Mléčný thread

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod piter » 23 dub. 2007, 09:24

masala se neda pit moc casto - je pomerne vyrazna a snadno se ji clovek prepije . . . teda aspon ja :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 23 dub. 2007, 09:58

Tak jsem si z dlouhý chvíle přečetl návod na přípravu masaly. :roll:
Můžu vás všechny ujistit, že to namouduši nikdy neskusím, a ani neochutnám ! :twisted: Brrrr :twisted:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod klasik51 » 23 dub. 2007, 22:15

Milos Cerman píše:Tak jsem si z dlouhý chvíle přečetl návod na přípravu masaly. :roll:
Můžu vás všechny ujistit, že to namouduši nikdy neskusím, a ani neochutnám ! :twisted: Brrrr :twisted:

Já souhlasim,já raději to sympatické balení než mléko. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Wronski » 23 dub. 2007, 22:54

Masala je výborná mňamka! Má jenom tu nevýhodu, že je náročná na přípravu.

A teoretická pozn. k tomu čaji s mlíkem - pokud zkusíte Pickwick, Lipton nebo podobnou Jemču, tak se vůbec nedivim, že vám to nejede..
Kdybyste vyzkoušeli anglickej čaj (třeba levnej PG z anglickýho Tesca), možná byste změnili názor. Já už vlastně k fajfce ani nic jinýho nepiju.
Uživatelský avatar
Wronski
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 85
Věk: 46
Registrován: 27 lis. 2006, 19:36

Příspěvekod piter » 23 dub. 2007, 23:05

Wronski píše:A teoretická pozn. k tomu čaji s mlíkem - pokud zkusíte Pickwick, Lipton nebo podobnou Jemču, tak se vůbec nedivim, že vám to nejede..
Kdybyste vyzkoušeli anglickej čaj (třeba levnej PG z anglickýho Tesca), možná byste změnili názor. Já už vlastně k fajfce ani nic jinýho nepiju.


podepisuju :puffy: (az na ten PG, protoze jsem ho v zivote nemel :) )
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod beda » 24 dub. 2007, 00:46

Na caj s mlikem jsem zvyklej od detstvi, tudiz muj nazor neni asi objektivni. Nicmene si myslim, ze caj s mlekem neni jedinym skvelym vynalezem jehoz se dostalo anglicky mluvicim lidem na teto planete, diky jejich odvaze experimentovat s chutemi a jejich kombinacemi. Jako vyuceny kuchar vam vrele doporucuji napriklad hranolky s octem, pizzu Hawai se sunkou a ananasem, pecenou slaninu politou javorovym sirupem atd. Byl jsem taky skepticky, ale jen do chvile nez jsem ochutnal. Dnes uz vim, ze pomluvy anglicke kuchyne neprameni v jeji kvalite, ale prave v zavideni te odvahy experimentovat a objevovat. Dneska jsem si koupil Perfection a ta vanilka v nem je bezva prikladem te odvahy. Uzeny a vanilka? Proc ne. Hned jsem upaloval do Oxalis pro dalsi uzenej caj, uz dochazel, trtinovej cukr a dva lusky vanilky, tu jsem soupl do toho cukru a uz se tesim na zitrejsi rano, az si tim ovonenym cukrem osladim Lapsang Souchong s mlikem.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod JardaS » 24 dub. 2007, 06:54

beda :arrow:

Každý jsme jiný a každému chutná něco jiného . Jednomu třeba ten čaj s mlíkem a jinému vaječina s kakaem . Mi bohužel nechutná ani jedno co co píši , ale vím , že mi chutná hodně jiných věcí .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 24 dub. 2007, 10:19

Wronski píše:A teoretická pozn. k tomu čaji s mlíkem - pokud zkusíte Pickwick, Lipton nebo podobnou Jemču, tak se vůbec nedivim, že vám to nejede..


Přiznám se bez mučení, že jsem nikdy neměl odvahu vyzkoušet jakýkoliv čaj s mlékem. Tato kombinace ve mně budí nedůvěru. Nicméně netvrdím, že to není dobré.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 24 dub. 2007, 10:20

beda píše:Na caj s mlikem jsem zvyklej od detstvi, tudiz muj nazor neni asi objektivni. Nicmene si myslim, ze caj s mlekem neni jedinym skvelym vynalezem jehoz se dostalo anglicky mluvicim lidem na teto planete, diky jejich odvaze experimentovat s chutemi a jejich kombinacemi. Jako vyuceny kuchar vam vrele doporucuji napriklad hranolky s octem, pizzu Hawai se sunkou a ananasem, pecenou slaninu politou javorovym sirupem atd. Byl jsem taky skepticky, ale jen do chvile nez jsem ochutnal. Dnes uz vim, ze pomluvy anglicke kuchyne neprameni v jeji kvalite, ale prave v zavideni te odvahy experimentovat a objevovat. Dneska jsem si koupil Perfection a ta vanilka v nem je bezva prikladem te odvahy. Uzeny a vanilka? Proc ne. Hned jsem upaloval do Oxalis pro dalsi uzenej caj, uz dochazel, trtinovej cukr a dva lusky vanilky, tu jsem soupl do toho cukru a uz se tesim na zitrejsi rano, az si tim ovonenym cukrem osladim Lapsang Souchong s mlikem.


To bude stejné jako když se tu svého času objevily slané preclíky v čokoládě. Na první dojem šílená kombinace, ale ve skutečnosti by se toho člověk doslova užral...
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod tuton » 24 dub. 2007, 11:22

Na caje ja jsem barbar a ani nemam touhu to menit, takze ja si klidne naliju mliko do caje a mam to tak rad. A je mi jedno, ze je to Jemca, pac neceho lepsiho by pro me bylo stejne skoda.

Mliko, pac nemam zadnyho sedlaka, uprednostnuju BIO. A klidne i ten litranek vypiju.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bromden » 24 dub. 2007, 11:44

Momentálně praktikuji další čajově mléčnou prverzi (po klasických anglických bergamotových čajích), a to je červený Yunnan s mlékem. Výtečné. :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod madriguera » 24 dub. 2007, 12:39

Kolega dovezl z cest pravý angl. čaj a opravdu, s mlékem jedna báseň. Vyvolal mi vzpomínku na mateřskou školu a její švédský čaj - tedy pytlík čaje vyráchaný v horkém mléce a oslazený (umělým) medem, inu :puke: :D .
A k mým vlastním chutím - preso piccolo bez mléka :mrgreen: a nebo tzv. "cortado" - tedy třetinová dávka vody na plnou dávku kávy, prohnat echt silným strojem na kávu, dolít horkým mlékem do hrnku na malé preso a nasypat jedno balení cukru :mrgreen: , a co teprve takové carajillo :mrgreen: tedy třetinová dávky vody na plnou dávku kávy a dolít libovolným alkoholem do malého šálku na preso. Ach jo, kdy já se zase k takovému kafi dostanu :( .
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod Fénix » 24 dub. 2007, 13:24

jakýkoli čaj s jakoukoli dávkou mlkéka ve mně už od školky vyvolává dávicí reflex :puke: a to asi ještě silnější než latakie :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Graveir » 24 dub. 2007, 14:26

tuton píše:Na caje ja jsem barbar a ani nemam touhu to menit, takze ja si klidne naliju mliko do caje a mam to tak rad. A je mi jedno, ze je to Jemca, pac neceho lepsiho by pro me bylo stejne skoda.

Mliko, pac nemam zadnyho sedlaka, uprednostnuju BIO. A klidne i ten litranek vypiju.


Olma Bio :!: Ňam ňam :P A kor to i voní jako mléko.... len ta cena! :cry:
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Mack » 24 dub. 2007, 17:50

Fénix píše:jakýkoli čaj s jakoukoli dávkou mlkéka ve mně už od školky vyvolává dávicí reflex :puke: a to asi ještě silnější než latakie :twisted:

když jsem ženě oznámil, že jedu ke Kloučkovi na workshop s kamarádem, tak pouze konstatovala : to budete vypadat...
chtěl jsem ji ukázat, že se zajímám i o jiné věci a chtěl ji proto ukázat tento mlékový thread...
a pan prezident to vše pokazí :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků