Breath smoking

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Co vy na to?

znam a pouzivam
1
5%
znam a nepouzivam
3
14%
neznam a zkusim
12
57%
nezajem :)
5
24%
 
Celkem hlasů : 21

Breath smoking

Příspěvekod Simon » 29 zář. 2004, 23:15

Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 30 zář. 2004, 09:03

Musim se priznat, ze ackoli znam stranky G. L. Pease uz nejaky ten casek, o teto technice jsem jeste necetl. I kdyz, jak jsem zaznamenal, existuji ruzne varianty. I ja jsem se nekdy snazil sesynchronizovat bafani s pomalym a hlubokym dychanim. Kour jsem vsak vyfukoval usty rovnou ven a nikoliv skrz dymku. Navenek to tak budilo dojem, ze dymku slukuji (Samozrejme, ze kvuli tomu jsem to nedelal). Takze ted jiz vim, jakym smerem tuto metodu zdokonalovat :-).
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod imagoo » 03 říj. 2004, 20:32

Kurňa, je to cosi pozoruhodného!!! Zkusil jsem to o víkendu s MM 965, napoprvé určitě nedokonale, ale výsledek je úžasný. Chuť a vůně tabáku se nevídaným způsobem rozvinuly a prohloubily - skvělé.

Btw: Taky Vám tak chutná latakie v podzimní noční mlze?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod meduard » 03 říj. 2004, 22:51

tak isto fajčím synchronizovane s dýchaním, ale späť do fajky..?...zajtra to vyskúšam 8)
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

spat do fajky

Příspěvekod LUBO » 04 říj. 2004, 08:19

v jednej knihe o fajkach, ktoru mam, sa pise, ze nie je dobre fukat dym do fajky naspat okrem dovodu, ze chcem dostat kratkym narazovym vdychnutim do komory uhlik na povrch popolceka, pretoze jednak tam vdychujem do tabaku vlhkost a hlavne znehodnocujem vonavy tabak, cez ktory ide suchy dym do komory, vlhkym nekvalitnym dymom, ktory tam vyfukujem. tym sa kvalita fajcenia vyrazne zhorsuje, takze tento experiment podla mojho nazoru nema nic spolocne s kvalitnym pozitkom fajcenia dobreho tabaku, minimalne od druhej polovice fajcenia.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 04 říj. 2004, 13:04

Kua....nemam si cas zapalit este ani dnes...od zajtra konecne budem mat cas ale k veci...ci s knizkou ci bez si myslim/teda som :twisted: /,ze fukat dym naspat do fajky je blbina.Par krat sa mi to podarilo,ked som pri fajceni robil aj nejake ine veci...o nicom.
No ale ked sa to nekomu paci preco nee...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 04 říj. 2004, 22:19

dnes som to skušal a moc mi to teda nešlo...teda technika ano, len vysledok ma nejak neoslnil, možno niečo robím zle :cry:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 05 říj. 2004, 07:06

Jo jo ...ja vim co robis zle...realizujes zle napady..
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Qido » 05 říj. 2004, 07:16

dix píše: myslim/teda som :twisted: /,ze fukat dym naspat do fajky je blbina


Nojo, ale když pořád jen taháš dovnitř, musí ti přece časem vletět do pusy ta močka, nehledě k tomu, že se spálíš. Nebo ne?
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod dix » 05 říj. 2004, 07:21

to myslis ako pri tomto sposobe fajcenia??
snad nemyslis klasicke ?? :shock:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Qido » 05 říj. 2004, 12:05

Oprava: foukat dým do dýmky je asi fakt divný. Měl jsem na mysli, že když člověk pořád jenom tahá, aby, jak napsal Lubo, "nevdychoval do tabáku vlhkosť", dřív nebo později mu vletí do pusy močka (leda by měl Krakonošův metrovej visák); a půjde mu skrz pusu skoro všechen vzniklej kouř, čímž se spálí. "Klasické kouření" je pro mě kouřit oběma směrama.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

to quido

Příspěvekod LUBO » 05 říj. 2004, 12:28

myslim, ze fukat oboma smermi bude asi dost ojedinele a zriedkave, zaujimalo by ma, kolko percent fajkarov nieco take praktizuje. pri sutaziach, sa mi zda, je to dokonca zakazane, ale to sa mi len zda a my nefajcime kvoli sutazeniu.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 05 říj. 2004, 13:13

Já do dýmky čas od času jemně fouknu, mám pocit že to lehce pomáhá hoření a především to drží případnou močku mimo dutinu ústní.
Breathsmoking si mě ale nezískal :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

to fenix

Příspěvekod LUBO » 05 říj. 2004, 13:21

ja tiez ku koncu v malych velmi kratkych intervaloch do fajky narazovo fukam, kedze pouzivam drevene sutazne dusatko, s ktorym ku koncu, ako som videl skusenych kolegov na sutazi, poriadne silnym kruzivym pohybom miesam popolcek na povrchu tabaku, aby sa dostal uhlik na povrch, pricom potom prave tieto dychove razy dostanu ten uhlik naozaj az hore. treba to ovsem robit opatrne, aby sa nevyfukol popolcek z komory a nezasvinil nas a okolie. potom sa naozaj aj kratky cas lepsie taha, ale je tam aj nebezpecenstvo, ze fajka rychlo zhasne, lebo sa urobi neprirodzena vzduchova cesta, a pri opatovnom pridusani sa moze vsetko udusit. preto to aplikujem sice kazdy raz, ale len opatrne a dva-tri krat pocas fajcenia jednej fajky. pri kvalite fajcenia som nezbadal ziadny pozitivny obrat.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: to quido

Příspěvekod Twineryy » 05 říj. 2004, 14:02

LUBO píše:myslim, ze fukat oboma smermi bude asi dost ojedinele a zriedkave, zaujimalo by ma, kolko percent fajkarov nieco take praktizuje. pri sutaziach, sa mi zda, je to dokonca zakazane, ale to sa mi len zda a my nefajcime kvoli sutazeniu.


Zakázaný je jenom foukat do hlavičky (logicky, protože to ti udrží uhlík nahoře bez námahy). Tomu co popisuješ (krátký, střídavý foukání-tahání) se říká mašinka a dělá se to při soutěžení běžně, když se ztratí uhlík pod popelem. Dřevěný dusátko je príma věc. O hodně usnadňuje kouření. Já si bez něj bafání už ani neumím představit. :puffy:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků