Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Kouříte dýmku za volantem?

Jo.
33
23%
Ne.
77
53%
Rád bych, ale...
34
24%
 
Celkem hlasů : 144

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod vytryol » 05 srp. 2008, 20:15

Koukam na tom ebay je vazne vsecko...Si tam jednou koupim i rakev... :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Gobey » 08 srp. 2008, 11:33

jcp píše:asi to s tím kouřením fajfky za jízdy nebude tak zlý, když na to dělají extra držáky :eh:


v autě kouřím v podstatě každý den a když je plná Praha, tak k tomu i knížku čtu (však oni zatroubí, až bude zelená :) ) Abych nemusel hledat sirky, tak jsem si koupil velkou krabici sirek od SOLO SUŠICE (takový tubus o průměru cca 15 cm a vysoký tak 25 cm), která má na horní straně šrtátko. Dám pár sirek k šaltrpáce a najdu je i poslepu. :pipe2:

Prosím Tě, nemáš ještě jeden obrázek na ten držák? Na ebay už není k dispozici.

Díky

H.
Uživatelský avatar
Gobey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 370
Věk: 47
Registrován: 02 led. 2008, 19:12
Bydliště: Praha

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod jcp » 08 srp. 2008, 19:19

Soráč, nestálo mi to za to si ho stahovat, jen jsem nahodil link :cry:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod beda » 13 srp. 2008, 20:38

To je jasný, že to není s fajfkou v autě zlé, já bych dokonce řekl, že je to lepší než bez ní. Musí být člověk v pohodě a nikam nespěchat. Zatím to znám jen v automatu, ale mám teď ARO a to má páky hned dvě, tak jsem zvědav, až ho zprovozním. Je to docela střep, papíry má ještě z ČSSR a je od pohřební služby.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod beda » 13 pro. 2008, 02:10

Dnes jsem prvně drandil v Arounovi s fajfkou. Naprostá symfonie, jakkoliv jsem se toho bál, přeci jen zabírá jen mezi dvěma a třemi tisíci a řadí se s meziplynem, tak to byla pohoda. Ono je to takový klidnější auto, než se rozvalí z těch dvou, na ty tři, tak mám čas si i připálit, nebo uťapťat prstem. Návíc důmyslná a nezničitelná ventilace otevřeným okýnkem šetřila i nános cigaretového dehtu v interieru, s nímž mi ho funebráci přenechali :smoke5:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod beda » 13 úno. 2009, 21:34

Co tu takhle rozjet pokec o kárách, ať se nezakládá další vlákno, když tohle trochu stagnuje. Smrt řidiče kuřáka je beztak jistá, stačí se mrknout do šuplíku na všechna ta parte :wink: Doufám, že tu nejsem sám fandou kouře nejen tabákovýho, ale i toho z vejfuku :twisted: Jen tak zkraje. Kdo čím drandíte? Já se většinou snažím zkrotit Rumuna ARO 243. Zatím školí on mne, ale na cestu do kravína je to ideální stroj, sice okolo čtvrté ráno v mrazu vyžaduje asi dvěstě metrů na jedničku a potom rychle dvojku a modlit se abych neztratil trakci do kopce, protože na zdejších cestách bez soli je ARO sice chráněné proti korozi, ale kurevsky hrabe. Je to zadokolka a nenaložená si hrábne jednadvě. Pohon 4x4 přichází v úvahu jen po zahřátí motoru, kterej se svými čtrnácti litry chladící kapaliny potřebuje asi dvacet minut v záběru. Když je to studený, tak přídavná převodovka spolu s předním diferákem a všemi dalšími kardany, dokáže odporem ten studenej motor lehce típnout. 4x4 jde za studena rozjet jen přes zredukovaný kvalty a to je trochu moc ve čtyři ráno nejen na sousedy, ale i na mne, přeci jen nerad jezdím autem rychlostí chodce.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Old Bob » 13 úno. 2009, 23:34

beda píše: Smrt řidiče kuřáka je beztak jistá, stačí se mrknout do šuplíku na všechna ta parte :wink:

Není třeba se dívat do šuplíků, jedinný věčně živý je Lenin ostatní jsme smrtelníci :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: FILTRY

Příspěvekod košma » 28 úno. 2013, 23:29

Chlapi ja vam nevím ale myslím (a už jsem to tady někde kdysi napsal) že faječka a řízení auta nejde dohromady. Ono je to tak trochu hazard se životem. Umíte si představit co by mohla taková dýmka která je zrovna v puse způsobit při střetu z jiným vozidlem?? Takový akrilát nebo ebonit zaražený hluboko do krku.... to je na KO.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: FILTRY

Příspěvekod Jakub » 01 bře. 2013, 08:24

A jakej je rozdíl podle tebe pokud ten volant nedržíš, ale jseš spolujezdec.... u řidiče jde spíš o příčinu než o důsledek... nebo se pletu? a navíc je asi větší pravděpodobnost že si zapálíš auto než vyrazíš zuby a pokud by to měla bejt taková pecka že ti svlíkne kšandy a napasuje ti fajku do krku tak hluboko že by ti mohla ublížit, tak si piš , že tohle zranění bude marginálie proti tomu ostatnímu

edit: tato diskuze bude přesunuta do patřičného vlákna....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: FILTRY

Příspěvekod OldaS » 01 bře. 2013, 09:20

Košma - jednoznačně s Tebou souhlasím a žádný argument pro kouření za volantem nemůže obstát. Čím víc rozptylujících prvků, tím hůře - to je snad jasné. Mimoto taková érbegem vystřelená fajfka, spíš rovnou zaražená ...
Je to asi zbytečné připomínat ale každému řidiči bez ohledu na věk a zkušenosti bych doporučil shlédnou studie a záznamy crashtestů. Už to samo o sobě mnohé napoví a není ani nutné vidět jak to v autě po nehodě vypadá.
Zajímavost: Věděli jste, že 70 gramová dýmka odložená pod zadním oknem vás po nárazu už v rychlosti kolem 60 km/h zasáhne (určitě do hlavy viz Murphy) váhou 3,5 kg?
V této věci jakékoli "bububu" podporuji.
Naposledy upravil OldaS dne 01 bře. 2013, 09:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: FILTRY

Příspěvekod vlkoun » 01 bře. 2013, 13:58

Nedá mi, než plně souhlasit s Jakubem. Jelikož jsem viděl následků různých dopravních střetů, vice než bych si přál, tak mohu zodpovědně potvrdit, že při nárazu, při kterém by mohla spůsobit dýmka jakékoliv fatální poranění, věršinou dojde k poraněním vnitřních orgánů, neslučitelných se životem. Ano dýmka může být příčinou nehody, pokud se ji řidič věnuje více, než řízení, ale zároveň působí nikotin velmi dobře na koncentraci a dokáže eliminovat vznik mikrospánku. Mezi námi, největším nebezpečím za volantem je těžká noha na plynu :wink:
Uživatelský avatar
vlkoun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 464
Věk: 60
Registrován: 03 črc. 2010, 16:35
Bydliště: Brno

Re: FILTRY

Příspěvekod Breer » 01 bře. 2013, 20:33

vlkoun píše: Mezi námi, největším nebezpečím za volantem je těžká noha na plynu :wink:

alebo k o k o t v protismere :palm:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: FILTRY

Příspěvekod Mack » 01 bře. 2013, 21:15

ještě k věci o fajfce v autě, mně se jednou stalo že mi vypadla fajfka z huby tak blbě, že doutnající popel se mi vysypal na kalhohy a na sedák....bylo to v prostředku narvané křižovatky v Plzni a tam vůbec nešlo zastavit a udělat pořádek...
od té doby pro mne utrum :smoke2:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Milhaus » 04 bře. 2013, 10:27

Kouřil jsem v autě cigára,kouřím i dýmku.Na nacpání a zapálení si zastavím,nejsem sebevrah.Cigarety jsem taky nebalil za jízdy.Na dlouhý štreky proti spaní není nic lepšího.
Uživatelský avatar
Milhaus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 56
Registrován: 04 čer. 2012, 19:07
Bydliště: Hohenelbe

Re: Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod sihanuk » 04 bře. 2013, 23:57

musim říct že když jedu dál tak si taky zapálim jak už bylo napsáno tak se mi pak nechce tolik usínat.
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků