotinu...
pri uf to bolo chvilu rozostrene videnie citil som zvieranie v hrdle a tazobu v zaludku...
pri slabsich vecia citim to iste len menej hrdlo a zaludok.../RY/
ked som v poho a najedeny napr. pol kotla nightcapu necitim nic.
Pri plnom by to uz urcite citit bolo.
Kolotoce a sragori ...tak to nastastie nepoznam..

Sri Ashtanga Vinyasa Grand Guru Patthabi Jois Mandala Dix....


to svirani v hrdle citim u irish oaku, sherlocka holmese i university flake ... jinde ne, takze mam takovy pocit, ze to neni nikotinem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 04 lis. 2004, 16:39

Moze byt ja co si dobre pamatuju tak to citim pri erinmore/a nekedy ne/ pri londone/ a nekedy ne/ pri RY /nekedy ani moc ne/...
Cela citlivost je dost odvisla od okamzitej kondicie kuraka...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 04 lis. 2004, 17:35

Sila tabaku u mna ovplivnuje hlavne to ako casto ho fajcim...uf napriek tomu ze podla mna je to jeden z najlepsich tabakov fajcim zriedka..
Ale napr. Erinmore flake som schopny fajcit niekolko dni za sebou a az potom mam chut odlahcit.
To by sa dala spravit anketa aka sila by komu vyhovovala.Nakoniec je to dobre ze su rozne sily ...das to na co mas chut.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 04 lis. 2004, 17:50

dix píše:Nakoniec je to dobre ze su rozne sily ...das to na co mas chut.


No jéje, dávám si to na co mám chuť, ale někdy bych měl chuť na velkej kotel UF :shock: a nezhebnout při tom, tak si dám max malej... právěže nikotin mi někdy dost znemožní dát si tolik UF kolik bych chtěl...

Jinak souhlas na 100%, ale co do chuti... dám si tak silnou chuť jak mám chuť. (při této příležitosti si to neodpustím, "Hanba sunset bríze")

(být jako jeden nejmenovaný hororový klaun tak se tu podepíšu Bromden Labužník :lol: )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků