Plnicí pera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Simon » 16 kvě. 2006, 10:04

Rakis píše:
Fénix píše:
Nevill píše:Plnící pero jsem měl naposledy na základce, samozřejmě to nebyly nijak kvalitní nástroje, ale mně to s tím nešlo, pouštělo to kaňky, hned se to rozskřípalo, no prostě byl jsem rád když jsem mohl začít psát propiskou. V současné době píšu víceméně čímkoliv, co mám po ruce, ať už je to propiska nebo fixa nebo tužka... :smoke3:


To samé u mě, pera mi znechutila základní škola :P



znechutila? vy snad šílíte! plnící pero je prostě bomba, žádná laciná konzumní propiska, ale výraz určité osobnosti člověka.


s perem pisu strasne rad, ...blby je, ze rucne nepisu skoro vubec :(
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Nevill » 16 kvě. 2006, 10:06

Já teda obecně píšu ať už tužkou nebo propiskou hrozně nerad - píšu jak prase a občas do toho střihnu nějakou těsnopisnou zkratku, takže pak nehrozí, že by to po mně někdo přečetl. Preferuju psaní na klávesnici, zvlášť když píšu rychlostí přes 300 úhozů za minutu, to bych stylem tužka-papír fakt nestihnul... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 16 kvě. 2006, 10:07

tuton píše:Plnici pero mam a rad s nim pisi. Pravdou ovsem je, ze bezne poznamky cinim v podstate cimkoliv.

Ackoliv nemam Ameriku prilis v lasce, zvolil jsem americkou znacku CROSS.

Me pero vypada asi jako to na obrazku - posledni dole:

http://www.cross-uk.co.uk/prodP01.asp?CatID=5

Lisi se akorat tim, ze krome hrotu je cele stribrne.

Je to dobre pero, zvykl jsem si na nej, pri psani s nim me neboli hned ruka. Mirnou nevyhodou je malinko silnejsi stopa, nez bych povazoval za optimalni.

P.S.: Parkery nemam rad (nevim, proc)


cross je super, tak 2 roky zpet sem koupil sadu otcovi k narozeninam a stale plna spokojenost
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 16 kvě. 2006, 10:11

Simon píše:cross je super, tak 2 roky zpet sem koupil sadu otcovi k narozeninam a stale plna spokojenost


Me Cross presvedcil natolik, ze kdyz mi mne prvni ukradli, sel jsem hned koupit druhe, uplne stejne :-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 16 kvě. 2006, 10:33

tuton píše:Plnici pero mam a rad s nim pisi. Pravdou ovsem je, ze bezne poznamky cinim v podstate cimkoliv.

Ackoliv nemam Ameriku prilis v lasce, zvolil jsem americkou znacku CROSS.

Me pero vypada asi jako to na obrazku - posledni dole:

http://www.cross-uk.co.uk/prodP01.asp?CatID=5

Lisi se akorat tim, ze krome hrotu je cele stribrne.

Je to dobre pero, zvykl jsem si na nej, pri psani s nim me neboli hned ruka. Mirnou nevyhodou je malinko silnejsi stopa, nez bych povazoval za optimalni.

P.S.: Parkery nemam rad (nevim, proc)


Pro mě má asi Parker kouzlo té tradice (a kromě toho jsem ho dostal... :wink: ), ale souhlasím, že jsou hezčí pera. Vyhovují mi i jejich hroty, používám F a slušný servis .Není špatný ani moderní Rotring http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=5036.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod POGO » 16 kvě. 2006, 14:52

tifik píše:Já mám tohle http://www.pera-parker.cz/6-parker/deta ... i=25187158 a levnější Senator.Obě jsou super, Parker tradičně kvalitní, Senator je takové štíhlé pero, mají ho i v lepších papírnictvích, má zajímavě tvarovaný hrot.Už jsem si úplně odvykl psát propiskou :wink:


Tak tímhle píšu už nějaký třetí rok,a to docela hodně.Škrábu jak kočka a tohle je pro mne řešení.Nutí mne to se trochu dodržovat pravopis,když píšu obyčejnou propiskou dělám neustále skratky,nedokončuji slova a další nesmysly.Nevím jak to funguje,ale jakmile začnu psát plnícím perem
podvědomně tomu prostě věnuji pozornost. :roll:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Kulich » 16 kvě. 2006, 17:24

Používám Parker Sonnet Black Matt. Decentní klasika - krása v jednoduchosti. Avšak už u druhého stejného modelu po sobě se objevuje stejná závada - uvolňuje se kryt. Máte někdo podobnou zkušenost?
Kulich
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 62
Registrován: 02 led. 2006, 15:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod tomsoyer » 16 kvě. 2006, 20:35

Mam rád pera.
Psával sem v minulé práci Parkerem a pak jsem měl svoje nějké obyčejné to už nebylo ono.
plánuji koupi nějakého ale nejsem rozhodlý jaké nejlépe celokovové doporučte cena tak kolem 500 Kč díky
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Šimi » 16 kvě. 2006, 20:43

Já jsem si strašně zvykl používat čtyčbarevku. Používám všechny barvy. Mám taky propisku Parker, píše se mi s ní mnohem líp než s jinými propiskami a používám ji jen na "lepší" věci. Věřím že plnící Parker musí být ještě příjemnější.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Red Dwarf » 23 kvě. 2006, 12:55

No když už se někdy naskytne příležitost psaát něco v ruce (většinou píšu jen PC nebo PDA) tak jedině Parkerem, který jsem dostal od přítelkyně. Není to sice celozlatý model za cenu slušného osobního automobilu naší provenience, ale mám ho rád :wink:
Uživatelský avatar
Red Dwarf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 43
Registrován: 23 kvě. 2006, 12:39
Bydliště: Mariánské Lázně / Praha

Příspěvekod bigdragon » 23 kvě. 2006, 12:58

plnící pero nenávidím od chvíle kdy jsem si s ním poprvé zapatlat ruce :( a o kaňkách ani nemluvě :D takže preferuji keramické
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod viki » 23 kvě. 2006, 13:17

bigdragon píše:plnící pero nenávidím od chvíle kdy jsem si s ním poprvé zapatlat ruce :( a o kaňkách ani nemluvě :D takže preferuji keramické


Sice si ruce od inkoustu (a mam hodne tmavy a vyrazna) patlam furt, :roll: ale psani perem fakt muzu. Ono to pak jde nekdy i cist, na rozdil od meho psani cimkoliv jinym.
BTW Nejcasteji pisu timhle http://www.pera-parker.cz/6-parker/deta ... i=25183455
Uživatelský avatar
viki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Registrován: 26 říj. 2005, 17:33

Příspěvekod Milos Cerman » 23 kvě. 2006, 15:31

Já od malička strašně škrábu.
Protože jsem nemohl nic rozluštit ani sám po sobě, pořídil jsem si před pár lety pero. Trochu mi to uklidnilo ruku, a tak jsem dík peru začal psát čitelně.

Používám celokovový HERL, vyrobený ještě ve W.Germany. Je vybavený razítkem, a proto jsem schopen snadno napsat celou adresu,včetně vlastního telefonu a nic nepoplíst. :roll:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod bromden » 23 kvě. 2006, 15:35

Milos Cerman píše:Já od malička strašně škrábu.
Protože jsem nemohl nic rozluštit ani sám po sobě, pořídil jsem si před pár lety pero. Trochu mi to uklidnilo ruku, a tak jsem dík peru začal psát čitelně.

Používám celokovový HERL, vyrobený ještě ve W.Germany. Je vybavený razítkem, a proto jsem schopen snadno napsat celou adresu,včetně vlastního telefonu a nic nepoplíst. :roll:


Perem nepíšu, ač bych rád... dosud žádné pero od čtvrté třídy - kdy mi souška třídní v psychické sebeobraně povolila "číňáka" - nevydrželo více než týden mého zacházení... :oops:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod selmer » 06 říj. 2006, 23:21

jo jo,plnici pera jsou klasika,ja "pisu" s PARKEREM, ale vlastne ho ani nepouzivam-kopirak to nepropise a ostatni veci delam na PC,ale mam je rad!!! jak uz zde bylo receno, neni to jen propiska,ta se vypise a pak vyhodi,kdyz ji do te doby nekde neztratite...
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků