TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce VIII.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod basa333 » 15 čer. 2007, 05:46

dh píše:Jó, Coniston....

Já teď jedu v brackenu (do kterého jsem nasypal ještě perique), není to špatné, ale zvlášť dobré taky ne. Conistonek čeká ve frontě, protože mám na něj, Bracken a ještě 1792 stejnou fajku.


:shock: na tyhle tři tabáky stejnou dýmku??? sorry, při vší úctě a lásce, to nechápu - každý z těch tabáků mi přijde úplně jiný. v této kategorii bracken = neutrál, coniston = lehký a jemný mýdlák, 1792 = úplně jiný směr chuti s hořkým aroma. dle mého názoru se s nimi v jedné dýmce okrádáš o 75% jejich chutí (ale třeba jsem jenom cáklý já - ty tabáky, které kouřím, mají u mě všechny svou dýmku, jinak si na nich nepochutnám)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod JardaS » 15 čer. 2007, 06:47

Bracken kouřím již nějakou tu krabku a opravdu musí mít svou vlastní . Jinak to není u něj to pravé vořechové
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod littlebull » 15 čer. 2007, 07:27

MM965 z nové menší hendmejdové bentky image_id: 3145 - výborná konstelace! :pipe1: :pipe1: :pipe1:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Fénix » 15 čer. 2007, 08:19

basa333 píše:
dh píše:Jó, Coniston....

Já teď jedu v brackenu (do kterého jsem nasypal ještě perique), není to špatné, ale zvlášť dobré taky ne. Conistonek čeká ve frontě, protože mám na něj, Bracken a ještě 1792 stejnou fajku.


:shock: na tyhle tři tabáky stejnou dýmku??? sorry, při vší úctě a lásce, to nechápu - každý z těch tabáků mi přijde úplně jiný. v této kategorii bracken = neutrál, coniston = lehký a jemný mýdlák, 1792 = úplně jiný směr chuti s hořkým aroma. dle mého názoru se s nimi v jedné dýmce okrádáš o 75% jejich chutí (ale třeba jsem jenom cáklý já - ty tabáky, které kouřím, mají u mě všechny svou dýmku, jinak si na nich nepochutnám)


Podle mě jsou ty tabáky dost podobné, Conistona a Brackena taky cpu do jedné dýmky (i když nejdřív krabičku jednoho, pak druhého)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod basa333 » 15 čer. 2007, 08:28

no jestli je to myšleno takhle, tak to jakžtakž chápu - pochopil jsem to předtím tak, že ty tabáky jsou kouřeny na střídačku v jedné dýmce jeden za druhým. ovšem po několikerém překouření té dýmky už to taky asi není úplně ono...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod beda » 15 čer. 2007, 09:11

Podle moji zkusenosti lze jednu fajfku prekurovat bez omezeni, delam to tak a pokud volim tabaky sobe podobne a vyhybam se extremum, vzdy po nekolikerem koureni se novy tabak bez problemu usadi. Jen to chce to nekolikere koureni a to je vetsinou jedna pixla. To basa333. Bracken a neutral? Ten muj je silne sladce aromatizovanej. Mimochodem mam v planu jej po dokoureni nahradit 1792. Conistonu koupim asi dalsi baleni. Na druhou stranu to mam podobne jako basa333, jen ja mam na kazdy rozkoureny tabak jednu dymku, kdyz ho dokourim, tak najdu podobnou nahradu. Jedu k rodicum na Grousemoore, jeste jednou diky Tome, koupil jsem ho tatovi a nebyt vzorku od tebe, asi bych ho neznal.
Naposledy upravil beda dne 15 čer. 2007, 09:19, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod basa333 » 15 čer. 2007, 09:18

beda píše:...To basa333. Bracken a neutral? ...


psal jsem:... v dané kategorii...!, tedy ve srovnání s 1792 a conistonem
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod beda » 15 čer. 2007, 09:21

Aha.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod franta » 15 čer. 2007, 19:58

Bylo to sice vcera, ale otevrel jsem St James Flake. Vyborna zalezitost. Jen jsem premyslel, jestli je stejny jako Louisiana nebo ne. Kdesi jsem cetl, ze snad jo, ale Lousiana mi prisla takova vic korenena.
Akorat mam s temito flaky (i treba FVF) problemy s dokourenim. Casto mi tam zbyde dost neshoreneho, mokreho tabaku, ktery uz nejde zapalit. Rekl bych ze to moc pridusnu a pak to jde do haje.... (a taky to asi obcas vic roztaham, jako treba vcera. Jelikoz jsem uz delsi dobu nic s Perique nemel, tak me ta chut St Jamese celkem dostala, a nejak jsem se prestal kontrolovat...)
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod dh » 15 čer. 2007, 21:24

:arrow: basa333: halt nemám tolik dýmek

Samozřejmě ty tabáky střídám tak, že jeden dokouřím a druhý načnu.

Ale podle mého šmaku je to jedna rodinka - podobná aromatisace a vždy podstatná účast dark fired tabáků - byť v 1792 výrazně vystupuje nasládlost virginie.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod beda » 15 čer. 2007, 21:34

Flake od SG mi delal to same, hlavne ve fajfkach s konickou tabakovou komorou a pokud byl uplne rozemnuty neslo mi ho dokourit vubec. Bacha na to, staci to vicekrat uvarit a prijemna chut fajfky je na dlouho, nebo navzdy pryc. Jen o chlup prezil muj Parker, musel jsem mu vybrat vrstvu na drevo, kanalek vycistit slivovici a pak kourit velmi pomalu a suse, nechavat dlouho vysychat, asi po deseti koulich je to jakz takz. Zkus nacpavat flake otypkou, nahrubo rozemnuty, ja od te doby nemam problemy. Dneska rano Grousemoor, fakt kvalitni Virginia. Vecer UF, musim rici, ze jsem se pletl s jeho kourenim po ranu a pres den. Dnes vecer mi sedl jako nikdy, na rano a odpoledne je fakt moc vydatnej. To dh. To s tebou souhlasim, je to bezpochyb jedna rodinka, na SG strankach je nazivaji tradicni anglicky Black Cavendish, charakterizuje je prave podil dark fired, sila a jemnost koure na jazyku.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod madriguera » 16 čer. 2007, 07:46

Ještě k bracken flake a conistonu. Mám takovou osobní zkušenost, že aroma conistonu z dýmky nelze vyhnat a jakýkoliv jiný tabák přejímá jeho chuť :twisted: . Bracken flake mi příde opravdu jako neutrál s lehkým aroma na pozadí, takže střídat ho v dýmce s conistonem znamená mít v puse pouze aroma conistonu.
Jinak, na základě kladných recenzí jsem si pořídil MB Golden blend a je výborný. Vždycky jsem měl MB zaškatulkovány jako dánské průměrné aromatiky (a já když aromatik, tak raději mýdlák :D ), ale jejich tabáky dotýkající se neutrálů (a tím nemyslím zrovna Only tobacco :twisted: )jsou velmi příjemné.
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod JardaS » 16 čer. 2007, 11:51

V dýmkách s kónickou hlavičkou se musí kouřit velice lehce a spíše tabák co se moc nerozhycuje . :)
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ypres.bass » 16 čer. 2007, 12:38

tak, a udělal jsem to! právě píšu na balkoně seminárku a u toho si pokuřuju Trenčín Flake...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fénix » 16 čer. 2007, 14:44

Potřetí mám nacpanou super klasiku - St. Bruno (ready rubbed) a je to hodně dobrá záležitost (viz např http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?p=91419#91419 ) Díky bedovi za import a basovi za zapůjčení tobolky :puffy:

cigaretový řez á la Condor, ale o trochu slabší nikotin a zcela jiné aroma - žádný saponát, velmi přírodní chuť. Absolutně neštípe a krásně hoří. Takováto směs u nás myslím dost chybí.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků