Operační systém

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Jaký OS používáte??

Linux
6
10%
Apple
1
2%
Windows
53
88%
 
Celkem hlasů : 60

Re: Re:

Příspěvekod harel » 08 črc. 2008, 22:10

Michal Hubacz píše:Nikdo tam nechce robit.....kdo by robil v systemu, ktery nezna...?:))) Prifrci do skoly od pecky co ma doma a ma si na hodinu sednout k macovi aby se pak vratil domu k pecce..? Tu hodinu by se snazil zorientovat v macovskou systemu a nic by neudelal...:))) Mac je srdecna zalezitost a ne hodinova nahrada PC.::)))

... mi o tom nieco hovor, manzelku som naposledy videl niekedy minuly tyzden tesne pred kupov MBP :D
Mas MAC nemas pratele :D

tomsoyer píše:vseobecne s HP tiskárnama jsem nikdy problém neměl. Tiskly hned rovnou z mac os x bez nutnosti ovladače. tu tvoji tiskárnu neznám :(
zkus tohle myslím, že je to co hledáš
http://www.wikihow.com/Install-Drivers-for-the-HP-Laserjet-1020-on-Mac-OS-X

nefachci to, kua neviem kde robim chybu, asi zajtra kupim nove tlaciarne alebo co ... :twisted:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re:

Příspěvekod Michal Hubacz » 08 črc. 2008, 22:15

Mack píše:hoši, poraďte lamovi, nebo lamě :D
dle mne jsou různé operační systémy, ale ten který profigrafik svoji práci dělá určitě v nějakém programu ( jistě koupeném za balík, pokud je profík) ...třeba stavitel používá CAD Autodesk pro navrhování a plány a že by byl rozdíl v jakém OS jede?... rád se nechám poučit ... a každej takovej program si říká na mininální požadavek na výkon PC a že by v tom hrál roli OS? :wink:


Macku pravděpodobně to bude hrát svou roli. Slyšel jsem něco o tom, že PC s windows XP umí využít pro jednu aplikaci max 3 GB RAM.....Mýlím se nebo ne..? :))
Dělali jsme model města Brna v ArchiCADu, kde nadupané nejnovější PC s 3 GB paměti RAM padlo u základní hrubé verze modelu na 3D zobrazování. Prostě zatuh a nešlo to dál. Mac G4 se základním 512 Mb paměťovým modulem zobrazil základní hrubý 3D model nejen bez problémů, ale udělal za 30 minut 2 minutový průlet modelem - animaci... Kompletní vyšperkovaný model se pak generoval na Mac G5. Jenom pro inspiraci měl soubor s modelem velikost 1 GB a 3D mělo 15.000.000 polygonů. Na "grafickém" PC by tahle zakázka byla nereálná..:)))

Výsledek je možné vidět tady: http://www.europointbrno.cz/index.php?n ... nav02=8069

harel píše:nefachci to, kua neviem kde robim chybu, asi zajtra kupim nove tlaciarne alebo co ... :twisted:

Koukal jsem na HP ovladače a Laser Jet 1020 není podporována pro MacOS. Obávám se že právě řada 102_ byla dělána stejně jako v minulosti ve verzi pro PC - 1020 a ve verzi kompatibilní s MacOS - 1022. Dřív to bylo stejně - dvě stejné tiskárny (vzhledově) jiné kódové označení. HP LJ 1022 má ovladače pro MacOS.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod harel » 08 črc. 2008, 22:31

Michal Hubacz píše:Koukal jsem na HP ovladače a Laser Jet 1020 není podporována pro MacOS. Obávám se že právě řada 102_ byla dělána stejně jako v minulosti ve verzi pro PC - 1020 a ve verzi kompatibilní s MacOS - 1022. Dřív to bylo stejně - dvě stejné tiskárny (vzhledově) jiné kódové označení. HP LJ 1022 má ovladače pro MacOS.

No to som si tiež myslel, len som našiel rôzne diskusie a sú publikované postupy, s ktorými sa to podarilo rozchodit, ako píše napr aj Tomsoyer ...
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Michal Hubacz » 09 črc. 2008, 05:45

harel píše:No to som si tiež myslel, len som našiel rôzne diskusie a sú publikované postupy, s ktorými sa to podarilo rozchodit, ako píše napr aj Tomsoyer ...

Jasně, většinou to funguje, ale.......prostě to není ovladač pro tuto tiskárnu.. Výrobci poštovního programu, který používám, mi radili jak ho rozchodit pod Vistami i když pro ně není dělaný. Všem to funguje, ale mě to nejede...... :evil:
Ale potěším tě.... na podzim přecházím na iMaca. Vzhledem k faktu, že na něj můžeš nainstalovat jak windows tak MacOs mi už nic nebrání - účetní program, který používám- na něm pojede.:))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Re:

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 11 črc. 2008, 06:24

Michal Hubacz píše:Slyšel jsem něco o tom, že PC s windows XP umí využít pro jednu aplikaci max 3 GB RAM.....Mýlím se nebo ne..? :))


To záleží na systému... 32 bitový WinXP umí využít max 3.5 GB RAM, stejně jako 32 bitové Visty. Když použiješ 64 bitovou verzi, tak to umí využít větší RAM.
Jinak u toho PC nemusel být problém v nedostatku RAM, spíš se grafický SW nepohodl s OS.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Re: Re:

Příspěvekod Pistacik » 11 črc. 2008, 07:48

Gotrek_z_Agary píše:To záleží na systému... 32 bitový WinXP umí využít max 3.5 GB RAM, stejně jako 32 bitové Visty. Když použiješ 64 bitovou verzi, tak to umí využít větší RAM.
Jinak u toho PC nemusel být problém v nedostatku RAM, spíš se grafický SW nepohodl s OS.

A občas je to napriek podpore chipsetu, procesora, OS (proste takmer všetkého relevantného) limitované "architektúrou". :evil: Osobne mám takto 4GB na Compaq DC7600, Ubuntu pracuje s 3,2GB RAM, Ubuntu 64bit dtto. :evil:

Inak super stroj (za super prachy). Tichý, spoľahlivý, skladný. Kúpil som už 6 kusov z rôznych generácií, nikdy žiaden problém.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod harel » 11 črc. 2008, 08:03

...no super chalani, ze Vam to funguje no mne nejde tlaciaren :twisted: :D kua
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Rujir » 11 črc. 2008, 08:11

harel píše:...no super chalani, ze Vam to funguje no mne nejde tlaciaren :twisted: :D kua


No jooo. Mac... Zvykaj si... :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nieeee! Nebite ma! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod harel » 11 črc. 2008, 09:02

Rujir píše:No jooo. Mac... Zvykaj si... :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nieeee! Nebite ma! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Aj Harykovi odpustim to co by som japoncovi neodpustil nikdy :D 8)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Rujir » 11 črc. 2008, 09:06

harel píše:Aj Harykovi odpustim to co by som japoncovi neodpustil nikdy :D 8)


Mlada generacia ma na to take oznacenie: "Pche! Brandista!" :mrgreen:

PS: Ale tomu rozumiem - aj ja mam znacky, na ktore nedam dopustit.
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Re: Re:

Příspěvekod Michal Hubacz » 11 črc. 2008, 09:25

Gotrek_z_Agary píše:To záleží na systému... 32 bitový WinXP umí využít max 3.5 GB RAM, stejně jako 32 bitové Visty. Když použiješ 64 bitovou verzi, tak to umí využít větší RAM.
Jinak u toho PC nemusel být problém v nedostatku RAM, spíš se grafický SW nepohodl s OS.

Na tom stroji běžel tech support ArchiCADu, byl speciálně stavěn pro tento soft a taky byl na něm testován výkon archiCADu..:))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod harel » 11 črc. 2008, 09:33

Rujir píše:Mlada generacia ma na to take oznacenie: "Pche! Brandista!" :mrgreen:

PS: Ale tomu rozumiem - aj ja mam znacky, na ktore nedam dopustit.

...su brandisti bez vkusu a potom su brandisti s vkusom, ktori si to vedia uzit, lebo maju radi pekne a kvalitne veci a potom su este snobi, zaplat pan Boh za nich, ktori brandistov s vkusom zivia a robia im nesmiernu radost. :lol: :lol: :lol: 8)
Inak vyborna filozoficka tema je, mozno by stalo za to otvorit tu novu cimru, "snobi a pokrok". Podla mna by sme bez snobov este stale sedeli na stromoch a jedli rukami ... neobdivujem ich ale nechtiac prinasaju pokrok do sveta a umoznuju umeniu aby tu este stale bolo, aj ked velakrat tomu vobec neozumeju a dokonca o tom ani nevedia. Zenie ich jedna uzasna vlastnost a ta sa vola jesitnost.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod harel » 14 črc. 2008, 16:19

tomsoyer píše:vseobecne s HP tiskárnama jsem nikdy problém neměl. Tiskly hned rovnou z mac os x bez nutnosti ovladače. tu tvoji tiskárnu neznám :(
zkus tohle myslím, že je to co hledáš
http://www.wikihow.com/Install-Drivers-for-the-HP-Laserjet-1020-on-Mac-OS-X


Tlaciaren konecne slape ako hodinky. Nakoniec sme ju s kamosom z mojej agentury rozchodili, pomohli aj chalani z MacBlog.
Tu je postup, len pre informaciu http://forums.macosxhints.com/showthrea ... =4&t=40933
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tomsoyer » 14 črc. 2008, 21:29

Tak to jsem rád že se ti to podařilo.

Jinak pro zajimavost vysla nová beta flash playeru 10 for mac zde http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html
Tím že je to beta musí se odinstalovat stávající flash player 9 ručně - doporučuji na odinstalování AppCleaner - nejen flash playeru ale i jiných aplikací - tato utilitka odebere aplikaci opravdu kompletně a jednoduše.
zde je ke stažení http://www.freemacsoft.net/AppCleaner/

hlavní vyhoda noveho flash playeru je rychlost je opravdu hoodne znat flashe se nacitají opravdu opoznani rychleji.
Ráno jsem ho nainstaloval a zatím s betou není žádný problém takže mohu jen doporučit ta rychlost načítání je opravdu mnohem mnohem větši :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod harel » 14 črc. 2008, 21:58

tomsoyer píše:Tak to jsem rád že se ti to podařilo.

Jinak pro zajimavost vysla nová beta flash playeru 10 for mac zde http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html
Tím že je to beta musí se odinstalovat stávající flash player 9 ručně - doporučuji na odinstalování AppCleaner - nejen flash playeru ale i jiných aplikací - tato utilitka odebere aplikaci opravdu kompletně a jednoduše.
zde je ke stažení http://www.freemacsoft.net/AppCleaner/

hlavní vyhoda noveho flash playeru je rychlost je opravdu hoodne znat flashe se nacitají opravdu opoznani rychleji.
Ráno jsem ho nainstaloval a zatím s betou není žádný problém takže mohu jen doporučit ta rychlost načítání je opravdu mnohem mnohem větši :wink:


AppCleaner mi nainstaloval s ostatnymi programami chlapik co mi predaval book, teda apple dealer. je to super program len nemam odvahu do toho kriza zatial cokolvek hadzat. :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků