Rybarsky listek

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod jorgos » 08 čer. 2018, 16:18

Také se těším na další putování po Tvých revírech. Já jsem momentálně jenom sponzorem MRS. Každý rok si říkám, příští rok, příští rok.... :roll: :palm:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 25 srp. 2018, 13:56

A po delší odmlce tu máme další díl myých rybářských dobrodužství (a katastrof):

Výprava první: Opět jsem se vydal na revír Vltava 7A (tůň malá říčka na Zbraslavi) kde díky dlouhodobému suchu klesla hladina o cca 0.5 - 0.75 m což odhalilo ohromné množství kamenů skrytých těsně pod hladinou. Po zapsání docházky jsem si namíchal krmení (které se mi lehce proneslo po transportu přes celou prahu). Tak si jen tak cvičně nahodím, abych si oveřil že mám dobře nastavenou hloubku (cca 1 m) s nastraženou mraženou kukuřicí mi skoro hned po nahození vzal cejn o velikosti cca 30 cm. Říkám si dobrý začátek, tak si tak trochu prokrmím a lovím dál, v průběhu cca dvou hodin chytím pár plotiček a velmi pěkného perlína (cca 30 cm a asi 0.5 kg živé váhy) tak přichází katastrofa nahodím a chci potopit vlasec a v tu se mi podaří špičkou prutu podaří trefit kámen a ucvaknout špičku mezi koncovým a druhým očkem. Číž jsem si "vydělal" 1500 Kč za nový prut včetně poštovného. Se spoustou nepublikovatelných nadávek odstříhavám navazaný prut a naházím do vody cca 1/2 kýble krmení spolu se cca 1/4 l červů. Odcházím od vodu mírně přinasrán a říkám si tak si tu někdo skvěle zachytá, když jsem mu tam zakrmil.

Výprava na sever:
1. den: Přijal jsem pozvání od parťáka z lovecké on-line hry (theHunter) abych přijel za ním do Chomutova a zarybařil si na místních vodách. Po skonsolidování dovolených jsem se dopravil na daleký sever. Malá poznámka batoh v kterém skoro nic nebylo otekl na váhu neuveřitelných 20 kg. Po ubytování jsme si vzali vybavení a vyrazili na revír Bílina 8 podrevír 2 VD Zaječice, kde jsem se začas seznamovat s mně dosud neznámou technikou lovu a to jest s feederem. Jen samotné nastrojení prutu (zapůjčeného) se nebešlo bez komických situací a to nemluvím o samotném nahazování kde jsem měl co dělat aby to letělo tam kam by mělo tedy směrem na hladinu vody a né do větví okolních stromů či rákosin v okolí.

2. den ráno a dopoledne: Časně nad ránem jsme opět vyrazili na Bílina 8 podrevír 2 VD Zaječice tentokrát vybaveni vláčkařským vybavením. Po mnoha marných pokusech jsem se rozhodl zabrodit do vody (hloubka kolem 1 m) po mnoha a mnoha náhozech bez hmatatelného výsledku se mi podařilo ulovit pidi candátka (velikost kolem 20 cm), který se tak stal mým prvním candátem a první rybou ulovenou na vláčku. po mnoha dalších marných pokuset zda se tam někde neschovávají jeho větší bráškové. Jsem zabali pruty a jeli zpět.

2. den odpoledne a večer: opět jsme se vrátili na známé místo a opět s feedery. Někdy při třetím náhozu jse mi podařilo upálit kmenový vlasec (Awashima 0.18 Feeder Match) při náhozu a tak jsem viděl jak krmítko setí vzduchem a já držím v ruce bezprizorný prut s povlávající imitací. No nic tak jsem mazaně vytáhl z batohu náhradní naviják s namotanou 0.20 od Awashima a navázal znovu a lépe. Podařilo se mi chytit pár plotiček a pak jsem se rozhodl napíchnout zrnko kukukuřice a vylepšit je dvěma bílými červíky a po chvíli čekání ukázkový záběr od kapříka a výsledkem by tenhle krasavec od délce 48 cm image_id: 26649. A po chvíli už nás začali žrát komáři a byla tma jak v pytli tak jsme zabali nádobíčko a jeli zpět na základnu.

3. den: Vyrazili jsme na revír Ohře 9 Údolní nádrž Nechranice opět vybavení vybavením na vláčku a vybrojeni výkřikem moderní techniky nafukovacím člunem s echolotem (člun vyl vyzbrojen regitračními čísly jak je požadováno). Po dojetí na míto činnu si připravuji pá lankových návazců do zásoby jelikož stav vody je velmi nízký a břehy jsou posety nánosy sláviček v množství větším než malém. Chvíli chytáme ze břehu ale lovící boleni ignorují naše pukusy se jim zalíbit. tak se vydáváme na vodu, kde se pokoušíme a opět bez výsledku. po nějaé době dojíždíme k mělčině u prostřed přehrady, kde vysedáme a mně se podáří zaseknout bolena který my díky mojí chybě v průběhu souboje padá z háčku. Po chvíli se opět naloďujeme a chytáme dál ale opět bez výsledku (nepočítám li slušně připálení od sluníčka jelikož se mi podařilo nechat opalovací krém na břehu v autě). pak nás přicházející bouřka vyhání z vody zpět na břeh ke kotvišti. Jelikož nás bouřka obešla pokoušíme štestí u kotviště, kde se mi podří podseknout kapra a uspěšně je dovláčím ke břehu kde je kolega osvobozuje a pouští kam patří. Na večer se opět vydáváme na zaječice kde se nám podaří chytit pár plotiček jinak nic zajímavého.

4. a poslední den: opět dopoledne na Zaječicích kde se kolegovi při prvním náhozu ulovit šupanatého krasavce od délce rovných 55 cm a chvíli potom slušného cejna o délce 42 cm. Já jsem chytil pár plotiček běžné velikosti (cca 15 -20 cm) a jako poslední rybu dne asi 15 cm ježdíka. Pak přišl čas zabalit cajky a vyrazit zpět do víru velkoměsta. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod RottenFox » 26 srp. 2018, 08:55

Pěkný. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod klasik51 » 27 srp. 2018, 07:58

Jo :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 27 srp. 2018, 12:44

Díky mnohokrát, připadal jsem si jako když jsem na škole smolil slohovku. Malý poznatek u feederu by v klidu šla kouřit fajfka bez rizika, že jí jeden utopí nebo jinak poškodí. Jinak včera navečer jsem se vydal na Vltavu pod trojský jez a dopadl jsem jak sedláci u Chlumce. Jelikož koryto řeky je tam plne kamenů, větví a vodních trav, ale taky ryb. Tak se mi tam úspěšne podařilo utrhat pěkných pár třyptek a taky dost metrů imitace. Sic jsem ulovil jednoho mírového okouna (20+ cm). Tak jsem se domů vrátil celkem spokojen, byť podrápán od ostružiní a s botami plnými vody.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 04 črc. 2019, 21:35

Minulý víkend u nás byly rybářské závody. Dopoledne dětské, odpoledne pro dospělé. Ty dětské vyhrála mladší dcera a udělala mi velkou radost. Odpolední závod dospělých probíhá již tradičně tak, že dospělí loví a děti roznášejí až k prutům točené pivo a klobásy z grilu. Po dětských závodech jsem se vsadil, že pokud vyhraju také, přeplavu rybník. No vyhrál jsem :smoke1: . Koupat se mi nechtělo ale sázka je sázka. Svižně jsem se rozběhl a ladně skočil šipku. Chyba se vloudila a po dopadu mi hned bylo jasný jaká - trefit mělčinu s ostrym štěrkem je celkem naprd. Poškodil jsem si kýl od prsou k pupíku :mryellow: . Rybník jsem samozřejmě přeplaval a pak nastala desinfekce alkoholem vnější(jabkovice) i vnitřní(Tulamorka). Doma se ještě desinfikovalo kysličníkem což byla o dost menší zábava. Teď si loupu strupy a mám se fajn :puffy:
Naposledy upravil Gimli dne 04 črc. 2019, 22:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Rog » 04 črc. 2019, 21:57

Správny trpaslík pláve v drátenej košeli a spodkoch. :mryellow: . Ako si na to mohol zabudnúť :?: :mrgreen:
Dúfam, že adpoň sekeru si pri plávaní neodložil... :wink:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 04 črc. 2019, 22:11

Vzhledem k počasí jsem odložil vše, kromě vedrem zakalených trenek :mryellow: :wink:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod RottenFox » 04 črc. 2019, 22:12

:lol: :rofl: :palm: :clamp:

Nech se příště radši hodit. :-)

https://m.youtube.com/watch?v=DkFzbPth288
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Zagarne » 05 črc. 2019, 06:36

neni vzdycky pri ruce Aragorn, kterej by zvladnul hazet trpaslikem pres celej rybnik. ale placnout sipku do melciny, to musela asi dcerka poctive behat s tema pivama :D
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Fénix » 08 črc. 2019, 10:05

Tohle se snad může stát jen Gimlimu :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Yetenek » 08 črc. 2019, 16:04

Gimli píše:.... Poškodil jsem si kýl od prsou k pupíku :mryellow: . ....


Hlavně, že pro tentokrát nepraskaly kosti :lol:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 08 črc. 2019, 19:58

Jj, piva jsem měl dost po celej závod. Ale stále platí, že trpaslíka nikdo nepovalí :mryellow: :mryellow: :wink: . A že se to tentokrát obešlo bez zlomeniny je fajn :puffy: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod klasik51 » 12 srp. 2019, 19:06

Fénix píše:Tohle se snad může stát jen Gimlimu :lol:

:ok: :D souhlas :D ale napsal bych to jinak - tohle dokáže jen Gimli :twisted:
Vyprávěl sem to Haničce, nechtěj vědět co řekla :plaster: :palm:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 16 srp. 2019, 21:28

Minulý týden jsem byl s rodinou na cyklodovolené - Třeboňsko je kraj rybníků, nás rybářů a kilometrů zdarma. Prožil jsem tam pět úžasnejch let a mj. se naučil kouřit dýmku, takže tam bývám rád a poněkud nostalgický. Před výlety na kolech jsem všechny svoje ženy důkladně poučil o tom jak vypadá bezpečná a zodpovědná jízda. Pak už jsme jen objížděli rybníky kde človek trávil mládí a já častoval potomstvo výkladem k nim. Fungovalo to motivačně, děti pak měli tendence jezdit napřed. Kousek po sjezdu z Novořecké hráze se mi kolo zprudka zastavilo, oba jsme udělali kotrmelec a blíže ( dílem společně, dílem samostatně) poznali lužní les. Prostě držka jako kráva. Když jsem se dokázal zvednout ostatní se vraceli a divili co se stalo. Vypadla jsem poněkud zbídačeně, ale bláto a lesní humus se snadno oklepal. Mám lehce pošramocenou nohu s řádným jelitem a stále pociťuju nelibost nad naraženým ramenem + chvilkovou přítomnost řidítek v žebrech a hrudníku. Nejvíc bylo líto to, co se stalo dětem. Jely totiž vpředu a vůbec to neviděly. Jinak musím připomenout, že kolo mi servisuje jeden hodný pán z Milevska, takže všechno vydrželo. Až teda na tu jednu součástku, která hrála v havárii stěžejní roli - chytnul jsem s ní o pařez, který mě tam celkem překvapil a zastavil. Součástka z části praskla, ale dojel jsem. Byla to šlapka :mryellow: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků