Sochy vs. dymky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Dogtůrek » 08 led. 2006, 18:56

tomsoyer píše:když jsme u těch soch tak mě strašně zaujaly v létě na vernisáži v Egon Shiele v Č. Krumlově, sochy - bohužel si teď nevzpomenu jméno umělce :oops:
A byli to "sochy" většinou auta, letadlo, autobusy udělané z toho co se najde na skládce a vše navíc mělo patinu pavučin, prachu apod.... nešlo o konkrétní přesné modely či značky, ale celkový vhled, nápaditost, a výsledek mě prostě dostal :shock: :!:
a teď si ještě vzpomínám, že tam měl ve stejném duchu i takto zhotovené hudební nástroje, které nehrály, ale vypadaly užasně.
Vrcholem vernisáže byl dřevěný gramofon s průměrem desky asi 4-5m který se točil a vydával zvlaštní zvuk tvořený třením dřevěné desky a kovové obří jehly gramofonu.


Skála, Krumlov následoval po jeho slavné výstavě v Rudolfinu. Byla to fakt bomba.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod tomsoyer » 08 led. 2006, 18:58

Dogtůrek píše:
tomsoyer píše:když jsme u těch soch tak mě strašně zaujaly v létě na vernisáži v Egon Shiele v Č. Krumlově, sochy - bohužel si teď nevzpomenu jméno umělce :oops:
A byli to "sochy" většinou auta, letadlo, autobusy udělané z toho co se najde na skládce a vše navíc mělo patinu pavučin, prachu apod.... nešlo o konkrétní přesné modely či značky, ale celkový vhled, nápaditost, a výsledek mě prostě dostal :shock: :!:
a teď si ještě vzpomínám, že tam měl ve stejném duchu i takto zhotovené hudební nástroje, které nehrály, ale vypadaly užasně.
Vrcholem vernisáže byl dřevěný gramofon s průměrem desky asi 4-5m který se točil a vydával zvlaštní zvuk tvořený třením dřevěné desky a kovové obří jehly gramofonu.


Skála, Krumlov následoval po jeho slavné výstavě v Rudolfinu. Byla to fakt bomba.


Ano Skála to byl on díky za připomenutí :wink:
Žije prý někde na somotě a tvoří z toho co najde
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod POGO » 08 led. 2006, 21:35

I přesto že je z bronzu tak ho dýmka oslovila.http://www.helfstyn.cz/hefaiston/foto_hef05/img00111.htm
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Milos Cerman » 08 úno. 2006, 21:13

dh píše:A některé (sochy) jsou i děravé.


Pěkný, škoda že jsem nepoznal, co to vyjadřuje :smoke2:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 09 úno. 2006, 10:13

Milos Cerman píše:
dh píše:A některé (sochy) jsou i děravé.


Pěkný, škoda že jsem nepoznal, co to vyjadřuje :smoke2:


hadam ze vodnika ... a hlavne je to celkem jedno
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 09 úno. 2006, 10:49

Dogtůrek píše:
tomsoyer píše:když jsme u těch soch tak mě strašně zaujaly v létě na vernisáži v Egon Shiele v Č. Krumlově, sochy - bohužel si teď nevzpomenu jméno umělce :oops: ....


Skála, Krumlov následoval po jeho slavné výstavě v Rudolfinu. Byla to fakt bomba.


Jojo, Skála. Taky jsem tam byl, a moc se mi to líbilo. Bylo to strašně nápaditý, originální a přitom ještě i vtipný. Tohle jsem fakt dovedl ocenit i já, coby umělecký neznaboh :wink: Dobrej byl třeba ten kmen dole v tý hale, do kterýho byly vyvrtaný malý díry, ke kterým když člověk přistrčil oko, uviděl uvnitř nějakou scénku utvořenou z malých panáčků :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


cron