Legislativa-pozor!!

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Legislativa-pozor!!

Příspěvekod Dan » 01 lis. 2004, 04:55

Na stránkách danpipe.de jsem objevil upozornění,že nejpozději do 31.7.2005 musí všechny členské státy EU do svých právních řádů inkorporovat direktivum EU o zákazu tabákové reklamy a zde si to vykládají jako zákaz např.fotografií dýmek v internetových shopech.Tak jsem si hned vyhledal příslušnou směrnici a přeložil jí a podle mého se to týká pouze všech forem tabáku.Pokud se mýlím a týká se to i dýmek,tak by muselo skončit tisíce internetových shopů s dýmkami a ani jednotliví výrobci by nemohli prezentovat své dýmky.Co o tom soudíte? :?:
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod tuton » 01 lis. 2004, 07:26

Co bych o tom soudil... At TAHNOU!

A vypada to, ze zase budeme evropstejsi nez Evropa. Ach jo.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Dan » 01 lis. 2004, 08:21

Velmi rád bych nad tím mávl rukou a taky řekl ať táhnou,ale to je fakt vážný,pokud to na www.danpipe.de pochopili správně a já špatně,tak už se nikdy na žádný dýmky na netu nepodíváme a např.etrafika bude muset nabízet dýmky bez fotek.A tuhletu směrnici vydala EU de facto na návrh členských států a do 31.5.2005 jí musí VŠECHNY státy převést do svých právních řádů.Je neuvěřitelnej problem jak se Evropa víc a víc reguluje,za chvíli budou kriminalizovat kouření a věřte mi,že se toho dočkáme.
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod tuton » 01 lis. 2004, 08:46

Dan píše:Velmi rád bych nad tím mávl rukou a taky řekl ať táhnou,ale to je fakt vážný,pokud to na www.danpipe.de pochopili správně a já špatně,tak už se nikdy na žádný dýmky na netu nepodíváme a např.etrafika bude muset nabízet dýmky bez fotek.A tuhletu směrnici vydala EU de facto na návrh členských států a do 31.5.2005 jí musí VŠECHNY státy převést do svých právních řádů.Je neuvěřitelnej problem jak se Evropa víc a víc reguluje,za chvíli budou kriminalizovat kouření a věřte mi,že se toho dočkáme.


Nechapej muj postoj jako "mavnuti rukou". Jenze ja to bohuzel vidim tak trochu cimmermanovsky. Muze se nam to nelibit.........A to je asi tak vsechno, co s tim muzeme delat. Holt nam Michal bude rozesilat nahledy mailem a pokud projevime zajem o nejakou konkretni dymku, posle nam i jeji vicepohledove nafoceni.

Bude to komplikovany, ale pujde to...
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tuton » 01 lis. 2004, 09:30

Jinak ted jsem si to precetl na tom Dan pajpu. Z toho, jak to pisou, jsem pochopil, ze by se to melo vztahovat jen na tabak a vyrobky z nej. Nicmene ministerstvo zdravotnictvi nasi "milovane" vlasti do toho urcite zahrne i dymky, zapalovace, sirky, dusatka a ja nevim, co jeste.

Jak rikam, at dou do padous.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tuton » 01 lis. 2004, 09:40

A propos, jestli ja (a nejen ja) budu moci nechat v provozu sve dymkarske stranky?

:D :?
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 01 lis. 2004, 09:59

Myslim, že zbytečně vyvádíte. Ten zákon tu ještě není a podle mě půjde jen o tabák. Proč by proboha zakazovali fotky dýmek?

A když bude kouření postaveno mimo zákon, tak (jak už jsem psal zhruna před rokem) se stáhneme do lesů jako dýmkoví partyzáni. Dýmky si budem vydlabávat z kořenů a budeme přepadávat německý turisty a foukat jim kouř do obličeje :puffy: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Dan » 01 lis. 2004, 10:16

Ten zákon tu je a není to zákon ale směrnice,ale to je jedno.Určitě jsem jí pochopil správně a vztahuje se jen na tabákové výrobky,ale na danpipe skutečně hrozí tím,že už nebudou vydávat katalog.Ale kašlem nato, :lol: :lol: jdu si zahulit.
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Jana » 01 lis. 2004, 10:21

Ta směrnice se vztahuje na tabákový výrobky, tj. tabák, cigarety, doutníky. Ostatní věci jsou příslušenství používané ke kouření sekundárně, na to se to nevztahuje. Nicméně pro jistotu a svůj vlastní v budoucnu potenciálně napadnutelný klid, výrobci "příslušenství" dělají to, že zajišťují, aby se na jejich stránky nebo k jejich výrobkům nedostali lidi pod 18 let - což se nechá dotazem před vstupem na stránky ale asi ne pro distribuci katalogu. Takže toho se podle mýho bojí danpipe. Neviděla bych to zas tak brutálně.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Dan » 01 lis. 2004, 10:25

Já to vidím stejně jako ty,ale docela mi nahnali strach,tak sem celou noc tu směrnici překládal.Docela rád bych se dál díval na krásné dýmky na Internetu všude po světě.A asi ne jen já.
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Jana » 01 lis. 2004, 10:29

Dan píše:Já to vidím stejně jako ty,ale docela mi nahnali strach,tak sem celou noc tu směrnici překládal.Docela rád bych se dál díval na krásné dýmky na Internetu všude po světě.A asi ne jen já.


Člověče ty musíš mít strašnýho času, když celou noc překládáš směrnice EU :wink: Nejsou někde přístupný i v ČJ? Když už to vydávají, dávají to do unifikovanýho překladu unijních jazyků, aby to bylo všechno definováno stejně, kvůli tomu tam je ta preambule, která definicí spojuje něco, co je potom implementačně upraveno a dodefinováno legislativou členský země. Ale jestli se fakt nudíš, nic neříkám a čti a překládej nerušeně dál :P
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 01 lis. 2004, 10:40

Twineryy píše: Proč by proboha zakazovali fotky dýmek?



No a proč by proboha zakazovali fotky tabáků? :wink:


V legislativě EU logiku NEHLEDAT, Don Quioti :lol: !
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 01 lis. 2004, 11:51

Fénix píše:
Twineryy píše: Proč by proboha zakazovali fotky dýmek?



No a proč by proboha zakazovali fotky tabáků? :wink:


V legislativě EU logiku NEHLEDAT, Don Quioti :lol: !


Logiku hledat a všude! Tabáky WHO prohlásila za zdraví škodlivé a proto jejich prodej a propagaci navrhla omezit a max zdražit. Dýmek si WHO nevšimla, protože jim nedochází, na co ty divný zkroucený děravý věcičky jsou :wink: a dá-li pánbůh, tak jim to ani nikdy nedojde!
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků