Sochy vs. dymky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Nevill » 07 led. 2006, 22:54

Milos Cerman píše:Prostě se musíš rozhodnout, jestli kupuješ "uměleckej výtvor", anebo kuřácký náčiní :smoke5:


Já zatim kupuju spíš takový "užitkový kuřácký náčiní" za ne moc velkej peníz...ale jednou se třeba dopracuju i k pár kouskům, které budou spíše pro potěchu oka...na to je ještě spousta času... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 08 led. 2006, 00:09

Nevill píše:
Milos Cerman píše:Prostě se musíš rozhodnout, jestli kupuješ "uměleckej výtvor", anebo kuřácký náčiní :smoke5:



Já zatim kupuju spíš takový "užitkový kuřácký náčiní" za ne moc velkej peníz...ale jednou se třeba dopracuju i k pár kouskům, které budou spíše pro potěchu oka...na to je ještě spousta času... :puffy:


tak do nakupu dymky jen pro oko nejdu a nepujdu, uz jen proto ze se tomu pak da tezko rikat dymka ... a na sochu je to za ty prachy moc maly a jeste deravy ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 08 led. 2006, 01:09

Simon píše:.........tak do nakupu dymky jen pro oko nejdu a nepujdu, uz jen proto ze se tomu pak da tezko rikat dymka ... a na sochu je to za ty prachy moc maly a jeste deravy ;)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 08 led. 2006, 07:23

Simon píše:tak do nakupu dymky jen pro oko nejdu a nepujdu, uz jen proto ze se tomu pak da tezko rikat dymka ... a na sochu je to za ty prachy moc maly a jeste deravy ;)


To by přece nebyl Simon, aby se neozval proti :lol:

Můžu tě ujistit, že spousta soch je daleko dražších, a menších. Socha není jenom to, co stojí na náměstí :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dh » 08 led. 2006, 11:44

Milos Cerman píše:
Simon píše:tak do nakupu dymky jen pro oko nejdu a nepujdu, uz jen proto ze se tomu pak da tezko rikat dymka ... a na sochu je to za ty prachy moc maly a jeste deravy ;)


To by přece nebyl Simon, aby se neozval proti :lol:

Můžu tě ujistit, že spousta soch je daleko dražších, a menších. Socha není jenom to, co stojí na náměstí :lol:


A některé jsou i děravé.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Simon » 08 led. 2006, 12:47

Milos Cerman píše:
Simon píše:tak do nakupu dymky jen pro oko nejdu a nepujdu, uz jen proto ze se tomu pak da tezko rikat dymka ... a na sochu je to za ty prachy moc maly a jeste deravy ;)


To by přece nebyl Simon, aby se neozval proti :lol:

Můžu tě ujistit, že spousta soch je daleko dražších, a menších. Socha není jenom to, co stojí na náměstí :lol:


ja maly veci nerad, clovek pak nevi kam je dal, jestli na nich nestoji nebo nesedi atd :)

... jinak ste uz s tim ze musim byt proti celkem trapni :wink:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 08 led. 2006, 13:01

Simon píše:... jinak ste uz s tim ze musim byt proti celkem trapni :wink:


ano to je pravda, kupříkladu já už to beru jako samozřejmost :D a nevšímám si toho 8)

to moderator pak to vymaž :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod piter » 08 led. 2006, 13:18

bigdragon píše:to moderator pak to vymaž :wink:



jen si klaboste :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 08 led. 2006, 13:46

no když už tady tenhle thread je tak za sebe můžu říct, že se mi líbí sochy které se podobají normálním lidem, zvířatům či věcem nemám rád to duševno narvané do přiblblého tvaru čehosi :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod piter » 08 led. 2006, 13:58

bigdragon píše:no když už tady tenhle thread je tak za sebe můžu říct, že se mi líbí sochy které se podobají normálním lidem, zvířatům či věcem nemám rád to duševno narvané do přiblblého tvaru čehosi :wink:


my v Ostrave mame vedle Elektry (pro Ostravaky) takoveho kovoveho leskleho patvara zepredu mlz s brylema plynule prechazejiciho do vyvrtky :lol:

Kdyz sem si toho poprve vsim tak sem se az lek :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 08 led. 2006, 13:58

bigdragon píše:no když už tady tenhle thread je tak za sebe můžu říct, že se mi líbí sochy které se podobají normálním lidem, zvířatům či věcem nemám rád to duševno narvané do přiblblého tvaru čehosi :wink:


tak nějak :wink:

Taky patřím mezi omezence, kteří neumí tyhle umělecké objekty pochopit a ocenit. Mnohdy ani nepoznám, co to je :lol: . A strašně mi to trhé žíly :twisted:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod tomsoyer » 08 led. 2006, 14:22

když jsme u těch soch tak mě strašně zaujaly v létě na vernisáži v Egon Shiele v Č. Krumlově, sochy - bohužel si teď nevzpomenu jméno umělce :oops:
A byli to "sochy" většinou auta, letadlo, autobusy udělané z toho co se najde na skládce a vše navíc mělo patinu pavučin, prachu apod.... nešlo o konkrétní přesné modely či značky, ale celkový vhled, nápaditost, a výsledek mě prostě dostal :shock: :!:
a teď si ještě vzpomínám, že tam měl ve stejném duchu i takto zhotovené hudební nástroje, které nehrály, ale vypadaly užasně.
Vrcholem vernisáže byl dřevěný gramofon s průměrem desky asi 4-5m který se točil a vydával zvlaštní zvuk tvořený třením dřevěné desky a kovové obří jehly gramofonu.
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod dick » 08 led. 2006, 14:27

U dýmky spíše oceňuji design t.j. jednotu funkčnosti a vzhledu.
Proto jsou mi klasické ( britské) tvary nejblíže :smoke1: .
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 08 led. 2006, 14:42

dick píše:U dýmky spíše oceňuji design t.j. jednotu funkčnosti a vzhledu.
Proto jsou mi klasické ( britské) tvary nejblíže :smoke1: .


u mě je to s dýmkami skoro stejné, prostě dýmka by měla v prvé řadě vypadat jako dýmka. Nicméně jsem ochoten přistoupit i na ty lebky a zvířata pokud se mi to na první pohled (nebo i na druhý) zalíbí a nebude to na úkor funkčnosti :wink: a pohodlí :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 08 led. 2006, 16:29

bigdragon píše:
dick píše:U dýmky spíše oceňuji design t.j. jednotu funkčnosti a vzhledu.
Proto jsou mi klasické ( britské) tvary nejblíže :smoke1: .


u mě je to s dýmkami skoro stejné, prostě dýmka by měla v prvé řadě vypadat jako dýmka. Nicméně jsem ochoten přistoupit i na ty lebky a zvířata pokud se mi to na první pohled (nebo i na druhý) zalíbí a nebude to na úkor funkčnosti :wink: a pohodlí :)


Mám podobný názor. Dýmka mě prostě musí "oslovit" ať je to biliardka, bentka ci jakýkoliv hand made. Anglické klisiky mám ale také rád.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron