Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MBO » 19 říj. 2022, 15:07

Děkuji, děkuji.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jtt » 20 říj. 2022, 07:07

Koal píše:Zdravím všechny kuřáky dýmky.
Já jsem také jeden z dosud dýmkou nepolíbených. Je mi 47 let, žiju na Hlučínsku pracuji v Ostravě. Dýmka mě už od dětství fascinovala, avšak zatím jsem se s ní moc neseznámil, ale chci to změnit. Cigarety jsem nikdy moc nekouřil. Příležitostně si dám doutník. Tak před 20 - 25 lety jsem docela ujížděl na vodních dýmkách, teď už jenom příležitostně. Zatím se rozkoukávám po internetu a vyhledávám nějaké rady pro začátečníky. Teď jsem ve fázi, kdy plánuji koupi 1. dýmky. Zatím to vypadá, že začnu nějakou kukuřicí, na které se chci učit a zkoušet první vzorky tabáků. Jenže v těch tabácích mám docela slušný hokej. Výběr je nesmírně široký. Když někde narazím na nějaké doporučení pro začátečníka, případně se mi líbí recenze, tak zjistím, že daný tabák u nás už neprodává. Rád bych našel někoho, kdo by mi pomohl s prvními krůčky, případně se napojil na buňku v Ostravě případně Hlučín a okolí, je -li tam nějaká. Co se týká mých chutí, tak jsem masový, miluji slané, sladké moc nevyhledávám, ale někdy na ně chuť dostanu. Rád si vychutnám dobrý rum. Můj zatím nejoblíbenější je Blue Mauritius nebo taky Dos Maderas 5+5. Zažínám ochutnávat také Whisky. Zjistil jsem, že mám rád rašelinové chutě např. Ardbeg. To je na úvod asi tak vše. Budu rád pokud se někdo ozve.


Ahoj. Scházíme se v Ludgeřovicích pravidelně každý měsíc, občas i vícekrát do měsíce. Jestli máš zájem napiš SZ.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod woom » 20 říj. 2022, 08:53

MBO píše:Napsal jsem takovou knížku pro kuřáky dýmky, tak snad by Ti mohla k něčemu být. Najdeš ji tady: https://dkdy.blogspot.com/2022/08/denik ... dymky.html

Skvela knizka. Ackolim jsem dlouholetym kurakem dymky, tak si v ni rad ctu
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod hombre » 09 lis. 2022, 17:58

Dobrý večer,
ta knížka od MBO je pro začínající fajfkaře skvělá. Hodně informací po kupě.  :ok:
I na tomhle foru je milion skvělých informací, ale musí se tím prokousávat, jako já tady od roku 2011 do teď a vlastně pořád něco nacházím.
Jako bývalý občasný kuřák cigaret je pro mě fajfka příjemný relax.
Oblíbené tabáky mám rád různé, teď momentálně :
Samuel Gawith - Best Brown Flake, Rattrays - Old Gowrie
Amphora Full ar, ale preferuji převážně přírodní.
Občas Toscanello, ale i šňupáček - Gechalchelter Virginie, McChrystal's Original & Genuine,
Wilsons of Sharrow S.M.
Takové malé představení se
Uživatelský avatar
hombre
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Věk: 47
Registrován: 15 črc. 2011, 10:28
Bydliště: Valašsko / Břeclavsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Kiwosz » 11 led. 2023, 15:59

Ahoj všichni,
ve fyzickém světě se jmenuji Libor a jsem z Nýdku. Pracuji jako projektant dopravních staveb. Zanedlouho mi bude 30 a dýmku kouřím skoro 2 roky (Vlastně doba, co jsem zde zaregistrovaný, ale ještě jsem se nepředstavil). Dýmku jsem dosud kouřil občasně. Přes léto 1-2 kotlíky za týden, přes zimu možná jeden kotlík za měsíc. Zatím zkouším všechno možné a objevuji co mi chutná, nebo nechutná. No a asi ještě dlouho objevovat budu. Poslední dobou jsem se do bafání trochu víc opřel a chtěl bych svoji aktivitu v dýmkařské komunitě zvýšit protože mě mrzí jak tato bohulibá činnost vymírá a je ze strany státu šikanována. Člověk čte o Dunhillech, ale už neexistuje. Oblíbím si Samuel Gawith a hlavně tabáky od Gawith Hoggart a ty postupně mizí a je"problém" je dovážet (což moc nechápu když není problém vozit doutníky z karibiku...)
Rád bych se tedy aktivněji zapojil, potkal někoho z okolí a tak.

Moje dýmky:

BPK 6761 - moje první
Corn Cob Missouri Meershaum - na experimenty
Savinelli 606 KS Fantasia - od Ježíška ;-)

Tak chladný kouř všem a díky za spoustu užitečných rad, které se na tomto fóru dají najít. :puffy:
Uživatelský avatar
Kiwosz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 31
Registrován: 29 kvě. 2021, 10:40
Bydliště: Nýdek

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod 7katarka » 15 led. 2023, 16:35

Ahojte,

už nejaký čas čítam, pozerám videá, skúšam, koštujem a učím sa. Rozhodla som sa po dlhšom čase pre registráciu. Ako viacerí z "tunajších" som začala cigaretami, pokoštovala nejaké tabaky cigaretové, prípadne nejaké cigarilká. Nu nejako mi chýbal relax a objavovanie nových chutí, elegancia Sherlocka Holmesa a Maigreta, vôňa, čo sa od dýmkarov šírila, príležitosť byť sama so sebou a tak dozrel čas na kamošku dýmku pri pobyte v prírode a aj inde.
A možno motyka vystrelí a nájdu sa aj nejakí parťáci časom na posedeníčko a pokláboseníčko.
A dúfam, že sa tu skrýva aj pár žien, nejako som ich tu nepostrehla :wink:
Uživatelský avatar
7katarka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 37
Registrován: 15 led. 2023, 13:10
Bydliště: Piešťany približne

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod cer-mi » 24 úno. 2023, 16:51

Ahoj, když jsem se před pár dny chtěl registrovat na fórum, zjistil jsem, že uživatel cer-mi už existuje. Nevadí, zvolil jsem jiné jméno, ale i moje emailová adresa už byla použitá :-) No, .... úplně jsem zapomněl, že jsem se ve 2014 už registroval. Zřejmě jsem tehdy ale nenapsal ani čárku. Ostuda, ostuda!
Tak aspoň teď po létech... I po tom čase jsem stále začátečník a sváteční kuřák, což vyplývá jedno z druhého. Dýmky mě přitahují jako kouzelné předměty, které mají eleganci, řemeslné zpracování, původ, historii ... Jsou uchopitelné a ocenitelné všemi smysly. Možná bych je ani nemusel kouřit (klid uprostřed spěchající doby umím najít i na procházce se psem), ale obdivujte motorky a nejezděte, obdivujte ženy ... Tak jsem tedy zase tady, tentokrát snad aktivnější jak u klávesnice, tak s dýmkou v ústech. Fotografové si přejí dobré světlo, kuřáci dýmek ... chladný dým? :puffy:
Uživatelský avatar
cer-mi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 52
Registrován: 10 črc. 2014, 11:09
Bydliště: Berounsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Kidriko » 15 bře. 2023, 17:11

Dobrý den všem kuřákům dýmky a nejenom jim.
Předem se omlouvám je to můj první pokus o komunikaci touto formou.
Jsem nováčkem na tomto fóru, pátrající po informacích ohledně kouření dýmek. Svou první dýmku jsem si koupil před 30 lety ( neznám jméno ani výrobce, asi BPK ). V té době kouřil strýc Amforu a mě to děsně vonělo a zlákalo mě to. Nyní ve věku 54 let se považuji stále za nováčka, pro mé občasné kouření kdy přestávky trvaly i několik let.
Dnes jsem opět zpět pohlcen vůní chladného kouře. S novým nadšením, po koupi nové dýmky "Design Berlin Starline 219" ( teprve třetí , druhou mám kukuřičnou klasiku ) se 4 novými tabáky a obrovskou chutí nejenom si zakouřit a cítit tu omamně krásnou vůni dýmkového tabáku. Ale i po těch letech se konečně pořádně naučit jak se to má správně kouřit, aby člověk rozpoznal chutě a vůně. Zkoušet a hledat tabák který by se stal mým oblíbeným, však už mám seznámek co bych rád okoštoval.
Doufám že zde najdu spoustu informací které mi budou užitečné a možná dojde i na setkání s lidmi které mě navedou a něčemu naučí.

S přáním chladného dýmu.
Richard K.
Kidriko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 54
Registrován: 14 bře. 2023, 22:37
Bydliště: Berounsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Alter Egon » 16 bře. 2023, 13:53

Kidriko píše:Doufám že zde najdu spoustu informací které mi budou užitečné a možná dojde i na setkání s lidmi které mě navedou a něčemu naučí.


Všechno tohle zde nalezneš a ještě mnoho dalšího. Vítej! :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Johannes » 17 bře. 2023, 08:43

Vítej a chladný dým! :smoke5:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Kidriko » 17 bře. 2023, 21:28

Děkuji za přivítání, a s chutí do toho. Chvilku to bude trvat než tu spoustu informací proseji a dostanu se k těm důležitým. Asi bych uvítal nějaký kurz, ale neslyšel jsem že by se kdy udál.
Děkuji a chladný kouř. :puffy:
Kidriko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 54
Registrován: 14 bře. 2023, 22:37
Bydliště: Berounsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Alter Egon » 20 bře. 2023, 11:05

Kurz asi není třeba. Je třeba to zkoušet a ono se to časem poddá. Nebo si sednout s někým, kdo už delší dobu dýmku kouří a prostě to zkusit odkoukat, ale každý kouří trochu jinak. Takže nebát se a vzhůru do toho :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod BearX » 25 bře. 2023, 16:43

Zdravím, jsem začínající kuřák dýmek původem ze Zlína. Je mi 25 let, svou první dýmku jsem dostal nedávno od otce, který kdysi dávno čas od času dýmku kouřil.

Forum zde jsem občas pročítal, když jsem potřeboval čerpat inspiraci z místních názorů, ale i pro případné rady. Nicméně jsem se rozhodl registrovat jednak proto, že mám problémy, na které jsem zde odpověď zatím nenašel a taky proto, že chci občas i já přispívat svými poznatky.

I když kouřím dýmku zhruba měsíc, musel jsem si již pořídit další 2. První ze dvou pořízených byla celkem chyba, je to čtenářská dýmka od BPK, 69-02. Špatně se drží, přehřívá se mi a zhasíná. Druhá je Stanislawka 0306-03. S tou jsem nadmíru spokojený.

Bohužel, první zmíněná dýmka, kterou jsem dostal od otce je docela dost nadvrtaná a navíc mi přijde zkyslá. Čas od času ji vymazával směsí whisky a medu a tak v první polovině hlavičky je vytvořená jakási poměrně zatvrdlá hmota. Taktéž je nejspíš třeba použít výhrubník, on se o ni totiž asi nikdy moc nestaral a nánosy karbonu jsou nejspíš víc než je třeba. Až tohle všechno vyřeším, chystám se použít nějakou metodu na odstranění kyselosti.

Nejprve jsem začínal s aromatickým tabákem Connoisseur's Choice od Petersona. Fakt pěkně voní, ale chuť je dost nevýrazná, byla to spíš taková střela naslepo.
Poté jsem se více rozhlížel, co kromě pěkné vůně by mohlo spíše lépe chutnat a vsadil jsem na přírodní tabáky. Dopřál jsem si tedy Ashton Artisan's Blend, Rattray's Old Gowrie, a nakonec Skiff Mixture od Samuela Gawitha. Poslední zmíněný z nich jsem zatím nezkoušel, ale ten Ashton a Old Gowrie mě opravdu příjemně překvapily. Právě Old Gowrie si vysloužil tu Stanislawku, Artisan's Blend dostane svou dýmku po výplatě :P .

Abych to shrnul, i za tu krátkou dobu jsem si vypěstoval značnou dávku nadšení pro dýmky a chci tento koníček u sebe dále rozvíjet. Momentálně se snažím vybudovat místo na Discordu (https://discord.gg/jJ2947q4mU), kde se mohou kuřáci dýmek online bavit mezi sebou a sdílet své poznatky s ostatními.
BearX
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 26
Registrován: 25 bře. 2023, 16:11
Bydliště: Zlín

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Kidriko » 14 čer. 2023, 21:50

Přesto také jako nováček, tě zde srdečně vítám a přeji chladný dým. :smoke5:
Kidriko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Věk: 54
Registrován: 14 bře. 2023, 22:37
Bydliště: Berounsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MBO » 15 čer. 2023, 08:16

Také Tě zdravím z Kroměříže. Ve Zlíně je Pipe Club, který vede Mirek Blizňák. Scházejí se první úterý v měsíci. Tam se určitě dozvíš všechno, co by Tě mohlo zajímat, a ochutnáš různé tabáky. Těch diskusních fór existuje řada. Největší komunita je tady, ale existují skupiny na Facebooku, YouTube - já ani nevím kde všude a kdo je členem, ale k diskusi už určitě místo je. Horší je to s místem, kde se smí kouřit. :mryellow: Přeju Ti, ať Ti dýmka dělá radost.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků