Plnicí pera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod bigdragon » 18 říj. 2007, 09:55

tifik píše: že si vybírám stále dražší :D

to bude snad nějaké prokletí, protože to neplatí jen pro Tebe a jen pro pera :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod JardaS » 18 říj. 2007, 10:15

Taky mám moc hezké s novým designem ( pěkný kovový metalický obal ) plnící pero značky Nordisk , ale bohužel se neplní inkoustem , ale inzulínem . :lol: :D :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

píšu rád perem

Příspěvekod dominus » 23 říj. 2007, 20:03

mám vysněného mont blanka "macíčka" a beru ho všude s sebou a píšu s ním všechno a když není co psát tak si vždycky něco vymyslím.
Totiž pero a dýmky jsou jedny z mála věcí, které jsou jasnou stabilitou ve světě, kde je všechno instatní, rychlé, samozřejmé a na jedno použití
dominus
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj. 2007, 19:57

Příspěvekod Milos Cerman » 23 říj. 2007, 20:33

JardaS píše:........ bohužel se neplní inkoustem...

Ty mladý kluci taky musej mít všechno !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: píšu rád perem

Příspěvekod diamondking » 24 říj. 2007, 13:06

dominus píše:Totiž pero a dýmky jsou jedny z mála věcí, které jsou jasnou stabilitou ve světě, kde je všechno instatní, rychlé, samozřejmé a na jedno použití


:arrow: dominus Tak to je hezká myšlenka...myslím, že by to patřilo do " Kdysi někdo řekl..." :D :D

Já sice plnicí péro nepoužívám, v kanceláři jsem tak málo, že by mi asi vyschlo a v terénu je praktičtější propiska, ale mám taky Párkra, ale propisku. Originál náplň mi vydržela cca 3,5 roku. Prostě kvalita. Jinak snad jako každému tady se mi plnicí péra moooc líbí, působí tak nějak solidně. :D :D
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod BATRACHOS » 24 říj. 2007, 16:25

Píši téměř jen perem.
Vyzkoušel jsem jich už mnoho, musím říci, že Parker mi zrovna moc nevyhovuje. Nesedí mi do ruky a celkově nic moc. Také nemám dobrou zkušenost s drahými pery, podle mne se to absolutně nevyplatí.

Za nejdůležitější na celém peru mi letitá zkušenost kupodivu označila způsob zavírání. Pokud jde zavírátko moc ztuha, nakonec se pero častým namáháním při otevírání v místě závitu (kudy se vkládají bombičky nebo odkrývá píst) rozlomí, nebo se poškodí hrot - při silném "vytrhávání" zavírátka o něj často škrtne.

Pokud jde naopak zavírátko moc zlehka, dříve nebo později spadne a pero vše kolem zadělá, navíc se zničí hrot. Nejlepší je zavírátko šroubovací - to právě Parker nemívá.

Dost důležité také je, aby pero neteklo při jakékoliv poloze a zároveň psalo. To se časem výrazně zhoršuje, zvláště nechá-li se v něm zaschnout několikrát inkoust (což se stává občas každému, kdo pero fakt používá a má jich tudíž víc do různých sak a aktovek). Hrot pak koroduje, a to bohužel i u kvalitních per. Usazeniny se už nikdy úplně nedostanou pryč.

Suma sumárum mi vychází, že nejlepší je koupit si občas levnější pero nové. Nejsem fetišista, takže žádné konkrétní pero nijak zvlášť nelituji. Nikdo s úrovní nepíše studentům zkoušky propiskou a rychlé poznámky z konferencí jsou u mne čitelné i po letech jen píšu-li je perem. K tomu pera mám, ne na parádu ala podpis Varšavské smlouvy.

Tady jsem našel dvě pera, co bych klidně zkusil používat:

http://www.rafoshop.cz/plnici-pera/pero ... vana-twist

http://www.rafoshop.cz/plnici-pera/pero ... ac--zodiac
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 24 říj. 2007, 17:04

jakožto levák jsem psal plnícím perem naposledy v první třídě a po zasvinění písanky jsem dostal povolení k peru keramickému...

teď píšu nejradši gelovýma propiskama(ale při mé spotřebě se mi to nevyplatí) - takže skoro v každé bundě, saku, tašce, batohu a na dalších místech mám plno obyč. reklamních propisek (při mé spotřebě kdy ji nejpozději do týdne ztratím, samozřejmě "nakradených")
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod basa333 » 24 říj. 2007, 17:19

pro mě osobně je inkoustové pero úplný nesmysl. jsem čuně, vím to a chovám se podle toho. při prvním uložení do náprsní kapsy by mi určitě prasklo a vylilo se na košili, při psaní by udělalo kaňku na nějakém důležitém papíru nebo by mi někde na cestách došel inkoust. jsem holt zcela bez úrovně a moje poznámky jsou i propiskou doložitelně čitelné i po nějakých 35 letech. odvažuji se tvrdit, že po 50 letech budou čitelné zrovna tak. a po 50 letech to bude myslím mně i všem ostatním absolutně šumák, tak vzácné moje poznámky myslím nejsou. a i kdyby náhodou byly, nechť si je přeskenuje nebo co...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod BATRACHOS » 24 říj. 2007, 17:36

No, já jak vezmu do ruky propisku, tak to podle toho vypadá...
To pero nějak vede k čitelnosti.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod JardaS » 24 říj. 2007, 17:46

Plnící pera mám rád , ale .....má to slovo ale . Je jedno jestli jsem si koupil nebo dostal pero za 100 nebo za 2.000 , stejně jsem je ztratil . A tak momentálně nemám žádné . Proto , jako takový používám teď ( ale jen na krátko ) nějakou propisku . :D :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod bigdragon » 24 říj. 2007, 17:58

basa333 píše:pro mě osobně je inkoustové pero úplný nesmysl. jsem čuně, vím to a chovám se podle toho. při prvním uložení do náprsní kapsy by mi určitě prasklo a vylilo se na košili, při psaní by udělalo kaňku na nějakém důležitém papíru nebo by mi někde na cestách došel inkoust. jsem holt zcela bez úrovně a moje poznámky jsou i propiskou doložitelně čitelné i po nějakých 35 letech. odvažuji se tvrdit, že po 50 letech budou čitelné zrovna tak. a po 50 letech to bude myslím mně i všem ostatním absolutně šumák, tak vzácné moje poznámky myslím nejsou. a i kdyby náhodou byly, nechť si je přeskenuje nebo co...

k tomu se připojím :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod tifik » 24 říj. 2007, 19:28

BATRACHOS píše:Píši téměř jen perem.
Vyzkoušel jsem jich už mnoho, musím říci, že Parker mi zrovna moc nevyhovuje. Nesedí mi do ruky a celkově nic moc. Také nemám dobrou zkušenost s drahými pery, podle mne se to absolutně nevyplatí.

Za nejdůležitější na celém peru mi letitá zkušenost kupodivu označila způsob zavírání. Pokud jde zavírátko moc ztuha, nakonec se pero častým namáháním při otevírání v místě závitu (kudy se vkládají bombičky nebo odkrývá píst) rozlomí, nebo se poškodí hrot - při silném "vytrhávání" zavírátka o něj často škrtne.

Pokud jde naopak zavírátko moc zlehka, dříve nebo později spadne a pero vše kolem zadělá, navíc se zničí hrot. Nejlepší je zavírátko šroubovací - to právě Parker nemívá.

Dost důležité také je, aby pero neteklo při jakékoliv poloze a zároveň psalo. To se časem výrazně zhoršuje, zvláště nechá-li se v něm zaschnout několikrát inkoust (což se stává občas každému, kdo pero fakt používá a má jich tudíž víc do různých sak a aktovek). Hrot pak koroduje, a to bohužel i u kvalitních per. Usazeniny se už nikdy úplně nedostanou pryč.

Suma sumárum mi vychází, že nejlepší je koupit si občas levnější pero nové. Nejsem fetišista, takže žádné konkrétní pero nijak zvlášť nelituji. Nikdo s úrovní nepíše studentům zkoušky propiskou a rychlé poznámky z konferencí jsou u mne čitelné i po letech jen píšu-li je perem. K tomu pera mám, ne na parádu ala podpis Varšavské smlouvy.

Tady jsem našel dvě pera, co bych klidně zkusil používat:

http://www.rafoshop.cz/plnici-pera/pero ... vana-twist

http://www.rafoshop.cz/plnici-pera/pero ... ac--zodiac


Já mám už dva roky tohle http://www.pera-parker.cz/6-parker/deta ... i=25187154

jen se stříbrným hrotem a nemůžu si ho vynachválit, neteče, zavírátko ok, píše pěkně, používám hrot F
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Mack » 24 říj. 2007, 20:34

Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Breer » 24 říj. 2007, 22:26

aukcia na pera....tak sa poponahlajte :twisted: :twisted:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... em_guide:1
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod JardaS » 24 říj. 2007, 22:28

Breer píše:aukcia na pera....tak sa poponahlajte :twisted: :twisted:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... em_guide:1


Jdu rozbít prasátko :D :lol:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron