Zbraně a střelivo s.r.o

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Simon » 01 bře. 2005, 16:41

forgi píše:
POGO píše:
forgi píše:Ja používam zápalky FEDERAL No. 150. Majú síce to najväčšie balenie aké som videl, ale sú najmäkšie, takže pre môj ladený S&W 625 sú najlepšie.
Tak a som zvedavý, či tomu niekto rozumie :twisted: :lol:


Já bych prosil přeložit do prosté mluvy,nás spodiny. :oops:


Ja dosť striežam, takže si vyrábam muníciu do svojich zbraní. Má to dve vežké výhody.
1, kým originál náboj kal. .45 ACP povedzme od českého výrobcu Sellier&Bellot stojí cca 10,- Kč, ja si ho urobím za cca 2,30 Kč. Pri mojej spotrebe cca 5-10 tisíc za rok je to úspora cca 50 000,- kč ( ktoré môžem prefajčiť a prepiť :lol: )
2, Vyrobím si náboj presne aký mi vyhovuje. Preto používam výhradne zápalky ( žudovo povedané kapsle) FEDERAL. Tie sú najcitlivejšie, preto som si mohol vyladiť svoj revolver Smith&Wesson model 625 kal. .45 ACP tak, že odpor spúšte mám cca 3600 g. Pri použití iných zápaliek by som musel viac napnúť pružinu bicieho mechanizmu aby mispožahlivo odpalovalo náboje, a tým by sa mi zväčšil aj odpor spúšte.


prebijeni je dobra vec, jen pak clovek travi moc casu u televize:)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 01 bře. 2005, 16:43

Simon píše:prebijeni je dobra vec, jen pak clovek travi moc casu u televize:)

Čo je to telvize ?
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 01 bře. 2005, 16:51

forgi píše:
Simon píše:prebijeni je dobra vec, jen pak clovek travi moc casu u televize:)

Čo je to telvize ?

:) tak nic ... ja jen ze kazdej koho znam prebiji u televize :)

... a taky je blby ze se u toho musi opatrne kourit :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alferi » 01 bře. 2005, 17:44

Právě zpracovávám menší práci na téma zbrojní průmysl ČSR. Jenom se chytám za hlavu, co se za komančů všechno pohřbilo. Mimochodem samočinná puška ZH 29 mi nápadně připomíná M 16 :D .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod POGO » 01 bře. 2005, 22:54

forgi píše:
POGO píše:
forgi píše:Ja používam zápalky FEDERAL No. 150. Majú síce to najväčšie balenie aké som videl, ale sú najmäkšie, takže pre môj ladený S&W 625 sú najlepšie.
Tak a som zvedavý, či tomu niekto rozumie :twisted: :lol:


Já bych prosil přeložit do prosté mluvy,nás spodiny. :oops:


Ja dosť striežam, takže si vyrábam muníciu do svojich zbraní. Má to dve vežké výhody.
1, kým originál náboj kal. .45 ACP povedzme od českého výrobcu Sellier&Bellot stojí cca 10,- Kč, ja si ho urobím za cca 2,30 Kč. Pri mojej spotrebe cca 5-10 tisíc za rok je to úspora cca 50 000,- kč ( ktoré môžem prefajčiť a prepiť :lol: )
2, Vyrobím si náboj presne aký mi vyhovuje. Preto používam výhradne zápalky ( žudovo povedané kapsle) FEDERAL. Tie sú najcitlivejšie, preto som si mohol vyladiť svoj revolver Smith&Wesson model 625 kal. .45 ACP tak, že odpor spúšte mám cca 3600 g. Pri použití iných zápaliek by som musel viac napnúť pružinu bicieho mechanizmu aby mispožahlivo odpalovalo náboje, a tým by sa mi zväčšil aj odpor spúšte.


Díky za vysvětlení Forgi.Na prahu své dospělosti jsem se o palné zbraně trochu zajímal,ale nějak jsem z toho vyrostl.Líbí se spíše historické křesadlové nebo perkusní. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Todík » 02 bře. 2005, 00:20

Simon píše:
forgi píše:Ja používam zápalky FEDERAL No. 150. Majú síce to najväčšie balenie aké som videl, ale sú najmäkšie, takže pre môj ladený S&W 625 sú najlepšie.
Tak a som zvedavý, či tomu niekto rozumie :twisted: :lol:


ti co vsemu rozumi maji radi .45 ACP ..... a springa 1911, S&W je tak na divokej zapad :lol: :lol: :lol:


Hmmm, pěkná zbraň! :wink: Tu bych taky mohl, ale pořídil jsem si mj. radši HK USP .45 Auto :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 02 bře. 2005, 00:29

Todík píše:
Simon píše:
forgi píše:Ja používam zápalky FEDERAL No. 150. Majú síce to najväčšie balenie aké som videl, ale sú najmäkšie, takže pre môj ladený S&W 625 sú najlepšie.
Tak a som zvedavý, či tomu niekto rozumie :twisted: :lol:


ti co vsemu rozumi maji radi .45 ACP ..... a springa 1911, S&W je tak na divokej zapad :lol: :lol: :lol:


Hmmm, pěkná zbraň! :wink: Tu bych taky mohl, ale pořídil jsem si mj. radši HK USP .45 Auto :wink:


usp zvazuju v 9ce ... toho springa nemam, to si koupim az bude cas strilet a prebijet :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 02 bře. 2005, 07:29

dvaaosmu cizu (9mm, Makarov) na vas panove... :wink:
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bromden » 02 bře. 2005, 08:37

Asi jedinou pistoli kterou bych bral je P38 :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod forgi » 02 bře. 2005, 08:42

Todík píše:Hmmm, pěkná zbraň! :wink: Tu bych taky mohl, ale pořídil jsem si mj. radši HK USP .45 Auto :wink:

Ďalší čo podžahol dobrému marketingu..... :twisted:
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 02 bře. 2005, 08:47

forgi píše:
Todík píše:Hmmm, pěkná zbraň! :wink: Tu bych taky mohl, ale pořídil jsem si mj. radši HK USP .45 Auto :wink:

Ďalší čo podžahol dobrému marketingu..... :twisted:

v 9ce na noseni sou de facto 2 moznosti(aspon pro me), glocka 17 nebo usp .... na walthera p99 se posledni dobou dost nadava, CZ ma divnej pristup k zakaznikum a zbytek startovniho pole musi clovek dlouze prebirat a kontrolovat nez neco koupi

v .45 uz je toho vic, ale i tak neni usp spatna volba, rekl bych
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 02 bře. 2005, 09:05

Simon píše:v 9ce na noseni sou de facto 2 moznosti(aspon pro me), glocka 17 nebo usp
v .45 uz je toho vic, ale i tak neni usp spatna volba, rekl bych

Glock je OK, ale USP???? povedz mi aspoň jeden dobrý dôvod, prečo práve usp. Ja ti môžem povedať vežmi veža dôvodov prečo nie....
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 02 bře. 2005, 09:07

forgi píše:
Simon píše:v 9ce na noseni sou de facto 2 moznosti(aspon pro me), glocka 17 nebo usp
v .45 uz je toho vic, ale i tak neni usp spatna volba, rekl bych

Glock je OK, ale USP???? povedz mi aspoň jeden dobrý dôvod, prečo práve usp. Ja ti môžem povedať vežmi veža dôvodov prečo nie....

povidej :) ... dlouhodobu zkusenost s uspckem nemam, takze ho branit nebudu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 02 bře. 2005, 09:39

bromden píše:Asi jedinou pistoli kterou bych bral je P38 :wink:


Nádherná zbraň P 38 - jeden rok (už nevím který) před pár lety byla vyhodnocena jako nejkrásnější krátká ruční palná zbran na světě. Mám ji v originálu vyrobenou v období III. říše. Naprosto perfektní lauf a to je co říct, protože střelivo, které se tehdy do nich používalo, laufy přímo devastovalo.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Todík » 02 bře. 2005, 09:52

forgi píše:
Simon píše:v 9ce na noseni sou de facto 2 moznosti(aspon pro me), glocka 17 nebo usp
v .45 uz je toho vic, ale i tak neni usp spatna volba, rekl bych

Glock je OK, ale USP???? povedz mi aspoň jeden dobrý dôvod, prečo práve usp. Ja ti môžem povedať vežmi veža dôvodov prečo nie....


Mám i Glocka v ráži 9mm Luger, ale nevyhovujemi k nošení ta pojistka v lučíku spouště. Vzhledově mě osobně více sedí USPčko. Nastřílím s oběma stejně a naprosto bez závad. Glocka mám od r. 96 a USP od r.98. Obě zbraně jsou již tak dokonalé, že je jim těžko co vytknout a zase já nejsem příslušník jednotek specálního nasazení či zvláštního určení, abych po zbrani vyžadoval extrémní vlastnosti. Na to moje bouchání to stačí. Když se chci v duchu vrátit do dob mého závodění, tak si stejně na střelnici vezmu Hammerli 22, Buck Marka 22 nebo Walthera 22. A pokud se týče skrytého nošení, na to jsou 45ky moc těžké. Snad tak ještě k jeansům na široký opasek, ale k obleku nosím stejně něco jiného.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků