Rybarsky listek

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Miky V-2 » 22 led. 2015, 08:37

cechura09 píše:U přívlače, muchy a feederu nekouřím. Jednak jsem moc v pohybu a je tolik jiné práce že na fajku v klidu prostě nemám čas.
Když si sednu na kapry, beru sebou obyč fajku Angelo nebo starší Vauen. Obě mají dovoleno zmoknout a spadnout,
dobře se drží jen v zubech a pokud bych le rozšlápl, škoda velká nebude. O druhu tabáku na ryby jsem nikdy extra nepřemýšlel,
spíš ale vemu pixlu se zatahovacím víčkem čili kulatou - třeba Rattrays, než SG krabičky kvůli vysypání. :puffy:


...a ja prave jen muškařim a obcas vlacim..takže s tim bafanim jak vidim to nebude tak lehke jak si ma romanticka duše myslela :D ...ale chvilka u vody na kameni by mozna sla na malý kotlik :smoke1:

...ten Fishing tabák vypadá velice esteticky az prikladne...treba bude fajn diky za tip :-)

...vydra je ku..a!! Ale když pusobi skody na majetku , musim byt nejaka i pravni ochrana na tve strane a zpusob jak ji vystrnadit :think:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 22 led. 2015, 16:00

Ta sice je, ale vyrazit něco ze státu je v tomhle případě neskutečná pakárna. Bohužel mám takové infomace, že při ohlášení škody způsobené vydrou zjistili na daném místě příslušné orgány opravdu vhodné podmínky i pro více vyder.... Nakonec ta vyplacená náhrada ani nestála za řeč.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Miky V-2 » 22 led. 2015, 22:20

..jak říkáš. ...v tomhle státu. ..nefunguje bohužel mnohem více věcí, ale drzim palce at ti to vyjde boj jak ze státem tak tou potvorou :wink:
..vsak vidíš jak to fungovalo s Kormorany...u nas plundrovali a misty ještě pořád. . Lipany i Pstruhy ve velkem, kdyby ted nezačali vozit potocaky ze Slovenska, tak je to ve vodě pusto...samozrejme i duhaky, ale tak to je velkosklad :-))
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 22 led. 2015, 22:31

Jo ornitologická lobby, to je taky svoloč. Rybožraví ptáci vyhnaní z okolních států ( kde maj lidi rozum)si vesele vyžírají genofond našich ryb který se udržel jen kvůli dřině rybářů a penězům ČRS. Ornitolog si ochranitelsky chrochtá nad obřími hejny kormoránů a volavek aniž by hnul prstem a biodiverzita dostává řádně na prdel. K tomu vydra a norek :evil: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod littlebull » 23 led. 2015, 21:53

:ok: :ok: :ok:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod LudaT » 24 led. 2015, 07:22

No naprosto souhlasím s tou "ornitologickou" lobby, ale ve většině případů je právě největším škůdcem již zmiňovaný ČRS a MRS s jejich zarybňovacími plány zaměřenými pouze na zarybnění "masem" tím že se v 90% sadí pouze kapr, duhák a když už potočák tak je to kolowrat či ital který je stejnej brojler jako ten zmiňovaný duhák. Čest organizacím které se snaží o lipany, potočáky původních linií (pokud ještě vůbec jsou), parmy a jiné reofilní a původní druhy. Tím nezlechčuji problém vyder, volavek, norků a kormoránů které opravdu lokálně páchají škody (někdy obrovské), ale dle mě to není nic ve srovnání s tím co napácháme my jako rybáři v čele s naším vedením.
Samosebou protipovodňová lobby která narovná koryto do lichoběžníku a odstraní každej balvan z toku je na další diskuzi.
Nechci tu rozdmýchávat flame jde pouze o můj subjektivní názor a nemusí být vůbec správný....
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 24 led. 2015, 09:36

No možná bych se hádal, zarybňovací plány a jejich dodržování ve sportovních revírech nejsou prvoplánovým hospodařením na maso. Mj, zarybňovací plán také podléhá schválení a kontrole. Taky intenzivně na větších volných plochách hospodařit prakticky nelze a pak, na to prostě ČRS nemá finance. Na potocích je situace taková, že místní chovné linie jsou povšechně minulostí - ne kvůli ČRS, který se o ně leta staral, ale kvůli volavkám, kormoránům, norkům a vydrám. Hejno kormoránů dokáže leckterou vodu totálně odrybnit. S tím souvisí také to co se dnes nasazuje, protože sehnat kvalitní domácí násadu není legrace. U nás je takřka každá voda MP a ten poslední chovný pstruhový potok s místní linií co kousek od nás je dostává záhul od kormoránů a volavek přilétajících od Orlíka Kamýka a generačního materiálu v něm zbývá minimum. Obdobná situace je takřka všude. To o čem píšeš je spíš situace v intenzivních komerčních chovech, ale i těch je proti dobám minulým minimum. Lék na nastalou situaci podle mě je odlov přemnožených predátorů a to zejména z míst kde nemají co dělat, bo kormorán či vydra nepatří na pstruhovou kapiláru nebo do malého či chovného rybníka. Zemědělce taky nikdo nenutí živit v kravíně medvědy. To že jsou volavky, kormoráni a vydry přemnožené se všeobecně ví, jen nikoho z odpovědných neštve, že to sponzorují sportovní a produkční rybáři.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod LudaT » 24 led. 2015, 10:11

Ale já bych se nehádal :wink: , ano teď jsou volavky, kormoráni a vydry přemnožené a páchají škody.
Problém s původním potočákem a lipanem vznikl ale ještě v dobách kdy jsme se na kormorány jezdily jako na raritu dívat na Novomlýnský nádrže, počty bych spočítal na prstech jedné ruky. Problém potočáků a lipanů vznikl převážně špatným hospodařením jak ČRS/MRS tak vodohospodářů, tím že jsme jim zničily přirozený prostředí pro výtěr a nasazovaly nepůvodní linie který konkurují jak stanovištně tak potravně atd... To že se kormorán nestřílí ikdyž už je jeho regulace povolena je zase problém nás rybářů, hold by jsme si museli urvat od huby a nějakou tu kačku dát myslivcům na náboje (mezi rybáři je jich taky dost). Ono to že půjde myslivec sám od sebe střílet kormorána jen tak pro zábavu je trošku naivní.
Ale neber to jako plošnou kritiku vím že pár organizací dělá co může aby naše děti věděli jak vůbec původní ryba vypadá a to se cení.
Mimochodem stačí se podívat na zarybňovací plány a je jasný že je to opravdu ve většině případů jen o tom mase. A v zarybňovacích plánech pod kolonu Pstruh potoční spadají právě i ty nepůvodní linie, které se kromě vzhledu od duháka takřka neliší.
Ale jak už jsem psal je to jen můj subjektivní názor, nejsem ani ichtiolog, ani ornitolog. Jsem jen rybář kterýmu je u vody smutno když se občas rozhlídnu okolo sebe a moc se mi nelíbí když člověk viní jakýhokoliv živočicha z toho co sám způsobil svým vztahem k okolnímu prostředí.
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Miky V-2 » 25 led. 2015, 08:04

..at uz za to může kdokoliv, je smutne jak ty reky dopadly, po pádu bolševika ze začaly toky skvalitnovat co se tyce čistoty. A pak se řesilo jako třeba u nas kde mame krasnou líheň, kdo nai vlastne hospodařit..boje o mocad..a ryby se moc neřesily takze nebylo poradne co chytat. Pak přišel ten černy ptak a zas problemy..o lipana aby člověk zavadil, přitom např. Ostravice byla lipanova řeka...klasika sadili se duhaky, kteří se vychytali do par tydny. Ted aspoň ty kolovraty...je povahove jiný takze se tak jednoduše nevydrancuje. A jejich dost...když si vzpomenu na lovy ve Váhu...škoda plakat, taky velká a krásná řeka, prošla stejnym osudem...
Na divoké lovy je třeba zajet na sever nebo jinde v Evropě, ale to je uz jiný příběh :wink:
Uživatelský avatar
Miky V-2
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 51
Registrován: 13 led. 2015, 20:37
Bydliště: Frýdlant n.O.- Široká Niva

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 25 led. 2015, 09:20

Já si pořád myslím, že nebýt ČRS, tak problémy s potočákem, lipanem, mníkem, úhořem atd. by od konce 70 tých let, možná mnohem dřív, nebyly žádné .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod littlebull » 25 led. 2015, 09:35

Naprostý souhlas :ok:, přičemž stavy úhoře dnes řídí pouze EÚ.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Brenner » 25 led. 2015, 22:26

Miky V-2
na Ostravici jsem taky rád chytal, dokud tam byly staré dřevěné jezy. Je to tak 15 let. Teď už na ryby bohužel nechodím, ty řeky už nejsou co bývaly. Jen syna beru párkrát do roka na soukromý rybník, aby k tomu přičuchl. Jak chutná kormorán? :plaster:
Brenner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 42
Registrován: 24 lis. 2013, 19:59
Bydliště: Capindorf

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jakub » 26 led. 2015, 11:23

ČRS a MRS... jé já bych vám mohl vyprávět, ale nebudu páč nechci....protože se nechci nasírat .... zbytečně....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod littlebull » 26 led. 2015, 12:06

Brenner píše:Miky V-2 Jak chutná kormorán? :plaster:

Jako tuhá rybí kachna :puke: , ale znám jedince co mu šmakuje.

Jakub :arrow: je to divný, ale i s tím se dá souhlasit, záleží na koho narazils, já toho mám teď plný zuby v mateřské organizaci, rozkrádání, udávání, krytí lumpáren...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 26 led. 2015, 12:32

Je vždycky o lidech, když se sejde pár blbců na funkcích, je to pak opravdu paráda. Mě třeba fascinuje, jak je možný, že na pomezí Stč, a Jč. kraje funguje MO hl.m. Prahy a naši rybáři nemůžou na středočeskou krajskou povolenku chodit na revíry co mají pod nosem, neb patří Praze :roll: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 návštevníků