Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Řekni mi co čteš... aneb dobré knihy. *

23 srp. 2005, 08:59

Tak mne dnes ráno při čtení jedné kniho jalo takové nadšení že se o něj musím podělit... máto-li někdo rád vtipné a chytré pohádky, vřele doporučuji knihu Hárůn a moře příběhů od Salman Rushdie-ho...

Takže jsem zde rovnou založil thread na dobré knihy - tipa a doporučení sem...
(... a tímto zdravím pitera - další téma, máš radost? :twisted: )

23 srp. 2005, 09:27

aktualne:
Lawrence Durrell: Monsieur aneb Kníže temnot
Nicolas Joly: Wine from Sky to Earth

23 srp. 2005, 09:32

Z knih, co mě opravdu hodně zaujaly bych doporučil :

Steven King : Mno, je to specifickej žánr, dobrý je od něj z mýho pohledu skoro všechno, právě se chystám na nově vyšlej díl Temné Věže

Douglas Adams : Stopařův průvodce po galaxii a další díly s tím související - vynikající, velmi sem se bavil, ten film, co teď natočili není špatnej ale s knihou se to nedá srovnat

C.D.Payne : Mládí v hajzlu - vynikající, toto zvlášť doporučuji pro zasmání, pak jsem četl od něj ještě Holubí Mambo - taková bajka o holubech, taky celkem dobrý

.... atd., atd, je toho spousta, proto sem to rozdělil spíš dle autorů....

23 srp. 2005, 09:33

Já teď čtu Ústavní právo a státověda II., počítá se to :lol: :lol:

23 srp. 2005, 09:55

Má aktuální četba je Steven King: Wolves of Calla (Dark Tower V) - v češtině už to vyšlo snad před půl rokem, ale raději jsem čekal až u nás bude konečně k sehnání malý paperback v angličtině... :puffy:

23 srp. 2005, 09:59

harun a more pribehov je celkom prijemne citanie. ja mozem zase odporucat od anthonyho bourdaina - duvernosti z kuchyne. vyborne rozpravanie vysluzileho sefkuchara o tom, ako sefkuchari droguju, sexuju, popri tom perfektne varia a slintaju hostom do omacok...

23 srp. 2005, 10:07

Nevill píše:Má aktuální četba je Steven King: Wolves of Calla (Dark Tower V) - v češtině už to vyšlo snad před půl rokem, ale raději jsem čekal až u nás bude konečně k sehnání malý paperback v angličtině... :puffy:


jo, je to min půl roku, je tu v češtině novej díl, vyšel před vánocema - Zpěv Suzannah, právě na ten se chystám. Jinak by mě zajímalo, je velkej rozdíl v překladu, v čem to je v angličtině odlišný ?

23 srp. 2005, 10:21

Já mam zvyk, že mám vždy rozečteno pár knížek a dle nálady si vezmu večer tu či onu.
Momentální stav?

Jerome - 3 muži ve člunu
Geralld Durrel - O mé rodině a jiné zvířeně
Agatha Christie - Okno do ložnice

23 srp. 2005, 10:42

Knihy, co můžu vřele doporučit: Imre Kertész - Člověk bez osudu, Jakub Deml - Zapomenuté světlo, Franz Kafka - Zámek, Květa Legátová - cokoli, samozřejmě klasikové jako Čapek aj. a pak mý oblíbený básníci - Seifert, Kvapil, Hrubín, Halas, Holan....

23 srp. 2005, 10:43

Z knih co jsem precetl ve me nejvetsi dojem zanechala serie Duna, tu mam opravdu velmi rad.

23 srp. 2005, 11:11

... k básníkům přidávám ještě Jana Skácela

23 srp. 2005, 11:17

Honzk píše:
jo, je to min půl roku, je tu v češtině novej díl, vyšel před vánocema - Zpěv Suzannah, právě na ten se chystám. Jinak by mě zajímalo, je velkej rozdíl v překladu, v čem to je v angličtině odlišný ?


Jo, ten by touhle dobou taky mohli mít v malém paperbacku. Temnou věž jsem v češtině nečetl, tak nemůžu úplně srovnávat, ale obecně ty překlady nemám moc rád. Občas tam najdeš všelijaké chyby, kdy překladateli prostě schází určité reálie, tak tam prostě něco střelí od boku... :roll: Pokud můžu, tak to raději přečtu v originálu...

23 srp. 2005, 12:16

... k básníkům přidávám ještě Ortena, Paze. Jo básně jsou skvělé. 8)

23 srp. 2005, 12:18

osobne basne neocenim, nudi me, specialne ta skupinka kterou uvedl sandorf

23 srp. 2005, 12:22

Já se věnuji "dětinské" četbě :lol: :

Pán Prstenů
Harry Potter
Silmarillion
Odeslat odpověď