TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XI.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod tifik » 06 bře. 2008, 17:15

Scalex píše:V uplynulých třech dnech jsem si dopřál každý den po kotlíku GH Sweet Rum Twist a GH Black Irish Twist, takže jsem se cítil patřičně odolen vůči silným tabákům a nacpal jsem si plátek a půl UF. Motolice jak blázen. I když má být tenhle tabák slabší než GH SRT, stejně mne vždycky sejme.

K hovínkům jsem si ale už vytvořil pozitivní vztah, velmi sympatická forma tabáku a výborné jemné (chuťově) pokouření. Takže nebudu lámat univerzitu přes koleno a radši si dnes večer začmudím černého ira.


Nepopsal bys ty dva tabáky trochu?(SRT, BIT) Chystám se je objednat a přeci jenom, víc názorů... :-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod basa333 » 06 bře. 2008, 17:30

na srt jsem dělal recenzi na tabáky.cz a BIT je v podstatě bxx, nezjistil jsem žádný rozdíl.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Scalex » 06 bře. 2008, 17:33

tifik píše:Nepopsal bys ty dva tabáky trochu?(SRT, BIT) Chystám se je objednat a přeci jenom, víc názorů... :-)


Sweet Rum Twist je v podstatě něco podobného jako SG B4, možná o něco slabší. Naturál jen s velmi lehkou rumovou aromatizací (takřka homeopatickou), doutníkového charakteru. Lano je měkké, povrch má olejnatý, krájí a drolí se dobře. Absolutně neštípe na jazyku, kouř krásně suchý, hoří do bílého popílku i takovému neumětelovi, jako jsem já.

Black Irish Twist je údajně skoro totéž co BlackXX (neměl jsem BlackXX, takže nemohu hodnotit). Určitě je slabší než Sweet Rum Twist. Pěkně pečený naturálek bez aromatizace, chuť jemná ale silná, já v ní cítím nádech grilovaného masa, resp. takové té spáleninky. Lano tvrdší, ale kompaktní a poslední větu minulého odstavce můžu opsat.

Na SRT tuším basa hodil recenzi na tabáky.cz.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod tifik » 06 bře. 2008, 17:47

basa333 píše:na srt jsem dělal recenzi na tabáky.cz a BIT je v podstatě bxx, nezjistil jsem žádný rozdíl.


Jj, vím, zajímal mě názor Scalexe, každý to vidí trochu jinak. A co Brown irish twist?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod basa333 » 06 bře. 2008, 18:02

Scalex píše:

Black Irish Twist je ... slabší než Sweet Rum Twist. ...


dle mého názoru je opak pravdou, ale každý to může cítit jinak. silné jsou v každém případě oba. jinak je myslím scalex oba vystihl pěkně, souhlasím s ním ve všech bodech. snad jen pro upřesnění: brown irish twist by měl být stejný jako srt, jen bez aromatizace, která je tak jako tak jen symbolická
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Breer » 06 bře. 2008, 18:06

ja v SRT necitim ziadnu aromatizaciu, kazdopadne je to vynikajuci tabak :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Scalex » 06 bře. 2008, 18:17

basa333 píše:
Scalex píše: Black Irish Twist je ... slabší než Sweet Rum Twist. ...

dle mého názoru je opak pravdou, ale každý to může cítit jinak


Vycházím čistě z pocitu, který mám po dokouření stejného množství obou tabáků z obdobného kotlíku. BIT se mnou zatím nijak moc nezacvičil (kouřím ho ale poměrně malé množství), SRT jsem docela ve škebli cítil.

Ono by to vlastně i z principu tak mělo být - u BIT se pečením "vypeče" část nikotinu pryč. Obdobně B4 by měla být silnějším bratříčkem BXX.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod JardaS » 06 bře. 2008, 18:55

Brown Irish twist je hnědé lano , které je tak akorát . Ani měkké ani tvrdé . Moc dobře se řeže , je bez aromatizace s tabákovovou vůní a chutí . Hoří velice dobře , jako všechny twisty od GH . Nemočkuje , neštípe . S tou silou bych to zase taky neviděl , jak se uvádí , ale slabota to není . Jinak , kdo má rád čistou V , tak doporučuji . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Elektrikar » 07 bře. 2008, 08:38

Som si kúpil Connoisseur's choice, a urcite mi sprijemni dnesne popoludnie :)
Uživatelský avatar
Elektrikar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 36
Registrován: 07 pro. 2007, 13:43
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod šedivák » 07 bře. 2008, 09:23

Musím se nad sebou zamyslet, já kouřil za celej dýmkařskej život všeho všudy tak pět tabáků. :lol:
šedivák
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Věk: 49
Registrován: 27 úno. 2008, 17:57
Bydliště: Nebílovský Borek

Příspěvekod JardaS » 07 bře. 2008, 09:56

Dnes jsem si po ránu nacpal Dark Flake a musím říci , že je opravdový bratříček Dark plugu ( vše od GH ). Moc příjemné ranní pokouření .
Jak jsem psal dříve , zdál se mi Flake takový kořenější , ale zjistil jsem , že to bylo vlhčími flaky , než byl Plug . Ten je mnohem sušší . Po oschnutí flaku toto zmizelo a je úplně stejný plugu . Proto , kdo nechce řezat a jen nadrobit , doporučuji Flake . Silou , chutí a vším je bez rozdílu . :D :puffy: Alespoň já jsem už ten rozdíl teď nepoznal .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod basa333 » 07 bře. 2008, 10:00

šedivák píše:Musím se nad sebou zamyslet, já kouřil za celej dýmkařskej život všeho všudy tak pět tabáků. :lol:


pokud to bylo pro tebe SPRÁVNÝCH 5 tabáků, není co řešit :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

lana

Příspěvekod Swede » 07 bře. 2008, 20:46

Dnes opět mmjn SG B4, který je to pro mě absolutní jednička mezi tabáky, takže něco k jeho (ne)hořlavosti : Krájet ho na koláčky a následně napříč je blbost. Lano se skládá z celých tabákových listů, takže obsahuje pochopitelně i žilky. ,
Takže : ukrojit potřebný kus a rozbalit lano z vnějšku. Následně natrhat. Tímto způsobem mezi prsty zůstanou žilky, které způsobují nehořlavost tohoto tabáku.
Žilky vyhodit...a zbytek hoří bez problémů. A ta chuť ...!
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Fénix » 07 bře. 2008, 23:09

Načal a nacpal jsem první věcičku ze Synjeco zásilky, C&D Sunday picnic. Ono první kouření může být zavádějící, ale já bych to zatím zhodnotil jako velkou lahůdku :puffy: Jde o přírodní broken flake z V, P a orientálu Izmiru, typické, ale jen lehce kečupákové vůně. Vezmu za 14 dní na buňku :idea:

Na minisrazu s bromdenem ještě Gawith red, taky to není zlá záležitost 8) Takový poctivý all day smoke.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod ypres.bass » 08 bře. 2008, 03:22

jsem poprvé ochutnal z nové zásilky - dal jsem si tabák jménem Edgeworth - no nenadchne, neurazí...dám si ho ještě několikrát.

mě by to být Bu-Vi podpořený jamajským rumem
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků