Noční můra

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Alfik » 30 lis. 2007, 10:50

BATRACHOS píše:Pokud by se to opakovalo, spíše bych uvažoval o nějaké lehké formě některých chorob, které způsobují křečovitou tělesnou ztuhlost při plném vědomí, a nechal bych to prověřit. Na magii je vždycky dost času až poté.


S magií tyhle zážitky nemají podle mně společnýho lautr nic. řekl bych, že je to jen takový "backdoor" do podvědomí, nebo tak něco. Ale přesně jak píšeš - pro "živý" sen je zapotřebí uvědomit si, že spím, a že se mi to zdá. Tohle uvědomění samo o sobě pak vyvolá docela kolotoč - aspoň podle mojí zkušenosti to překope ten původní sen od základu. Svoje končetiny jsem v tomhle módu nikdy neviděl, zato jsem se pokaždé mohl zcela svobodně (podle svojí vůle) přemisťovat (vypadalo to jako levitace - jednou jsem takhle letěl nad stoly v počítačové učebně na FAV) :lol:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 30 lis. 2007, 10:53

No, mají s magií společného hodně. Např. celá ta tradice kolem Castanedy je vlastně o využití tohoto fenoménu. Ale to je opravdu jiná písnička.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 30 lis. 2007, 10:55

BATRACHOS píše:soukromá universita snění a létání


a rektorem je král bramborových lidí ?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alfik » 30 lis. 2007, 10:59

BATRACHOS píše:No, mají s magií společného hodně. Např. celá ta tradice kolem Castanedy je vlastně o využití tohoto fenoménu. Ale to je opravdu jiná písnička.


Jasně, Ti, kdož jsou od začátku přesvědčeni, že to je magie, ji tam jistě najít dokážou :) Řekl bych, že to je jeden z těch fenoménů, který si každej může vyložit tak, jak je mu nejbližší. Ale až takhle bych do toho asi nezabředal. Střízlivým pohledem za tím asi fakt netřeba vidět hned nic nadpřirozeného :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 30 lis. 2007, 11:13

Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alferi » 30 lis. 2007, 11:52

Alfik píše:Zdálo se mi, že jsem v New Yorku (v reálu jsem tam ještě nikdy nebyl), a vypadalo to tam jak na Proseku. Což mně docela namíchlo (člověk se tam trmácí takovej kus světa, a ve finále skončí na Proseku - to by naštvalo i mrtvýho, natož spícího :lol:),


:lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod piter » 30 lis. 2007, 13:06

Fénix píše:Sleep paralysis :?:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis


TY VOE :shock:

tak to je totalni namrd :shock:

Nejak nemuzu najit, v cem bych se s timto rozchazel :shock:

Musim si to jeste poradne peclive precist :o :o :o

(jestli to sedi s tim, ze me budik dokazal probudit )

Batrachos: ja prave vedel, ze jsem ve snu (nebo buhvi co to bylo, jak tak ctu ten odkaz od Fenixe) a chtel jsem se vzbudit - jak jsem psal - prechod co se tyce vedomi mezi spankem a vzbuzenim nebyl skoro zadny, cili nebyl to sen "o tom, ze jsem mel sen ze ktereho jsem se nemohl probudit" :-) Svou ruku sem tez videl . . .ale spis me ted zajima, co se doctu o te sleep paralyze
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 30 lis. 2007, 13:23

ku.va tak ja snad budu mit nejakou hodne slabou narkolepsii :o (nejsem hypochodr, ale nejak z toho mam spatny pocit, vzhledem k tomu, ze to neni uplne poprve)

jinak s tou paralyzou - zminuji halucinace, probuzeni mozku ale ne tela,taky ze to lidi pokladaji za obycejny sen

a tyhle duvody sednou jak prdel na hrnec: Irregular sleeping schedules; naps, sleeping in, sleep deprivation, Increased stress

no a tohle . . . Many people who commonly enter sleep paralysis also suffer from narcolepsy

tak jsem klikl co je to ta narkolepsie (nazev jsem uz slysel, nevedel sem presne o co slo . . . aspon zprvu)

Spim totiz dost dlouho, kdyz mam tu moznost. A obcas jsem pak unaveny i pres den, i kdyz nemam duvod.

No snad to ale nebude zpusobeno tim, spis za to bude moct irregular sleeping, sleep deprivation atd.

Zrovna ten den (vcera/dnes) - spal jsem od 4:00 do 9:00, pak jsem pres den fungoval, az jsem to nevydrzel a sel spat od 19:30 nacez jsem se probudil v 0:30. Pote jsem usl zhruba v 5:30 a budik byl nastaven na 7:00. Dny predtim nebyly az tak drsne, ale nejaky ten spankovy dluh vzdycky byl a denni spani tez.

(no a stres . . . ac se citim docela v pohode, mozna bakalarka/blizici se zapocty-zkousky a jeste k tomu diskuse na foru, ktere beru docela vazne - ne ze by k nemu nebyl duvod)

To sou teda veci :roll:

Takze zadny lucidni sen . . . to bych asi lital v Alpach, pripadne ve vesmiru nebo kam by se mi zachtelo :roll:
Naposledy upravil piter dne 30 lis. 2007, 13:39, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ypres.bass » 30 lis. 2007, 13:25

nemám rád tyhle stavy...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod piter » 30 lis. 2007, 13:29

ypres.bass píše:nemám rád tyhle stavy...


co mas na mysli?

znelo to trochu, jako kdyby u tebe byla spankova paralyza vsedni zalezitosti :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 30 lis. 2007, 13:32

jsem rád, že nerozumím anglicky takřka ničeho :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ypres.bass » 30 lis. 2007, 13:35

no občas se mi to stává(ale ne takhle moc - jenom trošku)

no a hlavně někdy spím 4hodiny a někdy 14 hodin denně a nejhorší na tom je to že je jedno kolik spím přes noc, a i tak usínám vestoje a všude - některým učitelům už ani nepříjde divné, že jim spím v první lavici - já si totiž lautr všechno pamatuju co říkají (něco jak když lidi spí se sluchátkama a vnich mají namluvené učivo)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod piter » 30 lis. 2007, 13:37

ypres.bass píše:no a hlavně někdy spím 4hodiny a někdy 14 hodin denně


vitej do klubu :lol: :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jakub » 30 lis. 2007, 14:37

bigdragon píše:jsem rád, že nerozumím anglicky takřka ničeho :D


jsem rád, ze nerozumim niceho z predesleho (anglictinu klidne vynecham) :offtopic2:
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Příspěvekod BATRACHOS » 30 lis. 2007, 16:58

Fénix píše:
BATRACHOS píše:soukromá universita snění a létání


a rektorem je král bramborových lidí ?


Nedělal jsem si legraci. Lze nastopit do prvního ročníku. Ten "rektor" jinak vyučuje na MatFysu nějakou pro mne ještě daleko esoteričtější disciplínu, je to zkrátka teoretický matematik a jako "vedlejšák" provozuje tuhle universitu. Její zvláštností je, že nemá denní studium - přijímá jen do nočního studia.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštevníků