Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Kouříte dýmku za volantem?

Jo.
33
23%
Ne.
77
53%
Rád bych, ale...
34
24%
 
Celkem hlasů : 144

Fajfka za volantem, aneb kuřákova smrt :)

Příspěvekod Alfik » 06 čer. 2005, 11:23

Už dlouho jsem se zaobíral otázkou, jestli je možné kouřit dýmku v autě za jízdy - samozřejmě zejména tehdy, pokud je kuřák rovněž i sám sobě řidičem... :) Nakonec mi to nedalo, a dneska jsem se rozhodl, že to vyzkouším. V pátek jsem v práci našel svoji prehistorickou Prosečku, se kterou jsem prováděl cca. před pěti lety své první dýmkové pokusy, takže jsem ji hned radostně vyčistil, a protože je to lehounká, a docela dobře vyvážená bentka, napadlo mně, že bude pro tenhle pokus jako dělaná.

Nacpal jsem jí asi z půlky bílým Caledonianem (mám to do práce jen asi 35 km - z Prahy 5 do Kralup), hned po výjezdu z garáže jsem jí zapálil, a zahalen oblakem voňavého dýmu jsem se vydal na cestu. Moje poznatky jsou následující:

1) Auto-zapalovač nejde použít, protože se nevejde do kotle.

2) Zapalování sirkami za jízdy, když vám to chcípne (což mně se dneska dělo pravidelně - nějak blbě jsem to nacpal) je trochu krkolomná záležitost, ale někde shruba na úrovni Libochoviček už jsem operaci hravě zvládal jen pravou rukou (vyjma samotného škrtnutí - na to pořád potřebuju obě). I dusat se dá bez problémů jednoručně - v praxi to tedy většinu času vypadalo tak, že dýmku jsem měl v zubech, volant v levé a dusátko v pravé ruce.

3) Dýmání nepřeje sportovní jízdě - chce to pohodu, ale nic jiného jsem ani nečekal. Celkově to pak trochu připomíná jízdu Hrušínského z "Vesničko má, středisková" - "vy jste se zase kochal, pane doktore..." :D

4) Pokud dýmkař nemá řízení auta ještě plně zautomatizované, není fajfka za volantem asi dobrý nápad - I když smrt s dýmkou v zubech může být u mnoha požitkářů právě ta vysněná :twisted: :D - jiná varianta případu kdy vás při souloži zašlápne slon :D
Můj problém je opačný, nemám ještě do potřebné míry zažité dýmání a to je sice ta lepší varianta, i tak jsem si to ale nijak extra neužil. Ideální asi je, mít pořádně "v ruce" obě činnosti...

Celkově to byla zajímavá zkušenost, a určitě to za nějaký čas znova zopakuju, až nasbírám ještě nějaké dýmkařské zkušenosti...

A co vy ostatní? Kouříte za volantem? Jak vám to jde? Máte k tomu nějaké zvláštní poznatky a postřehy?
Naposledy upravil Alfik dne 09 čer. 2005, 14:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 06 čer. 2005, 11:27

ridicak si teprve budu delat :lol:

no a dymka nepripada v uvahu, nejak si to moc neumim predstavit . . . . kdyz uz tak si zapalim Londonku :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 06 čer. 2005, 11:35

Zkusil jsem to jednou, a na to, jaká jsem lemra, to nebylo zlé. Taky jsem použil výtečně vyváženou bentku a aromatik (Wild Geese). Klíčem je dobře nacpat a zapálit, protože jakékoli složitější úkony za jízdy se rovnají sázce o život. Jediné, co jsem musel dělat, bylo tu a tam jednou rukou dusat. Občas jsem v té ruce držel dýmku, aby si odpočala čelist. Jinak zapalování nebo cokoliv jiného - mission impossible, ale naštěstí mi to fakt hořelo dobře. Paráda to byla na dálnici, po Praze už nic moc.
Celkově to sice šlo, ale na další pokus se nechystám (možná jedině pokud vyrazím po dálnici do Brna nebo tak :) )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mirek » 06 čer. 2005, 11:38

Obecně se mi to nejeví jako moc dobrý nápad, ta pravá sranda přijde, až se ti podaří nalepit na sirku kousek tabáku, a ten pak, jako jediný hořící kousek, skončí na kalhotách :shock:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Robur » 06 čer. 2005, 11:38

Nedávno jsem to zkusil, ale jen cca. 800 metrů od baráku do garáže. Musím říct, že na normální ježdění -hlavně po městě - to fakt není. Dýmka není doutník, musíš se jí věnovat, a to při řízení dost dobře nejde.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Roman » 06 čer. 2005, 11:53

Mám podobné zkušenosti, dýmku pravidelně zapaluji na dálnici(když jsem sám v autě) mezi Prahou a Plzní, to je pohoda.
Uživatelský avatar
Roman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 269
Věk: 63
Registrován: 09 pro. 2004, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 06 čer. 2005, 11:54

To je pravda, po Praze si to taky moc nedovedu představit... Ale mně od dálnice dělí jen dva semafory, takže cestu do práce mám docela pohodovou. To s tou sirkou mně taky napadlo, takže jsem si dával majzla. Jinak je pravda, že klíčový asi je to dobře nacpat. Třeba včera jsem dal Bob's square cut jen asi se dvojím připálením, a to by se docela dobře dalo... Takhle jsem toho po čtvrtým zapálení nechal, už mně to šachování se sirkama dost stresovalo, dokouřil jsem to až když jsem vystoupil. Ale když to hořelo, tak to mělo něco do sebe... :lol:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 06 čer. 2005, 12:03

uz som davnejsie v aute nefajcil, ale este asi tak pred rokom to bola pre mna uplna siesta, ked som si v nedelu sadol do auta a cakala ma 3 hodinova cesta za hranice. to som vyckal, kym neprejdem cez hranice a v najblizsej dedine za prechodom som zastavil na parkovisku a v klude si napchal svoju bentku a zapalil zapalovacom na fajky. ked sa to dobre rozhorelo, pootvoril som na strbinku obe predne okna, uvelebil som sa na sedadle a pohol sa. ja soferujem velmi rad a ta fajka mi este dodala na pokojnej a prijemnej jazde. napchaval som Sunday_s Fantasy od Radford-a a v popolnicku predo mnou som mal nachystanu trojkombinaciu tak, aby som dusatko mohol chytit do pravej ruky a jemne ho zatlacit do fajky. raz som takto dal bez pripalenia vyse dvoch hodin. ked som este fajcil fajku normalne a nebol som poznaceny sutaznym stylom, tak som ju len niekolkokrat pocas jazdy pridusal jemne dusatkom a bolo. ak ked vyhasla, tak som ju jednou rukou pripalil zapalovacom na fajky. nikdy som s tym nemal problem a asi sa k tomu vratim. ale fajcit len za dna, raz sa mi stalo, ze mi vybehol uhlik na nohavice a hned z nich na sedadlo a teraz mam v nom vypalenu malu dierku, ktoru som musel vyspravovat. takze v noci by s tym mohol byt problem, ak by sa cosi take stalo.
dalej si nenapchat Nightcap a podobne, k zalahnutiu do postele nachylne tabaky, raz som ho v aute fajcil a neskor som bol uplne zeleny. takze lahsie tabaciky, ako ideal povazujem napriklad Nappa Valley.
a nakoniec poznamka, jeden sofer v Nemecku mal nehodu s fajkou v ustach a pri rozsudku to bolo povazovane za pritazujucu okolnost, ktora ho odputavala (vraj) od jazdy. po minulych skusenostiach musim povedat, ze som bol zvyknuty fajcit fajku tak, ze som ju mal cely cas zavesenu a nemusel som si ani pripalovat a len niekolkokrat pridusat dusatkom pocas celeho fajcenia. a este som mal nachystany pohar na odpluvanie, kedze jazdim sam,ktory som po jazde vyprazdnil a vyhodil. nejaky napoj poruke tiez nie je na zahodenie. vtedy mam vedla seba pripraveny stojancek, kde si fajku odlozim, pripadne ju necham po vyfajceni vydychat s popolom vo vnutri, aby vstrebal zvysnu vlhkost. naustok po dofajceni hned vykrutim a filter vyhodim.
myslim, ze s tym zacnem znovu, nehovoriac o tom, ze moja manzelka, ktora nechce, aby som doma fajcil fajku, mi povedala po nastupeni do auta, ako prijemne to v nom vonia.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Darkstar » 06 čer. 2005, 12:05

Zajimave tema :-) Ridicak mam skoro na vsechno, ale ze zasady nejezdim a mozna jsem uz i zapomel dopravni znacky a predpisy, takze nemohu napsat zda dymam a ridim, ci nikoli. Kazdopadne za volant dymka nepatri. Kdyz ridim, nemel bych drzet v ruce ani telefon.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 06 čer. 2005, 12:07

fajka moze byt cely cas v ustach. a pridrzat sa moze napriklad v ruke medzi dvomi prstami, pricom tou rukou stale spolahlivo drzim volant, pokial idem po rovnej dialnici a netocim zakrutu. inac fajku hned znovu do ust. nikdy som nemal ani najmensi problem s tym, ze by mi fajka obmedzovala soferovanie.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 06 čer. 2005, 12:13

v zahraničí se prodávají fajné stojánky/držáky na dýmku do auta. Já jsem si tenkrát udělal provizorní mezi sedadlem a pouzdrem na dýmku. Je to dost důležité, mít si kam dýmku odložit bez rizika vysypání.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 06 čer. 2005, 12:14

LUBO píše:fajka moze byt cely cas v ustach. a pridrzat sa moze napriklad v ruke medzi dvomi prstami, pricom tou rukou stale spolahlivo drzim volant, pokial idem po rovnej dialnici a netocim zakrutu. inac fajku hned znovu do ust. nikdy som nemal ani najmensi problem s tym, ze by mi fajka obmedzovala soferovanie.


přesně tak
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 06 čer. 2005, 12:28

Já to zatím nezkoušela a po pravdě asi nezkusím a to se nepovažuju za netrénovanýho šoféra. Teď jsem jezdila asi 7 týdnů s ortézou na pravým zápěstí a i když mám automat, bylo to náročný :(
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 06 čer. 2005, 12:33

Jana píše:Já to zatím nezkoušela a po pravdě asi nezkusím a to se nepovažuju za netrénovanýho šoféra. Teď jsem jezdila asi 7 týdnů s ortézou na pravým zápěstí a i když mám automat, bylo to náročný :(


Než jsem to zkusil, tak mi to taky připadalo jako úplný sci-fi. Teď sice vím, že je to celkem dobře možná, ale zkoušet to častěji mě zvlášť neláká.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Taurendil » 06 čer. 2005, 12:52

Za volantom som este nefajcil, ale auto-fajciarsky zazitok mam. Soferoval kamarat, sedeli sme v malom Seicente, 120 km/h na tachometri, lialo, muzika na plne pecky, obaja dymky v ustach. V aute sa rozliehala husta hmla a ja som sa modil, aby sa nic nestalo, pac ten kamarat je fakt dost zly sofer. Ten isty vecer ma vdaka svojmu soferskemu umeniu skoro zabil, to uz ale nefajcil...
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků