Kacířský vtip

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod forgi » 18 dub. 2005, 08:55

Kua chlapi, človek sa sem dva dni nedostane a ajhža, nestačím a diviť. Hlavne tomu čo jeden obyčajný vtip dokáže spustiť.
Fenix to vyjadril myslím vežmi presne, takže to už nebudem komentovať iba dodám, že toleranciu od druhých vyžadujú práve tí najmenej tolerantní.....
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Qido » 18 dub. 2005, 11:19

S tou tolerancí to je - ale nechme toho, jeden kanál duchovní útěchy stačil, chtěl jsem hlavně něco jinýho:
Od rána do teď jsem přemejšlel, co na tom vtipu vlastně je, proč mně tady tak vadil a proč Bohemunda tak nas.al - a výsledem je jeden zajímavý a pro mě velmi cenný poznatek k tématu "lidská tělesnost jako filosofický problém". Vida, jak dýmka dělá z člověka filozofa, ani ji nemusí kouřit :lol: :lol: :lol:
Díky všem :wink:

Pražské inťóš Qido
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 11:56

Qido píše:
Fénix píše:Qido, ty mě překvapuješ, celý večer jsi házel vtipy o židech - to jako OK, a teď když jde o faráře tak je to hulvátský?


Ne. Hulvátský mi přišlo (netrvdil jsem, že je) vytahovat takovej vtip v diskusi, který se účastní (a my víme, že se účastní) budoucí farář. Kdyby ho vyprávěl ne-křesťan mezi ne-křesťanama nebo naopak farář mezi farářema, nic proti (teda kromě toho, že je starej :wink: ), ale takhle to podle mě fakt je, jako by si Češi před Slovákama vyprávěli shazující vtipy o Slovácích (to jsem jednou zažil a bylo mi z toho stydno) nebo my neprávníci před tebou a bromdenem shazující vtipy o právnících nebo pro mě za mě brunety před blondýnkama vtipy o blondýnkách.
Na tom "shazující" je důraz: ty "kristologický" fóry, co jsou teď ve vtipech, jsou podle mě výborný; a pokud se dobře pamatuju (pokud ne, ať mě opraví, kdo tam byl), žádnej z mejch vtipů o Židech nebyl takovej, aby se to nějakýho Žida dotklo; ale i tak bych je ve společnosti, kde by se vyskytoval nějakej Žid a já bych o tom věděl, asi pro jistotu nepovídal vůbec.

bývalý ministrant Qido :lol: :lol:


Tak to jo, to chápu, i když ne zcela souhlasím. Jsou "vtipy", které mají za účel druhého zesměšnit nebo mu ublížit. To ale podle mého není opravdový vtip, ale prostě zabalená urážka a pokud je někdo s tím úmyslem vypráví, může to být v určité situaci, jak píšeš, hulvátské. Takový ovšem Šimiho případ nebyl. Nejen že neměl v úmyslu někoho urazit, ale ani ten vtip v sobě neobsahuje nějaké urážlivé osočení. Neuvádí konkrétního faráře, ani neříká, že by takové jednání bylo běžné, navíc mladý farář je očividně zhnusen a zděšen. Atd, je to prostě vtip jako každý jiný z rodiny drsnějších.

á propos, vtipy o právnících, i ty drsné (shazující), nejen rád poslouchám ale někdy i vyprávím :wink: Jen mám na ně blbou paměť tak to musí být zčerstva :)

V threadu vtipy prostě každý musí očekávat, že tam najde vtipy :) Pokud by na Foru byla zaregistrovaná jedna blondýna, právník, farář, žid, policajt, pak by se při tvém pojetí ohleduplnosti okruh přípustných vtipů výrazně zúžil :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 18 dub. 2005, 12:01

Fénix píše:
Qido píše:
Fénix píše:Qido, ty mě překvapuješ, celý večer jsi házel vtipy o židech - to jako OK, a teď když jde o faráře tak je to hulvátský?


Ne. Hulvátský mi přišlo (netrvdil jsem, že je) vytahovat takovej vtip v diskusi, který se účastní (a my víme, že se účastní) budoucí farář. Kdyby ho vyprávěl ne-křesťan mezi ne-křesťanama nebo naopak farář mezi farářema, nic proti (teda kromě toho, že je starej :wink: ), ale takhle to podle mě fakt je, jako by si Češi před Slovákama vyprávěli shazující vtipy o Slovácích (to jsem jednou zažil a bylo mi z toho stydno) nebo my neprávníci před tebou a bromdenem shazující vtipy o právnících nebo pro mě za mě brunety před blondýnkama vtipy o blondýnkách.
Na tom "shazující" je důraz: ty "kristologický" fóry, co jsou teď ve vtipech, jsou podle mě výborný; a pokud se dobře pamatuju (pokud ne, ať mě opraví, kdo tam byl), žádnej z mejch vtipů o Židech nebyl takovej, aby se to nějakýho Žida dotklo; ale i tak bych je ve společnosti, kde by se vyskytoval nějakej Žid a já bych o tom věděl, asi pro jistotu nepovídal vůbec.

bývalý ministrant Qido :lol: :lol:


Tak to jo, to chápu, i když ne zcela souhlasím. Jsou "vtipy", které mají za účel druhého zesměšnit nebo mu ublížit. To ale podle mého není opravdový vtip, ale prostě zabalená urážka a pokud je někdo s tím úmyslem vypráví, může to být v určité situaci, jak píšeš, hulvátské. Takový ovšem Šimiho případ nebyl. Nejen že neměl v úmyslu někoho urazit, ale ani ten vtip v sobě neobsahuje nějaké urážlivé osočení. Neuvádí konkrétního faráře, ani neříká, že by takové jednání bylo běžné, navíc mladý farář je očividně zhnusen a zděšen. Atd, je to prostě vtip jako každý jiný z rodiny drsnějších.

á propos, vtipy o právnících, i ty drsné (shazující), nejen rád poslouchám ale někdy i vyprávím :wink: Jen mám na ně blbou paměť tak to musí být zčerstva :)

V threadu vtipy prostě každý musí očekávat, že tam najde vtipy :) Pokud by na Foru byla zaregistrovaná jedna blondýna, právník, farář, žid, policajt, pak by se při tvém pojetí ohleduplnosti okruh přípustných vtipů výrazně zúžil :wink:


co je 100 mrtvejch pravniku?
...
...
...
velmi dobrej zacatek :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milan Zabloudil » 18 dub. 2005, 12:05

4 Quido: To bys potom ani nemohl poslat ten vtip o mladým faráři který dává prvně zpověď a děvče mu říká, že provozovala orální sex, on neví co jí uložit za pokání a tak se jde zeptat starého kostelníka co dával starý farář za orál. Kostelník mu povídá, já nevím jak komu ale mně stovku. :D :oops:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:05

Simon píše:co je 100 mrtvejch pravniku?
...
...
...
velmi dobrej zacatek :)


To je můj oblíbenej, protže je krátkej :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:07

Milan Zabloudil píše:4 Quido: To bys potom ani nemohl poslat ten vtip o mladým faráři který dává prvně zpověď a děvče mu říká, že provozovala orální sex, on neví co jí uložit za pokání a tak se jde zeptat starého kostelníka co dával starý farář za orál. Kostelník mu povídá, já nevím jak komu ale mně stovku. :D :oops:


Tak to nechápu :?: (ne ten vtip, ale podstatu příspěvku :) )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 18 dub. 2005, 12:11

To byl pokus o to naznačit, že některý vtip by se nemohl napsat :shock:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:14

Milan Zabloudil píše:To byl pokus o to naznačit, že některý vtip by se nemohl napsat :shock:


Já to stejně nechápu :oops: to myslíš jako tenhle? :

http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=523&postdays=0&postorder=asc&start=0
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 18 dub. 2005, 12:17

jasně, chtěl jsem ho trochu připomenout, aby se ještě vědělo o čem se mluví (píše), jen jsem ho zkrátil.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:21

aha
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 18 dub. 2005, 12:24

Fénix píše:aha


Dobrý už mlčím a sypu si dýmku na hlavu :wink:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:26

Milan Zabloudil píše:
Fénix píše:aha


Dobrý už mlčím a sypu si dýmku na hlavu :wink:


:wink: :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Qido » 18 dub. 2005, 12:26

Fénix píše:Tak to jo, to chápu, i když ne zcela souhlasím. Jsou "vtipy", které mají za účel druhého zesměšnit nebo mu ublížit. To ale podle mého není opravdový vtip, ale prostě zabalená urážka a pokud je někdo s tím úmyslem vypráví, může to být v určité situaci, jak píšeš, hulvátské. Takový ovšem Šimiho případ nebyl. Nejen že neměl v úmyslu někoho urazit, ale ani ten vtip v sobě neobsahuje nějaké urážlivé osočení. Neuvádí konkrétního faráře, ani neříká, že by takové jednání bylo běžné, navíc mladý farář je očividně zhnusen a zděšen. Atd, je to prostě vtip jako každý jiný z rodiny drsnějších.

á propos, vtipy o právnících, i ty drsné (shazující), nejen rád poslouchám ale někdy i vyprávím :wink: Jen mám na ně blbou paměť tak to musí být zčerstva :)

V threadu vtipy prostě každý musí očekávat, že tam najde vtipy :) Pokud by na Foru byla zaregistrovaná jedna blondýna, právník, farář, žid, policajt, pak by se při tvém pojetí ohleduplnosti okruh přípustných vtipů výrazně zúžil :wink:


Asi máš pravdu; sice mám teď pocit, že ta analogie s právníkama, doktorama atd. tak docela nesedí (i když jsem s ní sám přišel :oops: ) - ale ještě mi samotnýmu neni jasný proč (filosofické tázání nikdy nekončí :)) a kromě toho by to asi bylo na delší filosofickoidní diskusi, na kterou tu neni prostor, takže to beru.
Jak to teď vidím, měl jsem místo "hulvátský" napsat "netaktní" (nechal jsem se unést předchozí přestřelkou, Šimimu se omlouvám); netaktní to podle mě bylo, ale nahlížim, že v mezích normy: v threadu vtipy jsou vtipy a jsme tu skoro samý chlapi, takže na nějakou tu drsňárnu musí bejt každej připravenej.
Koneckonců ten příspěvek jsem skončil "nic víc, nic míň" - a to "nic víc" měla bejt špička Bohemundovi: vtip možná nebyl to pravý ořechový, ale neni nutný hned mávat charakterem a mystickým tělem atd.
Uf.
Tak snad je tím tahle nevtipná záležitost vyřízená, aspoň co se mého podílu na ní týče. Těším se 3.5. na dýmku míru :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 12:36

to Qido - tak to jsem rád že se rámcově shodujeme.
Dýmka míru - to je dobrý :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků