Plnicí pera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Fénix » 31 črc. 2011, 18:24

Jakožto nediagnostikovaný disgrafik mohu zodpovědně říct, že psací písmo je sice opruz, ale je to pro mě jediný způsob, jak psát na papír rychleji než 1 písmeno za sekundu. Pokud by mě ve škole učili nespojité písmo, tak neprojdu ani druhý stupeň, neb nedám jediný diktát :think: Na střední psala podobnými hybridy značná menšina, a obecně malé tiskací písmo - psané rukou - se mi vždy z estetického hlediska eklovalo. I když uznávám, že taháky od takových kolegů byly čitelnější :mryellow:

:ot:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Sobpeta » 31 črc. 2011, 20:33

Já to mám naprosto stejně jak psal Scalex. Vytvořil jsem si také takový vlastní styl psaní, např. první písmeno slova, které začíná velkým písmenem píšu zasádně tiskacím, už na ZŠ s tím byly problémy, dokonce mi to češtinářka v diktátech zezačátku měla tendenci podtrhovat a počítat jako tzv. "půlchybu". Když zjistila, že v mém diktátu prakticky na jinou chybu nenarazí(fakt jsem v tom byl dost dobrej...kdysi :oops: ), vzala to jako můj zvláštní rozmar a začala mi to tolerovat.
Jenže to došlo tak daleko, že taková velká písmena jako je např. L,F,Q,Z,W a řadu dalších bych snad už psacím písmem ani napsat neuměl.... :roll:
Jinak píšu taky tak, že písmena ve slovech extra nespojuji, různě to kombinuji...v té souvislosti jsem si nedávno uvědomil, že kombinace mála možností psát text ručně(většinou píšu na počítači) a lopotné práce v kolbence u mě způsobila defekt tzv. "nevypsané volšové ruky" o čemž jsem se nedávno celkem s děsem přesvědčil... :lol:

Pardon za :ot:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Plnicí pera

Příspěvekod rour » 31 črc. 2011, 20:38

Jářku, ještě jedna věc mě napadla. Jakpak budou vypadat podpisy, když se děti budou učit jen nenapojované "psací" písmo.
Jistě, hodně lidí opustí v určitém okamžiku napojované písmo a začne psát "tiskacím", ale takhle se opouští většina "dovedností", získaných na základní škole. Některé natrvalo, ale jiné zůstanou hluboko uloženy a člověk se k nim vrací někdy až po podivuhodně dlouhé době...
Pro "generování textu" používám hlavně klávesnici počítače, ale v posledních několika letech píšu na papír čím dál více - a písmem napojovaným, ačkoliv jsem psal doslova desítky let "tiskacím" (hlavně kvůli čitelnosti).
A bych nebyl OT, koupil jsem si ne sice plnicí pero, ale roller od Parkera - přijde mi to lepší, než kuličkové pero - nejen na podepisování.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Scalex » 01 srp. 2011, 00:26

Fénix píše:Jakožto nediagnostikovaný disgrafik


Dosavadní testy na dětech prokazují, že to písmo se lépe učí a píše i dysgrafikům diagnostikovaným. právě proto, že kudrlinky a "zbytečné" tahy jsou eliminovány.

rour píše:Jářku, ještě jedna věc mě napadla. Jakpak budou vypadat podpisy, když se děti budou učit jen nenapojované "psací" písmo.


Inu jak by vypadaly? Budou čitelné. 8^) Podpis nemusí být napojovaný a stejně zůstává podpisem - co by měli říkat Japonci, Číňani nebo jiní národové s nespojitým písmem? 8^) A bavil jsem se o tom písmu i s grafology, jestli to zjednodušení písma nebude pro ně komplikací. Prý vůbec, v písmu existuje taková spousta nejrůznějších faktorů, že grafologové se rozhodně ničeho nebojí..
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Plnicí pera

Příspěvekod yarda2 » 04 srp. 2011, 13:25

Máte zkušenost?? Koupil jsem si plnící péro Parker Sonnet Sterling Silver Ciséle. Dal jsem do něj originál bombičky Parker a hned od počátku mě inkoust ve špičce zasychá a to už za krátkou dobu. Po ani né minutě od posledního skončení psaní, přiložím pero na papír a chci se podepsat a ono zpočátku nepíše a až asi po 2 cm psaní se rozepíše. To udělá po každý kdy na chvíli přestanu psát. Dal jsem ho na reklamaci a tam mě jen vyčistili špičku. Sdělili mi, že to plnící pera dělají. To se mě, ale nezdá. Sakryš, je tam špička z 18 karátového zlata pokryta rhodiem, samotné pero stojí cca 6.000,- Kč, používám značkový inkoust a ono to tak rychle zasýchá a nepíše hned po založení péra na papír? Je to možnýýý?? Děkuji všem za zkušenosti, o které se zde podělíte.
yarda2
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 srp. 2011, 13:09

Re: Plnicí pera

Příspěvekod TomR » 07 srp. 2011, 14:07

yarda2 píše:Máte zkušenost?? Koupil jsem si plnící péro Parker Sonnet Sterling Silver Ciséle. Dal jsem do něj originál bombičky Parker a hned od počátku mě inkoust ve špičce zasychá a to už za krátkou dobu. Po ani né minutě od posledního skončení psaní, přiložím pero na papír a chci se podepsat a ono zpočátku nepíše a až asi po 2 cm psaní se rozepíše. To udělá po každý kdy na chvíli přestanu psát. Dal jsem ho na reklamaci a tam mě jen vyčistili špičku. Sdělili mi, že to plnící pera dělají. To se mě, ale nezdá. Sakryš, je tam špička z 18 karátového zlata pokryta rhodiem, samotné pero stojí cca 6.000,- Kč, používám značkový inkoust a ono to tak rychle zasýchá a nepíše hned po založení péra na papír? Je to možnýýý?? Děkuji všem za zkušenosti, o které se zde podělíte.


Já osobně používám Parker metal gun IM http://www.pera-parker.cz/parker-im/599 ... -pero.html s nerez hrotem a tenhle problém nemám.Ze začátku jsem používal origo bombičky a teď používám konvertor + parker inkoust.Pero po psaní hned zavřu a tak vydrží i několik dnů bez vyschnutí.Pokud ho nezavřu a nechám ležet během psaní, tak nevyschne.Toť má zkušenost.....

konvertor http://www.pera-parker.cz/parker-inkous ... istem.html

inkoust http://www.pera-parker.cz/parker-inkous ... cerny.html

PS:kolik prasátek jsi musel rozbít, na tak krásné pero???? :D
A toho tabáku,kolik za to mohlo být....... :D :D :D
TomR
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 46
Registrován: 21 črc. 2011, 13:04
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Plnicí pera

Příspěvekod ALBATROS498022 » 28 zář. 2011, 19:41

perem píšu a velice rád mám jedem Mont blanc a Rotringa v designu Porsche a přijde mi že pero se k dýmce hodí víc jak propiska
Uživatelský avatar
ALBATROS498022
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 55
Věk: 62
Registrován: 12 čer. 2011, 22:37
Bydliště: Plzeň

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Coonan » 04 lis. 2011, 09:53

:arrow: yarda2

Taky píšu plnícími pery a tento samý problém jsem řešil taky. Sice na o mnohem levnějším peru firmy Regal naplněné inkoustem parker. Inkoust nezasychal na to je moc kvalitní ale pokaždém odložení měl tendenci se vracet zpět do konvertoru. Před každým psaním jsem musel nechat hrot chvilku kolmo nad papírem a počkat až se inkoust dostane až ke kuličce popřípadě ho jemně zklepat zpátky k hrotu a mohl jsem psát dál.

Edit: Opraveno a omlouvám se kamarádi :oops: omluvte prosím mé disfunkce které se rychlostí a spěchem trošku násobí :oops: sypu si popel na hlavu :oops: :oops:
Naposledy upravil Coonan dne 07 lis. 2011, 09:33, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Coonan
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 338
Věk: 36
Registrován: 01 úno. 2011, 16:32
Bydliště: Praha 4

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Krhút » 04 lis. 2011, 23:14

Coonan píše::arrow: yarda2

Taky píšu plnícími pery a tento samý problém jsem řešil taky. Sice na o mnohem levnějším peru firmy Regal naplněné ingoustem parker. Ingoust nezasichal na to je moc kvalitní ale pokaždém odložení měl tendenci se vracet zpět do konvertoru. Před každým psaním jsem musel nechat hrot chvilku kolmo nad papírem a počkat až se ingoust dostane až ke kuličce popřípadě ho jemně zklepat zpátky k hrotu a mohl jsem psát dál.

Omluvte , prosím , naprostý :ot: Jestliže ingoust nezasichal , je úplně jedno , čím píšeš . Do očí to bude bít , i kdyby to bylo psáno zlatým perem , brilianty posázeným . :palm:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Mirik » 05 lis. 2011, 12:12

Krhút píše:Omluvte , prosím , naprostý :ot: Jestliže ingoust nezasichal , je úplně jedno , čím píšeš . Do očí to bude bít , i kdyby to bylo psáno zlatým perem , brilianty posázeným . :palm:


samozrejme ,ze funkcnost na prvom mieste .... tiez rad pisem plniacim perom
Uživatelský avatar
Mirik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 290
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2011, 10:44
Bydliště: Newport,UK

Re: Plnicí pera

Příspěvekod basa333 » 05 lis. 2011, 14:12

Krhút píše: Omluvte , prosím , naprostý :ot: Jestliže ingoust nezasichal , je úplně jedno , čím píšeš . Do očí to bude bít , i kdyby to bylo psáno zlatým perem , brilianty posázeným . :palm:


to jsem rád, že si toho všiml také někdo jiný. úplně se mi chvěla ruka, když jsem to četl, ale říkal jsem si :plaster: :plaster: :plaster: :plaster: . bylo by to něco hodně peprného...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Plnicí pera

Příspěvekod jersey.se » 05 lis. 2011, 14:34

Taky jsem měl nutkání něco v tom smyslu napsat, ale měl jsem pocit že špatně vidím.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: Plnicí pera

Příspěvekod jersey.se » 12 lis. 2011, 15:10

Psáno pro http://www.penforum.cz (když to nedám ještě jinam, asi to tam nerozjedem... :mrgreen: )

WALDMANN TANGO 683

Obrázek

Už delší dobu jsem pokukoval po nějakém peru poněkud vyšší třídy. Líbily se mi zejména značky Visconti a Waldmann, případně klasika nejklasičtější, Pelikan. Původně jsem si představoval něco kolem 3000,- Kč, kam by šlo napasovat poměrně dost per od jmenovaných výrobců. Se svým záměrem jsem se svěřil v PenShopu, kde mi trpělivě umožnili si na některá z per "šáhnout". Brzy jsem se zasekl u novinky firmy Waldmann - Tango 683 v bílé barvě s masivním stříbrným krásně plynulým vybraným koncem víčka se čtyřmi stříbrnými kroužky taktéž nádherně plynule zaleštěnými do laku. Protože zastávám názor že pokud mi něco vyloženě samo skočí do ruky jako tohle pero a evidentně chce ke mě, patrně se mi to hned neokouká, rozhodl jsem se pro něj. Do plánované částky něco málo chybělo a já sezeptal na možnost dodání se zlatým hrotem, neboť jsem takový dosud nevlastnil Doplatek byl i v perspektivě současné ceny zlata pro mě přijatelný, takže jsem složil za hrot zálohu a dál mi nezbylo než čekat až jej pro mne soudruzi v SRN vyrobí a zašlou.

Obrázek

Čekání se sice trochu protáhlo, ale jsou přeci věci na které se vyplatí si počkat, ne? Nakonec jsem se dočkal a pero si mohl vyzvednout. Při přebírání mne zaujaly dvě věci. Zejména mne překvapilo v jak luxusní krabičce se pero dodává. Ony jsou vlastně dvě. Vnější schránku představuje poctivá kartonová krabička se stříbrným logem firmy Waldmann. Ta v sobě ukrývá vlastní, poměrně robustní a pevnou, avšak docela lehkou krabičku. Ta má patro pro bombičky a čistící hadřík, se kterým se dodává a je velmi příjemná na omak. Je potažené zvláštní měkkou umělou hmotou, která navíc zajímavě a nikoliv nepříjemně jaksi technicky voní. Druhou věcí ze které jsem byl poněkud méně příjemně je fakt že i takovéto pero se dodává bez konvertoru.

Obrázek

Nyní přejděme k samotnému peru. Jak již jsem předeslal, svým designem si mne získalo hned od začátku. A tento stav trvá. Mám rád šrubovací víčka a kovovou a také jemně tvarovanou úchopovou část. Zde tedy mohu být spokojen. Úchopová část je velmi pěkně tvarovaná a mincovní stříbro coby materiál jí činí neodolatelnou. Nejkrásnější na celém peru je ovšem asi jeho víčko se čtyřmi zabroušenými stříbrnými kroužky a masivním zakončením typickým pro pera Tango. Celkově je pero designově i hmotnostně vyvážené a já konečně mohu prohlásit že jsem našel dostatečně masivní, přesto designově povedené pero pro svou ploutev. Není to zkrátka drobek.

Obrázek

Dostáváme se ke zlatému hrotu. Podle barvy nepoznáte že se jedná o zlatý hrot. Je stříbrný s decentním a líbivým, i když nepříliš ostrým rytím. Jeho materiál na první pohled prozrazuje pouze označení 14 Kt. A jak se s ním píše? Inu zprvu přišlo zklamání. Psalo jednoznačně hůř než má ostatní pera, tedy ocelová, z nichž vyniká zejména Parker Sonnet. Trochu jsem si zazoufal a jal se hrot seřizovat. Pero drhlo a při rychlejším psaní nepříjemně skřípalo ať jsem s ním cvičil jak jsem chtěl. Za strůjce problému jsem považoval ostré hrany uvnitř roviny dělení hrotu. Nakonec jsem se nasštval a koupil velmi jemný smirek dvou zrnitostí s nímž jsem celou geometrii hrotu změnil. Sice má teď trochu širší stopu než jsem si tak původně představoval, ale zato si mohu užívat toho sametově hladkého psaní , kterého se nemohu nabažit a píšu kvůli tomu perem každou blbost.

Obrázek

Pokud mám na závěr napsat nějaké zhodnocení, pak koupě nelituji. Pero je krásné a řemeslně velmi pěkně zpracované a nakonec i příjemně píše. Dobrý pocit ovšem trochu kazí počáteční problém s hrotem. Myslím že tak renomovaný výrobce si mohl dát trochu víc práce s jeho doladěním.

Obrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Mack » 12 lis. 2011, 18:51

jersey
přemýšlím o dárku k promoci....prošel jsem net, to tvé pero s iridiovým hrotem stojí tak 2900,- Kč, možno prý dokoupit zlatý hrot 14 karátový s příplatkem dalších 1750,- Kč....ovšem koukám , že ti to nějak drhlo :shock: ... abych to nějak přibrušoval jsem udělal kdysi jednou a pero pak šlo do popelnice...jakej hrot jsi vlastně upravoval ?...za ty prachy bych chtěl mít IA kvalitu a když už, proč jsi to nereklamoval?... :think:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Plnicí pera

Příspěvekod jersey.se » 12 lis. 2011, 18:55

No jak píšu, upravoval jsem ten 14k zlatej. Ceny jsou jak píšeš. Ale upřímně jsem ještě neměl v ruce pero, které by nevyžadovalo minimálně seřídit. On ten Waldmann rozhodně podle mě je A1 kvalita, ale možná jsem náročnej. Samou chválu jsem slyšel zejména o Sailorech a Visconti, ale zatím nevlastním ani jedno z nich, přestože si dělám chutě na to Visconti...
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků