Diskuse o politice III.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Mack » 29 led. 2007, 17:12

Fénix píše:To nechápu :?:

sorry....šlápl jsem vedle....nedošla mi asociace J.A. .. podbrdský Mníšek...
raketový deštník.... :oops:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Fénix » 29 led. 2007, 17:27

Mack píše:
Fénix píše:To nechápu :?:

sorry....šlápl jsem vedle....nedošla mi asociace J.A. .. podbrdský Mníšek...
raketový deštník.... :oops:


To nic :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 04 úno. 2007, 12:58

Chápu lidi, co nenávidí ODS. Chápu i lidi, kteří mají rádi ČSSD. NECHÁPU člověka, kterému není na blití z Rátha.
:shock:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mack » 04 úno. 2007, 13:21

Fénix píše:Chápu lidi, co nenávidí ODS. Chápu i lidi, kteří mají rádi ČSSD. NECHÁPU člověka, kterému není na blití z Rátha.
:shock:

lidi, kteří mají rádi pana MUDr. Davida Ratha je moc málo, on sám se má však nejraději....kdyby z něho ho za ČSSD machr Jirka P. neudělal politickou hvězdu, tak by volby mohly být na vážkách, ale co ten paňák pro ně ztralil hlasů je vlastně dobře... a tak to se svojí forsírovanou politikou prosírají...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Fénix » 04 úno. 2007, 14:29

Mack píše:
Fénix píše:Chápu lidi, co nenávidí ODS. Chápu i lidi, kteří mají rádi ČSSD. NECHÁPU člověka, kterému není na blití z Rátha.
:shock:

lidi, kteří mají rádi pana MUDr. Davida Ratha je moc málo, on sám se má však nejraději....kdyby z něho ho za ČSSD machr Jirka P. neudělal politickou hvězdu, tak by volby mohly být na vážkách, ale co ten paňák pro ně ztralil hlasů je vlastně dobře... a tak to se svojí forsírovanou politikou prosírají...


kéž by, znám lidi (i na právech :!: ) kteří si ho pochvalují :shock:
Snad jsem ještě neviděl nikoho tak samolibého a demagogického, v tom mu ani Jirka nestačí.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod JardaS » 04 úno. 2007, 16:25

Fénix píše:Chápu lidi, co nenávidí ODS. Chápu i lidi, kteří mají rádi ČSSD. NECHÁPU člověka, kterému není na blití z Rátha.
:shock:

Ale co je to proti Burákovi
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod jcp » 04 úno. 2007, 17:53

Mack píše:[....kdyby z něho ho za ČSSD machr Jirka P. neudělal politickou hvězdu...

Nepodceňuj (Neu)Ratha :wink: .. vyškrábal se vlastním (řekněme) přičiněním dost vysoko .. jinak by taky náš Jiřík po něm ani neplivnul :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Mack » 04 úno. 2007, 18:12

jcp píše:
Mack píše:[....kdyby z něho ho za ČSSD machr Jirka P. neudělal politickou hvězdu...

Nepodceňuj (Neu)Ratha :wink: .. vyškrábal se vlastním (řekněme) přičiněním dost vysoko .. jinak by taky náš Jiřík po něm ani neplivnul :)
nepodceňuji ambicionalitu, na prezidenta České lékařské komory se vyškrábal sám, ale pak holt po vstupu do politiky to dychtivostí a nenažraností přepískl, dnes se snad nenajde doktor, který by ho bral...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Fénix » 04 úno. 2007, 18:21

Mack píše:
jcp píše:
Mack píše:[....kdyby z něho ho za ČSSD machr Jirka P. neudělal politickou hvězdu...

Nepodceňuj (Neu)Ratha :wink: .. vyškrábal se vlastním (řekněme) přičiněním dost vysoko .. jinak by taky náš Jiřík po něm ani neplivnul :)
nepodceňuji ambicionalitu, na prezidenta České lékařské komory se vyškrábal sám, ale pak holt po vstupu do politiky to dychtivostí a nenažraností přepískl, dnes se snad nenajde doktor, který by ho bral...


opět - bohužel se najdou :?
Naštěstí žádný z těch, ke kterým chodím :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tifik » 16 úno. 2007, 08:29

Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mirek » 16 úno. 2007, 08:31

Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alferi » 16 úno. 2007, 08:59

No nevím, pěk let za lhaní mi přijde trochu mimo. Postižený je evidentně extremista - popularizátor, nemaje nic společného se seriozní historií, nicméně nepřijde mi v pořádku trestně postihovat překrucování historických faktů. To bychom museli stíhat kdekoho. Že šoa neproběhl, stejně věří jenom pár bembeků z "národoveckých" stran.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod madriguera » 16 úno. 2007, 11:16

:arrow: Alferi

Nechci se tady vyjádřit k výšce trestu. Bojím se ale, že je více lidí, kteří nevěří, že holokaust proběhl (tak, jak ho historie líčí). A neví to ne proto, že patří k extremistickým stranám, ale je jim to jedno. V odsouzení pána extremisty-popularizátora chci vnímat boj proti lhostejnosti. Nejde o překrucování historických faktů (stejně nám proklouzávají mezi prsty a jediné co nám zbývá jsou jejich ne-přesné interpretace), ale o zlhostejňování před smrtí a utrpením. A pak (připustíme-li, že existuje historický fakt ve své objektivitě), není překrucování jako překrucování :D . Přece jenom odinterpretovat vyvraždění podstatné části národa je (ve svých kořenech i důsledcích) hrozivější, než bránění se myšlence, že Ameriku objevili (třeba) Číňané. Holocaus v sobě nese politický náboj.

Omlouvám se fundovaným historikům za své vývody neb jsem pouhý amatér
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod Alferi » 16 úno. 2007, 12:29

madriguera píše::arrow: Alferi

Nechci se tady vyjádřit k výšce trestu. Bojím se ale, že je více lidí, kteří nevěří, že holokaust proběhl (tak, jak ho historie líčí). A neví to ne proto, že patří k extremistickým stranám, ale je jim to jedno. V odsouzení pána extremisty-popularizátora chci vnímat boj proti lhostejnosti. Nejde o překrucování historických faktů (stejně nám proklouzávají mezi prsty a jediné co nám zbývá jsou jejich ne-přesné interpretace), ale o zlhostejňování před smrtí a utrpením. A pak (připustíme-li, že existuje historický fakt ve své objektivitě), není překrucování jako překrucování :D . Přece jenom odinterpretovat vyvraždění podstatné části národa je (ve svých kořenech i důsledcích) hrozivější, než bránění se myšlence, že Ameriku objevili (třeba) Číňané. Holocaus v sobě nese politický náboj.

Omlouvám se fundovaným historikům za své vývody neb jsem pouhý amatér

O věrohodnosti historických faktů a jejich interpretaci, to by byla jiná a mnohem zamotanější diskuse :) , ale v tomto případě mi jde spíš o to, že trestnost "osvětimské lži" se výrazně vymyká právnímu rámci, v němž bývá uplatňována. Potom už vyvstává otázka, jestli skutečně máme svobodu slova, na kterou se nedá odpovědět stylem: "ano, ale ..."
Že se jedná o politicky dost citlivou věc, to máš rozhodně pravdu. Ale zároveň je takových politicky zneužívaných dějinných témat celá spousta. Nikdo se přece neocitne před soudem za výroky o neexistenci GULAGů, nevinných komunistech, za popírání genocidy Arménů, ukrajinském hladomoru atd. Nechci spekulovat o "černém svědomí Evropy" úzkostlivě se bránící jakémukoliv náznaku antisemitismu (s čímž nakonec nelze než souhlasit), bohužel je to ale podle mě prováděno poněkud křečovitým způsobem. Dýchá z toho na mě neblahá tradice, kdy byli dříve židé pokřiveným zákonem segregováni a diskriminováni, a nyní rovněž ne zcela "košer" způsobem chráněni. Nedomnívám se, že je to v současnosti zapotřebí - na extremisty snad stačí zákon stíhající vyvíjení úsilí k potlačení práv a svobod (právníku nekoukej a oprav mě :) ).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod madriguera » 16 úno. 2007, 15:12

:arrow: Alferi

Ano, takto položeno, souhlasím s Tebou! Po právní stránce určitě! Moje obavy jdou jiným směrem. Pakliže se bude něco, co se opravdu stalo, zpochybňovat, za několik desítek let se onen historický fakt zatemní natolik, až zanikne. Je pravdou, že soudy se toho moc nezmůže: pan popírač se stane mučedník svědomí. Nakonec jeho zastánci rozvedou teorii židovské lobby. Řešení? Asi výchova dětí, vzdělávání... Bohužel, jak na ZŠ, tak SŠ se novodobé dějiny moc nevyučují - pár kantorů mi řeklo, že než se tam dostanou, tak je konec roku, "války" zajímají spíš učitele muže etc... Výchova "k životu" - tedy k hodnotám a ctnostem podporujícím život jde taky k šípku: a) české (a asi i obecně) školství se charakterizuje jako "názorově neutrální", mající zprostředkovávat informace, z tohoto důvodu vše ostatní je neužitečné nebo za b) škodlivě ovlivňující svobodu rozhodování dětí/studentů.
Mě také štve, že se zapomíná na tolik proběhnutého násilí. Šoa ale vnímám jako určitý symbol - jeden rozvinutý národ s kulturou, filosofií... je schopen provést něco opravdu fuj lidem, kteří se proviní tím, že se narodí ze špatné matky. Uznávám, že je spousta takových národů a spousta takových lidí. Zrelativizujeme-li si však jeden kamínek, celá stavba se zhroutí. Jen na okraj, je spousta samotných židů, kteří se brání "patentovat si" holokaust pouze na sebe. Rozumím ale i těm, kteří to dělají - musí to být dost traumatická zkušenost.
Mám také problém jak vnímat svobodu slova. Ano, mohu říkat, co chci, ale uvědomuji si i svou odpovědnost? Svoboda je hlavně odpovědností (aspoň jak to vidím já).
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků