Rybarsky listek

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Alferi » 15 čer. 2015, 16:06

Hodně zdaru! :ok:
(už je to fakt pár let, co jsem pocuchal místní boleny ...)
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 20 srp. 2015, 22:21

Tak zítra vyrážím po pár letech na celý víkenrybařit na Orlík. Teším se, jak si v klidu zakouřím a mám takový pocit, že mě ryby rozhodně rušit nebudou :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 24 srp. 2015, 16:04

Na Orlíku bylo fajn, nej kapr byl cca okolo 5 kg, amur 60 cm, hromady lopat i zrcátek. Dravci vůbec nic a vítr foukal od kempů, takže v pátek do noci karaoke, v sobotu diskoška.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod cechura09 » 23 led. 2016, 09:47

Hájemství vodárenských nádrží se prolomit nepodařilo, nicméně nově od letošního roku otvírá podnik Povodí Moravy
pro širší rybářskou veřejnost 3 revíry, které v minulosti byly provozovány jako tzv " soukromé revíry". http://www.atraktivnirybolov.cz/cz/stranka/nadrze/
Za tento počin povodí :clamp:
Pravidla rybolovu a ceník povolenek na stánkách Povodí Moravy. :clamp:
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 04 dub. 2018, 19:39

Tak sem dnes po mnoha a mnoha letech vstopupil do řad tichých bláznů, vstupní test sem zvládnul se 2 chybami (spletl jsem si mřenku s hrouzkem -- dost pitomně se to poznávalo z toho pidi obrázku a v životě jsem ani jedno neviděl in natura, a napsal jsem že podměrečná štika se v Pstruhovém revíru pouští). No jsem dost zvědav jak se mi v Praze a okolí povede. Hlavně se těším až si splním klukovský sen o rybaření ve Stromovce (Revír Vltava - Malá říčka). J
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod klasik51 » 05 dub. 2018, 10:16

Tak tam pozdravuj. Na Malé řindě jsem vyrůstal. Byl tam tenkrát postavený o sezóně stánek s občerstvením a já jako malej a chudej kluk,
neměl na párek, ale za dvacet haléřů se dal koupit krajíc chleba, namazanej plnotučnou hořčicí. Jen bylo potřeba si vyčíhnout, až ty menší krajní
krajíce rozdá k párkům a přijdou na řadu ty prostřední. :yum:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 05 dub. 2018, 15:16

Tak vitam mezi tichy blazny a Petruv zdar !
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod basa333 » 06 dub. 2018, 07:15

klasik51 píše:... se dal koupit krajíc chleba, namazanej plnotučnou hořčicí. Jen bylo potřeba si vyčíhnout, až ty menší krajní krajíce rozdá k párkům a přijdou na řadu ty prostřední. :yum:


jo, takto jsem to praktikoval za mého mládí (počátkem 70. let) na koupališti v humpolci. 1,- kčs stál vstup a 1,- kčs chleba z hořčicí. a když jsem byl při penězích, zbylo i 70 haléřů na malinovku (nebo 50 haléřů na 0,5 litru šťávy). jak byl tehdy život krásný a prostý - žádné starosti, žádná škola nebo práce a celý den bez stresů za 2,50 kčs. a k tomu ještě spousta legrace s kamarády a ježdění na velké klouzačce, na které se mohlo sedět nebo ležet nebo jezdit na břiše pozadu atd. tehdy ještě nikdo nic nezakazoval. dodnes vidím, jak jsem na koupaliště přišel jako první návštěvník, vylézám na klouzačku a rozhlížím se po prázdném koupališti, slunce svítí naplno a já jedu poprvé v tom dni dolů. dnes tomu bude nějakých 47 let. koupaliště v humpolci dnes vypadá úplně jinak a klouzačka je tam nějaká pidi plastová.

sorry za ot
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod jirkab » 06 dub. 2018, 09:04

Jo, jo, to bejvávalo super :) ještě bych dodal, klouzačka byla betonová, v korytu gumový pás, na který tekla voda a odvážní to sjíždeli vestoje :) taky jsem zavzpomínal na Humpolecké koupálko :)
Pardon za :offtopic1:
Uživatelský avatar
jirkab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 796
Věk: 59
Registrován: 29 kvě. 2014, 12:24
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod basa333 » 06 dub. 2018, 10:29

boha, on je tu někdo, kdo ji znal? :wink: jasně, že byla betonová, z boku obložená bílými dlaždičkami, na schůdcích také. znalci nahoře zachytávali ze dvou vodovodních trubek vodu, aby pak dolů sjížděli rychleji "na louži". klouzačka končila přesně na hladině a dalo se při jízdě na břiše jet jako "motorový člun". ve stoje bych si ji tedy ale netroufl :naughty: . když byla ještě tehdy naživu a mladá, sjížděla ji i moje máti. jak je to strašně dávno :( , tehdy léto ještě znamenalo léto u babičky v humpolci a tedy téměř pořád na koupálku. když to píšu, mám slzy v očích, tolik se toho od té doby změnilo.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod klasik51 » 06 dub. 2018, 11:27

:ok: :clamp: a i o tomhle jsou ty moje knížky Tome. Můžu to napsat v množném čísle, protože píšu druhou. Pohádky nepočítaje.
Zachytit tam i ty drobné krásné "bezvýznamné" věci a chvíle. Které takové lidi, jako jsi ty pohladí. :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod basa333 » 06 dub. 2018, 11:58

máš absolutně pravdu. kolikrát mně stačí si vzpomenout jen na nějakou maličkost, třeba jak jsem někde pohladil kočku na plotě a šel dál a pak se přistihnu, že na to myslím už poněkolikáté a někdy se mi o tom i zdá. člověk nějak vyměkne nebo co a věci, na které si nevzpomněl 40 let nebo já nevím jak dlouho, najednou vytanou v živých barvách a někdy mám úplně pocit, že si vybavuji i třeba takovou tu vůni/smrad jak bylo horko a tavil se asfalt na kraji silnice a do toho seno, a bylo slyšet cvrkat cvrčky a já přemýšlel, co budu dělat odpoledne, jestli zůstanu na koupálku nebo se půjdeme odpoledne vykoupat na cihelnu (rybník v humpolci). najednou mám úplně pocit, že se zastavil čas a já jsem 50 let zpátky. doufám, že to nejsou předzvěsti něčeho nemilého.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod sihanuk » 06 dub. 2018, 22:09

krásný vzpomínky, já vždy trávil celý léto v Nižboru u Berouna, od rána do večera na rybách a bylo jedno jestli brali tloušti,parmy nebo jen ježdíci a při správném pošasí posedět do noci na úhoře.A taky pamatuju jak celý léto rostly houby a ne jak teď kdy rostou jen po deštích a to sotva. To byla nádhera lézt po stráních nad Berounkou a sbírat dubáky, lišky , syrovinky a když měl člověk štěstí tak narazil i na hřiba královského .
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod pitrson » 07 dub. 2018, 19:37

Jj hoši :puffy: tráva byla zelenější, světlo bylo jasnější, .. kde já to jen slyšel.. :wink:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod basa333 » 08 dub. 2018, 08:44

ale kdež, já myslím, že jen bylo méně starostí a méně myšlenek kolem nich a člověk nevnímal spoustu věcí - prostě svět kolem nás byl v dětství jednodušší, toť vše. tráva byla stejně zelená jako dnes a světlo bylo také stejně světlé. nechtěl jsem psát o tom, že dřív bylo všechno lepší - pokud jsi četl předchozí příspěvky, začalo to chlebem s hořčicí a vzpomínkou na koupaliště v humpolci :wink: .
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků