O právu a právnících

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Fénix » 15 kvě. 2006, 10:54

imagoo píše:Mě v té souvislosti napadlo, že když se sestaví strašně dlouhý a nesmyslný souvětí, tak to je klíč k tomu jak najít nějakého nového právníka. Já, motající se mezi zvířetem a tzv. normálním člověkem, se na to musím rozbíhat alespoň 5×, abych to dočtl až do konce a mohl prohlásit, že tak trochu chápu o čem je tam řeč, kdežto ti naši skvělí hoši, co tomu sice taky howno rozumí, ale umí sebejistě prohlašovat, že přesně ví, o čem to je, Ty vezmou na právnickou fakultu a nakonec jsou z nich "velcí a mocní muži". Slovo zrušují je jen jeden z tisíce klamavých prostředků, jak způsobit, aby tomu normální lidi nerozuměli. Doprdele s tím vším.


Hele, nezdá se ti, že jsi trochu nespravedlivý? Zkus si přečíst knížku o medicíně nebo jaderné fyzice a pochopíš toho ještě míň, to ti zaručuji. Díla některých filosofů jsou na tohle také dobrá :D A určitě tam najdeš dost slov, která narozdíl od zrušovat nejsou ve Slovníku spisovného jazyka českého :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alferi » 15 kvě. 2006, 11:02

Fénix píše:Hele, nezdá se ti, že jsi trochu nespravedlivý? Zkus si přečíst knížku o medicíně nebo jaderné fyzice a pochopíš toho ještě míň, to ti zaručuji. Díla některých filosofů jsou na tohle také dobrá :D A určitě tam najdeš dost slov, která narozdíl od zrušovat nejsou ve Slovníku spisovného jazyka českého :wink:

Až na to, že s jadernou fyzikou, hlubokými medicínskými znalostmi a filosofickými teoriemi člověk není běžný člověk zpravidla nucen přicházet do styku. Ačkoli si myslím, že jsem minimálně průměrně inteligentní, tak než jsem pochopil z archivního zákona co jsem potřeboval, tak jsem se zapotil jako prase a klel jako propuštěnej kostelník, kterej vůl ty formulace vymejšlel. Měli by zákony vydávat ve dvou formách - pro právníky a pro ostatní polopatické vydání pro "blbce". :)
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod imagoo » 15 kvě. 2006, 11:17

Fénix píše:Hele, nezdá se ti, že jsi trochu nespravedlivý? Zkus si přečíst knížku o medicíně nebo jaderné fyzice a pochopíš toho ještě míň, to ti zaručuji. Díla některých filosofů jsou na tohle také dobrá :D A určitě tam najdeš dost slov, která narozdíl od zrušovat nejsou ve Slovníku spisovného jazyka českého :wink:

Náhodou, když už jsem kdysi dokázal pochopit knihu "Rozvíjení významu" od Davida Bohma, tak s tímhle na mě nechoď. Na evropský filozofy jinak seru, to jsou jen samoúčelný překombinovaný myšlenkový koncepty odtržený od života, zato se dlohý roky prokousávám mahajanou i theravadou a docela to chápu, protože to má oporu v realitě - nejsou to kalkulace mysli, ale záznamy pozorování. Einstein mi taky není natolik vzdálen jako ten Váš zkurvenej obor (nothing personal), mě jen sere, jak se pomocí toho mačkají páky světa …
Sorry za OT. Mě jen nedávno podvedla jedna realitka, tak su na ty §§§ holt nasranej - já to fakt nestíhám študovat (možná jen závidím tomu, kdo se ftom vyzná) …
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 15 kvě. 2006, 11:41

Alferi píše:
Fénix píše:Hele, nezdá se ti, že jsi trochu nespravedlivý? Zkus si přečíst knížku o medicíně nebo jaderné fyzice a pochopíš toho ještě míň, to ti zaručuji. Díla některých filosofů jsou na tohle také dobrá :D A určitě tam najdeš dost slov, která narozdíl od zrušovat nejsou ve Slovníku spisovného jazyka českého :wink:

Až na to, že s jadernou fyzikou, hlubokými medicínskými znalostmi a filosofickými teoriemi člověk není běžný člověk zpravidla nucen přicházet do styku. Ačkoli si myslím, že jsem minimálně průměrně inteligentní, tak než jsem pochopil z archivního zákona co jsem potřeboval, tak jsem se zapotil jako prase a klel jako propuštěnej kostelník, kterej vůl ty formulace vymejšlel. Měli by zákony vydávat ve dvou formách - pro právníky a pro ostatní polopatické vydání pro "blbce". :)


Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem. Reaktor ani tvé zdraví by asi bez odborníka taky nedopadlo moc dobře :)

Že by právo mělo být srozumitelné jeho uživatelům je hezká představa, ale utopická :( Určitě by to tak šlo zařídit, nebo alespoň nesrozumitelnost zmírnit, ale k tomu by musela být vůle na straně jeho tvůrců. A máš pocit, že ti doktor přesně vysvětlí a do češtiny přeloží tvou diagnózu, aby ses mohl případně rozhodnout pro jiného doktora nebo pro alternativní medicínu/samoléčbu, nebo si tě radši nechá v nevědomosti jako dojnou krávu na bodíky? :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod seng » 15 kvě. 2006, 12:32

Fénix píše:Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem.


S reaktorem dejme tomu souhlasim, s doktorem uz to je jak kdy, ale to ze pravnik APLIKUJE pravo mi prijde jako vice nez lehce eufemicke :wink: [A to i kdyz prijmu ze pravo=zakon, coz diky pretizeni vyznamu toho slova lze...]
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Simon » 15 kvě. 2006, 12:52

seng píše:
Fénix píše:Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem.


S reaktorem dejme tomu souhlasim, s doktorem uz to je jak kdy, ale to ze pravnik APLIKUJE pravo mi prijde jako vice nez lehce eufemicke :wink: [A to i kdyz prijmu ze pravo=zakon, coz diky pretizeni vyznamu toho slova lze...]


ano, potiz je v tom, ze pravnici si bud mysli tohle ... a nebo to, ze vsichni ostatni sou tady jen kvuli tomu aby bylo koho oskubat ;)

fenixi, tobe prijde normalni abych si poridil pravniky na to, aby mne vysvetlili jak mam dojit k autu a dojet domu abych pri tom neporusil zakon? ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 15 kvě. 2006, 12:58

seng píše:
Fénix píše:Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem.


S reaktorem dejme tomu souhlasim, s doktorem uz to je jak kdy, ale to ze pravnik APLIKUJE pravo mi prijde jako vice nez lehce eufemicke :wink: [A to i kdyz prijmu ze pravo=zakon, coz diky pretizeni vyznamu toho slova lze...]


Čistě pro vysvětlení, bez teoretických složitostí, objektivní právo je u nás obsaženo v právních předpisech, a jako aplikace jde označit cokoliv - sepsání smlouvy, dovolání se práva u soudu... takže žádný eufemismus
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 15 kvě. 2006, 13:02

Simon píše:
seng píše:
Fénix píše:Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem.


S reaktorem dejme tomu souhlasim, s doktorem uz to je jak kdy, ale to ze pravnik APLIKUJE pravo mi prijde jako vice nez lehce eufemicke :wink: [A to i kdyz prijmu ze pravo=zakon, coz diky pretizeni vyznamu toho slova lze...]


ano, potiz je v tom, ze pravnici si bud mysli tohle ... a nebo to, ze vsichni ostatni sou tady jen kvuli tomu aby bylo koho oskubat ;)

fenixi, tobe prijde normalni abych si poridil pravniky na to, aby mne vysvetlili jak mam dojit k autu a dojet domu abych pri tom neporusil zakon? ;)


Proč hned oškubat? Prostě si vydělat - jako ty, jako každý druhý. Když si vydělává i doktor medicíny, nevím proč by neměl právník.

Normální mi to nepřijde, spíš docela smutné, ale podívej se co se valí z parlamentu za vlády Socdem, vždyť Paroubek se vážně v televizi chlubil počtem zákobů, které stihli spáchat :roll:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod jcp » 15 kvě. 2006, 13:09

sice to asi patří do jiného threadu, ale:

Proč právníci neumí obsluhovat video?
Protože návod je napsaný jasně a srozumitelně.

Existuje konečný počet fyziků, které uživí společnost o dané velikosti. Totéž platí o učitelích a strojařích. Akorát pro právníky to neplatí. Čím více jich máte, tím více jich potřebujete.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod imagoo » 15 kvě. 2006, 13:15

Fénix píše:
Simon píše:
seng píše:
Fénix píše:Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem.


S reaktorem dejme tomu souhlasim, s doktorem uz to je jak kdy, ale to ze pravnik APLIKUJE pravo mi prijde jako vice nez lehce eufemicke :wink: [A to i kdyz prijmu ze pravo=zakon, coz diky pretizeni vyznamu toho slova lze...]


ano, potiz je v tom, ze pravnici si bud mysli tohle ... a nebo to, ze vsichni ostatni sou tady jen kvuli tomu aby bylo koho oskubat ;)

fenixi, tobe prijde normalni abych si poridil pravniky na to, aby mne vysvetlili jak mam dojit k autu a dojet domu abych pri tom neporusil zakon? ;)


Proč hned oškubat? Prostě si vydělat - jako ty, jako každý druhý. Když si vydělává i doktor medicíny, nevím proč by neměl právník.

vydělat jako každý druhý krát 10 nebo 20 - jsem jistě zaujatý a neobjektivní, ale neříkej mi, že formulace zákonů není schválně tak složitá, šroubovaná a mlhavá, aby si s tím běžnej člověk neporadil. Je to záměr - stačí mi rozporuplné výklady stran účetnictví, u nichž se zapotí i letitá a fundovaná účetní, pravidelně školená !
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 15 kvě. 2006, 13:17

Fénix píše:
Simon píše:
seng píše:
Fénix píše:Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem.


S reaktorem dejme tomu souhlasim, s doktorem uz to je jak kdy, ale to ze pravnik APLIKUJE pravo mi prijde jako vice nez lehce eufemicke :wink: [A to i kdyz prijmu ze pravo=zakon, coz diky pretizeni vyznamu toho slova lze...]


ano, potiz je v tom, ze pravnici si bud mysli tohle ... a nebo to, ze vsichni ostatni sou tady jen kvuli tomu aby bylo koho oskubat ;)

fenixi, tobe prijde normalni abych si poridil pravniky na to, aby mne vysvetlili jak mam dojit k autu a dojet domu abych pri tom neporusil zakon? ;)


Proč hned oškubat? Prostě si vydělat - jako ty, jako každý druhý. Když si vydělává i doktor medicíny, nevím proč by neměl právník.

Normální mi to nepřijde, spíš docela smutné, ale podívej se co se valí z parlamentu za vlády Socdem, vždyť Paroubek se vážně v televizi chlubil počtem zákobů, které stihli spáchat :roll:


ad napr. ta smlouva - nevim proc by u beznych smluv mel byt za normalnich okolnosti pravnik. pokud se smluvni strany dohodnou, ze pri nedodrzeni smlouvy prijde dotycny o nohu necht se tak stane, svobodne se dohodli. Jenze dneska sepises smlouvy a 3 pravnici maji na jeji plneni a neplneni minimalne 6 nazoru a shodnou se jen v tom, ze to na cem ste se primarne dohodli kazdopadne neplati.

... proste bezny ukony a bezny zivot musi byt zvladnutelny bez pravnika = jasne a jednoduche pravni prostredi.

... pak sou ukony kde si muzes prizvat pravnika dobrovolne, slozita smlouva nebo treba obhajoba u soudu(coz mmch kolega resil s nejvyssim soudem zda musi byt clovek zastoupen u soudu pravnikem(tak jak to bylo puvodne vylozeno) ... a nakonec uznali ze vlastne nemusi, ale ze oficialni vyklad kvuliva tomu menit nebudou :))

... a nenapada mne jedinej duvod kde bych mel byt nucen k vyuziti sluzeb pravnika

... rozhodne sem ale proti tomu delat z pravnika nepostradatelny element kazdodenniho zivota. z meho pohledu je to specializovana sluzba se kterou by se vetsina lidi za sveho zivota nemela vubec potkat

a ad paroubek a socdem - ja vzycky kdyz tohle slysim tak rudnu vzteky ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 15 kvě. 2006, 13:22

imagoo píše:
Fénix píše:
Simon píše:
seng píše:
Fénix píše:Když chceš postavit reaktor, najmeš si fyzika, když chceš vyléčit běžíš za doktorem, když potřebuješ vyložit/aplikovat právo, musíš za právníkem.


S reaktorem dejme tomu souhlasim, s doktorem uz to je jak kdy, ale to ze pravnik APLIKUJE pravo mi prijde jako vice nez lehce eufemicke :wink: [A to i kdyz prijmu ze pravo=zakon, coz diky pretizeni vyznamu toho slova lze...]


ano, potiz je v tom, ze pravnici si bud mysli tohle ... a nebo to, ze vsichni ostatni sou tady jen kvuli tomu aby bylo koho oskubat ;)

fenixi, tobe prijde normalni abych si poridil pravniky na to, aby mne vysvetlili jak mam dojit k autu a dojet domu abych pri tom neporusil zakon? ;)


Proč hned oškubat? Prostě si vydělat - jako ty, jako každý druhý. Když si vydělává i doktor medicíny, nevím proč by neměl právník.

vydělat jako každý druhý krát 10 nebo 20 - jsem jistě zaujatý a neobjektivní, ale neříkej mi, že formulace zákonů není schválně tak složitá, šroubovaná a mlhavá, aby si s tím běžnej člověk neporadil. Je to záměr - stačí mi rozporuplné výklady stran účetnictví, u nichž se zapotí i letitá a fundovaná účetní, pravidelně školená !


prachy sou jen dusledek toho, ze se diky spatnym zakonum stavaji pravnici nepostradatelni
... asi stejne jako bych prisel do obchodu a bez pomoci specialniho a mnou placeneho pracovnika si nemohl koupit ani pecivo, pac bez neho nebudu obslouzen ... a pecivo je v nepruhlednych skrinich o jejichz obsahu vi jen ten onen ... a pak, co mne ten onen da to si stejne musim vzit, i kdyz sem to vlastne nechtel, pac ten onen neni za vysledek zodpovedny ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 15 kvě. 2006, 13:27

Simon píše:prachy sou jen dusledek toho, ze se diky spatnym zakonum stavaji pravnici nepostradatelni
... asi stejne jako bych prisel do obchodu a bez pomoci specialniho a mnou placeneho pracovnika si nemohl koupit ani pecivo, pac bez neho nebudu obslouzen ... a pecivo je v nepruhlednych skrinich o jejichz obsahu vi jen ten onen ... a pak, co mne ten onen da to si stejne musim vzit, i kdyz sem to vlastne nechtel, pac ten onen neni za vysledek zodpovedny ;)

tohle je naprosto přesné.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nevill » 15 kvě. 2006, 13:28

SIMON: To zní jako bys ty právníky nějak neměl rád... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Fénix » 15 kvě. 2006, 13:29

No, na diskusi o právu a právnících obecně se teď necítím :lol: ale je třeba jako první bod si uvědomit, že právníci mohou být jen takoví, jak jim to dovolí zákon, a ty zákony (jejich tvorba) jsou 90% politiky, 8% úředničiny a tak možná 2% práva. Takže když jsem tady dal narážku o právnickém spiknutí "abychom měli co dělat" tak upozorňuji, že to byl jen pokus o vtip, protože to co píše imagoo (že jsou předpisy překomplikované) je určitě pravda, ale to, že by za to mohli nějací "právníci" určitě pravda není, stačí si zjistit názory třeba profesorů z PrF UK nebo praktikujících advokátů na současnou normotvorbu.
Ty zákony, předtím, než je stihnout domrvit v parlamentu, připravují politizované týmy na objednávku vlády, často s minimálním zastoupením právníků (a když, tak obvykle jen těch jedné politické orientace)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 12 návštevníků