Plnicí pera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Roller

Příspěvekod Waltari » 05 dub. 2008, 23:33

BATRACHOS píše:
Hades_ píše:roller ==> kuličková náplň, kde kulička není kovová, ale z keramiky.
Píše se s tím naprosto dokonale, jen ta orig. náplň je trošku dražší, ale dokonalost sama.


Tedy nechci se hádat, ale podle mého důmění je "roller" úplně něco jiného než keramické pero.

Keramické pero alespoň já říkám v podstatě propisce s víčkem, kterážto má celou výměnnou náplň, zakončenou keramickou kuličkou.

Roller naproti tomu je klasické plnicí pero na normální inkoustové bombičky (většinou velkoformátové, ale jsou i na malé), pouze místo klasického hrotu má toto pero dosti velkou kuličku, která vede tekutý inkoust. Není-li to roller, pak nevím, jak se tohle pero jmenuje.


Toto asi nepomůže, co? :D http://en.wikipedia.org/wiki/Roller
Já používám plnící pero od Parkera (jednu dýmku mám taky od Parkera, ale jiného ... :) . Spokojenost na 100% Z hlediska kvality psaní doporučuji Pentel EnerGel (http://www.pentel.com). Absolutně dokonalé.
Waltari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 48
Registrován: 01 dub. 2008, 20:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod BATRACHOS » 07 dub. 2008, 16:30

Dobrý pokus :lol: :P :lol:

Ale ne, fakt to nepomůže.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod tomsoyer » 22 říj. 2008, 07:49

konečně jsem si pořídil nové plnící pero, moje volba padla na:
http://www.pera-parker.cz/43-parker-frontier-stainless-steel-gt-plnici-pero.html
Nejlépe mi padlo do ruky, je příjemně těžší do ruky, pozlacený hrot by měl být ještě o něco kvalitnější. Mám F a píše se mi sním velice dobře.
K peru jsem rovnou dokoupil šroubovací konvertor http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=4638
Píšu černo modrým inkoustem Parker
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Re: Plnicí pera

Příspěvekod michal.val » 02 lis. 2008, 21:07

Používám plnící pero které jsem nalezl u dědy na půdě a bylo mi dovoleno si pero ponechat.Moc často s nim ale nepíšu,ve škole musím psát dost rychle a nechci si toto pero zlikvidovat svým "rychlo krasopisem"...Bohužel o peru nic nevim,tak kdyby jste o tom někdo něco věděl,budu vděčný za jakekoli informace.Na peru je pouze nápis Derby
Obrázek
a celé pero
Obrázek
Uživatelský avatar
michal.val
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 36
Registrován: 02 lis. 2008, 20:26
Bydliště: Hradec Králové

Re:

Příspěvekod Waltari » 02 lis. 2008, 22:31

BATRACHOS píše:Dobrý pokus :lol: :P :lol:

Ale ne, fakt to nepomůže.


Člověře, nyní jsem nalezl toto vysvětlení, které se téměř kryje s tím hledaným (překlad jsem neprovedl):

"What is the difference between a ballpoint pen and a rollerball pen? Most ballpoint pens are filled with a paste ink, which lasts longer over time and does not dry out when exposed for long lengths of time. Rollerball pens use liquid ink cartridges which, while giving the writer a smoother, darker mark without much effort, need to be replaced more often and will dry out if left uncapped."

Podrobněji na http://www.goldspot.com/faq.html#fw1
Waltari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 48
Registrován: 01 dub. 2008, 20:53
Bydliště: Brno

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Jack.Grave » 02 lis. 2008, 22:35

:arrow: michal.val Vypadá to jako Parker. Jinak moc pěkné písadlo.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod michal.val » 03 lis. 2008, 15:52

Parker mě taky napadl. Asi budu muset najít nějaká sběratele. Dnes jsem pero ukazoval prodavači v papirnictvi a ten si jej pry pamatuje ze svého mládí, takže pero je podle něj staré 40-50 let. Takže pero putuje do šupliku a pro běžné používání kupuji nové.
Uživatelský avatar
michal.val
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 36
Registrován: 02 lis. 2008, 20:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Plnicí pera

Příspěvekod thehobbit » 03 lis. 2008, 17:09

Postni dotaz na www.fountainpennetwork.com
Pokud by se ti nechtělo registrovat, pošli SZ a zeptám se za Tebe, jsem členem onoho fóra již nějakou dobu.
Uživatelský avatar
thehobbit
Off-line člen pipE-clubu
Off-line člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 163
Věk: 39
Registrován: 10 říj. 2008, 13:20
Bydliště: Praha 4

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Mike Hill » 06 lis. 2008, 01:17

Môj favorit je tento skvost od Watermana. Parker ma neoslovil, a pozrel som celú jeho paletu pier.
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Plnicí pera

Příspěvekod thehobbit » 06 lis. 2008, 08:56

Waterman není špatný, ovšem za ty peníze lze pořídit leccos lepšího (možná ne dizajnově ale co do kvality psaní určitě).
Máme-li zůstat v našich obchodech tak Pelikan M200 a výš, výhodou je pístový systém plnění, který do sebe pojme obrovksé množství inkoustu. Pokud nedělá problém v zahraničí, tak pro každodenní psaní je bezkonkurenční Sailor, řada 1911 nebo Professional Gear, kapacita inkoustu je "standardní", však hroty jsou přímo pohádkové. A to vše za cenu kolem stovky dolarů i s pošotvným. Mám několik per různých výrobců, no Sailor je můj nejoblíbenější.
Uživatelský avatar
thehobbit
Off-line člen pipE-clubu
Off-line člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 163
Věk: 39
Registrován: 10 říj. 2008, 13:20
Bydliště: Praha 4

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Havran » 06 lis. 2008, 22:06

Zdravím Vás, nevěděl by někdo o slušném peru s hrotem EF do tisícovky. Mám prasopis a pekelně útlé smyčky, řešil jsem to tzv. čínskými pery, které mají krásně útlý hrot, ale vydrželi vždy tak měsíc. Nejlepší pro prasopsavce jsou klasické namáčecí násadky, dosud v papírnictvích k sehnání jako dámské perko. Bohužel do školních škamen se již kalamáře nemontují a přenosný bych určitě shodil. Teď jsem dostal Parkera typ tuším Joter, takový ten nejlacinější typ, píše super, inkoust nevysychá, ale bohužel má F hrot, takže mi splývají písmena.
Uživatelský avatar
Havran
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 40
Registrován: 04 lis. 2008, 22:12
Bydliště: Mělník

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Mike Hill » 06 lis. 2008, 22:54

thehobbit píše:Waterman není špatný, ovšem za ty peníze lze pořídit leccos lepšího (možná ne dizajnově ale co do kvality psaní určitě).

Mne sa ten dizajn Hémisphére veľmi páči. Existuje niečo dizajnovo podobné aj u iných výrobcov?
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Plnicí pera

Příspěvekod tifik » 07 lis. 2008, 04:41

Po tom Watermanovi jsem dlouho pokukoval, ale od té doby, co mám Parkera http://www.penshop.cz/Default.asp?CatID=515
nemám potřebu schánět nové, tohle jsem dostal asi před dvěma lety, píšu s ním denně. Hrot F je trohu silnější, ale zase zvládá i podpisy, nevysychá a mému písmu to nevadí.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Re:

Příspěvekod BATRACHOS » 07 lis. 2008, 10:46

Waltari píše:
BATRACHOS píše:Dobrý pokus :lol: :P :lol:

Ale ne, fakt to nepomůže.


Člověře, nyní jsem nalezl toto vysvětlení, které se téměř kryje s tím hledaným (překlad jsem neprovedl):

"What is the difference between a ballpoint pen and a rollerball pen? Most ballpoint pens are filled with a paste ink, which lasts longer over time and does not dry out when exposed for long lengths of time. Rollerball pens use liquid ink cartridges which, while giving the writer a smoother, darker mark without much effort, need to be replaced more often and will dry out if left uncapped."

Podrobněji na http://www.goldspot.com/faq.html#fw1


:ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod thehobbit » 07 lis. 2008, 11:22

Havran píše:Zdravím Vás, nevěděl by někdo o slušném peru s hrotem EF do tisícovky. Mám prasopis a pekelně útlé smyčky, řešil jsem to tzv. čínskými pery, které mají krásně útlý hrot, ale vydrželi vždy tak měsíc. Nejlepší pro prasopsavce jsou klasické namáčecí násadky, dosud v papírnictvích k sehnání jako dámské perko. Bohužel do školních škamen se již kalamáře nemontují a přenosný bych určitě shodil. Teď jsem dostal Parkera typ tuším Joter, takový ten nejlacinější typ, píše super, inkoust nevysychá, ale bohužel má F hrot, takže mi splývají písmena.


Podívej se na ebayi po značkách Pilot, Sailor a Platinum - jsou to skvělé psací nástroje, japonská tloušťka hrotu F je o něco tenčí než evropská EF, takže budeš určitě spokojený. Již v řádu několika stovek lze pořídit kvalitu o třídu vzšší než zdejší nabídka Parker a Waterman ( myšleno v "normálních' cenových hladinách).
Nebo pak mohu jen a jen doporučit tento e-shop, ceny velmi příznivé, poštovné asi 15 dolarů a expresní doručení prostřednictvím EMS. Již několikrát jsem zde pro sebe i pro známé nakupoval. V případě potřeby mohu pomoci.
Uživatelský avatar
thehobbit
Off-line člen pipE-clubu
Off-line člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 163
Věk: 39
Registrován: 10 říj. 2008, 13:20
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 návštevníků