Plnicí pera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Zababa » 06 říj. 2006, 23:57

selmer píše: ... "pisu" s PARKEREM, ...


Já taky! Parker sice nejsou nejlevnější, ale zato se s nima moc dobře píše. Celý studium jsem psal parkrem, zeleným inkoustem, až teď ňák poslední dobou mi už na něm nedrží víčko, tak nepíšu. V podstatě už není co. Zápisky ze seminářů jsem si přestal dělat už před rokem, nebo jsem u sebe míval dycky kus papírku a našel se někdo, kdo mi půjčil něco na psaní. ale jinak už všechno píšu na klávesnici.

Myslím, že naše vnoučata už se ve rukou už moc psát učit nebudou. Rozhodně ně tolik hodin kolik my. Spíš se bude vyučovat psaní všema deseti.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod viki » 07 říj. 2006, 00:30

selmer píše:jo jo,plnici pera jsou klasika,ja "pisu" s PARKEREM, ale vlastne ho ani nepouzivam-kopirak to nepropise a ostatni veci delam na PC,ale mam je rad!!!


No jo, ale podpisy smluv a poznamky pro klienty a podrizene napsane perem s nezamenitenou barvou a strukturou poctiveho, kvalitniho inkoustu maji neco do sebe....
Ja mam jeste takovou uchylku, ze kdyz potrebuju vymyslet a napsat neco opravdu kreativniho, tak beru pero. :oops:
Uživatelský avatar
viki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Registrován: 26 říj. 2005, 17:33

Příspěvekod Rakis » 07 říj. 2006, 05:31

viki píše:
bigdragon píše:plnící pero nenávidím od chvíle kdy jsem si s ním poprvé zapatlat ruce :( a o kaňkách ani nemluvě :D takže preferuji keramické


Sice si ruce od inkoustu (a mam hodne tmavy a vyrazna) patlam furt, :roll: ale psani perem fakt muzu. Ono to pak jde nekdy i cist, na rozdil od meho psani cimkoliv jinym.
BTW Nejcasteji pisu timhle http://www.pera-parker.cz/6-parker/deta ... i=25183455



a jaký inkoust kupuješ? Standadrdní uinkoust jke takový světlý a mdlý. Nebo si ho mícháš?
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvekod viki » 07 říj. 2006, 10:44

Rakis píše:
a jaký inkoust kupuješ? Standadrdní uinkoust jke takový světlý a mdlý. Nebo si ho mícháš?


Ty jo, michat si vlastni inkoust! :-) :D :D :D To me jeste nenapadlo! Ale hned du pohledat ve starych chemickych knihach jak na to....
Jinak kupuju tmave modrej Parker, jejich nejtmavsi, maji i svetlou variantu, ale ta se mi nelibi.
Jo a tenhle inkoust ma vyhodu/nevyhodu, ze se neda vyzmizikovat...
Uživatelský avatar
viki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Registrován: 26 říj. 2005, 17:33

Příspěvekod Rakis » 07 říj. 2006, 18:40

viki píše:
Rakis píše:
a jaký inkoust kupuješ? Standadrdní uinkoust jke takový světlý a mdlý. Nebo si ho mícháš?


Ty jo, michat si vlastni inkoust! :-) :D :D :D To me jeste nenapadlo! Ale hned du pohledat ve starych chemickych knihach jak na to....
Jinak kupuju tmave modrej Parker, jejich nejtmavsi, maji i svetlou variantu, ale ta se mi nelibi.
Jo a tenhle inkoust ma vyhodu/nevyhodu, ze se neda vyzmizikovat...


já mám bombičkové pero, dělají tmavý inkoust i v bombičkách?

znám borca, co si míchal inkoust cca 2 díly modrý a 1 díl černého a injekční stříkačkou si to plnil do bombiček.


ad zmizík: zmizíkovat podle mě nejde žádný inkoust, vždy zůstane po něm skvrna, takže je lepší nezmizíkovat, ale škrtnout:-)
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvekod piter » 07 říj. 2006, 18:49

Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 07 říj. 2006, 19:44

Rakis píše:
viki píše:
bigdragon píše:plnící pero nenávidím od chvíle kdy jsem si s ním poprvé zapatlat ruce :( a o kaňkách ani nemluvě :D takže preferuji keramické


Sice si ruce od inkoustu (a mam hodne tmavy a vyrazna) patlam furt, :roll: ale psani perem fakt muzu. Ono to pak jde nekdy i cist, na rozdil od meho psani cimkoliv jinym.
BTW Nejcasteji pisu timhle http://www.pera-parker.cz/6-parker/deta ... i=25183455



a jaký inkoust kupuješ? Standadrdní uinkoust jke takový světlý a mdlý. Nebo si ho mícháš?


parker dela dobrej inkoust...aktualne mam Quink Solv-X a spokojenost
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Krhút » 07 říj. 2006, 20:52

piter píše:http://www.penisland.net/

:twisted: :twisted: :twisted:

Tak týhle adresy jsem se nejdřív leknul a ptal se v duchu, kdo tam asi bydlí :lol:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod viki » 08 říj. 2006, 12:20

Rakis píše:
já mám bombičkové pero, dělají tmavý inkoust i v bombičkách?


Ja myslim, ze jo, ale prijde mi to jako plytvani penezma, bo se da koupit do bombickoveho pera adapter na normalni inkoust...
Teda nevim jak pro ostatni pera, ale pro Parker 100%

Rakis píše:znám borca, co si míchal inkoust cca 2 díly modrý a 1 díl černého a injekční stříkačkou si to plnil do bombiček.


Toz to uz je opravdu blazen! :P

Rakis píše:ad zmizík: zmizíkovat podle mě nejde žádný inkoust, vždy zůstane po něm skvrna, takže je lepší nezmizíkovat, ale škrtnout:-)


Nene, IMHO obycejny detsky inkousty zmizi, ale uz se na to misto neda znovu inkoustem psat.
Uživatelský avatar
viki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Registrován: 26 říj. 2005, 17:33

Příspěvekod carolco » 08 říj. 2006, 20:55

tak do tohto pera som sa cez vikend platonicky zamiloval:
http://www.waterman.com/en/style/pens/product/serenite
vzhladom k cene ostava nas vztah nadalej platonicky. cca okolo 450 dolarov.
Naposledy upravil carolco dne 29 pro. 2006, 10:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tifik » 09 říj. 2006, 06:42

viki píše:
selmer píše:jo jo,plnici pera jsou klasika,ja "pisu" s PARKEREM, ale vlastne ho ani nepouzivam-kopirak to nepropise a ostatni veci delam na PC,ale mam je rad!!!


No jo, ale podpisy smluv a poznamky pro klienty a podrizene napsane perem s nezamenitenou barvou a strukturou poctiveho, kvalitniho inkoustu maji neco do sebe....
Ja mam jeste takovou uchylku, ze kdyz potrebuju vymyslet a napsat neco opravdu kreativniho, tak beru pero. :oops:


Tak to já ji mám taky, s perem v ruce se mi nějak lépe soustředí a přemýšlí.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Simon » 09 říj. 2006, 07:41

tifik píše:
viki píše:
selmer píše:jo jo,plnici pera jsou klasika,ja "pisu" s PARKEREM, ale vlastne ho ani nepouzivam-kopirak to nepropise a ostatni veci delam na PC,ale mam je rad!!!


No jo, ale podpisy smluv a poznamky pro klienty a podrizene napsane perem s nezamenitenou barvou a strukturou poctiveho, kvalitniho inkoustu maji neco do sebe....
Ja mam jeste takovou uchylku, ze kdyz potrebuju vymyslet a napsat neco opravdu kreativniho, tak beru pero. :oops:


Tak to já ji mám taky, s perem v ruce se mi nějak lépe soustředí a přemýšlí.


mam to taky
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tifik » 29 pro. 2006, 08:48

Pořád koukám na tohle pero http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=5036 , děsně se mi líbí, ale nevím, jestli bych s ním psal :wink: , už jsem si zvykl na tak trochu decentního parkera (kovový frontier), zajímalo by mě, jestli ten moderní vzhled neruší
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

plnicí pero je klasika.....

Příspěvekod Andreas » 02 led. 2007, 11:44

.... stejně tak jako hezké hodinky (nejlépe mechanické). Mám bombičkového Watermana a plnicího Pelikana. Teď jsem dostal Montblanc Meisterstuck, to je, pánové, popsáníčko. A na podpisy si nedovedu nic jiného představit ....
Uživatelský avatar
Andreas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 34
Věk: 62
Registrován: 29 pro. 2006, 12:57
Bydliště: Dobřichovice

Příspěvekod tifik » 18 říj. 2007, 09:51

http://www.pera-parker.cz/6-parker/deta ... i=25187776

Už jsem se opět zamiloval, zajímavý je, že si vybírám stále dražší :D
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků