Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Lihoviny

15 bře. 2013, 23:29

japonskú whisky som ešte nepil, tak som butylku objednal Obrázek

a k tomu pár matuzalemov Obrázek s ktorým som mal "nejaké" skúsenosti :palm: :plaster: na letisku v Dubaji, kde sedmička stála 17,- USD :twisted:

Re: Lihoviny

09 črc. 2013, 07:56

perfektní rum...rozhodl jsem se ochutnat rumy ze všech zemí kolem Karibiku :yum: , což se mi úspěšně daří-bohužel s myšlenkou na to, že ty různé lahve vyfotím jsem přišel pozdě :cry: :smoke4: tož budu muset projet nové kolečko :D :puffy:

image_id: 16839

Re: Lihoviny

09 črc. 2013, 09:38

Musim potvrdit že v Nikaragui dělaj moc dobrý rumy a celkem v celý tý oblasti projel jsem to z Guatemaly do Panamy a na špatnej rum jsme nikde nenarazili a to jsme pili i hodně lokální značky. A rumu jsme vypili opravdu bohatě.

Re: Lihoviny

09 črc. 2013, 20:07

jakamarus - jsem myslel, že jsi na Jakamarus. :cool: A ne na rum. To se budeme muset při příští tvojí návštěvě na
tohle téma dostat. :yum: :smoke1:

Re: Lihoviny

09 črc. 2013, 22:53

Po pár pokusech s whiskey jsem dospěl názoru, že to není pití pro mě. Ale nedávno jsem ochutnal něco uplně jiného. Skotskou Highland Park - dvanáctiletou: http://www.highlandpark.co.uk/the-tasti ... old-40-abv

To vám bylo dobrý pití. Zjistil jsem, že to, co mi na ní chutná, je ten kouřový až uzený podtón (v téhle poměrně výrazný). Díky tomu bych se mohl k tomuto gentlemanskému pití dopracovat. Zeptám se vás, zkušených pardálů - znáte nějakou podobnou (takhle krásně "zakouřenou"), z těch komerčnějších, cenově dostupnějších značek?

Doplním, že jsem velmi sváteční pijan :D Maximálně zapiju pivem dobré jídlo, anebo si naleju něco k dýmce...jako třeba tuhle parádní Whisky.

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 05:24

Doporučuju Talisker "desítku". V chuti plnotučná. :smoke5:
http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=23

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 05:26

Jestli cenově přijatelnější znamená na úrovni směskových whisky, tak za takovou cenu podle mě nic neseženeš. S kouřovým aroma je dle mé znalosti trhu cenově nejdostupnější irská Connemara Peated Malt (cenově kolem 700,- Kč). Do tisícikoruny seženeš dalších pár dobrých lahví - Laphroig, Bowmore, Caol Ila ad. Ty ceny jsem nahodil podle internetového obchodu. Ve větších supermarketech, kde nabízejí i tyto značky, budou ceny o dost vyšší.

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 05:36

Tak pozoruji, že jsem úplný barbar. Mám nejraději 40% bramborový likér z Krásného Března. Obrázek

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 06:51

Ondřeji, kvalitní whisky halt něco stojí. Já mám rád Ardbeg uigeadail, ale je to prostě dražší (cca 1300 Kč), ale je to kvalitní pití s pořádnou porcí kouře :) Talisker 10y je určitě dobrá volba, padnul tady už Laphroaig, taky dobrá volba. Když to nepiješ po litrech, tak to zas tak strašně cenově náročné není :)

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 08:44

Já přísahám na Lagavulin.

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 09:35

Kolegovia odporúčajú samé dobré věci :-)
Z tých lacnejších, by mohla splniť podmievky Islay Mist: http://www.svetnapojov.sk/whisky/980-islay-mist-deluxe.html . Pozor, sú aj staršie, ale tie sú drahšie. Majú ju aj vo whiskerii v Jindřišskej veži. Aj fľašu, alebo možeš skočiť na panáka a rozhodnúť sa po košte.

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 09:44

ty parádní whisky ředíte čím ? vodou třeba z gronských ledovců nebo jen tak z vodovodu? :think:

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 09:54

Zpravidla neředím vůbec. A pokud, tak používám neperlivou balenou vodu, v nouzi nejvyšší odstátou kohoutkovou.

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 10:53

Mám-li co ředit, což bývá zřídkakdy, používám výhradně neperlivou balenou vodu, trochu vychlazenou. Mně vyhovuje Toma.

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 11:58

klasik51 píše:jakamarus - jsem myslel, že jsi na Jakamarus. :cool: A ne na rum. To se budeme muset při příští tvojí návštěvě na
tohle téma dostat. :yum: :smoke1:


Ahoj Zdeňku :ok: ,
mám rád dobrej karibskej rum a čistou sladovou skotskou :yum: :smoke1:
Naposledy upravil jakamarus dne 10 črc. 2013, 12:05, celkově upraveno 1
Odeslat odpověď