TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce X.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod ypres.bass » 19 lis. 2007, 21:32

tak já mám taky už multi tabák - Hal - Jednu jenom on(zatím) a o druhou se dělí s MB Norwoodem a zitra do ní prcnu UF
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Scalex » 19 lis. 2007, 21:34

Victor píše:Netvrdím, že to nemá svoju logiku, ale... Pri dvoch obľúbených tabakoch sú to štyri fajky. Pri siedmych je to štrnásť fajok. A pri... Oh, my God! :shock:


No ono se to vyplatí fakt jen u hodně oblíbených tabáků, které kouříš denně (nebo i několikrát denně). Jsou tu jedinci, co za den vybánějí 4-5 kotlíků, takoví pak těch fajfek potřebují víc.

Navíc u některých tabáků ta dedikace "jeden tabák jedné fajfce" není nutná, speciálně u latakiových směsí. To pak stačí mít 2-3 fajfky na latakie a točit v nich několik latakií.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod beda » 19 lis. 2007, 23:37

Podle mého názoru se to týká nejen Latakií. Když jsem po SG Kendal Cream začal do stejné fajfky cpát SG FVF, tak přeměna chutí proběhla rychle a hladce a myslím, že tomu bude stejně, až do ní začnu cpát SG St. James. Prostě určité tabáky jsou si podobné a ani tak moc přísně nezáleží na jejich složení, jako na způsobu jakým jsou upraveny. Stejný výrobce tuto podobnost jen posiluje, ale i tabáky od různých výrobců si bývají podobné. Teď večer jsem měl kotlík Skiffu, který mě osobně připomíná Balkan Sobranie mnohem víc než Balkan Flake. Skiff mi připadá jako taková lehčí verze BS, je bohatej na hořké, kořeněné chutě orientálních tabáků a chudší na sladké z viržinského.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod basa333 » 20 lis. 2007, 06:29

beda píše:Podle mého názoru se to týká nejen Latakií.


... a já právě uvažuji o tom, že i latakiovým směsím věnuji jejich dýmky. tolik jich zase nekouřím (skiff, GH BM, SG SL pravidelně a občas St BL) a mám takový pocit, že si tím zbytečně křížím chutě
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tifik » 20 lis. 2007, 07:15

basa333 píše:
beda píše:Podle mého názoru se to týká nejen Latakií.


... a já právě uvažuji o tom, že i latakiovým směsím věnuji jejich dýmky. tolik jich zase nekouřím (skiff, GH BM, SG SL pravidelně a občas St BL) a mám takový pocit, že si tím zbytečně křížím chutě


Jo, já taky.Když nacpu SL po balkan flaku, není to špatná chuť ale jiná, myslím, že se to vyplatí u všech tabáků. Já pravidelně točím tak deset tabáků, aůe dvě mám jen na ty nejoblíbenější, na ostatní stačí jedna, takže to není zase tak dramatické. Ty, které mám jen občas na zpestření prostě cpu do pěnovky a vložkovek
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 20 lis. 2007, 07:17

Victor píše:
littlebull píše:...Když mám chuť na Rum&Maple mám na výběr menší nebo velkou. A když mám po té první ještě chuť, tak sahám po té druhé.... :D


Netvrdím, že to nemá svoju logiku, ale... Pri dvoch obľúbených tabakoch sú to štyri fajky. Pri siedmych je to štrnásť fajok. A pri... Oh, my God! :shock:


To je hold vývoj :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Victor » 20 lis. 2007, 08:41

tifik píše:...Když nacpu SL po balkan flaku, není to špatná chuť ale jiná, myslím, že se to vyplatí u všech tabáků...


Veril som tomu, že toto nikto nenapíše. :twisted: Uvažoval som nad tým, že sedem fajok a sedem tabakov mi úplne stačí. Na každý niečo iné a týždeň mám za sebou. Jednoducho, ideálny stav. :? Well, viem že to bolo utopistické. Rýchlo som zmenil plán a povedal som si, že si to vynásobím dvoma. Takže 14 je moje šťastné číslo. No ale teraz? :?: Nepríjemné vytriezvenie! :?: :!: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Victor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Věk: 55
Registrován: 18 lis. 2007, 21:07
Bydliště: Kráľovský Chlmec

Příspěvekod tifik » 20 lis. 2007, 08:49

Victor píše:
tifik píše:...Když nacpu SL po balkan flaku, není to špatná chuť ale jiná, myslím, že se to vyplatí u všech tabáků...


Veril som tomu, že toto nikto nenapíše. :twisted: Uvažoval som nad tým, že sedem fajok a sedem tabakov mi úplne stačí. Na každý niečo iné a týždeň mám za sebou. Jednoducho, ideálny stav. :? Well, viem že to bolo utopistické. Rýchlo som zmenil plán a povedal som si, že si to vynásobím dvoma. Takže 14 je moje šťastné číslo. No ale teraz? :?: Nepríjemné vytriezvenie! :?: :!: :cry: :cry:


No v podstatě je to tvoje věc, spoustu dýmkařů to nedodržuje a taky jim to chutná, je to jen můj pohled na věc (který ale vřele doporučuju :D )
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod basa333 » 20 lis. 2007, 09:01

tifik píše: ...
No v podstatě je to tvoje věc, spoustu dýmkařů to nedodržuje a taky jim to chutná, je to jen můj pohled na věc (který ale vřele doporučuju :D )


i když se budu opakovat, já taky - a přesně jako ty jsem si před rokem myslel, že s 10 dýmkami vystačím - a najednou jich mám 20. pokud prostě ochutnáš pár tabáků a zjistíš, že tě začnou zajímat další, tak se to vyvíjí samo do sebe. ani nevíš jak. automaticky a logicky - a každou další si navíc budeš umět přesně zdůvodnit: "přece nemůžu kouřit xy v dýmce po yx... to dá rozum :wink: " je nutná další (s menším/větším kotlem a kratším/delším náustkem a bentka/halfbentka do práce/do hospody/na ven a už to jede... :wink: )
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod beda » 20 lis. 2007, 09:29

Nechci mít moc dýmek jednoduše proto, že jejich chuť se podle mne zlepšuje ne kouřením jednoho tabáku, ale kouřením obecně. Takže čím méně jich mám, tím častěji je kouřím. Navíc mám vyzkoušené, že pokud kouřím z jedné fajfky každý druhý až třetí den, chutná mi z ní víc, než když má třeba týden pohov. Samo že mám na všechny oblíbené druhy jejich fajfku a v ní střídám tabáky tak, že například až dorazím SG SM, začnu SG SL.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod basa333 » 20 lis. 2007, 09:45

v podstatě s tebou souhlasím - pokud si ovšem chci zakouřit skiffa a pak squadrona, tak nechci brát jednu z latakických dýmek, ale vezmu tu, která mu patří. zatím se mi tento postup vždy osvědčil a ani u těchto tabáků tomu jistě nebude jinak (imho)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tifik » 20 lis. 2007, 10:15

basa333 píše:...ani nevíš jak. automaticky a logicky - a každou další si navíc budeš umět přesně zdůvodnit: "přece nemůžu kouřit xy v dýmce po yx... to dá rozum :wink: " je nutná další (s menším/větším kotlem a kratším/delším náustkem a bentka/halfbentka do práce/do hospody/na ven a už to jede... :wink: )


To je další věc, každý tabák prostě potřebuje jiný typ dýmky, třeba SL mi chutná nejvíc z velkých dýmek, IF kupodivu taky, z malé to nebylo ono, 1792 zase z menší.....
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod beda » 20 lis. 2007, 10:18

Já mám totiž osm dýmek a jen dvě jsou na Latakie. Jinak ty ostatní mám po jedné na většinu druhů směsí, jen na aromatiky nemám už ani jednu. Když nepočítám tadiční anglický černý cavendish 1792.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod basa333 » 20 lis. 2007, 10:52

já mám na aromatiky dvě :wink: = jednu na černý (bxx) a jednu na hnědý (b4) :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 20 lis. 2007, 12:27

Victor píše:
tifik píše:...Když nacpu SL po balkan flaku, není to špatná chuť ale jiná, myslím, že se to vyplatí u všech tabáků...


Veril som tomu, že toto nikto nenapíše. :twisted: Uvažoval som nad tým, že sedem fajok a sedem tabakov mi úplne stačí. Na každý niečo iné a týždeň mám za sebou. Jednoducho, ideálny stav. :? Well, viem že to bolo utopistické. Rýchlo som zmenil plán a povedal som si, že si to vynásobím dvoma. Takže 14 je moje šťastné číslo. No ale teraz? :?: Nepríjemné vytriezvenie! :?: :!: :cry: :cry:


hlavně to dělej tak, jak to bude vyhovovat tobě :smoke5:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků