Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod maculak » 19 zář. 2011, 19:19

Zdravím všechny, cigarety jsem nikdy nekouřil, ale oslovují mě doutníky hlavně tedy longfillery a rád zkouším věcí, které mi přinášejí požitek. Doutníky jsou pro mě určitým zastavení v šíleném běhu života (přeci jen si na to musí člověk udělat čas) ale jsem už dost starý abych věděl, že jaké si to udělám, takové to budu mít :wink: tak se podle toho řídím. Co jsem zavítal na toto fórum tak je to svým způsobem příjemná závislost a dokonce začínám přemýšlet, že bych rád vyzkoušel i dýmku - po nedávné zkušenosti v hospodě Barabizna na Zbraslavi, kde mi jeden pán s fajfkou strašně pěkně voněl, to bylo ještě před poznáním tohoto fóra :) . Zatím čtu a od té doby co jsem se zaregistroval není den abych tu nestrávil nějaký čas. Chladný kouř všem :puffy: . Pavel
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod MBO » 19 zář. 2011, 19:20

Zdravím všechny,

jsem tu nový, a tak bych se chtěl představit. Jmenuji se Mirek Borský a jsem z Kroměříže. Dýmku jsem začal kouřit při studiu na vysoké škole. Potom jsem se začal věnovat jiným věcem a občas si zapálil cigaretu. Dívky a příležitostné cigarety postupně úplně nahradily dýmku. Hlavním důvodem bylo, že jsem neměl, kde kouřit. Teď se mi naskytla možnost zapálit si v práci, takže jsem se rozhodl vydat se „proti proudu“ a vrátit se znovu k dýmce (s občasným zapálením cigarety - která mi samozřejmě nechutná :wink: - u piva).

Od mládí mám o dýmkách a tabáku sny, a to docela často. Některé sny mám zaznamenané a jiné si pamatuju. Zrovna minulý týden se mi zdál jeden o tabáku Balkan Sobranie, který určitě znáte. Zdálo se mi, že jsem někde získal balíček, on to byl vlastně takový balík velikosti nákupní tašky. Měl jsem z něj velikou radost, protože vím, že se už nevyrábí. Po otevření následovalo zklamání. Tabák neměl charakteristickou vůni a navíc byl vyschlý. Podobné sny mívám často a většinou i s podobným koncem.

Z Kroměříže zdraví
Mirek
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod bigdragon » 20 zář. 2011, 08:05

MBO píše: Podobné sny mívám často a většinou i s podobným koncem

to mě se v poslední době zdá jen o tancích :mrgreen:
Jinak buď vítán a pokud bys někdy chtěl zavítat do Olomouce na sraz Al Fajká rádi Tě uvidíme :smoke1:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Vobča » 20 zář. 2011, 08:11

Já jsem bohužel staromódní, mně se zdá o holkách...ale tanky, to musí bejt vášeň! :wink:
I přes svou úchylku rád vítám všechny nový příchozí! :ok:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod dablik » 20 zář. 2011, 08:24

Dobry den vsetkym :)
rad by som sa predstavil. Volam sa Marek a uz dlhodobo zijem v CR, v Obristvi. Dal som si niekolkorocnu pauzu a po case zvazovania som sa rozhodol kupit si serioznejsiu dymku a volba padla na Peterson Cara Black :puffy: A musim povedat, ze to je evidentne len zacaitok :) Takze momentalne robim doma radost manzelke, ktora ma vsak pre mna pochopenie :) Budem rad, pokial sa dozviem viac info od skusenejsich kolegov a nazdielame postrehy a rozne tipy. Zelam vsetkym prijemne a pohodove "bafani" :smoke5:
Uživatelský avatar
dablik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 122
Věk: 45
Registrován: 20 zář. 2011, 08:07
Bydliště: Obříství, okr. Mělník

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod jeleniste » 20 zář. 2011, 08:25

Byl jsem vyzván, abych se představil, takže tak činím, pokud někdo, nazná, že sou to kecy, tak ať si klidně popláče. Hm
Dobré zboží se chválí samo, co bych Vám teda o sobě řek. Jo, asi proč sem se sem přihlásil. To je tak, na střední jsem získal velice jetou fajfku, ze které jsem kouřil v hospodě tarase bulbu, krkonošský lupení a podobné dobroty (taky sem si přečet v knihovně tu knhu vod Manfreda Schulze), protože sem si myslel, že pak budu cool. Což byl omyl. Poté následovalo krátké období, kdy sem si toho tarase zkoušel balit do listu z písanky, další slepá cesta. Nakonec jsem se dostal k balenejm cigárům ze směsi casablanka, když byly prachy tak holandská směs, modrá velta (ve vixlajvantový kapsičce) apod. S nějakejma většíma a menšíma přestávkama (i víc než ročníma) sem takhle kouřil až do minulýho srpna. Pak jsem přestal, v podstatě, když sem zjistil, že pohoda, kdy sem si čoudil na mezi a pozoroval plynoucí oblaka na obloze zdegešila do rychle vyčouzené cigarety někde za běhu, po který mi navíc bylo blbě. Používal jsem prostě cíga jako prostředek proti stresu, což ale řešilo důsledek, nikoliv příčinu. Teď sem si po roce opět koupil cíga, když sem potřeboval rekonstruovat na baráku komín a stres překročil pro mě únosnou mez. Pochopitelně mě z nich bylo blbě, ale zase jsem se vyklidnil krapet. No, hledal sem nějakej způsob, jak z toho kouření mít to dobrý (klídek) a ne to špatný, taky jsem chtěl trochu zasáhnout do svojeho života, mít nějakou motivaci, taky nějakou příjemnou tečku za dnem. Taky jsem se rozhodl, že po víc než třech letech začnu zvolna vysazovat antidepresiva, takže jsem pochopitelně pěkně rozhašenej a potřebuju se vyklidňovat. Takže sem si řikal, že by pro mě ta fajfka mohla bejt takovy antidepresiva druhy generace. Mame doma vodnici, ale to sem nechtěl, vadějí mě ty hadice, nevleze se to do kapsy, navíc ma furt strach, že to převrátím a něco podpálím apod. Navíc, když u vodnice trochu zachlastám, je to jak petelice do kebule, to taky nemůžu potřebovat. Tak sem si vzpoměl na ty fajfky, no, rozhod sem se, že začnu hliněnkama, jednak jsou laciný (a já nevěděl, jestli mě to bude vyhovovat, tak sem za to nechtěl moc utratit) a jednak se snadno nepropálej apod a navíc se mě líběj. No, tak sem si hned dvě vobjednal na aukru. No, ale nechtělo se mě čekat, tak sem si ještě koupil v tesku v trafice BPK za pětikilo (podle toho co si pamatuju z toho Schulze je, myslim, dobře vyvrtaná - kanálek ústí v nejnižším místě toho kotlíku) a MB original choice. No, tak z toho teď kouřim a konstatuju, že mě to vyhovuje víc než cigára, minimálně je to dobrá záminka se na hodinu a půl ulejt (i když občas na déšť). Už nevyškrtám na jednu fajfku víc než půl krabky sirek, akorát shledávám, že sem si koupil zbytečně masivní, takže nepoznam, esli to moc nežhavim (je to asi rhodesian ?? hlavička s takovym tim komolym kuželem nahoře, lehce pruhnutej kulatej náústek), no až mě ale přijdou ty hliněnky, tak tam to pude asi poznat líp.
Jinak sem cholerickej morous, mam rád muziku a živí mě databáze a GIS na lesáckým ústavu, eště dělam na melouchy datbázi katastru pro jednu firmu, co dělá vebový geoportály pro obce. Sem z těch šťastlivců, pro který je práce i hobby, takže kdyby někdo chtěl s něčim takovym poradit, tak mě to neotravuje, ba naopak, je to jedno z mála témat, o kterym rád hovořim.
Vystudoval sem ekologii a měl ze mě bejt hydrobiolog, ale byl za mě tak špatnej hydrobiolog, že mě nikde nechtěli.
Jinak sem zarputilej plebejec (někdy se, ze srandy, označuju za zakuklenýho marxistu) a mám rád zvířata, kromě koní (včetně vos).
Jmenuju se Jan, řiká se mě Jelen.
Zrovna čtu Švejka.
edit:
ta fajfka z teska je tuta
Obrázek
musim říct, že jak koukám na ty BPK stránky, i kdybych si mohl vybrat ze všech, tak by se mě tahle stejně líbila nejvíc
Naposledy upravil jeleniste dne 20 zář. 2011, 08:52, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod šnek » 20 zář. 2011, 08:35

Vítám všechny nově příchozí.Ať se vám tu líbí,ale hlavně ať se vám líbí s dýmkami.
MBO: Míro pěkný blog o dýmkách, těším se na další tvé články a sny....
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Old Bob » 20 zář. 2011, 09:13

:arrow: MBO
Vítej mezi stejně postiženými :D tohle je velmi dobré :smoke5:

:arrow: jeleniste
Buď zde vítán, ať ti dýmka přináší trvalou radost. :ok:
Naposledy upravil Old Bob dne 20 zář. 2011, 09:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod MBO » 20 zář. 2011, 09:16

Děkuju všem za milé přivítání. Do Olomouce je to z Kroměříže přece jen dál než na skok s fajfkou, ale třeba v budoucnosti to pozvání budu moci využít.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Jerry1 » 20 zář. 2011, 09:22

:arrow: MBO
Vítej mezi námi!
Do Brna to máš sice taky kus, ale aspoň po dálnici. Takže kdyby Tě to někdy do Brna zaválo, tak dej vědět. Anebo nás můžeš sledovat tady.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod MBO » 20 zář. 2011, 20:15

Díky pánové, pozvání se jen hrnou. Do Brna taky jezdím - jednou/dvakrát do roka na nákupy :lol: Ale vážně: děkuju za pozvání, vážím si toho a snad to někdy vyjde. Já bych potřeboval najít někoho v Kroměříži. To přece není možné, že v celém městě kouřím fajfku sám. Možná se nebát nechat na sebe kontakt v trafice, která má slušný sortiment tabáků. Dát si inzerát do místních novin? Do blogu jsem to napsal, ale ten nikdo nečte :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod harm » 20 zář. 2011, 20:26

Neboj ono se to samo vyrojí ... Jen v té naší prdelce jsme 4 :plaster:
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod vlkoun » 22 zář. 2011, 09:25

MBO:
Do blogu jsem to napsal, ale ten nikdo nečte...


Jedině ke své škodě. Přečetl jsem ho jedním dechem. Je to takové milé pohlazení po dýmkařově duši. :puffy:
Uživatelský avatar
vlkoun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 464
Věk: 60
Registrován: 03 črc. 2010, 16:35
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Vobča » 22 zář. 2011, 10:14

Souhlasím, o blogu jsem dřív nevěděl a teď si ho postupně pročítám. Skvěle napsané, všem doporučuju. :ok:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Coonan » 22 zář. 2011, 11:13

Opravdu pěkný blog a nejen o dýmkách. Vítám nového kolegu a nejen v dýmkách :) . Ikdyž škola shotokan ryu kterou stuješ je hodně jiná než shorin ryu kterou jsem se vydal já přeju ti mnoho úspěšchů a vytrvalosti v obojím :ok:
Uživatelský avatar
Coonan
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 338
Věk: 36
Registrován: 01 úno. 2011, 16:32
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků