Honzk a jazz

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Jana » 24 kvě. 2005, 09:57

Doplním moje : dojeli jsem skoro před 8, užili jsme si všech zácp, který snad v Praze byli :roll: ale hrdě jsme se prodrali přes masu Pata Methenyhou chtivích příznivců jazzu a hned si šli koupit CD The Way Up, který v podstatě tvořilo první část koncertu. Co se týče ozvučení a rezonance ozvěny z balkónů, musím seriózně říct, že my byli skoro vepředu a tam to zas tak zlý nebylo. První část - tj. nový CD od začátku do konce byla svižná a bombová, pár dalších věcí, který byly potom byla trošku roztahanější a některá sóla trochu moc exhibiční, ale to byla jen zanedbatelná tečka na dokonalým zážitku. Do 11 jeli jak diví a až bude příští koncert, jsem tam zas :!:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Honzk » 24 kvě. 2005, 10:30

jjj, přesně tak i my, napřed sme koupili CD, pak šli omrknout aparaturu a kytary a pak teprve na místo.

Stihli sme první přídavek kterej končil v 23 a pak museli valit rychle na vlak. Takže další přídavek už nebyl, že ?

Jinak Metheny u toho dělá hrozný ksichty místama, že ? Byli sme sice v zadní části, ale loveckej dalekohled je holt loveckej dalekohled :lol:

.... jen škoda, že další koncert bude pravděpodobně až zase za 2-3 roky.
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 24 kvě. 2005, 10:46

Honzk píše:jjj, přesně tak i my, napřed sme koupili CD, pak šli omrknout aparaturu a kytary a pak teprve na místo.

Stihli sme první přídavek kterej končil v 23 a pak museli valit rychle na vlak. Takže další přídavek už nebyl, že ?

Jinak Metheny u toho dělá hrozný ksichty místama, že ? Byli sme sice v zadní části, ale loveckej dalekohled je holt loveckej dalekohled :lol:

.... jen škoda, že další koncert bude pravděpodobně až zase za 2-3 roky.


Přídavek skončil i s potleskem a pískáním pár minut po 23.

Ksichty má fakt brutální, ale umí, tak mu to toleruju :wink: Jinak nejbrutálnější ksichty tam házel ten sladkej pianista a klávesák, když ho nutili hrát tvrdý fláky na kytaru a on to měl fakt proti přirozenosti :roll:

Škoda, škoda, ale třeba bude mezitím něco dalšího, co bude stát za to.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 24 kvě. 2005, 10:51

Jana píše:Škoda, škoda, ale třeba bude mezitím něco dalšího, co bude stát za to.

Třeba Deczi&Celulla NY, ten tu hraje co chvíli (tedy v Brně, v Praze jsem na něm ječtě nebyl)... mohu jen doporučit.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alfik » 24 kvě. 2005, 11:42

Jojo, na Deczim jsem byl jednou právě v Lucerně, bylo to super.
Jinak jsem rád, že se Vám koncert vydařil, vlastně jsme se tam skoro mohli potkat, protože jsem se tam tudy kolem šesté valil s bratránkem - dýmkařským adeptem k Hingarovi pro jeho první dýmku (bratránkovo, ne Hingarovo, samozřejmě :lol:)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Honzk » 24 kvě. 2005, 12:13

Dík, v tu dobu brutálně chcalo, seděli sme u Pinkasů a Univerzity Flake voněl....., jo jo...
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod meduard » 25 kvě. 2005, 12:39

na pražský koncert som nemohol prísť, ale vlani v auguste som videl methenyho vo viedenskej opere v triu s antoniom sanchezom a christianom mc bride-om, na prídavok prišiel s nimi spievať bobby mc ferrin, to bol zážitok nadosmrti...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 25 kvě. 2005, 12:43

Bobby McFerrin a VocalSummit je neuvěřitelná pecka... měl jsem půjčenou nějakou dost starou desku, a tam byly zahraný "na hubu" skladby od reggae přes jazz-standardy až po klasiky... docela nářez
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Honzk » 25 kvě. 2005, 13:18

Jo, to věřím, pro mě je zatím Metheny nejoblíbenější jazzman a v podstatě se mě líbí skoro všechno co vydal. Naprosto ojedinělý je třeba Map Of The World, což je hudba k filmu (naprosto krásně melodická). Stejně tak ojedinělý je ale album Zero Tolerance of Silnce, takovej opak melodičnosti, který sem šel vrátit, protože to musel bejt jeho nějakej alternativní experiment, kterej ale na mě byl taková síla, že stačil ten jeden poslech. Je až neuvěřitelný, že ten člověk na jednu stranu složí takový nádherný skladby a na druhou stranu vyblije takovej mazec. Třeba po 50-tým poslouchání by mě to zaujalo, ale nevim, nevim....

Slyšeli jste někdo to album ?



Jinak perfektní zážitek byl i loňskej koncert John Scofielda s qvartetem...
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod meduard » 26 kvě. 2005, 07:52

jo, nedá sa to počúvať...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod rtie » 24 črc. 2006, 22:24

Honzk píše:Jo, to věřím, pro mě je zatím Metheny nejoblíbenější jazzman a v podstatě se mě líbí skoro všechno co vydal. Naprosto ojedinělý je třeba Map Of The World, což je hudba k filmu (naprosto krásně melodická). Stejně tak ojedinělý je ale album Zero Tolerance of Silnce, takovej opak melodičnosti, který sem šel vrátit, protože to musel bejt jeho nějakej alternativní experiment, kterej ale na mě byl taková síla, že stačil ten jeden poslech. Je až neuvěřitelný, že ten člověk na jednu stranu složí takový nádherný skladby a na druhou stranu vyblije takovej mazec. Třeba po 50-tým poslouchání by mě to zaujalo, ale nevim, nevim....

Slyšeli jste někdo to album ?

Jinak perfektní zážitek byl i loňskej koncert John Scofielda s qvartetem...


methenyho sleduji jiz delsi dobu. je to borec, jako ostatne vetsina bilych kytaristu (mike stern, john scofield. john mclaughlin), kteri se pohybovali okolo byvalych sidemanu milese davise. hral mj. s hancockem, sonny rollinsem, ale i s jaco pastoriusem - coz je naprosta spicka mezi jazzovymi bassmany.

a cetl jsi biografii milese davise, tam mas historii moderniho jazzu a muzikantu, kteri ji tvorili, jako na dlani ?
rtie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 24 črc. 2006, 14:58

Příspěvekod Honzk » 25 črc. 2006, 09:10

Nečetl, ale dík za typ, určitě to někde seženu a přečtu....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Autobiografie Miles Davis

Příspěvekod rtie » 27 črc. 2006, 22:49

autori miles davis a quincy troupe. vydano 2000 v ceskem prekladu (skvela prace josefa rauvolfa) ve slovenskem (!!?) nakladatelstvi Silberman isbn 80-967766-1-4.
jako priloha bylo vlozeno cd s instrumentalni hudbou od tria seban-buntaj-rozga.

zajimave cteni, nejenom pro fanouska jazzu. objevuji se zde i znacne militantni, az rasisticke milesovy nazory na bile (lhostejno, zda kritizuje policajty, devky, muzikanty atd.). samozrejme umeje "prdel" i lojzikovi armstrongu i dalsim muzikantum. je to kronika zivota v americe v 50. - 80. letech 20. stoleti.
kniha zacina :
Tak teda poslouchejte. To nejparádnější vzrůšo v celým mým životě, a to myslím oblečenej, jsem zažil, když jsem někdy v roce 1944 slyšel v St. Louis, MI hrát společně Dizzyho a Birda.
rtie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 24 črc. 2006, 14:58

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 15 návštevníků