ORDO LUMEN TEMPLI

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod ypres.bass » 27 pro. 2007, 12:34

1. cituji naši učitelku z latiny z gymplu:
"to musí být pěkní blbci když si nechají hrubku v názvu"
2.landu jsem poslouchal až do 9mm argumentů
3.podle mne je to ani ne tak dobrý hudebník, jako spíš vynuikající obchodník
4.a co se týče Varga, to je tak trochu jiná liga, ne-li jiný sport
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod SpikeHARDcore » 27 pro. 2007, 13:02

:arrow: Dragunov
Rozhodně souhlasím ale myslím že udělal dobře s tím K.Krylem jelikož spousta mladých lidí nevědělo kdo to vůbec je a teď ,....
:arrow: ypres.bassova učitelka
neříkám nic :lol:
2.škoda nechápu proč ?
3.Myslím si opak nedokážu si představit CZ scénu bez něho
4.neznám :alfajka:
Uživatelský avatar
SpikeHARDcore
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1212
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2006, 23:28
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Dragunov » 27 pro. 2007, 20:24

ypres.bass:Hehe nejsem latinik ale jestli v tom maji chybu tak to je celkem sranda.
Tak jaký je hudebník, to je otázka co si pod tím člověk představí starší tvorba se mi líbí, ale genius to není. Co se Orlíku týče všude se píše jak se od toho nedistancuje(což by podle ostatních měl apod.) Já bych se za to nestyděl mnohde, má pravdu. Ale tak všechno lepší než hip-hop, dance apod. :?
Tak jasně že je Varg jiná liga, ale mně strašně rozesmálo že ty lidi hrotijou ty věci kolem Landu, že je fašoun a tak(btw ono na Bzencu je i Fanánek a do toho se nikdo neobouvá) Co by dělali kdyby tady byla taková osobnost jako Varg...To co má Landa za názory(či mněl) tak s tím myslím hodně lidí potichu souhlasí, to se ani jako extremismus označit nedá.
Zase se mi líbí, že se snaží něco dělat, že nezůstává jeno u keců. Třeba založil aji nějakou organizaci Malina co měla pomáhat nějakej děckám či co...:)
Uživatelský avatar
Dragunov
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 84
Věk: 35
Registrován: 22 pro. 2007, 21:53
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc),Pardubice

Příspěvekod Dragunov » 27 pro. 2007, 20:43

to:SpikeHARDcore: No kdyby spousta mldých nevěděla kdo to byl Karel Kryl tka by to bylo ještě dobrý. Já jsem na gymplu slyšel jsem rozhovor spolužaček "A holky ta Třetí světová to ještě nebylo néé?" :x Tak tohle už nespraví ani Landa s Krylem. Podle mně to dělal s úctou a rozhodně není první ani poslední kdo by neudělal něco podobnýho.
ad Varg Vikernes: Uznávaný norský hudebník, solo kapela(projekt) Burzum(ano nazev je trochu ovlivnen LOTRem) Pusobyl i v kapele Mayhem.
Na kontě má pár kostelů v Norsku a taky vraždu(takovou pochybnou, spekuluje se o sebeobrane) člena kapely Mayhem.
Celej pruser byl v tom že zblbli půlku Norska, takže kostelů blaflo víc apod. Nakonec mu to u soudu všechno sečtli a vyličili ho jako "toho hrozného fanatické satanistického monstro vraha" Ikdyž pravda byla v tom že spiš než satanista(varovani satanismus neni paleni kostelu, zabijeni deti apod) byl(je) NSák jak poleno. Těsně po zavření napsal knihu Vargsmaal o které říct že je rasistická je slabé slovo. Něco je v ní zajímavé něco mně nas***. Každopádně se za ni omluvil, a rikal ze byla psana Norem pro Nory :)
Hudebně dle mně zajímavé, ale nejsem žádnej moc fanda. Album na začátek je dobre Filosofem to je celekm "jemné". Ale na první poslech je jeho tvroba celkem nezkousnutelná...eee sorry vsem za rozepsanost a OT, tohle by bylo na dýl.
Uživatelský avatar
Dragunov
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 84
Věk: 35
Registrován: 22 pro. 2007, 21:53
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc),Pardubice

Příspěvekod Martin Pedain » 27 pro. 2007, 22:28

Ačkoliv nejsem Landovým fanouškem, tak tohoto "hudebního tvůrce" celkem uznávám. Jak hudba, tak texty mají něco do sebe. Sice se nejedná o něco technicky vyspělého, ale jako celek to působí, obyčejnému člověku, kvalitně. Ale toto je obecně známé.

Co se Orlíku týče, přiznejme si, že 65% z vás za těmi texty stála/stojí, pochopila je/slyšela atd... Jestli tato kapela někoho pobuřuje, tak je pro mne přílišným humanistou, který...he he, raději nic... Doufám, že ten člověk, díky svému vyznání, má aspoň širší obzor a ví, že Orlík je slabej odvar vůči jiným, který neuznávám (Agrese, Hlas Krve, Justicia, Imperium...)

Co se OLT týče, o tom moc nevím, takže je mi to celkem jedno.

Víc mi smrdí, když si nějaká hopinka mastí brko (povyšuje se) nad tím, Bůh ví, za kolik nemá kšiltovku XX, boty XY atd... a já jsem obyčejná lůza (looser, tragéd), která shnije v mase (masa obyčejných lidí). Nota bene, když je ověšená zlatem, diamanty a jezdí si v Enzu, Maserati C12, Veyronu atd... fakt nenápadná reklama, jak donutit hopinky, aby vydávaly peníze za jejich CD, hadry atd... Takovýto hiphop/rap je pro mne vrcholem přetvářky a shnilosti charakteru. Nemíním tím, že všichni co to poslouchají, takoví jsou, ale tohle je holt krajnost v podání malomocenství člověka.

Z toho všecho vyplývá, že se rád vrátím k Landově hudbě.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod bromden » 28 pro. 2007, 10:19

No, hoši, generalizovat skutečnost, že dost lidí v čechách romy moc nemusí, na tvrzení, že by si 65% většina za texty Orlíku stála či jim rozumněla, se tedy asi nedá... :roll: Pokud si tedy někdo rádi "zařvete oj-oj" s Landou, mně do toho netahejte...

Mimochodem je to skutečně skvost, perly typu "Ty se ho bojíš..." nebo "Skinhed skinhed..." jsou skutečně vrcholem ťextařství... narozdíl od kapel typu Butus rock či tři sestry jim chybí jakýkoli nadhled a sebeironie...

Ne že bych nic o Landy nikdy neposlouchal, na jednom jeho albu (kde jsou vlkodlaci nebo jak se to jmenuje) jsme si ujížděli na školním výletě někdy v sedmé třídě... jakmile jsem to slyšel popátý podesátý, oposloucháno, vyřízeno. Navíc když člověk poslouvhá i tyhle texty, takže tak taky nic moc...

A navíc srovnávat Landu - jednoho rutinéra dobře v čechách prodejného popíku (byť nepochybně schopného), s celým hip-hopovým a trip-hopovým stylem, je možný subjektivní závěr, ale objektivně je to - minimálně formálně - pitomost. Navíc (tentokrát subjektivně dle mého) narozdíl od Landovy produkce se v této hudbě (kromě mrtě sraček) dá najít i ledacos zajímavého. Pro šťouraly, nemám na mysli bílý puberťáky s rozkrokem u kolen, co se tváří jako velkej černoch z Harlemu (yea nigga, patnáct let v gangu, to člověka poznamená...) ani české perly typu Elektrik man nebo Divokej západ...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bigdragon » 28 pro. 2007, 11:20

Orlík jsem si poslechl jednou dvakrát a spíš ty písničky "hospodské" než "poučné" a dost, jo to Tři sestry to je jiná :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ypres.bass » 28 pro. 2007, 13:25

bromden píše: celým hip-hopovým a trip-hopovým stylem, je možný subjektivní závěr,
nechceš snad říct že se ti HH s TH zdají podobné...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Scalex » 28 pro. 2007, 13:32

bromden píše: Navíc (tentokrát subjektivně dle mého) narozdíl od Landovy produkce se v této hudbě (kromě mrtě sraček) dá najít i ledacos zajímavého.


Co bys mi v tomto směru z hip-hopu doporučil? Já totiž z téhle kultury ještě neslyšel nic, co by nebylo tou namachrovanou machovinou bez špetky hudební invence. Pro mne je celá tahle kultura (černoši s drsnými výrazy, čepice na stranu, posprejované podchody, kabriolety s holkama v bikinách, tlustý zlatý řetězy, neustále stejná gestikulace a neustále stejné výblitky v textech skladeb) víceméně odepsaná, je to póvl pro nemyslící stádo (které se tváří, že tím bojuje proti stádnosti), ale jako muzikanta mne zajímá případný povedený kousek z tohoto žánru, který v té tuně s*aček může snadno zaniknout.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod ypres.bass » 28 pro. 2007, 13:52

Scalex píše:
bromden píše: Navíc (tentokrát subjektivně dle mého) narozdíl od Landovy produkce se v této hudbě (kromě mrtě sraček) dá najít i ledacos zajímavého.


Co bys mi v tomto směru z hip-hopu doporučil? Já totiž z téhle kultury ještě neslyšel nic, co by nebylo tou namachrovanou machovinou bez špetky hudební invence. Pro mne je celá tahle kultura (černoši s drsnými výrazy, čepice na stranu, posprejované podchody, kabriolety s holkama v bikinách, tlustý zlatý řetězy, neustále stejná gestikulace a neustále stejné výblitky v textech skladeb) víceméně odepsaná, je to póvl pro nemyslící stádo (které se tváří, že tím bojuje proti stádnosti), ale jako muzikanta mne zajímá případný povedený kousek z tohoto žánru, který v té tuně s*aček může snadno zaniknout.
on hiphop je něco trochu jiného než RNB které tu popisuješ, akorát nevím které je větší s*ačka

už jsem slyšel pár poslouchatelných hiphopárnem ... viz Minuta ticha - Můza ... http://www.indiesrec.cz/DataFiles/Album ... icha_w.wmv
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod messin » 28 pro. 2007, 14:12

Co třeba tohle: [/url] http://www.supercrooo.cz/main.html [url]tedy pokud se dá v čechách mluvit o hip hopu :) .Pozor ,chlapci mají vytříbený slovník! :D[/url]
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod standel » 28 pro. 2007, 22:29

Scalex píše:
bromden píše: Navíc (tentokrát subjektivně dle mého) narozdíl od Landovy produkce se v této hudbě (kromě mrtě sraček) dá najít i ledacos zajímavého.


Co bys mi v tomto směru z hip-hopu doporučil? Já totiž z téhle kultury ještě neslyšel nic, co by nebylo tou namachrovanou machovinou bez špetky hudební invence. Pro mne je celá tahle kultura (černoši s drsnými výrazy, čepice na stranu, posprejované podchody, kabriolety s holkama v bikinách, tlustý zlatý řetězy, neustále stejná gestikulace a neustále stejné výblitky v textech skladeb) víceméně odepsaná, je to póvl pro nemyslící stádo (které se tváří, že tím bojuje proti stádnosti), ale jako muzikanta mne zajímá případný povedený kousek z tohoto žánru, který v té tuně s*aček může snadno zaniknout.


Z HH nevim ale s TH se mi osobne libi Massive Attack nebo Portishead od Massive Attack si poslechni treba Unfinished sympathy (to je fakt hitovka) http://www.massiveattack.co.uk/collected/
Uživatelský avatar
standel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 41
Registrován: 04 lis. 2007, 18:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod SpikeHARDcore » 29 pro. 2007, 11:35

Koukám že z toho tady vznikla oftp o HipHopu :lol: no dobrá připojím se ano spousta z vás má pravdu ale ne ve všem,HH je kultura jako každá jinná punk,ska,emo,... 8) už se s ťím musíme smířit já osobně poslouchám jak D.Landu i HH zvláštní kombinace že ? Výhradně poslouchám CZ/SK scénu a USA si nechávám až na konec a to jen opravdu vybraně jelikož G-unit a pod. je přesně to co říkáte viz. hadry,.... kvalitní hiphop se nedá říct to je pro každého jiné každý hledá v textu něco jiného proto jsem si řekl že bych vám tady mohl dát okusit troška HH z mého rodného města a jsou to BPM
myslím že se to určitě někomu bude líbit,pečlivě si prohlídněte ten web tohle je opravdu jiné kafe :wink:

http://www.basnicipredmikrofonem.com/
Uživatelský avatar
SpikeHARDcore
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1212
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2006, 23:28
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 31 pro. 2007, 07:28

bigdragon píše:Orlík jsem si poslechl jednou dvakrát a spíš ty písničky "hospodské" než "poučné" a dost, jo to Tři sestry to je jiná :D


To bude tím, že ač Fanánek vypadá jako "magor", ve skutečnosti je to geniální textař, který píše pro půlku republiky, více méně napříč celým spektrem.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod Jakub » 31 pro. 2007, 09:24

Scalex píše:
bromden píše: .


Co bys mi v tomto směru z hip-hopu doporučil? Já totiž z téhle kultury ještě neslyšel nic, co by nebylo tou namachrovanou machovinou bez špetky hudební invence. Pro mne je celá tahle kultura (černoši s drsnými výrazy, čepice na stranu, posprejované podchody, kabriolety s holkama v bikinách, tlustý zlatý řetězy, neustále stejná gestikulace a neustále stejné výblitky v textech skladeb) víceméně odepsaná, je to póvl pro nemyslící stádo (které se tváří, že tím bojuje proti stádnosti), ale jako muzikanta mne zajímá případný povedený kousek z tohoto žánru, který v té tuně s*aček může snadno zaniknout.


tak nejak to vidim i ja - ja sice nikdy nestal na jevisti pred lidma jako muzikant ale muj hudebni vyvoj se zastavil cca nekde pred vynalezem "klepani kobercu". poslechl jsem si nabizene linky a nejsem si jistej cim se lisi od vyse citovaneho. nicmene muzika je "umeni" kde pujde vzdy o subjektivni pocit (libi nelibi) a to jak u interpreta (spousta barovek hraje muziku ktera se jim libit nemusi ale proste je zivi) tak i u posluchace ktery ma moznost to neposlouchat. Pravo na zivot maj vsechny smery - ono se to casem vytridi (stada dospejou a prijdou jiny stada a stadecka) s jinou pro nas mozna nepochopitelnou kakofonii zvuku, nebo treba pochopitelnou?????

asi to sem nepatri je to daleko od OLT....
takze :offtopic2:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků