Boty natury

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Honzk » 14 lis. 2005, 15:37

mirek píše:Ona i ta dobře udržovaná kůže těch 20cm v pohodě snese, i bez goretexu či jiných prezervativů. Občas se holt nějaký potok přebrodit musí.


Souhlas, já myslel spíš přímo několikakilometrová chůze potokem, prostě situace pro gumáky :lol:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Breer » 14 lis. 2005, 22:13

pred rokmi..cca 6-7 som si kupil ako ja vravim" topanky do terenu"a spacak do mrazu..cca asi do - 10 za 14 tisic Sk, mam ich stale, sluzia a som velmi spokojny..ved sa vravi niesme taki bohati , aby sme si kupovali lacne vec i...a ked ide o zdravie a vlastne, plati to dvojnasobne..to je moj nazor :smoke6:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Robur » 05 pro. 2005, 08:44

Poněvač moje staré dobré klasické pohory Poprad už po dvaceti letech dobré služby přece jen dosloužily, jdu si dnes koupit tyhle boty, které jsem si před měsícem objednal a konečně dorazily do prodejny. Příští víkend je půjdu do Beskyd rozchodit, tak jsem hodně zvědav.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod martin_100 » 16 črc. 2006, 23:34

Jééé tady se řeší zajímací věci.
Já sem si asi před 3 rokama pořídil klasický český kanady za 900 a sem spokojenej jako žížala. Pokud mam jít těžkym terénem tak sou k nezaplacení.
Matice má pohory za 5 litrů a to co já projdu suchou nohou její botky tak dobře nezvládnou. :lol:
Když si je koupila tak sem měl výbuch smíchu páč sem si akorát v tý doběk koupil auto (š 100L) za 5000 korun a tak mi přišlo ftipný že já se za ty prachy vozim kdežto mamina musí pěšky :twisted:
to sem odbočil...
No ale je jistý že do vysokých hor kecky ani sandály nepatří. Třeba po šumavě se nechá chodit třeba v žabkách a je to s rizikem maximálně puchejřů.
Absolvoval sem coby dítě vysoký tatry v botaskách od "větví" za 350 a musim říct že už nikdy více,to už by fakt snad byly lepší dnešní trekový sandály.
Takže shrnu to:
Do těžkýho terénu a na zimní toulky mam kanady a příslušnej počet fuseklí.
Na letní vejšlapy do 40km sem schopnej trajdat třeba v pantoflích a nijak mi to nevadí/neškodí. Páč co si budem povídat před x stovkama let naši předci žádný pohorky neznali achodili všude bosky.
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Příspěvekod Robur » 17 črc. 2006, 06:20

Robur Dobyvatel píše:Poněvač moje staré dobré klasické pohory Poprad už po dvaceti letech dobré služby přece jen dosloužily, jdu si dnes koupit tyhle boty, které jsem si před měsícem objednal a konečně dorazily do prodejny. Příští víkend je půjdu do Beskyd rozchodit, tak jsem hodně zvědav.


odkaz už sice nefunguje, poněvač je to loňský model, takže už ho stáhli z katalogu, nicméně jsou to boty Asolo, celokožené + goretex, za 5 litrů.
Absolvovaly 10-ti denní přechod hor natěžko včetně 2 km brodění korytem potoka a výsledek: v pohodě, suchá noha, žádné puchýře a nohy nebolí ani po závěrečnýchi cca 15 km po asfaltu. Hlavní rozdíl proti kanadám a starým popradkám je v mezipodešvi, která tlumí nárazy, když jsem kdysi totéž chodil v kanadách, tak jsem mohl po návratu poslat nohy do lázní.

Naši předci sice chodili bosky, ale ne do hor, poněvač to bylo území duchů, kam chodili jen blázni a vyvrženci.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod bigdragon » 31 črc. 2006, 11:38

nevím kam s tím a zakládat něco nového se mi nechce :)
Takže po dovolené strávené na "Airbed znáte z reklamy" bych vás poprosil o typ na nějaké lepší poležení, abych si nepřipadal jako na vlnách a přitom necítil šišky a klacíky :roll: PS nepotřebuji žádný extrém prostě střední třídu :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mirek » 31 črc. 2006, 12:09

bigdragon píše:nevím kam s tím a zakládat něco nového se mi nechce :)
Takže po dovolené strávené na "Airbed znáte z reklamy" bych vás poprosil o typ na nějaké lepší poležení, abych si nepřipadal jako na vlnách a přitom necítil šišky a klacíky :roll: PS nepotřebuji žádný extrém prostě střední třídu :wink:

Na šišky a klacíky stačí karimatka a flaška rumu :lol: Ale pokud jsi změkčilý abstinent, mohla by pomoct obyčejná rovná nafukovací matrace, napumpovaná trochu víc natvrdo. Jen ji nesmíš zapomenout ráno vypustit, ať z ní slunko neudělá vzducholoď.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 31 črc. 2006, 12:11

jsem změkčilý :oops: konzument, četl jsem něco o samonafukovacích matracích a docela se mi to líbilo
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod martin_100 » 31 črc. 2006, 12:33

mirek píše:Na šišky a klacíky stačí karimatka a flaška rumu :lol: Ale pokud jsi změkčilý abstinent, mohla by pomoct obyčejná rovná nafukovací matrace, napumpovaná trochu víc natvrdo. Jen ji nesmíš zapomenout ráno vypustit, ať z ní slunko neudělá vzducholoď.

Karimatka stačí i bez flašky rumu :wink: to ale člověk nemí bejt zhejčkanej :lol:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Příspěvekod bigdragon » 31 črc. 2006, 12:36

martin_100 píše:Karimatka stačí i bez flašky rumu :wink: to ale člověk nemí bejt zhejčkanej :lol:
jsem zhýčkaný, po dvou děckách, 15 letech v šermu a ve svým věku na to mám nárok :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mirek » 31 črc. 2006, 12:38

martin_100 píše:
mirek píše:Na šišky a klacíky stačí karimatka a flaška rumu :lol: Ale pokud jsi změkčilý abstinent, mohla by pomoct obyčejná rovná nafukovací matrace, napumpovaná trochu víc natvrdo. Jen ji nesmíš zapomenout ráno vypustit, ať z ní slunko neudělá vzducholoď.

Karimatka stačí i bez flašky rumu :wink: to ale člověk nemí bejt zhejčkanej :lol:

Povíme si za pár let, až zestár... ehm, zlenivíš :oops: :lol:
Jinak ty samonafukovací matrace ve mně moc důvěry nebudí, přijde mi to jako předražená a víc zranitelná karimatka.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 31 črc. 2006, 12:41

mirek píše:Jinak ty samonafukovací matrace ve mně moc důvěry nebudí, přijde mi to jako předražená a víc zranitelná karimatka.

no jo, :? ale to je lehátko taky :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mirek » 31 črc. 2006, 12:51

bigdragon píše:
mirek píše:Jinak ty samonafukovací matrace ve mně moc důvěry nebudí, přijde mi to jako předražená a víc zranitelná karimatka.

no jo, :? ale to je lehátko taky :D

Jenom nevím, jestli mi ty 2cm pomůžou od šišek a klacíků, to bych musel vážit tak 40 kilo. Zrovna v tomhle mi to přijde spíš jako karimatka.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 31 črc. 2006, 12:52

mirek píše:Jenom nevím, jestli mi ty 2cm pomůžou od šišek a klacíků, to bych musel vážit tak 40 kilo. Zrovna v tomhle mi to přijde spíš jako karimatka.
jsou i 5 cm 8)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod martin_100 » 31 črc. 2006, 17:59

mirek píše:Povíme si za pár let, až zestár... ehm, zlenivíš :oops: :lol:

No podle hesla:"Zkažené vejce se již více nezkazí." Mi zlenivění už asi nehrozí :lol:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků