Rybarsky listek

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Rybarsky listek

Příspěvekod tuton » 22 dub. 2005, 08:05

Dovolte mi tema nesouvisejici s dymkou (i kdyz za jistych okolnosti). Nemate nekdo zkusenosti se ziskavanim rybarskeho listku? Hlavne me zajima, jestli lze pozadat i mimo misto trvaleho bydliste, jake zkousky jsou treba, kolik ta sranda stoji atd. Neco uz vim, ale potrebuju si to utridit.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jaroslav » 22 dub. 2005, 11:19

Tak to by asi byla nejlepším řešením ministerská povolenka. Palas ji velmi rád dává - je to lístek, který tě opravňuje lovit na všech vodách v Česku, a to i bez rybářského lístku a čehokoliv jiného. Jen nevím, jestli by to ještě stihnul, protože už mu hoří koudel u pr.....
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod Alferi » 22 dub. 2005, 22:52

Já jsem rybářský lístek míval tak před skoro deseti lety, kdy ještě stál dvě kila :( . Chce to asi zajít na místní rybářský svaz. Nebo na netu by se taky mělo něco najít.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Nick » 23 dub. 2005, 15:01

No ted presne nevim ale platil sem pstuhovku celosvazovou cca 1200,-
rocni liste nevim mam 3rocni tusim kolem 300,-,a s tema ostatnima vecma se vlezes do 500,-.Nepocitam do toho brigady ktere stoji dle uzemi od 50-100 za 1h.
vsecno by bylo fajn jen kdyby se lip hospodarilo aby clovek nemusel chodit k narovnanym rekam/stokam/s tim ze tam neni kropenac nad 30cm :(
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Grandpapa » 24 dub. 2005, 21:53

S lístkem je to celkem jednoduché zajdeš na městský (obecní) úřad a požádáš o vydání rybařského lístku - platnost 1 - 10 let vydávají na počkání. Horší je povolenka. Vybereš si ZO Rybářského svazu která je ti nejblíže a to buď bydlištěm nebo srdcem (prostě kteroukoliv) a požádáš o členství, přijmou-li tě zaplatíš členský příspěvek 200,- + zápisné asi taky 200,- už jsem se dlouho nezapisoval tak nevím. Odpracuješ povinné brigády(nebo si je zaplatíš) + příspěvek na krmení. Projdeš úspěšně přípravným kurzem a uděláš test (připravuje a vyhodnocuje výbor ZO). no a příští rok v lednu můžeš požádat o povolenku - krajskou, celosvazovou, celorepublikovou a to buď na mimopstruhové vody nebo na pstruhové. Tohle je klasika ale protože jsme v Čechách všechno jde i podstatně zkrátit. Záleží na tom jakou základní organizaci si vybereš a jaké tam máš známé a kolik do toho chceš investovat. Když budeš mít štěstí atd. příští sobotu a neděli tě můžu potkat na nějakém rybníce.

Petrův zdar
Uživatelský avatar
Grandpapa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 70
Registrován: 22 lis. 2004, 22:23
Bydliště: Žihle

Příspěvekod tuton » 25 dub. 2005, 06:17

Diky za odpovedi, jdu do toho. Nevim, jestli uz pristi veekend, ale doufam, ze si brzy zachytam :-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Alferi » 25 led. 2009, 20:08

Chlapi, v bedně býval jednoho času pořad o rybaření s Hrušínským (mladším), nevzpomínáte si někdo na název?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Nevill » 25 led. 2009, 20:37

Alferi píše:Chlapi, v bedně býval jednoho času pořad o rybaření s Hrušínským (mladším), nevzpomínáte si někdo na název?


Jak na ryby...

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... k-na-ryby/
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Alferi » 26 led. 2009, 11:59

To je ono, díky.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Alferi » 19 zář. 2009, 22:16

Protože jsem se z rodné Hané přestěhoval k Vltavě, neměl jsem jinou možnost, než se ve volném čase stát tichým bláznem. ... zatím moc úspěchy neslavím, spíš zkouším jednotlivé techniky s občasným propagačním výsledkem (pár rybích dorostenců, občas se ukáže něco slibnějšího). Fajfka se tu a tam taky dá pobafat.

Jenom myslím, že letos už žádná nová faja nebude, volné fondy jsem asi vyčerpal na vercajk. :think:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod pepson » 20 zář. 2009, 12:44

Alferi píše:Protože jsem se z rodné Hané přestěhoval k Vltavě, neměl jsem jinou možnost, než se ve volném čase stát tichým bláznem. ... zatím moc úspěchy neslavím, spíš zkouším jednotlivé techniky s občasným propagačním výsledkem (pár rybích dorostenců, občas se ukáže něco slibnějšího). Fajfka se tu a tam taky dá pobafat.

Jenom myslím, že letos už žádná nová faja nebude, volné fondy jsem asi vyčerpal na vercajk. :think:

Čo by som za to dal,keby u nás tiekla rieka :pray: .Aby som neklamal,tak tečie u nás Nitra,ktorá vyviera pod Kľakom cca 25 km od Prievidze,kde bývam a je to len potok,ktorý preštím po troch pivách.Nitra vyzerá ako rieka až v Partizánskom a to je cez 30 km :( Ak ti môžem odporučiť,tak určite vyskúšaj "feeder",alebo "plavačku",je to zábava ako prasa,len na fajku nie je väčšinou čas,ale to pri rybačke nevadí,je to o pohode :wink:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod mrcos » 20 zář. 2009, 13:47

Už nějaký čas uvažuju, že opráším vercajk, ale asi na to stejně nebude čas :evil: Kde jsou ty časy, kdy jsem chodil na mušku chytat pstruhy :pray:
TO je skutečně zábavná rybačka. Akorát jsem chodil domů ještě promrzlejší, než kolegové kapraři. A stejně tak to bylo s přívlačí. Vysedávat na břehu rybníka mě nikdy moc nebavilo, ale tohle mělo něco do sebe. Ostatně, kolikrát jsem toho ani moc nechytil, ale stát do půli stehen v řece, to byl relax :)

:arrow: Alferi
Přimlouvám se za přívlač, u Vltavy to jistě půjde dobře. Pokud už sis pořídil vercajk, ale není to nic extra specializovanýho, tak si přikup nějakou tu třpytku, gumu (twister), streamer, ... a zkus dravce. Obzvlášť teď na podzim. Nakonec streamery si můžeš vázat doma sám, což je zhusta minimálně stejně účinný jako kupovaný nástrahy, leč nepoměrně levnější. A pak k tomu má člověk taky trošku jinší přístup :wink:
Akorát teda fajfka se u toho kouřit fakt nedá.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod LUBO » 20 zář. 2009, 21:01

Nazdar Tuton,
ja teraz chodim skoro kazdy den na ryby, aj teraz som sa pred pol hodinou vratil od Dunaja, chytil som bolena a jalca. Mam to stastie, ze u nas v Samorine je velka dunajska nadrz a kvoli rybacke som sa rozhodol kupit aj specialnu motorku, ktoru pouzivam na ryby, je to Honda Zoomer. Ja som si urobil skusky v Rakusku a potom som si tam kupil listok na jeden revir, kde som chodil na pstruhy a na Dunaj na stuky. Ten rok na jesen som si vybavil aj listok na Slovensku s tym, ze som tam ukazal doklady o vykonani skusky v Rakusku a teda som u nas skusky robit nemusel. Moj kolega zo Slovenska ovsem zasiel na rybarsku organizaciu a vydali mu normalne listok bez skusok, len tak. Pritom ked vidi jesetera, tak sa spyta, co je to za ryba a ked vidi nejake olovo, tak sa pyta, na aku rybu to je. O tom, co je to doba hajenia, ake su velkosti ryb, atd. samozrejme nema ani potuchy. No co k tomu dodat? Slovensky hnus v systeme fungovania, alebo skor nefungovania. Preto utekam k vode, kedy mozem a pomaha mi to psychicky prenasat sa cez ten vsetok magorizmus vo vsetkych sferach zivota u nas.
Ako sa pisalo uz vyssie, tak na mestskom urade som si musel vybavit rybarske povolenie, ale to nie je vsetko, este musis mat od rybarov v konkretnej organizacii listok a ten stoji najviac. Nikdy ale nezabudni v buducnosti skontrolovat aj platnost toho listka z obecneho uradu, lebo ked strati platnost, tak by si mal problemy pri kontrole. Myslim, ze u Vas v Cechach je to obdobne, ako u nas.
Rybacka je fajn vec, teraz je cas privlace, ale aby som pravdu povedal, tak aj feeder mam velmi rad, aj teraz za dna feedrujem a az na vecer presedlam na privlac.
Davno som ta nevidel, neprides na nejake preteky sa len tak pozriet? My ideme na Klani do Dalesic, mozno ani nebudem sutazit, ale ideme tam kvoli stretnutiu s kamaratmi, potom by sme mohli pokecat aj o rybach.
Maj sa
Lubo
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod vodrap » 17 srp. 2010, 19:33

Navštívil jsem Norsko, krásná krajina, no prostě pohoda, dýmání skvělé :puffy:
Pár fotečekimage_id: 8875image_id: 8876image_id: 8877
Uživatelský avatar
vodrap
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 896
Věk: 48
Registrován: 19 črc. 2009, 20:36
Bydliště: Tábor

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod vodrap » 13 čer. 2011, 20:00

Tak zase po roce jsem navštívil Norsko. Opravdu nádherná krajina a povedl se i dobrý úlovek.
Halibut 165cm,53kg.image_id: 11096
Uživatelský avatar
vodrap
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 896
Věk: 48
Registrován: 19 črc. 2009, 20:36
Bydliště: Tábor

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron