Espresso

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

espresso

jako JO!
87
66%
jako muze byt
32
24%
nikdy!
13
10%
 
Celkem hlasů : 132

Re: Espresso

Příspěvekod Sobpeta » 10 črc. 2013, 14:34

ucho píše:..turka do půllitru? Tak to opravdu nebude OK :mryellow:


Jj, dával jsem pět vrchovatých lžic kafe, aby to mělo grády... :mryellow:

Scaley píše:
No já teda taky nepochopil, proč by potřeba kvalitní kávy měla být nevýhodou. Nicméně u nás doma si do frenchpressu občas děláme i nějakou prasárnu ze supermarketu a vypít se to dá (vznikne z toho kofeinový nápoj na bázi kávy). Ale samozřejmě když si člověk najde kávu, která mu opravdu chutná a kupuje čerstvou z pražírny a namele nebo nechá si ji namlít na optimální hrubost pro frenchpress, tak je to úplně někde jinde. Ale je potřeba hledat tu optimální kávu (stejně jako hledáme ty správné tabáky). Kdysi jsem si myslel, že prostě čerstvá káva z pražírny je automaticky zárukou lahodnosti, ale káva od kávy se tak výrazně liší, že skutečně některé čerstvě upražené kávy jsou pro mě za hranicí poživatelnosti a nad jinými si naopak mlaskám. Zcela například nesnáším kávy s vysokou aciditou.


Jenže ono mezi konzumenty kávy je asi valná většina těch, kteří si prostě koupí kilo JIhlavanky v akci a z toho pytle dávají pět turků denně. Pak se samozřejmě diví, že když to nasypou do frenchpressu, nemají čistý přefiltrovaný nápoj, ale zakalený jakési zakalené bahno, oproti kterému byl původní turek mnohem lepší. Protože se kávou příliš nezabývám a piju hlavně ty konzumní značky zvolil jsem ten papírový filtr.
Hodně lidí si taky kupuje běžné tabáky v trafice a ani je nenapadne, že by mohli zkusit něco lepšího.

Ohledně kávy bych taky vyzkoušel něco lepšího, ale protože se moc neorientuji, poprosil bych zkušenější o doporučení nějaké dobré a silné kávy.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Espresso

Příspěvekod mrcos » 10 črc. 2013, 14:45

To se nediv, že ti to rozhazuje žaludek :) Taky jsem to takhle jeden čas dělal, taky jsem s tím musel přestat. Jak kafe stojí s lógrem, tak je to dycky nedobrý na žaludek.
A co se týká vstupní suroviny - ono i takovej Standard je někdy docela fajn, když je čerstvě umletej.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Espresso

Příspěvekod Sobpeta » 10 črc. 2013, 14:50

mrcos píše:... i takovej Standard je někdy docela fajn, když je čerstvě umletej.


Jo taky mi chutná, ale chtěl jsem vyzkoušet něco jinýho, abych nebyl za barbara. I když otec mi kdysi vyprávěl, že od někoho dostal nějakou brazilskou kávu, podle dárce prý vynikající. Chvíli se neúspešně pokoušel přesvědčit sám sebe, že mu chutná a pak se zas vrátil k jihlavance... :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Espresso

Příspěvekod OldaS » 10 črc. 2013, 16:32

Ahoj Petře,
osobně mohu doporučit v podstatě cokoli od http://www.doubleshot.cz/ anebo http://www.primacafe.cz/ záleží na osobních preferencích, mně třeba lehká kyselinka nevadí, však se koneckonců jedná o horký ovocný nápoj :lol: Kávu mám rád z filtru (aeropress, frenchpress, clever dripper)
A když Standard tak velmi oblíben je např tento: http://shop.primacafe.cz/smesi/5-prima-standard.html obsahuje hodně robusty, tedy silou by Tě mohla uspokojit, zároveň míň kyselinky...
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Espresso

Příspěvekod Sobpeta » 10 črc. 2013, 17:40

Děkuji za doporučení, určitě vyzkouším. :ok:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Espresso

Příspěvekod littlebull » 10 črc. 2013, 18:29

Chceš poslat něco od Gorana? Až půjdu nakupovat, budu na Tebe myslet a poslat není problém.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Espresso

Příspěvekod beda » 10 črc. 2013, 18:34

ten olizující se avatar k tomu textu nemá chybu :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Espresso

Příspěvekod Sobpeta » 10 črc. 2013, 18:37

littlebull píše:Chceš poslat něco od Gorana? Až půjdu nakupovat, budu na Tebe myslet a poslat není problém.



JJ díky, to by bylo fajn. Možná blbá otázka - prodává i mletou?

beda píše:ten olizující se avatar k tomu textu nemá chybu :ok:


:lol: :mryellow:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Espresso

Příspěvekod jorgos » 10 črc. 2013, 19:54

Jestli mohu poradit,kup si mlýnek na kávu ,umeleš si kolik potřebuješ.Káva vydrží déle čerstvá.Já používám ruční mlýnek.Než kávu pomeleš,tak se
na ni vyloženě těšíš :D
Je to malý obřad,tak jako s dýmkou .
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Espresso

Příspěvekod littlebull » 10 črc. 2013, 20:12

Petře, prodává i mletou, tedy namele mezi vážením a balením, hrubost dle přání. Až bude až, tak Ti zavolám.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Espresso

Příspěvekod Cmunda » 10 črc. 2013, 21:52

Nechci dělat reklamu, ale dobrou kávu má i Michal Hubacz na etrafice. Momentálně jedu Sumatru a jsem naprosto spokojen. Mohla by vyhovovat i Scalexovi, acidita mně přijde celkem decentní.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Espresso

Příspěvekod Juri » 11 črc. 2013, 21:17

Za mě doporučení jednoznačně http://www.primacafe.cz/. Celou řadu káv z tohoto obchodu piji velmi intenzivně jakožto těžký kofeinový závislák cca skoro 5 let (nejčastěji objednávám BRASIL SANTOS NY2, SCREEN 19). Vyzkoušel jsem mraky jiných pražíren a nemohu si pomoci, Primacafe vyhrává na plné čáře - ale každý pije na svou hubu obdobně jako u tabáku... Kdo vyzkoušel prima, tak mi dá za pravdu.

A jen bych doplnil - čerstvá fialová Jihlavanka Extra Special strčí naprosto v pohodě do kapsy většinu sra... typu Jacobs, NESCAFE, Lavazza, Davidoff, apod. Bavím se zde o klasické mleté kávě, ne o instantních chemikáliích, které mají s kávou společný pouze název a to je tak asi vše :-)
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Espresso

Příspěvekod Ubous » 12 črc. 2013, 13:39

Juri píše:Za mě doporučení jednoznačně http://www.primacafe.cz/. Celou řadu káv z tohoto obchodu piji velmi intenzivně jakožto těžký kofeinový závislák cca skoro 5 let (nejčastěji objednávám BRASIL SANTOS NY2, SCREEN 19). Vyzkoušel jsem mraky jiných pražíren a nemohu si pomoci, Primacafe vyhrává na plné čáře - ale každý pije na svou hubu obdobně jako u tabáku... Kdo vyzkoušel prima, tak mi dá za pravdu.

A jen bych doplnil - čerstvá fialová Jihlavanka Extra Special strčí naprosto v pohodě do kapsy většinu sra... typu Jacobs, NESCAFE, Lavazza, Davidoff, apod. Bavím se zde o klasické mleté kávě, ne o instantních chemikáliích, které mají s kávou společný pouze název a to je tak asi vše :-)

Tak k tomu se přidávám, také jsem měl pár vzorků z tohoto obchodu.....a tu Jihlavanku mám v práci, když nemám čas namlet - potvrzuju, že z toho přepraženého vietnamského odpadu co se prodává je pro mě nejvíc pitelná.
Z dalších obchůdků jsem ještě zkoušel HOFR, kávakáva, z obou mám dobrý pocit. Doubleshot bych docela rád vyzkoušel, docela bych při spokojenosti přemýšlel o tom kávovém předplatném...
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Espresso

Příspěvekod Rubenstein » 12 črc. 2013, 13:39

Já kupuju kávu zde: http://www.balirny.com/cenik.php. Při osobním odběru stojí např. Cuba SHG 240 kč/1kg a zdá se mi výborná. Rozhodně bych doporučil pořídit si na kávu mlýnek. Ten rozdíl je znát z hlediska chutě i úrovně rituálu. Na přípravu používám většinou frenchpress nepo aeropress. Někdy pour over a mokapress. Handpresso vypadá zajímavě, ale vadilo by mi, že se nedá použít mletá káva. Mám vůči polotovarům mentální blok. I když věřím, že káva to není špatná.

Objevil jsem ještě tento ruční presovač: http://www.justpresso.cz/. Vzhledem k ceně to, ale má smysl spíš jako zajímavost nebo doplněk srubu.

Ještě jsem trochu zagoogloval a handpresso se dá koupit i u nás. A dokonce v provedení hybrid. :D
A nebo tohle. To má i zajímavou reklamu. :lol: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dqIijYBqio
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Re: Espresso

Příspěvekod Jakub » 12 črc. 2013, 14:04

Rubenstein píše:........Handpresso vypadá zajímavě, ale vadilo by mi, že se nedá použít mletá káva. Mám vůči polotovarům mentální blok. I když věřím, že káva to není špatná.



je to i na mletý kafe http://www.youtube.com/watch?v=LMRrwdtw ... =endscreen
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 15 návštevníků