Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Hades » 19 bře. 2009, 23:45

:arrow: dok...
přidám se k ostatním a vítám tě. Ženy se drž, děti nezavrhuj, ale dýmku, dýmku miluj. Poznáš v ní kouzlo pohody, relaxace a pokud si najdeš (a já věřím že ano) "ty své tabáky", které ti budou chutnat, najdeš velký klid i ve svém "Já"...
nechť ti dýmka chutná a nikdy nevyhasne
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Krazzi » 20 bře. 2009, 06:52

Cau jsem Roman a bude me 19, jinak jsmepořád studentem
Krazzi
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 33
Registrován: 19 bře. 2009, 16:12
Bydliště: Veselíčko okres Přerov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod jcp » 20 bře. 2009, 07:55

:arrow: dok
takže vítej, zažádej el Presidenta o členství a můžeš dorazit na příští sezení Polabský buňky :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Jtt » 20 bře. 2009, 08:05

Krazzi píše:Cau jsem Roman a bude me 19, jinak jsmepořád studentem



Tak to bylo tedy hodně stručné :) . Jinak vítej a ať ti výroba dýmek dělá samou radost.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod kovářskej » 20 bře. 2009, 08:40

Nově příchozím hezké chvíle s fajkou a brzké přenesení se přes počáteční začátečnické obtíže s mokrem v dýmce, rašplí na jazyku, motáním se palice či podivným kašlem a hromadou sirek a zapalovačů potřebnejch k udržení dýmavosti. Ono se to časem poddá , musí si tím projít většina lidí, kteří se s fajkou seznamují. Pavle z doku :wink: jak už napsál JcP,požádej Fénixe o členství - pak se dostaneš do vlákna "klubu", kde má svůj chlíveček i Polabská buňka , která hnízdí kupodivu v Nymburku - pokud neznáš nikoho ze svého okolí kdo kouří vafku, tak nás poznáš na nějakém z našich pravidelných sedánků v neděle na začátku měsíce. V hlavních částech Svinibrodu někteří naši skalní členové bydlí (Zálabí, sídliště, u nádraží) tak kdo ví, třeba někoho z nás potkáváš v krámu :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Nevill » 20 bře. 2009, 09:50

Krazzi píše:Cau jsem Roman a bude me 19, jinak jsmepořád studentem


Jtt píše:Tak to bylo tedy hodně stručné :) . Jinak vítej a ať ti výroba dýmek dělá samou radost.


Mea culpa - když teď někdo píše po přihlášení na forum první příspěvek, tak ten musí být nejprve schválen moderátorem (zamezujeme tím šíření spamu na foru), díky tomu máme přehled o nových uživatelích a já když někomu schválím příspěvek tak mu rovnou píšu SZ s prosbou, zda by se tu mohl ve stručnosti představit, aby přehled o nových uživatelích měli i ostatní. Příště to slovo "stručně" ze SZ vypustím, jen doufám že to potom někdo nevezme doslova a bude nám tu psát romány o svém dětství, dospívání, prvních láskách, prvních dýmkách atd. :lol:

:arrow: Krazzi - vítej mezi námi... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod basa333 » 20 bře. 2009, 10:05

ale na druhou stranu, když to bude víc než jedna věta o třech slovech, tak se taky zlobit nebudeme :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Tapinek » 20 bře. 2009, 10:09

Obzvlast pri tak pekne vyplnenem profilu, ze... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod BATRACHOS » 20 bře. 2009, 17:44

Nevill píše:


Mea culpa - když teď někdo píše po přihlášení na forum první příspěvek, tak ten musí být nejprve schválen moderátorem (zamezujeme tím šíření spamu na foru), díky tomu máme přehled o nových uživatelích a já když někomu schválím příspěvek tak mu rovnou píšu SZ s prosbou, zda by se tu mohl ve stručnosti představit, aby přehled o nových uživatelích měli i ostatní. Příště to slovo "stručně" ze SZ vypustím, jen doufám že to potom někdo nevezme doslova a bude nám tu psát romány o svém dětství, dospívání, prvních láskách, prvních dýmkách atd. :lol:

:arrow: Krazzi - vítej mezi námi... :puffy:


Pořád lepší než romány o svém stáří, umírání, posledních láskách a posledních dýmkách :twisted:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Nevill » 21 bře. 2009, 00:47

BATRACHOS píše:Pořád lepší než romány o svém stáří, umírání, posledních láskách a posledních dýmkách :twisted:


To by myslím bylo příliš nihilistické, na to zatím ještě naštěstí máme času dost... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod vědec » 21 bře. 2009, 07:51

kovářskej píše:... i Polabská buňka , která hnízdí kupodivu v Nymburku


Já vím, že budu OT, ale prosím - v Nymburce - ve skloňování je pod "Hradem" podvzor "Les"
V "Nymburku" mi rve uši :pray:
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Fanys » 21 bře. 2009, 08:19

Nevill píše: Příště to slovo "stručně" ze SZ vypustím, jen doufám že to potom někdo nevezme doslova a bude nám tu psát romány o svém dětství, dospívání, prvních láskách, prvních dýmkách atd. :lol:


No, jestli ty romány budou dobré a čtivé, tak je vydáme a zbohatneme na nich. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod jcp » 21 bře. 2009, 09:05

vědec píše:Já vím, že budu OT, ale prosím - v Nymburce - ve skloňování je pod "Hradem" podvzor "Les"
V "Nymburku" mi rve uši :pray:

Jakej Nymburk :shock: :?: .. když už tak Svinibrod, nebo též Jakešova Lhota :roll:
:ot:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod Mack » 21 bře. 2009, 09:24

tohle jsem našel na gůglu (někomu odpovídal ÚJČ...)

ve městě Nymburk, Nymburku, Nymburce

Správné jsou všechny tři možnosti. Starý, dobrý a doporučovaný způsob je skloňovat obojí (primátor města Prahy, Brna, Vídně) a vyhnout se tzv. nominativu jmenovacímu (primátor města Praha, Brno, Vídeň), který zní zejména u měst s dlouhou domácí tradicí neobvykle. Nominativ jmenovací se začal používat u jmen nesklonných (primátor města Los Angeles, Kóbe). Nachází využití i u názvů dlouhých (Zastupitelstvo města Dvůr Králové nad Labem). Tomu, kdo není znalý místních poměrů, lze nominativ jmenovací tolerovat i při potížích se skloňováním (starosta obce Čim) nebo tehdy, chce-li se vyhnout volbě, která by nemusela odpovídat místnímu úzu (Mělníka? Mělníku? Bojnice? Bojnic? – raději tedy technické služby města Mělník, Bojnice). Místní úřady vědí, jak se jejich jméno skloňuje, a měly by toho využívat při tvorbě názvů místních orgánů. Na jediné z podob však není nutno lpět za všech okolností: dlouhý řetěz stejných pádů může být naopak nominativem jmenovacím vylehčen, takže místo vypisujeme konkurs na místo osobního řidiče náměstka primátora města Českých Budějovic zvolíme znění …konkurs na místo osobního řidiče náměstka primátora města České Budějovice
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra

Příspěvekod vědec » 21 bře. 2009, 15:43

Ano, máš naprostou pravdu. Místní však neřekne v Nymburku. I když nestarousedlíci to nerozlišují.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků