Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Kouříte dýmku za volantem?

Jo.
33
23%
Ne.
77
53%
Rád bych, ale...
34
24%
 
Celkem hlasů : 144

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod BATRACHOS » 07 bře. 2013, 17:55

Vypnul bych si na to airbag...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Adlef » 30 bře. 2013, 16:33

Ahojte všichni,

já kouřím dýmku za volantem nejen na dálnici a propracoval jsem se k asi už docela dobrému stylu :) Levou rukou s krabičkou sirek, držím volant buď nahoře nebo dole hlavně ale uprostřed a pak jde pravou v pohodě škrtnout a když potřebuju udusat, tak dýmku do levé, k tomu volant dole vprostřed a pěkně upěchuju :smoke1:
Adlef
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 47
Registrován: 29 bře. 2013, 10:06
Bydliště: Přerov

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Jtt » 04 dub. 2013, 09:48

Adlef píše:Ahojte všichni,

já kouřím dýmku za volantem nejen na dálnici a propracoval jsem se k asi už docela dobrému stylu :) Levou rukou s krabičkou sirek, držím volant buď nahoře nebo dole hlavně ale uprostřed a pak jde pravou v pohodě škrtnout a když potřebuju udusat, tak dýmku do levé, k tomu volant dole vprostřed a pěkně upěchuju :smoke1:


Hmm, zajímavé. Kouřím dýmku v autě denně. Já osobně si nedokážu připálit, ani sirkou ani zipákem, pokud si nepřidržím dýmku rukou. Pokud držím dýmku pouze v zubech, tak nemám šanci. Ono by to asi šlo, ale stálo by mě pak spoustu soustředění trefit se přesně nad komoru a nepřipalovat si kraj dýmky. To už je lepší pustit druhou rukou volant. Dělával jsem to tak, že jsme jednou rukou držel volant i dýmku a připaloval, popřípadě dusal, ale musel jsem se samozřejmě nahnout až k volantu, abych pusou na dýmku dosáhl. Pak mi kdosi na sraze poradil, držet volant kolenem. Od té doby neznám lepší způsob. Samozřejmě s dýmkou manipuluji pouze v přehledných usecích bez zatáček.

Zamýšlel jsem se i nad bezpečností. Že bych si airbagem vrazil dýmku až někam do krku, vylučuji. To bych ji musel držet předními zuby přímo proti volantu, ale já ji držím spíše v koutcích a bokem. Samozřejmě mi dýmka v součinnosti s airbagem může způsobit i jiná zranění, ale to už je pro mě akceptovatelná míra rizika. Ohrožuji tim pouze sebe.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod OldaS » 04 dub. 2013, 10:51

Já musím, protože pokud alespoň jednoho z človíčků, kteří o kouření za volantem - natož dýmky - uvažují odradím, pak budu spokojený. ŽÁDNÝ argument pro rozptylování pozornosti za volantem čímkoli není dostatečný! Samozřejmě to může s kapkou štěstí a umu asi tak do rychlosti 20 km/h nějaký čas fungovat ale to riziko za to (tedy mně) prostě nestojí! Zaměstnat pozornost jakoukoli činností jinou než je sledování provozu a v případě dýmky navíc ještě zaměstnat téměř všechny končetiny, je nezodpovědná šílenost. Můžeš být kdovíjak skvělý a zkušený řidič ale co se stane třeba už za další zatáčkou nevíš. Čím akceschopnější a pozornější budeš, tím větší šanci máš. To je snad jasné...
BU BU BU skončilo :smoke5:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod littlebull » 04 dub. 2013, 11:06

Mám malej dotaz: Posloucháš v autě rádio?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod OldaS » 04 dub. 2013, 11:25

Poslouchám, máš pravdu. Nicméně to bych nesrovnával.
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod littlebull » 04 dub. 2013, 11:47

Já to nesrovnávam, jen se divím jak striktně brojíš za naprosté soustředění řidiče. V podstatě s Tebou souhlasím, nejhorší co můžeš potkat na silnici je rozplylovanej blbec.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Mack » 04 dub. 2013, 11:56

naši dobří zákonodárci uzákonili, že telefonování za jízdy se tresce a to je úplná selanka proti kouření dýmky, zapalování sirkami za jízdy a ťapťání, počkejte až to třeba zjistí náš poslanecký antikuřák pan B. Šťastný. To pak zakážou kouřit v autě i cíga. :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod littlebull » 04 dub. 2013, 12:08

Najezdím dost kiláků na to abych viděl hodně exotů za volantem, celkem běžná konzumace jídla všeho možnýho druhu, čtení novin nebo nějaké knížky, čumění kde co lítá, diktování čehosi do diktafonu (za jízdy v protisměru), zapisování do diáře při telefonování, tak s tím se setkávám v podstatě každej den.
Asi by to chtělo zakázat řídit :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Namornik » 04 dub. 2013, 16:03

V práci za volantem běžně baštim, jindy není čas. Dnes jsem i bafal, ale zapálení sirkou už jsem neriskoval a radši dýmku odložil.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Cmunda » 04 dub. 2013, 16:07

Ono by stačilo, kdyby si lidi uvědomili, do jaké výše se může vyšplhat náhrada škody za dopravní nehodu. A že to mohou být i několika milionové částky. Pak by si i tu dýmku za volantem odpustili. I když mohu být dobrý řidič, tak náhoda je blbec a kolikrát stačí i malá chvilka nepozornosti.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Sobpeta » 04 dub. 2013, 16:44

Nedovedu si představit, že bych za volantem kouřil dýmku. Nemyslím si, že bych byl špatnej řidič, ale tohleto si fakt raději odpustím. Když už nikotin v autě, tak jedině snus. Faja jedině doma v křesle nebo v hospodě.

Ale zase kdyby se jelo s fajou po D1, tak v některých úsecích by se asi ani nemuselo dusat. Jak se to třepe a člověk v sedačce poskakuje tak by se to třeba dusalo samo.... :palm: :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod littlebull » 04 dub. 2013, 16:53

Kdyby se jelo po D1 .... hele to dej do vtipů :lol: na D1 se postává.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Sobpeta » 04 dub. 2013, 19:08

Na tom kousku kde se pohybujem cestou z práce a do práce to většinou jede - teda skáče. A to tak, že ani smska se nedá napsat, jednou jsem to jako spolujezdec zkoušel a nelze... :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod johnyfly1 » 04 dub. 2013, 20:52

chalani a ako to vyzera potom v aute co sa tyka vone? vonia to pekne alebo auto citit po tabaku?
Uživatelský avatar
johnyfly1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 248
Věk: 38
Registrován: 11 úno. 2012, 00:22
Bydliště: KNM

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků